Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:51:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата ? - част 4  (Прочетена 170104 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #165 -: март 28, 2014, 12:51:21 »

Моето свеки е страхотно! Писала съм и в темата за роднините, но тук ще споделя по-подробно.

С две думи - тежък македонски характер! хахах Но ако му намериш подхода, става като мед. Свекърва ми е безкрайно смела, умна и силна жена. В нейните очи, жената е тази , която крепи и сплотява едно семейство, да ви кажа съгласна съм с нея. Изключително пряма, честна и твърда жена е. При нея няма мили думички и подмазване, всичко го казва както го мисли. Да понякога, малко прекалява и естествено дразни, но ми кажете един човек на света , който не го прави - и аз го правя, и ММ го прави - всички сме така.

Когато се загаджосахме с мойто мило, тази жена ме хареса от раз , както и аз нея. Не знам дали защото подходих с усмивка и желание за разбиране, или защото милата много си беше напатила от бившата на сина си - не знам.
Работата е такава - предишната приятелка на мойто мило (с която той е ходил 5 години) много я е мразела, изобщо не я е уважавала, и непрекъснато я е обиждала. Това си е грешка на ММ. Никога , при никакви обстоятелства не можеш да позволиш някой да обижда майка ти.Тя ти е майка - добра,лоша - нямаш друга. Въпрос на уважение. Но той е бил по малък тогава, още момче - не толкова мъж и е изпуснал нещата. Дотолкова, че не беше прекарвал Коледа с майка си и баща си от 5 години sad Доколкото разбирам, бившата му толкова ги е мразела, че му се е сърдела защо изобщо си говори с тях, защо ги вижда и тн.

В един момент, когато се появих аз, майка му не можеше да повярва, че не само не го отделям от тях, а ми е приятно да сме заедно, да се виждаме и тн. Сега редовно, почти всяка седмица или те са ни нагости или ние на тях, или се разхождаме някъде... Те са много сплотено семейство... smile

Едно от първите неща, които ми каза свекърва ми  , когато се отпусна беше "Тебе Господ те изпрати, да ми върнеш детето" Много я обичам, много често и звъня за съвет в тази или онази ситуация...

Преди време с милото имахме проблеми и нещата бяха почти на раздяла (беше преди година някъде), вместо да се обадя на майка ми да и рева, не знам защо но се обадих на свекърва ми за съвет. Поговорихме, успокои ме... страхотна жена.

А най-много и харесвам това , че ако не я питам - не се меси. На нея навремето много са и се месили в живота и тя затова сега,гледа да не повтаря същото.

Е има си някои кусури, и тпонякога е много серт, но с блага дума винаги успяваме да се разберем.

Много я обичам тази жена, като втора майка ми е smile heart
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 28, 2014, 13:53:08 »

 give_rose Пожелавам го на всеки Girl_hide А моята, която толкова обича сина си и всичко щяла да прави за него, не му се е обаждала вече една година...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 28, 2014, 14:08:23 »

Ахаха, ску така е! И моята е същатата на думи и на цитати във фб, колко си обича децата и как винаги е до тях е голяма, ама на действия не кръгла нула, а минус безкрайност.
Онзи ден трябваше да се види с нас, но се обади да каже че няма да може, защото й е студено и няма да ни изчака 5мин ь да слезнем и да отидем на топлло. А после обяснява как ние нямаме време за нея.
Тя на мен от сватбата не ми се е обаждала, освен за да си сменим веднъж часа за маникюр. А на всичкото отгоре ме излъга, за причината.
Миленка, благословени са хората като теб, които имат добри свекърви! Обичай си я и я уважавай и ще си живеете в идилия.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #168 -: март 28, 2014, 14:11:56 »

Бих казала Миленката, че и ти си късметлийка, че е имала лош опит със "зла снаха", защото сега те оценя, иначе нещата можеше да са по-други. Wink

Иначе, споделям мнението на рататуй, и на моя мъж майка му на сватбата и около нея какви неща наприказва за сина си, как едва ли не са най-добри приятели и аз й го взимам, което са пълни глупости, но трябва да се покажем пред хората колко сме близки, а иначе ние си знаем в какви отношения сме (не са лоши, но мъжа ми никога не е бил близък с майка си).
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #169 -: март 28, 2014, 15:03:07 »

Бих казала Миленката, че и ти си късметлийка, че е имала лош опит със "зла снаха", защото сега те оценя, иначе нещата можеше да са по-други. Wink
funnytooth То и аз чакам втората снаха, че да оценя правилно първата.....
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #170 -: март 28, 2014, 15:13:44 »

Абе, ти се смееш, но имам пример с една майка, дето така препати с първата снаха, че сега с втората има много по-различен подход и се разбират супер добре (втората снаха е бъдещата жена на малкия й син), и е на седмото небе, че ще се женят и ще имат бебе, вярвай ми с първата далеч не се вълнуваше така. Wink човек определено се учи според мен, но разбира се си зависи и от хората. smile

ПС> Не съм сигурна, че ще оцениш текущата си снаха, но ти пожелавам искрено втората снаха да е по-сърдечна и мила. smile Още в главата си пазя някои истории, които си разказвала, абе мен ме побиват тръпки, а ти как си се чувствала не искам да си представям.
« Последна редакция: март 28, 2014, 15:16:01 от Vivi20 » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #171 -: март 28, 2014, 15:15:23 »

хахаха svekarva отново влизаме в любимата темичка smile нали знаеш че ти пожелавам една миличка и добричка вторичка, та даже и маме да ти вика  blum

ние с моята все повече и повече се разбираме, тя се поотпусна като ме видя колко съм готина  blush, или след като девера ми докара едно татуирано, с пирсинги и подчертавам със скъсани и мръсни маратонки. Аз знам че тя ме обича, показва го все повече, не сме супер близки но аз смятам за в бъдеще да разчитам много на нея и смятам да поддържам добрия тон и когато не е права.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 28, 2014, 15:56:37 »

Свекърва и аз ти пожелавам втората да е мила и сърдечна, усмихната и добра и много да се разбирате.
Виви и аз съм чувала, че моята твърди, че заради мен сина й се е отдръпнал от нея. А иначе ние добрия тон си го държим, защото сме лицемерки, а и рядко се виждаме. Аз гледам като ме ядоса да си мълча и да не влизам в мрежата, защото виждам как понякога нарочно ме провокира да си изпусна нервите, ама няма да стане!
Мариолка, а ти си късметлийка че можеш да разчиташ на твоята, аз нищо не бих поверила на моята. Даже гущера ни не бих й оставила да гледа (което е елементарно)
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #173 -: март 28, 2014, 16:01:04 »

Абе да Ви кажа честно, за тогава не знам кой крив и кой прав, но от доста хора съм чувала че бившата на ММ наистина е била едно много невъзпитано създание, и че в началото свекърва ми и се е радвала , както и на мен и е подходила към нея по същия начин - явно пак опираме до поговорката "Каквото повикало, такова се обадило"

До ден днешен, свекърва ми една лоша дума не е казала за момичето, освен цитирам "За 5 години, така и не намерих път към нея, и за тея 5 години общо съм говорила с нея толкова, колкото с теб първите две седмици".
Така че, не знам колко е късмет.
Например свекърва ми и нейната свекърва са в типичните отношения. Бабата на милото мен ме харесва, но те двете хич не се обичат. Като ходих на проба за роклята, на свеки и стана болно че не може да дойде. Но въпреки това, въпреки че не си говорят от години, никога не съм ги чула да се обидят една друга. Свекърва ми само повтаря какъв професионалист е бабата на милото, как ще ми направи най-хубавата рокля, и току от време на време се обърне и каже с болка в очите "само внимавай, студена жена е тя"... толкоз.Всичко опира до човека и до желанието му децата да са добре (защото на двама ни вече така гледат)
Празниците ги решихме - майка ми и свеки , така се заобичаха като ги запознахме, че сега се чуват през ден и на празници сме всички. Майка ми свекърите аз и милото.
Това беше моята мечта - да имам сплотено семейство. blush blush blush

Баща ми е друг случай, за друга тема, дето не знам колко страници ще побере.... sad

Аз също съм била от страната на  "мен маминка не ме харесва" Само че беше Тати.

Преди да срещна моя човек, всички знаете има минало.Родителите на бившия ми приятел не че не ме харесваха, но му бяха набили в главата, че всички жени са к**ви и искат да му вземат апартамента. Момчето беше толкова травмирано ,че ми следеше цикъла повече отколкото аз си го следях. Да не би да забременея и да му прецакам живота.  crazy

Човека живее сам, а мама идва да чисти и пере, мама готви, баща му му държи сметка защо видиш ли ми е купил цвете, то било много скъпо, защо си харчел парите по мене,защо сме били ходили на море за 2 дни, нали вече веднъж сме ходили тая година, аз ли съм го карала да харчи излишно... защо съм прекарвала всеки уикенд у тях... така и не се почувствах не на гости... но иначе се мрънкаше от баща му, защо не чистя неговия апартамент (как като не живея там и не ми се даваше даже нощница да имам там, щото ТАТИ не дава)... сега като се сетя и си спомням как точно тези неща ни вгорчиха връзката...

Но пък всяко зло за добро - сега имам човека и семейството което винаги съм искала smile heart


а на svekurva пожелавам само най хубавото - като чета постовете ти, се чудя как някой не би се разбрал с теб от първия миг  give_rose
« Последна редакция: март 28, 2014, 16:15:08 от milenkata » Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #174 -: октомври 13, 2014, 20:36:43 »

Разбираме се чудесно! Винаги, когато се нуждая от помощ за гледане на малката, я викаме вкъщи. Винаги сме се разбирали. Като добри приятелки сме. Споделяме си много неща. Наистина й се възхищавам!  give_rose
Активен
stan_angelova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #175 -: октомври 14, 2014, 14:29:26 »

Здравейте момичета,

Ние се сгодихме това лято и предвиждаме сватба за другото. За сега това е нашата малка тайна, тъй като и аз имам проблем със свекървата, която не ме иска за снаха и не знам как да и го съобщим. Смятате ли, че ако и съобщим новината, ще разбере, че не съм била като една болест в главата на сина и не съм нещо временно, което  ще отмине. Има ли шанс да си промени отношението, което до момента е безразлично - се едно ме няма?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: октомври 15, 2014, 14:59:18 »

Да ти кажа - искрено ти го пожелавам. Не мога да кажа дали ще се промени или не, защото хората са различни. От моят опит, за съжаление, бих ти казала - по скоро не. При нас нещата вече са толкова зле, че направо не е за разправяне. За моя радост съпруга ми ме подкрепя. В случая обаче страда той, а не аз, защото това е неговата майка.

Така, че - в крайна сметка ще трябва да и кажете. А времето ще покаже. За тези неща рецепта няма pardon И ти пожелавам съвсем искрено - успех good
Активен
stan_angelova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #177 -: октомври 16, 2014, 15:51:45 »

Благодаря много, каквото е писано да става ще стане. За сажаление някои неща не зависят от нас, колкото и да се стараем да ги променим.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: октомври 19, 2014, 21:10:23 »

stan_angelova - истински ти съчувствам.. Аз нямам проблеми с моята свекърва,но пък имам проблеми с баща ми,който все още не иска да приеме мъжа ми. Най-тъпото е,че мъжа ми е най-добрия човек на света,а баща ми сякаш иска да си затвори очите за истината. Много ми е тъжно за това.
От както сме заедно още като гаджета милото винаги помагаше на баща ми,когато той го попита за помощ.
Не знам какво повече иска баща ми. Как да го накарам да го хареса?
Много спорове сме имали с баща ми,но ми е писнало вече от него.
В крайна сметка аз съм си избрала този човек, а той мен и баща ми просто трябва да се съобрази с моя избор. Смятам,че моя избор е много добър и правилен.
Дано се разберете със свекървата ти някой ден. Не губи надежда. good
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: октомври 20, 2014, 17:19:19 »

В крайна сметка аз съм си избрала този човек, а той мен и баща ми просто трябва да се съобрази с моя избор. Смятам,че моя избор е много добър и правилен.
Дано се разберете със свекървата ти някой ден. Не губи надежда. good

В крайна сметка, всичко се свежда точно до това...Родителите на единия да приемат неговият избор. Като цяло - ти познаваш най- добре този човек, защото сте заедно.

Понякога си мисля, че родителите не успяват да разберат в какво положение поставят децата си и как се чувстват те, когато родителите им не харесват този, който са си избрали и стигат до крайности...

Аз съм била и от двете страни - преди време с едно старо гадже - майка ми толкова не го харесваше, че като ни видеше по улицата се обръщаше на другата страна и не се обаждаше. Но след като седнах да си поприказваме, се разбрахме. Казах и, че я разбирам и че знам, че иска да ме предпази, защото ми мисли най- доброто, но в крайна сметка - това си е моят живот и моите грешки, и бих искала да ги направя сама, за да се науча. И че не ми е приятно да ме поставя в положение да избирам между нея и него, защото в крайна сметка ги обичам и двамата...И - поне в онази ситуация и поне за мен, нещата се пооправиха. Тя пак не го харесваше, но поне не ми се налагаше да страдам аз blush Е - не знам ако и беше станал зет...

Но дори и сега - и моят си има кусури и тя си ги знае, и винаги ми казва - аз може и да се разбирам с него, но стигне ли се до нещо лошо, винаги ще застана за теб, дори и да не си права, защото все пак си ми дъщеря...така, че - мжое би с времето ще се оправят нещата. Ти поне си говорила с баща си...

...Пък и да сме честни - бащите понякога може да са големи темерути blum
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines