Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:12:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ! Диабет.  (Прочетена 50630 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 10, 2012, 17:38:42 »

veseto_87, много ти благодаря, мила!  give_rose
Права си, но на днешно време с този стрес навсякъде, трудно се живее спокойно. Въпреки това, ще направя каквото мога. smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 10, 2012, 18:16:24 »

И аз имам хормонални проблеми, затова знам какво е! Но не се предавай! Когато много искаш нещо, то се случва! Винаги има начин!  Flower
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 11, 2012, 13:05:21 »

Ariel smile , аз си взех Стевия лукс, следващият път ще пробвам друг вид.  pardon
Не искам да те ангажирам заради някакъв подсладител, но МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МИЛОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ! smile  give_rose gu6

Пращай бързо адреса!  blum Чакам!  give_rose
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 12, 2012, 10:32:38 »

Ariel поздравления за милото предложение към lunno momiche ,дано успееш да и изпратиш!!!
Прекрасни сте момичета!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 12, 2012, 15:13:00 »

Момичета, някоя от вас приемала или чувала ли е за синьо-зелените водорасли АФА?
Препоръчаха ми ги и тепърва ще се информирам, но исках да попитам дали някой има опит с тях?
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #50 -: февруари 17, 2012, 15:40:32 »

Момичета, някоя от вас приемала или чувала ли е за синьо-зелените водорасли АФА?
Препоръчаха ми ги и тепърва ще се информирам, но исках да попитам дали някой има опит с тях?


Здрасти Lunno momiche! Аз си бях взела синьо-зелени и кафяви водорасли - Хлорела и Спирулина на прах, но така и не ги допих до края. Първо да предупредя, че са ужасно гадни на вкус и задължително трябва да се смесват с нещо друго. На мен най-добре на вкус ми беше като ги смесвам с фреш от грейпфрут или портокал, понеже те са кисели и киселинността убива вкуса на водораслото. Не е лошо и като ги смесваш с кисело мляко и банани или пресно мляко с банани. Но определено на сок се изпиват по-лесно. АФА-та не съм ги пила, но определено като пиех спирулината и хлорелата се чуствах по-бодра и освежена, някак по-здрава като Попай smile Ако ме питаш защо ги спрях и аз не знам, от нямане на време или от мързел да си правя всяка сутрин бъркочи. Ако искаш повече инфо, има много в нета, чичко Гугъл ще ти помогне.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 26, 2012, 13:55:52 »

Лунна, това видяла ли си го? От 2010 е съобщението, което означава, че сега вече със сигурност се прилага в БГ и може дори да има отзиви ЗА и ПРОТИВ. Пише, че е точно за новооткрит диабет тип 2 и се поема напълно от здравната каса.

http://bnt.bg/bg/news/view/23662

Относно диабет тип 1 съвсем скоро ще може да се лекува чрез операция и присаждане на клетки. В близките 10-15 години сигурно ще може да се лекува напълно в широки мащаби (за всички демек)!  yahoo

http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=1454

В холандските медии имаше съвсем наскоро съобщение, че скоро ще може да се лекува напълно. Опитвам се да го открия и ще го пусна ако стане.

« Последна редакция: февруари 26, 2012, 13:57:47 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 01, 2012, 14:12:58 »

Arielче, аз не разбрах какво е точно това лекарство/терапия... Би било истинско чудо да се лекува напълно диабет. Дай Боже да се случи някой ден!

Аз искам тук да споделя един линк. Тик се обсъжда темата за захарта и за подсладителите и на мен ми се вижда интересно. Ще я изгледам. Може и на някой друг да му е интересна. Wink

http://play.novatv.bg/play/248543/?autostart=true
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 01, 2012, 15:00:33 »

Клипчето, което си пуснала с Гала е доста подробно и много интересно! Призовавам всички не само тези, които се интересуват от диабета да го изгледат, защото подсладителите не са само за диабетици, всички ние ги използваме, понякога без дори да знаем! И съм много щастлива, че накрая се говори за стевията! Това, което казват е вярно - имало е и все още има много битки в съда, за да се наложи стевията на пазара, защото фирмите, които произвеждат синтетичните отровни подсладители не са щастливи, че стевията е естествена, натурална, полезна и евтина. И правят всичко възможно да не се популяризира. Освен това в клипчето казват, че сега вече се правят опити да се извлича стевия по начин, който да предотвратява нагарчането!  Bravo

Arielче, аз не разбрах какво е точно това лекарство/терапия...

Не му споменават името, така е. В един от коментарите пише, че по закон не може да се споменават имена. Не знам дали това е вярно. Според мен ако наистина искаш да знаеш си изпринти тази статия и питай Даскалова като ходиш при нея, няма начин тя да не знае. Аз имам едно подозрение, че става дума за ето това лекарство, но не съм сигурна:
http://spisaniemd.bg/dd/2010/12/dapagliflozin-efektiven-za-lechenie-na-diabet-tip-2-pri-neadekvaten-glikemichen-kontrol-s-metformin
« Последна редакция: март 01, 2012, 15:02:17 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 04, 2012, 20:10:50 »

Много полезна информация за солта  good

http://play.novatv.bg/play/262666/?autostart=true
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 10, 2012, 13:06:56 »

Пускам линк, който може да е полезен за хора, които имат дечица с диабет:

http://www.interagro90.com/
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 20, 2012, 08:47:10 »

Пиша, понеже може тук да попадне някоя диабетичка с диабет тип 1, на която предстои бременност. smile
Не мисля, че е много известен варианта за използване на инсулинова помпа, а резултатите с нея са 100%-ви по описание на статията. За огромно съжаление, докато в чужбина инсулиновите помпи са безплатни, то в България цените им са ужасно високи, но поне се предлагат под наем. Ето повече информация:
http://www.nanomedbg.com/bg/news.php?news_id=5
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines