Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 02:22:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 10част  (Прочетена 183939 пъти)
 
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 22, 2012, 21:32:25 »

miauka, много е красиво  Bravo
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 22, 2012, 21:46:16 »

miauka, много е красиво  Bravo

Благодаря ти manuella  give_rose Това са снимки от мострата която ни направиха.В кайна сметка се спряхме на бели орхидеи в вазите и цикламени в чиниите  smile Ще потърся снимка да ви покажа  girl_wink
« Последна редакция: март 23, 2012, 01:14:35 от miauka » Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: март 22, 2012, 23:32:20 »

Момичата орхидеите са ми любимите цветя и мисля,че са идеални за сватба  good
На нашата те бяха навсякаде в букета ми,ботуниерите,в косите ми и в ресторанта.Ние избрахме бели и цикламени орхидеи.Тези в косата и ботуниерите(правих ги сама) си ги купих от Кауфланд на цена 14лв на саксия (всяка имаше по 5 цветчета) good Така,че ми излезе на много добра цена  girl_wink
Мисля,че са много нежни и елегантни.



miauka, просто са страхотни, много красиво се е получило!

Намерих страхотна и различна идея за есенна сватба:


* Enchanted-Fall-Chicago-Wedding-by-Becky-Hill-4-600x400.jpg (75.36 KB, 600x400 - видяно 222 пъти.)
Активен
anelia_
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #273 -: март 23, 2012, 00:32:47 »

miauka - орхидея във всяка чиния? Това звучи толкова изискано и скъпо, но е много добро решение и няма нужда от подарък за гостите.
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 23, 2012, 01:24:48 »

Да имаше орхидея в чиниите,но имаше само по една сакрия на маса.Но не ни излезе скъпо (аз съм против това да се дават без божни цени за нещо което ще хвърлиш) защо момичето което се погрижи за украсата е приятелка на свекърва ми и ни ги дадоха на доставна цена  good Подаръци за гостите не сме имали,аз не исках мисля,че това е достатъчно  girl_wink Аз съм на мнение,че когато не се спреш на нищо което да те грабне, по-добре без него от колкото просто да убиеш номера  give_rose
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #275 -: март 23, 2012, 02:49:59 »

miauka, разгледах снимките ти - страхотни сте!
Видях, че бутониерите си си ги правила сама и ще бъде много полезно ако споделиш какви материали са нужни за изработката им (освен цветя smilesmilesmilesmile )Имам предвид, ползва ли капсули, за да не увяхват цветята, с безопасни игли ли ги  закичваше, коя панделка или хартия е най подходяща да увиване на стълбчетата, ползва ли ето такива игли за бутониери: http://www.flora-com.com/index.php?MlW-gRSDMlSHM5OvUFOzYVOHcJOTIBeDIdKbYdajQ9KzQJKTkROLQxOXQxOPYJm3cFiHgtmbM1S-Ihezg9e-IBijYBODIZKLcNePIxeb&page=1
Интересува ме също кога ги направи - предната вечер ли и как ги съхранява smilesmilesmile

 Благодаря ти предварително и много се радвам, че продължаваш да пишеш тук - това са най-полезните постове (на булките, чийто сватбен ден е минал скоро и всяка емоция е още силна тръпка). А ние не знаем какво точно ни очаква  girl_impossible danceg girl_wink
Активен
aleksandroff
Ентусиаст
**
Публикации: 102


« Отговор #276 -: март 23, 2012, 09:50:06 »

Да имаше орхидея в чиниите,но имаше само по една сакрия на маса.Но не ни излезе скъпо (аз съм против това да се дават без божни цени за нещо което ще хвърлиш) защо момичето което се погрижи за украсата е приятелка на свекърва ми и ни ги дадоха на доставна цена  good Подаръци за гостите не сме имали,аз не исках мисля,че това е достатъчно  girl_wink Аз съм на мнение,че когато не се спреш на нищо което да те грабне, по-добре без него от колкото просто да убиеш номера  give_rose

и на мен много ми допада тази идея - толкова пари даваме за цветя, а след сватбата се изхвърлят - така 2 заека с един коршум. аз много харесвам мини орхидеите... Но пък големите са по-подходящи според мен за украса.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.183544754046.155132.66542314046&type=1#!/media/set/?set=a.183544754046.155132.66542314046&type=1
Активен
next2u
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #277 -: март 23, 2012, 11:20:08 »

Няколко по-семпли украси, които намерих из Интернет-:)



Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 23, 2012, 11:29:55 »

С тази идея за орхидеиите хем спестявате пари, хем след това цветята ще си останат за вас, а не в кофата за боклук и хем няма да сте зависими от някой, който трябва да дойде да аранжира.
Листенца от орхидеии- красиво е, но на мен ми е жал да оскубя цветето.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #279 -: март 23, 2012, 12:54:44 »

По традиция в България (поне на сватбите, на които съм била) цветята или поне повечето от тях се подаряват след сключването на граждански брак, а след него има време до ресторанта. Та мисълта ми беше, ако сами си правите украсата, доколко е удачно да обясните на гостите, че не желаете букети от рязан цвят, а орхидея в саксия (която и за тях е по-изгодна) и да използвате тези орхидеи като част от украсата?
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 23, 2012, 13:20:04 »

Аз бях помолила да не ми подаряват букети защото не обичам много предпочитам да са в саксия,но уви имах толкова много букети,че хола и кухнята ни бяха предтрупани  girl_impossible
Аз държах да подаря саксиите на двойки гости smile Всички казват,че още си ги гледат  Wink Аз не съм запазила за нас,защото често ме няма и патувам  sad За цветчетата и мен ме беше жал,но сватбата не е само моя  blum и трябваше да се съобразя и с още един човек (имаме си наша история с цветето)!Те не бяха буквално във всяла чиниия а на самата покривка и не за всеки гост,защото от ресторанта трябваша сервиралит салатите преди да влезем и нямаше как да стане  Wink


П.П Lady_sunflower много ти благодаря,ще ти пиша на личния за ботуниерите  give_rose
« Последна редакция: март 23, 2012, 13:23:15 от miauka » Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 23, 2012, 13:26:00 »

По традиция в България (поне на сватбите, на които съм била) цветята или поне повечето от тях се подаряват след сключването на граждански брак, а след него има време до ресторанта. Та мисълта ми беше, ако сами си правите украсата, доколко е удачно да обясните на гостите, че не желаете букети от рязан цвят, а орхидея в саксия (която и за тях е по-изгодна) и да използвате тези орхидеи като част от украсата?

Супер, но трябва да им поднесете идеята по-обмислено. Примерно да им кажете, че искате да запазите цветето като спомен и понеже орхидеята е символ на страстта и младостта вие искате да ви подарят по едно такова цвете, защото рязания цвят е нещо, което вече не е живо. Сложете го като тема на сватбата, добавете го в поканите....
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 23, 2012, 14:02:16 »



Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 23, 2012, 14:54:14 »

Аз харесвам и това
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #284 -: март 23, 2012, 16:37:43 »

Каквото и както и да се каже, то си остава само казано или написано  sad. Гостите или не носят цветя, или забравят и купуват каквото има в магазина в последния момент. Опит за искане подарък саксия прави близка роднина и една колежка, но и двете не получиха повече от 2-3 саксии.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines