Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:50:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата ? - част 4  (Прочетена 170903 пъти)
 
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 30, 2012, 12:59:26 »

здравейте smile исках да ви споделя правилната формула за разбирателство ... smile аз моята свекърва я виждам най - много 3 пъти в годината , живеем в различни градове , женицата  е много мила и разбрана smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 02, 2012, 08:33:01 »

Разбира ме се много добре от първия ден още, макар и да имах притеснения, защото той приключи много дълга връзка и непосредствено след това ме представи мен... Не знаех как ще ме приеме, но всичко е много добре!

След сватбата започваме (по-скоро продължаваме, но на по-високо ниво, ако мога така да се изразя) семеен бизнес с основно действащи фигури аз и тя  tease Предстои закупуването на офис (сградата сега ще се строи) и така... Надявам се всичко да остане нормално, а не да се изнервим една на друга покрай работата, но едва ли, мисля че всичко ще си остане супер  good
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #47 -: април 11, 2012, 10:08:05 »

здравейте smile исках да ви споделя правилната формула за разбирателство ... smile аз моята свекърва я виждам най - много 3 пъти в годината , живеем в различни градове , женицата  е много мила и разбрана smile
Ти направо си щастливка! Bravo
Аз моята я виждам най-много 1 път в седмицата и така се чувствам много добре, ако можеше и по-рядко още по-добре, но... и така е добре поне не е при нас, защото иначе няма да ми издържат нервите просто... crazy
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 11, 2012, 16:43:42 »

Здравейте и от мен! Моята свекърва живее в чужбина и се прибира само веднъж в година и то за 3-4 седмици най -много. За 2 години и половина с Милото, с нея сме се виждали за 2 месеца общо. Разбираме се, тя се държи на положение, доста откровен човек е и това ми харесва, но не мога да понасям дъщеря й и внука й, не ме разбирайте погрешно, но те са едни използвачи нищо друго. Сега я чакаме да си дойде 2 седмици преди сватбата, до тук само пита как върви подготовката и това е, не е кой знае колко дейна, но го отдавам на факта, че е на хиляди километри и е затрупана с работа... Според мен, за сега се разбираме добре, достатъчно е виждането ни 1 път през годината, а живот и здраве някога ако реши да се върне в БГ тя ще си живее в КН, ние в София и това е smilesmilesmilesmile
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #49 -: юли 20, 2012, 14:55:45 »

С моята бъдеща свекърва се виждаме рядко, понеже живее в друг град. Обаче жената е много мила и се отнася добре с мен, даже понякога застава на моя страна при някои спорни ситуации с милото smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 20, 2012, 15:09:55 »

оооо и аз съм много доволна от бъдещата свекърва...звъни ми, виждаме се, като прителки сме си...много се разбираме, кроим си наши планчета да обикаляме насам натам от време на време....и така и свекъра е много готин, един път в този живот и аз да попадна наистина на родители на мъжа ми....до сега все не съм попадала много много....
Активен
Theya
Любопитен
*
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 24, 2012, 14:50:18 »

Да ви кажа, и аз до скоро можех да се закълна, че с моята бъдеща свекърва сме в много добри отношения... до преди 2 седмици. От тогава направо ме побърква мисълта дори да се видя с нея. Абе с две думи... завиждам ви и поздравявам всички, които са случили на свекърви, щото моето от "свеке" се оказа "свекървище".
« Последна редакция: август 24, 2012, 14:52:08 от Theya » Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #52 -: октомври 08, 2012, 14:36:00 »

Не вярвах, че ще съм толкова ядосана, за да пиша по тази тема, но ето че се случи.
Накратко, бременна съм в 9-ти месец и както се предполага всеки пита от какво имаме нужда за бебето.Нашите взеха на практика всичко необходимо, един лев не са ни позволили да похарчим, чак вече и двамата с мъжа ми ни е неудобно.Да, обаче нещата със свеки не стоят така, да вярно тя няма възможностите, които имат моите родители, но жеста е важен, ето защо за да се почуства и тя полезна и разреших да изплете някоя и друга дрешка за малката, въпреки че не харесвам плетени дрешки.От 5-ти месец насам тя все плете, но какво беше моето учудване,когато разбрах, че преждата с която плете дрешките за нашето дете е разплетена от стари, малки бебешки дрехи, останали от племенницата, която е на 7 месеца!!!!!!!!!!!!!!!
Е, кажете ми няма ли да ви стане обидно????????? Да не споменавам и факта, че за другото внуче даде 600 лв и отделно още 200 на другия си син, е така да се почерпят diablo .То няма лошо- имала- дала, но сега за нашето и дума не обелва нито за пари, нито ей така поне едни ританки да купи. Върха на сладоледа е, че сега предстои кръщене на племенницата-12 дни перди моя термин и не стига,че сме се хванали в приключение откъде да заделим 100 лв. за подарък, защото няма как да отидем с празни ръце, ами ни се прави намек, че трябва да и дадем 100 лв. на заем, че да не се червяла на кръщенето!!!!!!!!!!!!!
Съжалявам, ама това вече е върха на сладоледа, никой не мисли че ще раждам, че нямаме пари даже за почерпка за нашето си бебче, ами чак и пари на заем да даваме.Ами реве ми се вече, от обида, от безпомощност и от срам пред нашите, че от тях взехме толкова много cray
Ох излях си го, че иначе няма с кого да споделя, мълча си пред нашите, мъчно ми е да го натяквам на мъжа ми, че и на него и без това му е болно, а аз вече съм на ръба да си легна и да се нарева на воля cray
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 08, 2012, 22:24:34 »

Няма да се правя, че разбирам, нито съм бременна, нито ни е притеснено откъм доходи за момента, но, според мен, легни и си се нареви. Без да се навиваш, просто си го изстрадай и си дай възможност да погледнеш отстрани и да видиш колко злободневни са ти мъките. Ясно е, че за теб в момента са принципни и големи, но не са. Сравняването е лошо нещо, а никой не е длъжен за каквото и да било. Не твърдя, че свекърва ти е стока, далеч съм от тази мисъл. Просто точно тези й прояви не трябва да ти причиняват дискомфорт. Даже може да се чувстваш полезна, защото използването на стари бебешки дрешки опазва околната среда. Reuse, reduce, recycle! както казват хората Wink А и жената не те кара да слагаш ползвани дрешки на твоето бебе, тя дава от себе си за да са нови и уникални.
И ако сложим настрана финансовото притеснение, това, че била дала на някой си някакви пари, пък на вас - не - ми да прави каквото си иска. Ясно ми е, че споменатите суми са важни за вас в момента, но позволяваш на паричния недоимък да слага сол в раната на отношенията ви с жената. Да, важно е, да, като нямаш пари за тока няма как да стоплиш на детето млякото, да, въпрос на оцеляване е, но ако се отделиш от тялото, на което трябва да му е топло през зимата, ще видиш, че битовизмите влияят на отношенията ви.
 И, не че съм веща по въпросите за кръщенетата, ама какъв е този етикет за 100 лева за подарък? Пък и дори да не можете да кажете на родителите на племенницата, че ви притесняват финансово, на свекърва ти със сигурност можете да си го кажете в прав текст. Малко егоизъм тук и нещата се нареждат good
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #54 -: октомври 09, 2012, 08:43:12 »

pebbles , права си и аз откакто се познавам с тази жена разсъждавам по същия начин, нищо никога не съм и искала и не ме е интересувало колко е давала на другия си син. Знаеш, обаче как понякога чашата прелива и емоциите ти взимат връх над здравият разум. Въпросът не е в това дали ще ни даде пари, ние си се оправяме и нищо не ни липсва, обидно ми стана от факта, че дори една нова прежда не се е сетила да вземе, а можеше да ме помоли да си я купя и тя да я изплете.Тук въпросът е принципен, не намесвам факта колко е затруднена финансово.
Активен
Emma83
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #55 -: октомври 10, 2012, 19:57:05 »

Рядко се случва свястна свекърва. Въпросът е да намериш начин да не си ги слагаш тези проблеми на съвестта.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #56 -: март 09, 2013, 11:11:09 »

Katence, мисля,че си с пълното си право да си обидена и тъжна по този въпрос. Не е редно на един да се дава всичко, а на другия нищо. Щом имаш 600 лв., и например имаш 3 деца, не може да дадеш на едното всичките 600, трябва да са равни...нека да е по малко , но да има за всеки. Аз така и така не ги разбирам тези хора, по какъв ли критерий разделят едното от другото си дете?? Аз съм на 23 години, тази година ми предстои да скл'ча брак, нямам деца все още..но дори на мен ми е странно да виждам как хората имат различни отношения към децата си.. crazy crazy Постът ти е отпреди няколко месеца, така,че първо се надявам бебчето да ти се е родило живичко и здравичко, а после-че свекървата да се е усетила поне малкоооо за гафовете ,които е направила. Но дори да продължава в същия егоистичен и нагъл дух, опитвайте се да не й обръщате внимание...Наслаждавайте се на бебка и семейството си.

А иначе по темата - да чукна на дърво, моята свекърва е просто страхотна. Жената мисли за всички детайли, винаги иска да е най-хубавото, най-доброто. Сега заедно със свекъра ни купиха апартамент и ни го обзавеждат от до, по наш вкус. Вярно, че имат и финансовата възможност, но ако нямаха желанието за такова нещо, каквато и финансова възможност имаха, нямаше да го направят. Годеникът ми си има и сестра, в смисъл не е едно дете в семейството. И се стараят всичко да се прави наравно, независимо ,че са момче и момиче. Дано и след сватбата да се разбираме така добре със свекърва ми smile Ще споделя тук  girl_wink
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #57 -: март 09, 2013, 11:53:38 »

здравейте smile исках да ви споделя правилната формула за разбирателство ... smile аз моята свекърва я виждам най - много 3 пъти в годината , живеем в различни градове , женицата  е много мила и разбрана smile
И моята формула е същата biggrin Само, че моята я виждам най-много веднъж в годината (живее в Гърция) biggrin Но ни звъни всяка неделя! И по празници винаги ми се обажда, никога не ме е пропуснала heart Даже по-скоро ще пропусне мъжа, отколкото мен blum

Иначе както съм казвала моята свекърва е злато, много разбрана женица heart И много човечна! Има такива индивиди, че аз както не си държа много езика зад зъбите не знам какво щях да правя angry


Относно другите работи покрай Катенцето hulcy е много права good
« Последна редакция: март 09, 2013, 12:00:23 от casky » Активен
MeryMery
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #58 -: март 09, 2013, 15:35:13 »

Аз моята не съм я виждала(чужденка е),не говорим един и същи език,затова не говорим и по телефона.
Комуникацията ни се очертава доста сложна.Ще се запознаем чак след сватбата ни лятото.Мъча се с едни самоучители да науча езика,ама нещо не се получава.Надявам се,че запознанството ни ще мине добре.
Храня голямо уважение към нея,защото биологичните родители на годеника ми са починали,когата е  бил малък и тази жена с двама по-големи сина го е взела под крилото си и е възпитала един прекрасен човек.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #59 -: март 11, 2013, 08:55:47 »

Мерси за включването smile
Ами нещата не са се променили, дойде на погачата с дрешки, изплетени от разплетените дрехи на другата и внучка crazy, след това ме провъзгласи за неспособна майка, след като и един ден не е видяла как се грижа за детето си. Вече не и обръщам внимание, гледам с насмешка на всичко, което прави, не говоря с нея, тя също не ни търси, не пита за малката, не и праща поздрави, подаръци и т.н.. Аз съм доволна, съпруга ми ме подкрепя, на моя страна е, общо взето взехме решение, че като по-интелигентни хора просто няма да и обръщаме внимание give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines