Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:20:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 10част  (Прочетена 183997 пъти)
 
geri_stme
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202


07.07.2012


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 20, 2012, 15:42:47 »

http://www.fanart-bg.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8.html
Виж тази агенция,нещата са на много изгодна цена,калъф+ панделка за 1,50лева. Сега като качество не мога,да ти кажа нищо,защото не съм я ползвала агенция,но на теб не ти пречи да отидеш и да ги видиш,говоря специално за калъфите.Защото има едни калъфи,които са като "лигави" от сатен,стоя добре,но като седнеш на тях всичко започва да се мести,провисват и пр. Но ти отиди и ги виж,няма защо да купуваш,това е излишен разход. Успех smile
Активен
geri_stme
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202


07.07.2012


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 20, 2012, 15:45:26 »

А относно вазите,аз все още съм в процес на търсене. Но нещо взех да се отчайвам,защото където и да питам или ги нямат налични(а са на добри пари) или са скъпи. sad Ако все пак намеря ще ти пиша smile
Ти каква украса си намислила да правиш?
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #227 -: март 20, 2012, 16:12:38 »

Момичета, според вас можем ли да се справим сами с украсата, без агенция?

Сега ще ви кажа как си я представям: младоженската маса с лампички и отгоре тюл в бордо,на всички столове панделки бордо (калъфи си имат), свещници по 2 на маса високи. Балони при децата, може би и при нас. И поставпне на тейбъл картички и подаръци за гости по схема.

Проблемът е,че в Сватбен център ни искат 150 лв за младоженска маса само. Ние намерихме лампички, а един тюл едва ли ще струва повече от 10 лв...Единствено за панделкит за столове се замислям, но май не са навити да правят само това- казаха ми, че цените на украса започват от 300 лв, каквото и да значи това.
Грънчаров са заети на моята дата, а други, които да се занимават само с частична украса, не знам. Да опитаме ли сами или да не рискуваме?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 20, 2012, 16:18:28 »

Как го виждаш във времето това самостоятелно украсяване?
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 20, 2012, 16:29:02 »

На сестра ми сватбата беше миналата година и тя беше категорична,че не иска да наемат агенция ,която да украси ресторанта smile От рестранта им позволиха на предната вечер преди сватбата да украсят и да направят всичко както те искат (От ресторанта им помогнаха за младоженската маса -сложиха драперия ,сестра ми си беше ушила зелени карета за масите,бяха си купили зелени свещи, кристални свещници с зелени кристалчета,зелени салфетки и това е smile ,от ресторанта им облякоха столовете в бели калъфи с бели панделки ) ,но незнам колко от ресторантите биха позволили такава организация  give_rose  smile
... Offtopic Ние сме решили,че ще наемем агенция  Girl_hide  smile
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #230 -: март 20, 2012, 16:34:31 »

Мисля, че ще ни позволят от предишната вечер (трябва да питам). Не е много посещаван ресторантът, а и има 3 салона, винаги могат да не ползват единия.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: март 20, 2012, 16:37:09 »

Според мен, ако ви разрешат от предната вечер, би могла да се справиш с малко помощ. Стига да няма цветя и други зелении, които могат да увяхнат и да имаш усет към интересни и красиви неща. smile Аз нямам и затова ще се доверя на професионалисти.
Активен
geri_stme
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202


07.07.2012


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 20, 2012, 16:50:05 »

 anna_karenina разбира се,че можеш да се справиш сама,стига да имаш желание smile Помоли няколко приятелки или близки роднини предния ден,ако Ви разрешат да си го украсите.Относно панделките,те са от 0.50 лева до 1 лев наема.Ако имаш възможност си ги наеми smile
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 20, 2012, 17:22:36 »

Момичета, според вас можем ли да се справим сами с украсата, без агенция?

Сега ще ви кажа как си я представям: младоженската маса с лампички и отгоре тюл в бордо,на всички столове панделки бордо (калъфи си имат), свещници по 2 на маса високи. Балони при децата, може би и при нас. И поставпне на тейбъл картички и подаръци за гости по схема.

Проблемът е,че в Сватбен център ни искат 150 лв за младоженска маса само. Ние намерихме лампички, а един тюл едва ли ще струва повече от 10 лв...Единствено за панделкит за столове се замислям, но май не са навити да правят само това- казаха ми, че цените на украса започват от 300 лв, каквото и да значи това.
Грънчаров са заети на моята дата, а други, които да се занимават само с частична украса, не знам. Да опитаме ли сами или да не рискуваме?

Моя позната си купи от складове на едро органза и сатен. Направи си панделки и тишлайфери, купи си дебели високи свещи по няколко на маса и топки от тишу за тавана и разни други дрънкулки- камъчета ........ Каза че всичко й е излязло 200 лв. Нае само флорисктка за аранжиране на цветята. Украсата я даде на две свои сръчни приятелки, като предварително бяха тренирали по снимка желаната от нея декорация. И искам да ви кажа, че по нищо не се различаваше украсата й от всяка друга. Толкова оригинално се получи, че всички я харесаха и си мислеха, че е правена от сватбена агнеци, защото имаше коментари, че сигурно бая пара са ги опънали за това. Така, че момичета действайте смело.

Още повече, че агенциите имат няколко заучени декорации и все едно и също, Така ще излезете от клишето и съм сигурна, че ще се получат супер оригинални неща.
« Последна редакция: март 20, 2012, 17:25:58 от Kalama » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 20, 2012, 19:13:30 »

Kalama агенциите нямат заучени декорации,а правят това,което младоженците искат. 90% от момичетата идват с точни и ясни изисквания придружени с снимки свалени от нета и каквото и да предложиш различно е малко трудно да накараш някой да промени решението си. Променят се някои детайли,но в общи линии се придържаме към желанията на младоженците. И ние като вас искаме да се правят нещата всеки път по-различен начин,но това не зависи само от нас.  good  През ден ни се носят снимки с някакви страшно грандиозни аранжировки от естествени цветя и когато се направи една сметка какво излиза като сума и директно аранжировката се променя и се прави по стандартни мостри на аранжировки,които са по-достъпни.  good Само ще подчертая,че едни кристалчета или едни мини свещници по-масите не са украса,която ще се забележи или ще промени ресторанта. Не е задължително украсата да е  хиляди левове,но всички се възхищават на богатите аранжировки и перфектно аранжирания ресторант,а това няма как да струва 200лв/примерно/  good
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 20, 2012, 20:40:58 »

Аз отделих една сума, която първоначално мислех за голяма за декорация, но сега разбирам, че съм постъпила правилно за себе си. Съветвам всеки, който има парите и не гори от желание да майстори нещата за украсата сам, да си наеме агенция...Просто сякаш всички грижи се махат от твоята глава. И не става въпрос само за декорацията по масите, а и за букета, за колата, бутониерите, изнесения ритуал (ако имате такъв)... Ако трябва да се решава всяко едно нещо поотделно аз поне бих полудяла...
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 20, 2012, 21:27:26 »

anna_karenina идеята да направиш украса сама е много добра принципно, но ще ти се иска ли в ноща преди сватбата да се нагърбваш с тази не лека задача, вместо да починеш и да се подготвиш за Големия ден. Заслужава ли си нервите и силите?
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: март 20, 2012, 23:41:28 »

Украсата от живи цветя така или иначе си иска флориста. Букети за кола и бутониери също. Разбира се най-хубава украса е от цветя. А, панделките, покривчиците, свещичките и камъчетата всеки може да си ги сложи. Всеки, който решава да хвърли няколко хиляди за украса най-добрия вариант е да е от естествени цветя- това е най-уникалната украса, разбира се декорирана подобаващо от флориста.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #238 -: март 21, 2012, 16:07:31 »

Нови тенденции при панделките на столовете... Въпреки, че точно тези столове трябва да се поръчат като част от декорацията и доста натоварват бюджета. Предполагам може да се направят и на обикновените.



Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #239 -: март 21, 2012, 17:43:18 »

Ох, момичета, решила съм украсата ни да бъде с хризантеми, само с хризантеми. Не мога да намеря, обаче снимки от такава сватба. :'( Ето тази идея например страшно много ми харесва:
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines