Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:23:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата ? - част 4  (Прочетена 170430 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #180 -: октомври 21, 2014, 11:52:50 »

Здравейте момичета,

Ние се сгодихме това лято и предвиждаме сватба за другото. За сега това е нашата малка тайна, тъй като и аз имам проблем със свекървата, която не ме иска за снаха и не знам как да и го съобщим. Смятате ли, че ако и съобщим новината, ще разбере, че не съм била като една болест в главата на сина и не съм нещо временно, което  ще отмине. Има ли шанс да си промени отношението, което до момента е безразлично - се едно ме няма?

Не искам да те разочаровам, но щом не те харесва, това че ще се жените, няма магически да я накара да те хареса. Може да се примири и с времето нещата да станат по-добре, може да станат и по-зле, всичко зависи от вас тримата. smile Въоръжи се с много търпение и не допускай това да влияе на отношенията с мъжа ти. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #181 -: октомври 21, 2014, 13:33:06 »

Благодаря много, каквото е писано да става ще стане. За сажаление някои неща не зависят от нас, колкото и да се стараем да ги променим.
Аз пък да попитам защо реши, че не те иска за снаха? Или го каза в прав текст? Защото безразличие и неискане, според мен, взаимно се изключват. Може просто жената да не изразява спонтанно чувствата си, да е по- сдържана....
Редно беше да и съобщите веднага за годежа, все пак тя е част от семейството. Хаха, на това ако му викате "малка тайна", каква ли ще е "голямата" Wink. Сериозно, ако наистина е гледала на теб като на "поредната", то нещата са в твои ръце да и покажеш, че не е така.  good Вярвам, че отношенията ви ще станат "в рамката на нормалното" след време.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 13, 2015, 15:26:46 »

Аз да се включа, да си похваля свекървата. Или по-точно бъдещата.
Заедно със сина и сме от 4 години, познавам се с нея от втория ден.
Невероятно куку! В смисъл не на луда глава или нещо подобно, а директно отнесен блуждаещ поглед. И получава факсове нон-стоп.
Първия въпрос който ми зададе след като се запознахме и си казахме имената, беше: Обичаш ли компот?
И това... нищо не последва  shok
Но... много ме харесва, аз нея също, много, много ама много се съобразява с мен. Дори в началото си правеше списъци какво не ям и готвеше само мои любими неща като ни канеше на гости.
Сега за сватбата ми помага страшно, едно с пари, второ с ходене и интерес. За разлика от мама, която - вятър я вее.
Постоянно се сеща за мен, прочела нещо във вестника, което според нея би ми представлявало интерес - изрязва страницата, казах че не ям конфитюри с костилки - това лято за първи път махала костилките на черешите.  Bravo
Изобщо за по-загрижена свекърва не мога да мечтая.
Е понякога ме стряска в въпроси от типа: Колко детски градини има на глава от населението във вашия квартал?
Но пък това ме забавлява искрено.
Скара се на мъжа ми, защо толкова евтин годежен пръстен ми е купил (а пръстена не е много евтин), с думите - Е тя това ли заслужава?
За всяко едно нещо, което излезе като проблем около сватбата и организацията ми казва: Това не е твой проблем, ние ще го решим, спокойно. Всичко ще е както ти го искаш!
Наистина много я оценявам и много си се радвам на късмета. Както казвах - на мъж не знам дали съм случила, ама на свекърва със сигурност.

Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 13, 2015, 15:46:29 »

Cerise Поздравления,рядкост са тези свекърви Bravo. Аз съм на принципа,ако няма какво хубаво да кажа ще си мълча.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #184 -: февруари 13, 2015, 17:02:47 »

Много обичам когато млади булки преди сватбата или преди да им се роди детенце казват че се разбират много добре със свекървите.  funnytooth sarcastic НЯМА ТАКОВА НЕЩО! заблудени сте ...но ще си го разберете някой ден самички, сега не мога и да искам да ви го докажа хихихи много са ви розови очилата  Love girl
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #185 -: февруари 13, 2015, 17:12:47 »

За съжаление ще  ми се наложи да се съглася с неохота с Мариолка.... sad

Не знам какво им става на тея жени покрай сватбата , но все едно нещо се вселява в тях..... Моята толкова да я обичам и да знам че и тя ме обича и като почне да се прави на ощипана мадама за глупости ми иде....................... незнам какво.................... Всичко си ми беше идеално докат не казах "бременна съм"... Ей толкова капризи, цупения и сръдни за щяло и нещяло на едно място не съм очаквала... nea

Душа дава за мене, ама да е по нейния начин - вече писах - новото двайсе е защо нея в албума я има на 8 снимки но малки а майка ми я имало на голяма снимка.... crazy

Но да , колкото и да я обичам, осъзнавам че тая жена откачи от както и малко преди да се оженим... може да живеем заедно с ММ от памти века,и да сме заедно от памти века,никога да не сме имали проблеми... - това няма значение .
Сякаш изведъж явно майките на мъжете осъзнават че вече не са номер едно и почват с номерата "ти не ми обръщаш внимание, ти не ме обичаш, ти ме пренебрегваш...." Сърди се за неща , които преди никога не се е сърдила и ние сме в шок....
Междувременно иначе когато не е кисела и сърдита си личи че не го прави защото не ме харесва - харесва ме, и то много, просто явно ревността става много голяма...

Хахха Мариолка ще видим ние с тебе един ден как ще сме - горките ни снахи smile funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: февруари 13, 2015, 17:15:49 от milenkata » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #186 -: февруари 13, 2015, 17:18:26 »

Цитат
Хахха Мариолка ще видим ние с тебе един ден как ще сме - горките ни снахи smile funnytooth funnytooth funnytooth

не и завиждам на бъдещата ми снаха, свекърва па и македонка  smoke funnytooth аз с моята не съм имала никакви проблеми до сега, ама имам си едно на ум, все съм нащрек  badgirl.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #187 -: февруари 13, 2015, 17:21:27 »

Meрси имам си една точно такваз - да ти кажа няма да си мноу пич ахаха

Ами аз? Мега емоционална и мега директна и попринцип ревнива, представям си към сина ми... че съм и силен шопски характер... мммм чудничко girl_impossible - горките девойки хахахахахахаха
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 13, 2015, 18:54:44 »

Много обичам когато млади булки преди сватбата или преди да им се роди детенце казват че се разбират много добре със свекървите.  funnytooth sarcastic НЯМА ТАКОВА НЕЩО! заблудени сте ...но ще си го разберете някой ден самички, сега не мога и да искам да ви го докажа хихихи много са ви розови очилата  Love girl

Може ли аз тук да не се съглася  Wink

Не познавам много свекърви де, така че не мога да правя някакво сравнение, обаче аз за моята свекърва една лоша дума не мога да кажа. Вярно, живеем много далеч едни от други, но точно като бяха малки децата тя дойде при нас и живяхме 6 месеца заедно. Всички ми казваха ти си луда, как ще издържиш, аз самата всъщност не знаех, защото до тогава не бяхме прекарвали толкова време заедно... Обаче се оказа, че тя изцяло и за всичко се съобразяваше с моето мнение, а за нещата, за които не беше сигурна ме питаше и правеше точно каквото аз исках. Тя казва - "Всеки сам си разбира най-добре!" и с това винаги обяснява всичко  smile Никога с нищо не си е позволявала да се намеси в нашите отношения, нито дори с думичка  smile Явно съм късметлийка  smile Ама пък и аз не съм от тия снахи, където винаги те искат да са прави за всичко, така че при нас определено баланс има  Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #189 -: февруари 13, 2015, 19:27:02 »

Alben4ik аз ти вярвам напълно! Ето и аз с моята не съм имала никакви пререкания, държи се много възпитано, не си налага никога мнението, всеки уикенд ми готви храна сега за няколко дни, купува дрешки за бебето, не дава акъл, ама просто не мога да кажа че е най прекрасния човек на света и че се обичаме много и че всичко е прекрасно. Имаме си уважение. Ей виж я миленка какво е писала на предишната страница виж я сега какво пише.  Просто свекърва си е свекърва. Да си имаме уважение ми стига. Нищо повече.Сега винаги има изключения, тук говорим за мнозинството  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #190 -: февруари 13, 2015, 22:29:28 »

Един глас в плюс в ползва на свекьрвите. Вече 10 години сме заедно с Фабио и от майка му не мога да се оплача. След раждането на Марта на няколко пьти леко и се бях издразнила, но това е всичко. Идеална е. И да не каже някой, че говоря така, защото е на разстояние. И миналата година и тая, тя идва за дьлги престои от по два месеца дома, пьк лятото ние преакрваме два месеца при тях.

Сьжалявам ако чупя мита за гадната свекьрва, ама не всички са такива, за щастие  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: февруари 14, 2015, 02:01:44 »

Не мога да кажа че не сте прави, рано ми е. Но ... в предвид факта, че тя е скарана с абсолютно всичките си живи роднини, дори клоня към съгласяване. Но (2) ... има много основателна причина да се държи добре с мен, защото я отменях в много... сложен момент от живота на мъжа ми.
Активен
silva88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #192 -: март 17, 2015, 22:53:35 »

Сме във много добри отношения, особено, когато ни разделят 3000 км и когато и двете нямаме време да се чуем.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: март 18, 2015, 09:15:37 »

Ехе, колко сте изписали  shok

Аз съм разказвала в темите по малко за моето бъдещо свеки.. В общи линии добра жена е опитва се да угажда, ама мен си ме дразни на моменти.. Примерно изобщо не се интересува от сина си, а само плаче като си тръгваме и казва колко сме й липсвали и т.н (Царица на драмата crazy).. Най-важният човек в семейството е сестрата на ММ (доказано!), така че малко в повече ми идва показността на чувства "колко много обичам синчето ми"  diablo

Не мога да кажа, колко ме обича и колко не.. Да, звъни ми всеки ден да ме пита как съм, прочела е нещо споделя ми го във фб или ми пише и т.н... Разбира ме се добре, не се караме, уважавам я като майка на мъжа ми и така.. Лошо не съм видяла от нея, така че и тя от мен няма да види  girl_wink
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #194 -: март 24, 2015, 11:31:22 »

Съгласна съм с Мариолка след 10 год съвместен живот със скъпия, за свекървата не искам да говоря. В началото и ние се разбирах ме много добре, но след няколко нейни постъпки  Oh my ... Oh my ... Oh my ..., се държа вече с нея като " дипломат в студена война". Още не може да се помири, че ще правим сватба. Чакам да наближи сватбата и да и посвия перките, за да не ми се прави на интересна и да ми се разхожда по нервната система на сватбата. Каква съм лоша Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines