Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:39:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ! Диабет.  (Прочетена 50754 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 24, 2012, 08:47:09 »

Благодаря ти, JANET_1!
gucci, съжалявам, че имаш подобно заболяване. Признавам, че не знаех какво точно представлява, затова прочетох. Пази се колкото е възможно повече и от сърце ти пожелавам да не се развива болестта!  give_rose
Аз се старая да съм стриктна с диетата (старая се да ям храни, подходящи за диабетици, старая се да не е много, но не зная и какво точно количество трябва да е), засега само това мога, както и физическа активност.
Не зная обаче дали това е началото от болестта, не зная как трябва да се провери от кога имам това заболяване, също не зная дали ще ми назначат изследвания, с които да проверят състоянието на органите ми (нали един от симптомите е поразяване на органите), мисля, че и на офталмолог трябва да ида - надявам се на тези въпроси да може да отговори ендокринологът, но засега чувам, че претупвал пациентите.  Може би няма да е единственият ендокринолог, който ще посетя всъщност.
Не зная дали е от значение, но сега се замислям, че трябва да кажа, че пия противозачатъчни от няколко години, може да е от значение.
Ще разпитам и по повод хапчетата, които пия. Личната ми ги изписа, но не зная дали това е правилно...
Спрямо здравословно готвене - олиото е забранено, нали? Тези дни си правя изцяло индивидуално меню, не готвя общо.  pardon

Спрямо обременяването с глюкоза - не ми е казвала личната предния ден да не консумирам нещо специално. Каза само до 20:00  часа предната вечер да съм приключила с храненията си и че може през нощта мъничко вода да пия, ако ми е пресъхнала устата.
През предния ден на вечеря и на обяд съм консумирала хляб, обядът ми беше бял ориз. Не си помня закуската...
В 9 часа сутринта на гладно ми взеха капилярно кръв, показа 9,7 .
Изпих разтворена глюкоза в мъничко вода и след няколко минути усетих как се разтреперих, но мина бързо.
Като цяло резултатите показваха това;

измерване на гладно = 9,7
на 30-та мин = 15
на 60-та мин = 16,3
на 120-та мин = 17, 9

Понеже бях чела още на изследването на гладно знаех, че имам диабет - нали е нормално до 7.
След последното вземане на кръв ме извикаха при личната и тя каза, че положението е сериозно. Обясни набързо какво да избягвам и какво да ям, изписа хапчета и каза да си запиша час при ендокринолога.

Това е засега.
« Последна редакция: януари 24, 2012, 12:49:05 от lunno momiche » Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #16 -: януари 24, 2012, 12:28:35 »

Luno Momiche пращам ти много позитивна енергия и си мисля много за теб. Всичко, ще е наред като е хванато на време.

Имам близка приятелка с диабет от 5 годишна. Води съвсем пълноценен живот и има прекрасно момченце на 6 години. И при теб ще е така

Мисли позитивно и питай лекаря си, за всичко, което те притеснява, на тях това им е работата:)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 24, 2012, 13:50:09 »

Здравей lunno momiche,
живота с диабет е рзличен,но това не те прави по малко човек.Може да си вършиш всичко.Още повече че диабета ти не е инсулинозависим.С диета и хапчета бързо ще вкараш кръвната захар в норма.А да мислиш за това че органите са увредени е много рано.Това са фази на тежкия диабет.По принцип са ти високи резултатите,но имаш реален шанс да оправиш нещата.Нормалната кръвна захарне трябва да е повече от 5,5-6 независимо от референтните които са ти писали.Много важно е движението.Мога да помагам с рецепти.Трябва да си промениш коренно храненето-забрави пърженето,захарта,брашното,картофите,полуфабрикати,сладките плодове.Трябва да се храниш на често,но по малко.Може да се храниш с бавни въглехидрати.
Иначе задължително се консултирай с ендокринолози.Поне двама.Аз имам едни таблици за диабетици като остане време ще ти понапиша.Те са медицински и пише какв можеш да ядеш и в какви количества.
А относно бебето не се притеснявай,може да се забременява и може да се износи.Просто ще имаш нужда от повече следене.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 25, 2012, 13:02:48 »

Хей, мила Dinna , толкова хубаво ме изненада! ЩАСТЛИВА СЪМ, че те "виждам" тук! smile Много ти благодаря за подкрепата! smile

gucci, ще се радвам да помагаш със съвети. Мисля, че в темичката за готвенето предлагаш едни от най-вкусните гозби, които доста изкушават.  girl_wink Но сега ще се доверя на здравословните ти предложения! smile  Flower
Ще ви пиша как е минало при ендокринолога в събота, понеже дотогава няма да имам достъп до интернет. Междувременно имам и изпит , затова стискайте силно палци и за него.  blum  girl_wink
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 26, 2012, 10:46:13 »

Dinna, здравей миличка, много се радвам да те видя отново тук!  give_rose

Искам да те попитам твоята приятелка с диабет тип 1 или 2 е? Въпросът ми е личен - аз също имам много близък човек с диабет тип 1, който е много сериозен. Много ти благодаря предварително!

Лунна, стискам палци за изпита!  Good luck
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #20 -: януари 26, 2012, 19:18:03 »

Извинявайте за забавения отговор, но ме пратиха на спешна командировка и сега се връщам. Ариел тип 1, инсулинов, ако така се казва не съм много запозната.

Моята приятелка, спазва диета и, когато беше бременна я следяха много от близо. Роди 3 седмици по-рано със секцио. Това и беше препоръчано.

Моят мъж има и много близак приятел със същия диабет. За момента всичко е под контрол и е така от години.

Повече детайли, честно казано нямам, тъй като те отбягват да говорят на тази тема, понеже това е част от ежедневието им и отказват да правят драми. Но моето мнение е, че хората почват да ги съжаляват, а те не искат това.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 26, 2012, 20:13:34 »

Dinna, да, точно инсулинов се казва. И още един въпрос, стига да знаеш разбира се, защото ако твоите приятели не обичат да говорят за това може и да не са ти казали. Понеже ти каза, че тя е родила, освен секциото, имало ли е последствия за бебенцето от болестта й? Това, което знам на теория е, че вероятността на човек, който има диабет тип 1 да има също дете с диабет тип 1 е 1:8. Но това е теорията, как е на практика е друг въпрос. Благодаря!  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 27, 2012, 09:41:52 »

По принцип има ли диабет раждането е секцио и винаги в началото на 9 месец.Следенето през бремеността е задължително.
Ariel вероятноста от това бебето да е с диабет е голяма,когато той е инсулинозависим.
Диабетиците са хора които водят нормален живот,ако си спазват режима и си бият инсулин/пият хапчета.Факт е че се уморяват по бързо и в по напреднал стадий болеста засяга много органи.
Ключов фактор за Диабет тип 2 е стреса,неправилен начин на жвот,наднормено тегло.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 30, 2012, 17:19:34 »

   Здравейте, момичета!  give_rose
Позабавих се с писанието в темата малко,но имам нуждата напоследък да си събирм мислите, понеже наистина нещата ми идват в повече.
 
   Посещението ми при ендокринолога мина странно. Поне за мен беше такова.
Влизайки в кабинета ме посрещна и ме покани да седна. Помоли да кажа ЕГН-то си , вписа го в лаптопа си и видя, че съм го посещавала през 2005 (нещо, което напълно бях изключила) и че тогава съм тежала около 55 кг. Погледна резултатите строго и започна с доста висок тон да ми се кара, че съм напълняла много. Попита ме дали съм омъжена. След като му потвърдих ме запита дали желая мъжът ми да ме изостави, тъй като навън било пълно с красиви, слаби момичета на моята възраст. Каза, че мъж гледа от грип, но не и от диабет, инсулт, инфаркт... и че моят мъж ще ме върне на майка ми, понеже само майката гледала...  shok Каза, че обикновено жените се женят и веднага качват 20-30 кг. Че сега , ако забременея ще кача много и да родя дете , което да остане без майка ли искам. Че ако сега забременея детето ми задължително ще наследи болестта ми. Попита на 40 години какво ще ми се сучи според мен. Запита дали тази глава, която нося е за красота и за да съм по-висока. Измери ми кръвното, и констатира, че е 160 на 100 и закрещя пак до къде искам да се докарам. Впоследствие си мерих всеки ден кръвното по негова препоръка и ми е 120 на 80 - нормално.
Като цяло половин час ми се кара в кабинетът си. Опипа врата ми и каза, че имам увеличен лимфен възел. Доколкото разбрах, може да се стигне до операция. sad
   Каза, че сега не иска да ме прегледа с ехограф, понеже липсва сестрата. Не разбрах какво общо има сестрата с това , но явно не може да го направи без нея.
Написа да направя в лабораторията профил на захарта, хормон, който не знам какъв е и C пептид. В лабораторията ми препоръчаха да отида тази седмица и да направим всичко, като се учудиха, че не ми е написал да си направя гликиран хемоглобин, което според тях е доста по-важно изследване и поради тази причина смятам да си платя, за да ми го направят и него.
Каза ми лекарят, че е много възможно скоро да мина на инсулин и че забременея ли задължително трябва да мина на инсулин, понеже всички други хапчета увреждали плода, освен инсулина на инжекции.
   Не помня всичко от това "приключение" вече ...
В четвъртък имам час при него и се чудя дали да ходя или да се насоча към друг специалист.
Вие какво мислите, че е по-добре да направя?
Също попитах за противозачатъчните, които пия и се удиви, че не съм си правила изследване на черния дроб, което се пправило на всеки 6 месеца, ако приемаш такива хапчета. Аз не знаех и ми каза да си направя до другия път и такова изследване.
Каза ми да запомня или запиша какво количество трябва да ям  - т.е. колко е позволена.
Не мога да ям никакви плодове 20 дни, захари, тестени изделия. Не може да пия друго, освен вода.
Най-общо мога 2 филийки хляб на ден, 50 гр. млечни пр-ти, 50 гр. месо, 1 с.л. олио, 200 гр. ориз или картофи, 1 кг. зеленчуци, 200 гр. мляко . Това е което мога да консумирам с калораж 1200 калории на ден. И много интересно как точно трябва да си смятам калориите като не на всички продукти ги пише.
Нищо не каза за физическа активност...
Аз очаквах доста по-различен преглед...  pardon Тези дни ме гонят някаква депресия и стрес.  crazy

P.S : Наистина ли секциото е задължително при раждане на диабетичка?! sad
« Последна редакция: януари 30, 2012, 19:39:32 от lunno momiche » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 30, 2012, 19:28:56 »

lunno momiche посети друг специалист задължително!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 30, 2012, 19:37:07 »

gucci, сериозно и аз мисля така да постъпя, тъй като не е нормално и професионално това поведение.
Нещото, което мен ме изненадвам е, че потърсих в интернет информация за този д-р и се натъкнах само на две мнения, които бяха повече от положителни...  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 30, 2012, 19:48:27 »

Аз мога да ти препоръчам добър специалист от Плевен и Варна.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 30, 2012, 20:03:19 »

Благодаря сърдечно, gucci  give_rose  , но съм от София.  pardon
Препоръчаха ми един специалист от ВМА и един от Токуда.
Засега мисля да се ориентирам към ВМА, макар че и този , за който ви пиша , и той работи във ВМА... и се чудя това нормално ли е? Нормално ли е да има такова отношение?!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 30, 2012, 20:04:39 »

Имам няколко познати които са доволни от техните ендокринолози в София.Утре ще ти напиша имена и телефони.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #29 -: януари 30, 2012, 20:08:04 »

 Мила, може и да не съм права, но потърси и второ мнение. В момента имаш нужда от спокойствие и човешко отношение. Не е редно някой да ти причинява подобни тревоги. Някои лекари за съжаление имат странния подход да "мотивират" пациентите си като им се накарат. По-големият парадокс е, че на немалко хора това им действа добре. Но не мисля, че това е точният лекар за теб. Дори и да е най-големият специалист в своята област не трябва да си позволява да нагрубява пациентите си, независимо от мнението му за тях. Можел е да ти каже всичките си забележки по един много по-мек начин.
 Ако това ще ти помогне - консултирай се с диетолог за подходящ хранителен режим. Той ще ти обясни как най-добре да прецениш кои и в какви количества храни да приемаш. Как сама да се ориентираш. Действително таблиците с калорийното съдържание на всеки тип храна са различни и ще ти е трудно на своя глава да прецениш. Мисля, че някои диетолози могат да те насочат и към даден вид физическа активност.
 Ала потърси и второ мнение! Заслужаваш по-добро отношение!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines