Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 03:43:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата ? - част 4  (Прочетена 170571 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 07, 2012, 12:42:22 »

Старата тема е тук
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 07, 2012, 12:47:28 »

Миши ,съгласна съм ,че всичко зависи от хората ,но и аз нали това писах .Нека бъдем по-толерантни.
А колкото до това ,че свекърва ти InLove_Girl не се интересува от здравето на сина си ,по склонна съм да си мисля ,че или не ти вярва на това ,което казваш или не вярва ,защото не й се иска да е така.Също е силно вероятно и да не осъзнава сериозността на ситуацията и може би трябва да й се обясни./т.е. съпругът ти да й обясни/.Единици са майките ,на които не им пука за здравето на децата им.
« Последна редакция: февруари 07, 2012, 13:20:45 от fiibi_bg » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 07, 2012, 12:50:29 »

"Не ме разбрахте smile с този пример исках да кажа, че понякога си мислят че знаят всичко по - добре от снаха си за сина си. Както по - доло имаше пример за кръвното. Разбира се, че не трябва да се намесват за дребни неща, но те се трупат и трупат и прерастват в нещо по - голямо. В този случай се почуствах кофти понеже казах какво харесва и едва не стана скандала и то от дреболия.  smile"

Фийби, само да вметна че това с чушките го бе написала Миши, а това с кръвното- Inlovegirl. да не стане някоя неразбория пак . smile
Миши, вярно е това че дребните неща се трупат- аз затова направих огромни жертви за да сме сами двамата... smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 07, 2012, 13:01:54 »

Фиби, нещата се трупат и когато майките не проявяват ама грам толерантност, то снахата колкото и да е търпелива и мълчалива....Скандала е готов, и се започва с чушките на Миши и се свършва до това..."тя не ме уважава, тя не е добра за сина ми"... Просто е факт!

Еми благодаря ти за уточнението с постовете  give_rose Между другото радвам се, че се възприела моя метод- ДЕЙСТВА  Bravo Вчера вечерта даже свеки се обажда да ме пита дали искам да е облечена с нещо по специално като цвятт за сватбата...И да съм и препоръчала фризьор....и ДОРИ да ме пита как готвя печените зеленчуци, защото като сме отидели да може да сготви на милото, та да яде здравословно  Oh my ...  И това след като не сме ходили близо 3 седмици и се чуваме само, когато те звъннат  danceg
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 07, 2012, 13:18:38 »

Вчера вечерта даже свеки се обажда да ме пита дали искам да е облечена с нещо по специално като цвятт за сватбата...И да съм и препоръчала фризьор....и ДОРИ да ме пита как готвя печените зеленчуци, защото като сме отидели да може да сготви на милото, та да яде здравословно  Oh my ...  И това след като не сме ходили близо 3 седмици и се чуваме само, когато те звъннат  danceg

Ето,че успехите се трупат също.Дано позитивите са повече.

Аз пък поглеждам и от другата страна на нещата.Имам брат ,майка ми също е свекърва и виждам нещата през друга призма.И когато става въпрос за майка ми ,винаги съм склонна да обвиня снаха ми ,че не действа правилно.
Затова и писах ,че трябва да бъдем по-толерантни ,че тези свекърви едва ли са толкова лоши ,защото и те са майки .Просто както всичко в живота трябва да приемам с усмивка ,по-малко негативизъм и дребнавост .Аз съм омъжена пет години и никога не съм допускала ,а и няма да допусна негативно отношение към фамилията на съпруга ми .Дори и те понякога да не са прави .Има си начини за всичко .Полека ,с търпение и разбирателство.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 07, 2012, 16:51:46 »

Е - винаги за всичко си има начини...Но най- вече зависи от човека. Аз винаги се опитвам да се поставя и в отсрещното положение, и понякога заемам страната на свекърва ми, точно от гледна точка на това че и тя е майка, и знам как моята майка би се почувствала в дадена ситуация.

Обаче да те обвиняват безпричинно, че едва ли не забраняваш на съпруга си да се вижда с майка си и че му поставяш часово ограничение, да не вярваш на НЕГОВИТЕ обяснения и да поставяш някого на кръстосан разпит, извинявам се, ама това граничи с безумие...според мен. Но - и аз като "послушно дете" си изтърпях разпита, "белким" вече се разбере, че не съм аз причината за разни работи. Това не означава обаче, че съм си спестила нервите СЛЕД това, независимо че в самия момент съм постъпила "както трябва". И точно поради преглъщането на хиляди такива неща, сега ходя с торбичка с хапчета и със 100 болести на нервна почва...Е - сигурно това е справедливостта и наградата, за това че "постъпваш правилно" и мълчиш... pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 07, 2012, 16:54:34 »

тази торба с хапчета ми е позната... дай да си разменим торбите, белким подействат  blum
а то задържането в себе си наистина има и този краен завършек - психосоматични болести...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 07, 2012, 17:11:44 »

Освен че самия ти ставаш кълбо от нерви...по един или друг начин всички тези натрупани неща се отразяват и на мъжа до теб...А в повечето случаи майките им като изкажат "градивната" си критика или дадат съвета, който не подлежи на коментар, забравят и не им пука, как това се отразява на новото семейство!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 07, 2012, 18:06:04 »

тази торба с хапчета ми е позната... дай да си разменим торбите, белким подействат  blum
а то задържането в себе си наистина има и този краен завършек - психосоматични болести...

Чакай сега - тия са ми нови хаха, ако подействат - ще ти кажа  girl_wink
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #9 -: февруари 07, 2012, 19:19:57 »

Аз повтарям за трети път, че не отнемам правото никому да се оплаква, нито пък казвам, че свекървите винаги са прави. (но и едва ли винаги са криви). Просто според мен не бива да се говори с твърде голямо неуважение и грубост за майките на мъжете ви. Не може ли да се избегне думата "звяр", "изперкала",  "нагла и безочлива натрапница", "Умраза(оригинал и то от поне 2 места)",  има по-дипломатични думи като "авторитетна", "не ни чува изобщо", "меси се винаги в отношенията" и т.н., просто по-малко грозни думи, често с подобен смисъл.

Има и много момичета, които културно говорят за майките на мъжете си, въпреки че не се разбират с тях. За тях нищо не казвам.

Иначе просто не мога да повярвам, че повечето свекърви са такива, все трябва и от снахата да зависи... аз познавам само 2 майки с много големи "авторски права" върху синовете си, които отричат всяка тяхна приятелка и не искат да ги делят, струва ми се ужасно това положение. Ако това е "нормалното", направо не ми се мисли...Аз съм голяма късметлийка тогава, ако помисля, все ще намеря от какво да се оплача, но сме си свикнали и намерили баланс като че ли...Пример: преди ме дразнеше как семейството на мъж  ми звъни поне по 5 пъти на ден да го види как е, когато сме на почивка, а това толкова рядко се случваше..Винаги му намираха задачи и то тежки и времеемки, изобщо той е много съвестен и сам си изпълняваше 100 задължения на седмица. В началото това адски ме дразнеше, сега едно че, е по-балансирано, второ вече аз го бутам "звъня ли на майка ти да видиш как е? Няма ли да й помогнеш за еди какво си?"  Може би и аз се промених заради това, че жената вече е сама и искам да й улесним живота колкото можем, без  това да натежи много на нашия...Но винаги гледам да се поставям на нейно място- един ден ако имам син, той няма да изчезне за мен, само защото си е хванал приятелка...Мисля, че и тя се сеща какво е било да е "снаха" и затова подхождаме с разбиране в "деленето" на любимия и на двете ни мъж smile Но тя винаги ми дава "предимство" и знае, че аз съм бъдещето му...

И последно- наистина ли мислите, че който не е в лоши отношения със свекърва си, няма право да се изказва по темата? Т.е. да имаме само ЕДНА гледна точка и да се насъскваме енда друга, това ли е идеята? И който се опита да каже нещо обективно и от друга гледна точка, бива изгонен? Тогава във форума да не влизат и тези, които не планират сватба, все пак е сватбен; в темите на мъжете да пишат само мъже; който е на друго мнение от общото, да се бан-ва и т.н....Ако това е решението, добре, но според мен с нищо никого не съм засегнала- не видях някъде да съм обидила когото и да би ло от вас   girl_impossible
« Последна редакция: февруари 07, 2012, 19:29:08 от anna_karenina » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 07, 2012, 22:08:16 »

anna_karenina,изказвай се,но твоята работа прилича малко на "сития на гладния не вярва",нали се сещаш. Wink Темата е "Как се разбирате със свекървата",казваш добре,обясняваш и така.Аз и 2 свекърви не познавам,коит0 да са в лоши отношения със снахите си,но не вярвам някой да си измисля.Най-малкото,че тези теми са отдушник и е в рамките на нормалното да се изразяваме по-така.Не си мисли,че свекървите не го правят зад гърба на снахата. smile Има известна доза издребняване,но повярвай ми,докато бяхме под един покри 4 години и аз се хващах за най-малкото,направо се побърквах. angry И аз съм на мнение,че трябва да се живее отделно,дори с цената на лишения,както беше при нас.Струва си,повярвайте ми!
За протокола-аз много добре се разбирам със свекърва си,просто за момента няма накъде повече. girl_wink
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 08, 2012, 12:35:45 »

anna_karenina ти пак не проявяваш разбиране към момичетата тук nea . ти самата даваш примери за лошо отношение на свекървите и пак изкарваш снахите виновни за всичко. не мога да те разбера честно казано.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 08, 2012, 13:21:07 »

Нещо, което ме потресе ....
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,5691.0.html
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 08, 2012, 13:24:01 »

да е благодарно момичето че се е махнал преди сватбата... Още като четох в началото историята и фактът че не я е запознавал сума ти време с майка си, говори за самия ѝ приятел.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 08, 2012, 13:25:59 »

Направо го чета и не мога да повярвам, че съществуват такива хорааааа  Oh my ... crazy
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines