Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 04:43:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 196812 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 23, 2015, 09:20:10 »

djosi, и гарнитурка да предвидите Wink
По принцип няма как да се угоди на всеки гост, затова изберете каквото ви харесва или знаете,че се яде.
Примерно, в летните жеги аз бих заложила на някое леко ястие с пиле. Ама ако зависи от мен, всички ще ядат каквото аз ям- кюфтета от леща, спанак, зеленчуци и т.н.....добре, че все още имам маалко акъл останал biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: април 23, 2015, 09:52:11 »

Нат, аз също съм такаааааааааааа.. Майма ми вика, че гостите ще останат гладни.. Щом аз съм толкова мощна и се наяждам, другите също трябва да могат да се наядат. Просто по български е нормално на една сватба да има 2кг месо в чинията и ако може пържени картофи  diablo За мен е важно в чинията ястието да изглежда добре, може и 200гр да е, наяждам се от вида, ама не всички са така..  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: април 23, 2015, 09:55:26 »

Салатата се чудя каква да е. Още не сме ходили да избираме менюто, другата седмица ни е срещата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #378 -: април 23, 2015, 11:00:16 »

Във варианта, който сме си избрали, салатата е гръцка, но на мен нещо не ми харесва, така че сигурно ще я заменя, може би с Цезар или Доматки с моцарела...иначе аз също не съм мн мн по месото, но няма как да нахраня гостите с картофени кюфтета и салати biggrin А водичките...по 2 ми се струват малко  huhhuh.gif
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: април 23, 2015, 11:01:29 »

Също така имате ли гости вегетарианци? По принцип няма вегетарианско меню в нашия ресторант, но когато ги питах, казаха, че няма проблем "да се измисли нещо". Но и аз не знам какво ще е това нещо, затова търся идеи, понеже ще имаме 4-5 вегетарианци на сватбата и не искам да си останат гладни милите.  blush

Anne_Shirley, ние имахме вегетарианци сред гостите и нашият ресторант също нямаше специално меню за тях. Мисля, че е нормално при първи разговор с усправителя (предполагам) по темата да не ти предложат конкретна опция за тях. Все пак по мое мнение в България вегетарианството все още не е особено "уважавано" така да го кажем. След консултация с готвача, на нас ни предложиха следния вариант на вегетарианско меню: Топло предястие - Картофена лодчица със зелечуци и поръсен пармезан; Основно ястие - Кашкавалени шапки с корнфлейкс и млечен сос. Гарнитурата беше същата като на нормалните менюта. Не е нещо кой знае какво, нито пък трудно за изпълнение, но на тях им хареса  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: април 23, 2015, 11:24:17 »

Ако не са много вегетарианците, може да се договорите да си поръчат сами нещо на място. За 2-3 порции едва ли  ще има проблем.
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: април 23, 2015, 12:04:52 »

За менюто ние подходихме така:
- салата е комбинация от няколко неща - хапки от сирена, домат с една паста от сирене отгоре, катък, снежанка, руска, печена чушка, сирене с песто
- основното ни е комбинация от свинско, пилешко и 2 вида гарнитури - свинското е печено на пещ и е една пържола, залята със сос, пилешкото е навито на руло с топено сирене и сушени домати и пак залято със сос - те са отрязани две големи колелца (около 7-8см високо всяко)

Мисля си, че с такова меню всеки би намерил нещо, което да му е по вкуса

за вегетарианците предлагат нещо от рода на манатарки на плоча и май картофи соте - не съм на 100% убедена какво беше

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 23, 2015, 12:37:51 »

За всеки човек ще има салата, но още обмислям дали и на  всеки човек да има ордьовър или да бъде голямо плато за няколко човека. Иначе гарнитура ще има със сигурност към основното. Може да сложиме 2 води и 2 безалкохолни. Ще видим какво ще се договорим с ресторанта.
Вие какъв хляб ще предложите,  питки ли.? По колко бройки на човек.?
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 23, 2015, 12:54:03 »

Ордьоварът при нас е индивидуален, но не е особено голям като порция.
Хлябът ще бъде по половин пърленка с масло на човек (препоръчаха ги от ресторанта, иамт си собствена пещ, където ги пекат).
А за вода и безалкохолно - понеже ги слагат по масите и не искам да е претрупано ще бъде 1безалкохолно и 1 мин вода. После всеки ще си поръчва - не виждам смисъл от по 4 бутилки пред всеки. Иска ми се декорацията на масите да се вижда максимално много.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 23, 2015, 13:05:50 »

На мен даже днес ми звъннаха от хотела, да ни подканят да ходим да дегустираме меню. Сега вече сериозно ще трябва да избираме салата, предястие, основно... Гледам, че предлагат 2 вида свинско за основно, едно пилешно и една сьомга. Салатите не са нищо особено, аз се бях въодушевила да е нещо свежичко със салата айсберг, но не фигурира като вариант...  angry Само къдрава салата предлагат... Ще има да се почудим. За предястието има варианти със сирена и варианти с морски дарове. Аз много обичам морските твари, но се съмнявам да са добър избор за много хора. Често не са много предпочитани... Имате ли наблюдения?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: април 23, 2015, 13:09:59 »

opice Ти си познаваш гостите. Стандартно не се залага на риба. на сватбите се сервират класически неща,които допадат на всички.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: април 23, 2015, 13:19:40 »

Познавам ги до някаква степен, реално въобще нямам представа какво обичат да ядат повечето хора... Мисля, че не е удачно да се рискува с морски храни, но все пак някак ми се иска...  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 23, 2015, 13:46:57 »

Стеф, гръцката салата по мои наблюдение е една от най-харесваните и поръчвани в ресторантите, а в менюто я има.. Да си призная въпреки реномето на ресторанта и нещата, които чувам за сервиза и храната (повече от добри) не бих заложила на маруля, айсберг и т.н в порции за 100 човека, доста трудно би било да останат свежи, т.е по-голям е риска с тях.. Много от хората не предпочитат "треви", така че и с това трябва да се съобразите  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: април 23, 2015, 14:34:31 »

Аз се притеснявам да поръчам зелени салати микс, понеже навсякъде ми хрупат,все едно не са добре измити.
Някой пита за плато ордьоври или порция -  аз съм за едно плато; първо- заема по-малко място, второ-всеки си боде каквото му харесва и не се прехвърлят разни храни от чиния на чиния. На маса 10-11 човека предвиждам 3 плата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: април 23, 2015, 14:37:21 »

Нат, абсолютно същото за платата smile   good
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines