Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:20:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ! Диабет.  (Прочетена 50739 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 30, 2012, 20:47:34 »

Олеле...  girl_impossible Колко е ужасно това, което пишеш...

Според мен не е до това къде работи човек, а до самия човек. Задължително поискай второ, че и трето мнение.

А този измислен тест на четния дроб заради противозачатъчните хапчета никой лекар досега не ми го е споменавал, нито в България, нито в чужбина, а ги пия от години. Звучи ми като шментири-ментири...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 30, 2012, 22:30:21 »

Здравей Лунно момиче. Съжалявам за това, което ти се е случили при този "специалист". Как е възможно такова отношение изобщо? Това лекари ли са вече? Ако искаш и аз мога да ти препоръчам двама добри ендокринолози в София. Смея да кажа най-добрите. Работят в ендокринологията в Майчин дом и консултират и бременни или жени, желаещи да забременеят. Успех и горе главата!
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #32 -: януари 31, 2012, 19:25:23 »

Чак сега виждам поста ти Lunno Momiche, незнам въобще как да реагирам, толкова съм възмутена! Задължително отиди при друг специалит. Никой няма право да ти говори по този начин, и да те унижава и подтиска. Лекарят е там да ти даде информация без да те паникьосва.   Малко  Offtopic обаче, откакто живея извън БГ ми направи впечатление, за колко много неща ни паникьосват в БГ, които са поправими или поне контрулируеми хванати на време.

Ariel детенцето, на моята приятелка няма никакви последствия от диабета на майка си. Здраво и хубаво дете. Знам, че се притесняваха от различни последствия, но при тях всичко е наред.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 31, 2012, 21:56:03 »

Dinna, много се радвам за детенцето! Много, много!!!  smile И аз имам същите наблюдения като теб за плашенето и лекарите. Трябваше ми малко време да си пренастроя мисленето след като се преместих.

Лунна, погледни това:

http://www.vselena.com/stevia.htm Това е най-близкото обяснение на български, което можах да намеря, което съвпада с описанията, които съм чела на английски и холандски. Аз ползвам само стевия вече от две години, брат ми също, пращам му оттук на капки, защото българската, на която съм попадала не ми допада. Писах за стевията и в темата за готвенето. Питай и лекаря си, но от всичко, което прочетох където успях да намеря в интернет стевията е подходяща за диабетици.

За най-новата информация и развития около диабета чета на сайта на Американската асоциация за диабет: http://www.diabetes.org/diabetes-basics/type-2/?loc=HomePage-type2-tdt
Те са в час с най-новите развития и има всичко на сайта, за което можеш да се сетиш.
« Последна редакция: януари 31, 2012, 21:59:25 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 01, 2012, 17:53:41 »

Хей, мили момичета, скоро ще ви пиша, Налага ми се да пътувам и да нямам достъп до интернет няколко дни.  pardon
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА И ПОМОЩТА! Прегръщам ви всички!  air_kiss
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 05, 2012, 11:40:48 »

michelle-че  give_rose , права си, че този подход не е Моят от страна на лекар към пациент. Нуждая се от човек, който да бъде с адекватно поведение. Това, което аз разбирам, като такова, е да си разбира от работата и да има хуманно, човешко отношение, а не да ми казва какво ще направи съпругат ми скоро, при положение, че това няма нищо общо с моето заболяване като  причина, заради която аз съм отишла при него. Както и да е. Утре съм на изследвания. Ще видим какви са резултатите и ще пиша, когато се прибера.

veseto_87 , благодаря ти за препоръките сърдечно!  give_rose

Ариелче, явно е вярно, че черният дроб трябва да се следи, заради влиянието на хормоните. Аз също не бях чувала преди и никой не ми беше казвал. Пия ги около 5 години вече, но никой не ми е казвал. Обаче се консултирах специално за това с друг лекар и той ми потвърди, че трябва да се следи какво е състоянието на дроба. След като изпълня всичките изследвания мисля и това да направя. Не зная дали личната ще ми даде направление, дано, понеже те за много изследвания пропускат да кажат, че трябва да се направят, въобще - какафонията е пълна.
Ariel, вече и аз си имам Стевия течна.  give_rose Засега 1 път я използвах и има леко горчив остатъчен привкус, ама... здраве да е! Решила съм да си потърся самата билка. Мисля, че ще е много по-практична.
Спрямо сайта на Американската асоциация за диабет, ще се зачета внимателно. Благодаря ти много за полезната информация и за съветите, Ариече!  give_rose
« Последна редакция: февруари 05, 2012, 11:42:49 от lunno momiche » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 05, 2012, 18:36:12 »

Лунна, мерси много за инфото - хубаво е да се знае за изследването на черния дроб.

Знаех си аз за българската стевия, ама все се надявах да се намери поне една, която да не нагорчава. Аман значи... Тази, която аз и брат ми ползваме не горчи въобще. Прати ми адреса ти на лични, мога да ти пратя да пробваш. Според мен обиколи няколко био магазина поне, защото между различните марки стевия има огромни разлики. Не бива да се отказваш заради кофти попадение, а и не бива да се примиряваш с кофти вкус. Прегръдка от мен!  Coffe
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 07, 2012, 21:49:08 »

Момичета днес попаднах на тази статия, която ми се видя интересна, но не бях много сигурна къде да я споделя give_rose В нея се говори за рисковете, които крие диабета за евентуална бременност и затова колко е важно да се държат под наблудение нивата на кръвната захар при опити за бебче.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 10, 2012, 16:44:00 »

Ariel smile , аз си взех Стевия лукс, следващият път ще пробвам друг вид.  pardon
Не искам да те ангажирам заради някакъв подсладител, но МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МИЛОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ! smile  give_rose gu6
Аз тези дни правих изследвания - профил и някои други. TSH хормонът ми е висок, което означава, че явно ще имам и проблеми с щитовидната жлеза, но какво да се прави - и това, ако го има, ще го приема и с него ще се справям.  pardon
Надявам се всичко да е преодолимо. Напоследък се хващам, че след толкова стрес и случки, за които чувам, свързани с болести, изпитвам неистов страх за здравето на близките си. Не зная дали е нормално, но на там ме избива нещо... sad
госпожица , благодаря за полезната информация!  give_rose
« Последна редакция: февруари 10, 2012, 16:46:02 от lunno momiche » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 10, 2012, 16:58:25 »

lunno momiche, колко ти е ТСХ? Имаш ли изменения в структурата на жлезата? А ТАТ, МАТ ft3, ft4, изследва ли?
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 10, 2012, 17:02:13 »

veseto_87,  4.970 mlU/l е резултатът при норма 0.27-4.20 .
Този хормон ми назначи "странният" ендокринолог, който напипа и увеличен лимфен възел от лявата страна. Още не съм ходила на друг ендокринолог, но идната седмица ще отида. Абсолютно никакви други хормони не са изследвани.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 10, 2012, 17:06:06 »

Реши ли при кой ендокринолог ще отидеш. Това ТСХ не е чак толкова високо. Може да се коригира, не се тревожи. Хубаво е да се пуснат и другите показатели, които съм цитирала. Но ако искаш първо посети ендокринолога. Успех и горе главата! Всичко е поправимо.
А за притесненията, за които говориш, напълно те разбирам. И аз съм изпадала в подобни състояния, не позволявай да те завладеят. Много е неприятно.
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 10, 2012, 17:07:23 »

lunno momiche не се притеснявай,всичко е преодолимо,бъди спокойна и не се тревожи  smile
Прегръдки и от мен  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 10, 2012, 17:18:43 »

JANET_1 мила, благодаря ти! smile  give_rose
veseto_87 , първият, на който се спрях е доц. Даскалова от ВМА. След това ще посетя задължително още някой или някои, за които още не съм решила на 100 %.
Благодаря Ви мили момичета, че потърсихте и ми препоръчахте на ЛС ендокринолози, които са добри в специалността си.  give_rose
Надявам се силно нещата да влязат под контрол. Колкото повече се "откриват" някакви болести, толкова по-страх ме хваща, спрямо правенето и износването, раждането на здраво бебче. Може би именно този страх ме кара и да се замислям малко по-сериозно над тази тема вече.  Не искам да оплескам нещо, заради здравословното ми състояние. sad  pardon 
   Вярвам, че нещата постепенно ще се наредят към добро! smile
« Последна редакция: февруари 10, 2012, 17:20:27 от lunno momiche » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 10, 2012, 17:24:30 »

Точно така! Трябва да се мисли позитивно. Имай предвид, че стресът влияе ужасно много на щитовидната жлеза. Така че, карай го по-спокойно! Всичко може да се поправи. smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines