Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 10:05:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 196326 пъти)
 
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #45 -: март 09, 2012, 16:52:55 »

На всички летни сватби, на които съм присъствала имаше пилешко като основно. В Пловдив , където е много по-горещо лятото дори до 19 ч. свинското сервирано, дори добре приготвено или със сосове определено беше много по-тежка храна. Свинско на скара след половин час ставаше като подметка. Свинско приготвено на тиган пък наистина лоясваше и не ставаше за нищо. Споделих това с управителката на ресторанта и тя каза, че и нейните наблюдения са такива.
За това и казах, че съм 100% за пилешко за лятни сватби. Особено през горещите месеци.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #46 -: март 09, 2012, 17:06:16 »

тогава ще е най-разумно по една студена вода и зелена салата...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 09, 2012, 18:30:12 »

Айде сега и номера с крайно плоската ирония...  blum Абе някои от вас търпят ли изобщо чуждо мнение или впечатление, или тропат за всичко с крак "Няма пък! Аз знам най-добре!". Хората споделят собствените си впечатления - някои могат да ги приемат, други не. Всеки със съображенията си, в крайна сметка. Като знаете, че свинското е супер - сервирате го и точка. Аз също ще сервирам и свинско, но често готвя вкъщи (никога не на манджи) и като изстине вече не е вкусно, а топло е било страхотно. Така че... затова реших да сложа и двете и се надявам да си хапнат докато е топло  blum
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #48 -: март 09, 2012, 21:38:25 »

anna_karenina - много вкусно ми изглежда менюто. Аз също съм за пилшко, но когато свинското е добре приготвено, може да се топи в устата:) А би ли казала цената на куверта, защото мезетата са от най-скъпите и вкусните и аз се чудя за такива? Относно безалкохолните - миналата година, на сватбата на сестра ми за 80 души се изпиха 113 бр. вода и 178 бр. безалкохолно. Бяхме унемяли shok

Много ли ти се вижда? На мен ми се вижда малка тази цифра...

В "Глория палас" е това, 43 лв, но лятото качват цените (ние сме напролет още и се "спазарихме").

При нас няма да е толкова горещо, но съм забелязала, че като съм изморена от танци, не съм гладна...Та по-леко меню е по-добре. Съмнява се и баща ми като е на няколко ракии да мрънка като дойде пилешкото  blum

А да има отделни порции ми се вижда сложно,ще се почне едно кое за кого е, пък защо моето не е като неговот..Само за деца и за вегетерианци мисля да  е различно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 09, 2012, 21:58:27 »

При нас беше пилешко.Храната на една сватба е толкова много, че ако някой може да изяде всичко което му се сервира ще го призная.Ние имахме свинско само за баща ми, но той хвъркато не яде и затова.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 04, 2012, 08:45:18 »

Ние мислим да има и пилешко и свенско...все пак който кавото не харесва няма да го яде, но няма да остане и гладен. Ние имаме приятели които пилешно не вкусват...и такива които не обичат пък свинско. Така че за да няма гладни ще има от всичко!
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 04, 2012, 09:12:41 »

И при нас ще има и от двете...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #52 -: април 04, 2012, 18:54:14 »

И при нас имаше пилешко и свинско (пролетна сватба). Разбира се, най-хубаво е телешкото месо, но приготвено предварително (което все пак е неизбежно за сватба), става на подметка, а все пак оскъпява много менюто.
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #53 -: април 05, 2012, 23:05:39 »

и аз искам да споделя, че направихме дегустация на менюто за сватбата и се спряхме на следното:
1. овчарска салата
2. предястие: паниран кашкавал и сирене.  В началото бях много скептично настроена, заради панировката, но ни изненадаха приятно с нея -  беше много лека и хрупкава, нямаше нищо мазно. Сиренето и кашкавала бяха вкусни (поне по моите вкусове). За съжаление останалите предложения за предястие бяха по-нетрадиционни и панирания кашкавал беше единственото, на което се спряхме
3. Основното ще е пилешко с гъбен сос и гарнитура от печени картофи и зеленчуци. пробвахме и свинско, но си беше малко жилаво и решихме да заложим на пилешкото
4. торта за десерт

 ще имаме и ядки. Порциите бяха доста големи и със сигурност хората няма да останат гладни, само се надявам да няма много моменти, когато да се стои на празна маса (особено след 12)
 
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 08, 2012, 14:24:26 »

Ние затова ще имаме мезета след основното, за да не остава празна масата.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #55 -: април 09, 2012, 10:10:41 »

Момичета вие кога ходите на дегустация? Не мислим да отидем май, когато е по-топло, за да преценим по-добре.  good
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #56 -: април 09, 2012, 10:32:24 »

Веси, и ние обмисляхме мезета, но това ще оскъпи куверта и засега решихме да имаме ядки по масите след като се приключи с основното меню. Ако случайно останат свободни пари (мечти, мечти  pleasantry) тогава ще го обмислим пак.

Tsutsi, сватбата ни е септември, но направихме дегустацията сега през април. На мен лично ми е по-спокойно като имам представа какво ще е менюто  blush
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 09, 2012, 10:54:51 »

Ние ще ходим на дегустация сега след празниците. От ресторанта ни казаха че няма смисъл по-рано. Но при нас освен дегустация ще уточним и броя на кувертите алкохол, мезета и др.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 09, 2012, 11:41:49 »

marina_kb на нас ни позволиха да си вкараме мезета и алкохол.Попитай в ресторанта...може да ви позволят...
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #59 -: април 09, 2012, 14:12:55 »

Със сигурност ще питаме - уверих се, че с преговори доста неща се постигат  pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines