Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:20:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 196777 пъти)
 
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #30 -: март 09, 2012, 12:34:38 »

Това е пълнен патладжан, ли?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #31 -: март 09, 2012, 12:44:23 »

Да, приготвя се като се издълбае патладжана и се запържи, пълни се с запържена плънка от запържени домати, патладжан, моркови, домати, чесън , лук. сервира се охладен, поръсен с магданоз в доматен сок - много е вкусно. Въпросът е дали е подходящо. На сватбата на братовчедка ми го сервираха точно като предястие - много беше вкусно.
Все пак сондирам мнения  smile girl_wink
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #32 -: март 09, 2012, 12:55:08 »

Ох, да много го обичам. smile Аз, обаче, не бих се спряла на патладжан. Имам доста познати, които получават стомашни проблеми от него. Особено по-възрастните са често с колити, гастрити и т.н. Дори мъжът ми, който няма здравословни проблеми след патладжан има стомашни болки, независимо къде и как е приготевен. sad От тази гледна точка ми е малко рисковано, иначе ястието е супер вкусно. smile
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #33 -: март 09, 2012, 13:14:35 »

Момичета, дайте съвет за менюто.
Основен въпрос: пилешко или свинско?

Пилешкото се води с 4 вида сирена, свинското с барбекью сос. Пилешкото не е лошо и засища,свинското не сме го дегустирали. Вегетарианец е само сестра ми, ще измислим нещо за нея.

Останалите неща, на които сме се спрели, са:

- шопска салата
-палачинкови пънчета (ще ги дегустираме)
-Класни сирена и колбаси – 100гр.
/ементал,синъосирене,бри,пастарма,филе”Елена”,прошу-то
- минерална вода- 3 броя
-безалкохолно- 2-3 броя

Как ви се вижда?
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 09, 2012, 13:17:36 »

anna_karenina, бих те посъветвала да изберете пилешко, защото то е по-здравословно и по-предпочитано.  pardon А и това, което споменаваш - за 4-те вида сирена, звучи много вкусно!  good
« Последна редакция: март 09, 2012, 13:24:05 от lunno momiche » Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 09, 2012, 13:21:06 »

anna_karenina и аз съм за пилешкото, но е въпрос на вкус. Ако гостите са предимно млади-пилешко. 1 вода и 2 безалкохолни или обратното е достатъчно. 3 води са много според мен. Ако някой толкова много иска, ще си поръча.
 
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 09, 2012, 13:28:43 »

Аз бих те посъветвала пилешкото, ако избора ви е ограничен до тези две меса само. Свинско в жегите не ми се вижда никак добра идея, но в крайна сметка никой няма да си спомня какво точно в било месото на сватбата, да не говорим, че на някои хора докато стигнат до основното, ще им е все тая drinkz drinkz  Girl drink А други от танци може и да не им остане време да го опитат :Party time
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 09, 2012, 13:32:30 »

Ние ще имаме половин порция пилешко и половин порция свинско. А относно водата и безалкохолното - аз мисля че са добре като количество. Все пак това са поне 5-6 часа жега, танци...
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #38 -: март 09, 2012, 13:55:18 »

Ами по принцип в куверта са включени алкохолни наптики,но тъй като ще ги внесем, остават 7 лв излишни.
Мислим да ги пренасочим в безлакохолни и кафе евентуално. Така вместо по 2, ще има по 5-6 безалкохолни, според мен винаги се изпиват.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #39 -: март 09, 2012, 14:22:55 »

100% съм за пилешко лятото, свинското е отвратително да се яде в жегата, а после лоясва и става на подметка - това ни предупредиха и от самият ресторант. Четох в роднините, че баща ти иска свинско - най-добре е да имате предвидени някои порции със свинско, за някой толкова голям любител на свинското, но пилешкото си е за летни сватби  pullpigtails
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 09, 2012, 14:25:53 »

anna_karenina , ти най-добре си познаваш гостите. На сестра ми сватбата например безалкохолното няма да е толкова много, защото гостите в жегите наблягат на бирата, а не на водата. Вие си преценявате най-добре  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 09, 2012, 14:28:23 »

100% съм за пилешко лятото, свинското е отвратително да се яде в жегата, а после лоясва и става на подметка - това ни предупредиха и от самият ресторант. Четох в роднините, че баща ти иска свинско - най-добре е да имате предвидени някои порции със свинско, за някой толкова голям любител на свинското, но пилешкото си е за летни сватби  pullpigtails
Не мога да разбера защо трябва да се изказват такива генерализирани и обобщаващи мнения! Не можеш да кажеш, че е отвратително, а само че на теб не ти харесва! Някои хора го обичат, а и според мен е по-вкусно от измитото пилешко...Но това си е лично мнение...
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #42 -: март 09, 2012, 14:50:26 »

после лоясва и става на подметка - това ни предупредиха и от самият ресторант.

 crazy в кой ресторант свинското лоясва, за да не ходим там... пък това, че са ви го казали направо нямам думи... свинско или пилешко е въпрос на лично предпочитание. аз съм за свинско  good
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 09, 2012, 15:32:01 »

Аз също ще имам и пилешко, и свинско. В момента харесвам повече свинско  blum Но е истина, че изстинало не е вкусно, докато пилешкото и изстинало си запазва вкуса.
Активен
darina1980
Ентусиаст
**
Публикации: 53


« Отговор #44 -: март 09, 2012, 15:49:19 »

anna_karenina - много вкусно ми изглежда менюто. Аз също съм за пилшко, но когато свинското е добре приготвено, може да се топи в устата:) А би ли казала цената на куверта, защото мезетата са от най-скъпите и вкусните и аз се чудя за такива? Относно безалкохолните - миналата година, на сватбата на сестра ми за 80 души се изпиха 113 бр. вода и 178 бр. безалкохолно. Бяхме унемяли shok
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines