Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:02:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 196782 пъти)
 
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #390 -: април 23, 2015, 14:52:40 »

moqta salata e rozovi donati s mocarela, pesto i orehi. Leka e i malko hora ne qdat domati. Pri nas vsi4ko e za edin 4ovek. Ne na plata. val4i mezeta i toplo predqstie -palnena pala4inka s bekon Osnovnoto e pile6ko v bekon i sos. Momi4eta,moita svatba sa 50 du6i i se nameri ve4e 4ovek da kaprizniciq 4e bilo pile6ko, d ne svinsko. Pravete si menuto kakto na vas vi harasva, nqma da mojete da ugodite na vsi4ki.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: април 23, 2015, 15:24:23 »

karanesheva, винаги ще се намери кой да капризничи. Моя позната твърдо е решила, че менюто на сватбата им ще бъде изцяло вегетарианско и разни чичовци веднага отсякли, че ако било така нямало изобщо да уважат събитието!  shok И тя милата е в стрес! Чак сънува как баща й пече пилета на грил в деня на сватбата й, че да може да угоди на всички гости да има месо  lol lol lol
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: април 23, 2015, 15:29:37 »

mina_ Това е ужасно.Тези хора заради храната ли отиват или да уважат събитието crazy
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: април 23, 2015, 15:30:06 »

Изцяло да е вегетарианско, мисля че е прекалено  angry
Не ви ли е страх да поръчвате разни сосове и яйца през лятото.? Аз мисля да не поръчвам сосове, гъби ( който са от консерва ) и яйца в менюто.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: април 23, 2015, 15:32:28 »

Eдна снимка във връзка с яденето на сватба  funnytooth


* 10928846_935921743108138_5125021327792710711_n.jpg (29.13 KB, 468x391 - видяно 420 пъти.)
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: април 23, 2015, 20:31:11 »

mina_ Това е ужасно.Тези хора заради храната ли отиват или да уважат събитието crazy
Лорка, преди няколко години моя близка почина и на погребението /не някаква годишнина или нещо.../ раздавам на хората някакви порции и сладки. И давам на една дърта кокошка и оная ми вика: Ама това свинско ли е? А пилешко няма ли, че ще вдигна холестерола?
И аз... е честно ви казвам не можах да реагирам.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: май 12, 2015, 08:35:09 »

Ние най-сетне ходихме да опитваме менютата в хотела и се спряхме на нашия вариант. Емо не искаше да се предлага пилешко месо, понеже напоследък пробиха дупка с това колко е вредно пилешкото и заради това се спряхме на свинско. Пък и някак си го виждам по-класическо за официално ястие да се сервира свинско. Всичко сервират много красиво подредено, украсено, и най-важното вкусно. Доста хапнахме...  angry Особено на мен ми стана тежичко, понеже от месеци съм на разделно хранене и сега, за да опитам вкусовете, смесих доста групи храни, но както и да е - не се оплаквам.
Вариантите за торта, която предлагат, като част от менюто, бяха доста сухички. Имаме лееееко колебание дали тортата да е от ресторанта или да търсим друг вариант.
Майка ми пък, като виден любител на сладкишите, пита, дали няма да има и друг десерт освен торта... Уффф, няма угодия значи  nea
Та, спряхме се на някаква комбинирана салата, предястие от запечен патладжан със сирене, чери домати, основно ястие от свинско месо с гарнитура от морковчета и картофки и торта като десерт.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: май 12, 2015, 08:38:04 »

Стеф, много се радвам за менюто, казах ти че всички отзиви за храната са, че е перфектна  good Тортата, да си призная, дори да не работех в сладкарски цех, пак нямаше да я взема от там. Правят ги в Гранда, където си имат сладкарски цех, но дори на вид са плашещи  nea Ние разменихме тортата с уелкъм дринк още в началото  pardon
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: май 12, 2015, 08:49:14 »

Тони, само с уелкъм дринк ли заменихте цяла торта?  Wink или още нещо към това?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: май 12, 2015, 09:59:51 »

Уелкъм и сладък бар, каквото и да значи сладък бар. В общи линии аз исках да се отърва от тортата им и беше добре дошло  Yes
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 12, 2015, 10:10:42 »

И ние сме готови с менюто. Голямо дегустиране падна, но съм много доволна от презентацията на храната и как е приготвена.
Избрахме гръцка салата, предястие- запечено сирене върху канапе от зеленчуци и домашно песто, основното ни е пиле с картофки, доматена салца с билки и гъби, мезета- сирена и сухи мезета. Ще има ракия, бяло и червено вино, много вода и безалкохолни.
Разрешиха ни ние да си внесем шампанско/ шампанизирано вино за уелкъм дринк и каквото искаме за сладък бар. Преди година обмислях възможността за шоколадов фонтан и плодове, но май само аз и майка ми ще му се радваме. Голяма част от гостите ни не са много по шоколада и плодовете. Но пък е готина идея.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: май 12, 2015, 10:23:09 »

Идеята за шоколадов фонтан е хубава, така де хубаво изглежда... Но да ти кажа я опитали гостите, я не.. Мен винаги много ме е страх да не се нацапам, а какво остава в деня на сватбата, когато всички са се издокарали и спретнали.. По-добре макарони, бонбони и плодове, но без цапащи течни неща  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #402 -: май 12, 2015, 13:21:40 »

Аз бях ходила скоро на една сватба и булката след това ми се оплака, че никой не ѝ бил опитал шоколадовия фонтан и аз бях... shok Къде е било това чудо, че не сме го видели biggrin И така, колкото и да обичаме шоколад, този вариант отпадна още в началото. Що се отнася до менюто, ние сме си харесали един от вариантите, но мен точно гръцката салата ме смущава, та май ще я сменяма, още не знам с каква smile Иначе за месото ММ е фен на свинското, а май и повечето гости, така че май ще е свинско. Ако беше само за мен, щеше да е с картофени кюфтета, но не мога да обрека всички на моето вегетарианство biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: май 12, 2015, 13:34:07 »

Гръцката салата ми се струва много добро попадение като количество, визия и качество на порцията.. Защо не я искаш.. Вътре има достатъчен брой зеленчуци, които няма как да са увехнали, освен ако не е на 2 дни, харесва се от повечето хора и едно от най-поръчваните неща в ресторантите.. Същевременно не е и шопска или овчарска салата, а техната модерна братовчедка  funnytooth
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: май 12, 2015, 13:51:21 »

Аз много се чудих каква салата да поръчам. Колебанието беше между капрезе и гръцката. Реално, салатката е мезето на хубавата ракия, а с капрезе малко не върви ракия според мен и ММ. Другото ни опасение беше, че има хора, които не харесват прясно сирене. Сестра ми, например, не хареса домашното песто изобщо. Така че бързо реших дилемата. Избрахме нещо, което всички гости биха яли, независимо пият ли алкохол или вода.
Относно свинското - аз не съм по месото. Опитахме няколко вида ястия със свинско, пилешко и микс - много тежки ни се сториха на всички и остана само пилето. Пак е вид месо, който се предпочита масово за лятото.
Аз лично много харесах едно пиле със сини сливи и сирена - отлична презентация, балансиран вкус, сирената не се натрапваха. Но от друга страна вероятността да се хареса от гостите не е много голяма.
Изберете нещо, което е масово предпочитано. Понякога в стремежа си да сме интересни, рискуваме гостите да не опитат храната или изобщо да не я харесат.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines