Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:52:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ! Диабет.  (Прочетена 50785 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« -: януари 21, 2012, 17:24:23 »

   Здравейте, момичета!
Тъй като това е раздел, засягащ здравето, си позволявам да създам такава тема.
Не зная откъде  да започна... Може би най-правилно е да споделя своята лична болка съвсем приятелски с вас. Вчера ходих на изследване  на кръвната захар - обременяване с глюкоза. Поставиха диагноза диабет тип 2. Изписаха ми да пия хапчета - Метфодиаб. Казаха, че спомага за регулиране на кръвната захар и за сваляне на килограми. Изпитах сериозно притеснение, понеже в описанието на листовката пишеше, че при странични заболявания може да предизвика кома, което звучи много сериозно. След 1 ден чудене , се престраших и вече взех 1-та си половинка от това лекарство.
Изчетох доста по повод това заболяване - натъкнах се на най-различна информация. От мнения, че спазва ли се диета - качеството на живот не се променя, до други, които твърдят, че може при напреднал и неконтролиран диабет да се ослепее, достига се до ампутации на долни крайници, аборти, трудно забременяване и износване на бебе - рискова бременност, заболяване на сърцето - като най-честа причина за смърт при диабетици.
Предполагам се разбира, че съм объркана и изпивявам нелек стрес. Затова искам да се обърна за помощ и съвет! sad
Идната седмица трябва да отида на ендокринолог. Предполагам той ще ми разясни по-конкретно за болестта и за мен - индивидуално.
Объркана съм, мили съфорумки и ме е страх.
Моля някоя от вас, ако недай си Боже има такова заболяване, или близък с диабет, или просто е информиран за тази болест, да сподели информация... също и за добри специалисти в тази област...
Благодаря предварително!
 
« Последна редакция: януари 21, 2012, 17:29:02 от lunno momiche » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #1 -: януари 21, 2012, 18:16:10 »

 Много ми е мъчно да прочета за случващото се с теб! Само исках да ти кажа - не се предавай, бъди силна и ще се справиш! Писах ти на лични някои неща.
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 21, 2012, 18:27:05 »

Много ми е мъчно да прочета за случващото се с теб! Само исках да ти кажа - не се предавай, бъди силна и ще се справиш!

Бъди силна,това е и от мен
Моята свекъра има диабет от 7 години,пие доста хапчета,не съм запозната точно какви ,единствения проблем,който се прояви е ,че и се увеличи диоптера,но минимално!
Напълно се присъединявам към думите на michelle :
"не се предавай, бъди силна и ще се справиш!"
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 21, 2012, 18:39:30 »

Благодаря ви за подкрепата, мили момичета! smile  give_rose
Старая се да бъда такава!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 21, 2012, 21:45:22 »

С теб вече сме си писали по темата и сега ще получиш и още едно лично съобщение от мен, но искам и тук да кажа - животът ти може да бъде пълен, красив и пълноценен, с или без диабет. Казвам го с пълното съзнание на човек, който има обширно наблюдение в обкръжението си върху тази коварна болест. Главата горе, мила!  give_rose
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 21, 2012, 23:18:18 »

lunno momiche, Ariel ти го е казала много хубаво!  smile "Животът ти може да бъде пълен, красив и пълноценен с или без диабет."! Не се плаши, а приеми новината като едно поредно предизвикателство на живота. И не чети лоши статистики - за мен статистиката е най-коварната наука! На еди-какъв си процент хора, еди-какво си им се случило! Има еди-какъв си процент вероятност еди-какво си да се случи, при еди-какви си условия!  nea bad Въобще не приемай тази проценти и вероятности, че се отнасят за теб. Забележи по-скоро колко голям процент хора, да, боледуват от тази болест, да, пият хапчета или прилагат необходимото лечение, но всичко останало им е наред! Пожелавам ти успех на прегледа, горе главата и да донесеш добри новини!  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 22, 2012, 10:48:42 »

Лунно момиче, много съжалявам да го чуя това от теб. Надявам се всичко да се оправи и да мине по най-минималния начин, да успееш психически да си стабилна и да си здрава.  pleasantry
И аз като теб ме вълнува тази тема, защото ми откриха ацетон в урината, но при мен май захарта е добре, явно се дължи на изключването на въглехидрати и мазнини.
Дано не е диабет. Стискам палци и да пишеш какво става!
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 22, 2012, 11:44:48 »

Лунно момиче, съжалявам за това, което ти се случва, но не се отчайвай.Много хора живеят дълги години нормален живот, без това да им оказва кой знае какво влияние върху ежедневието.Майка ми е с диабет 2 степен от 3 години, получи го след доста силен стрес.Ходи по лекари, изписаха и лекарства и и казаха какъв хранителен режим да спазва.През определен период ходи на профил за проверка на захарта.Като си пие хапчетата редовно няма кой знае каква промяна при нея, само понякога ако падне повече захарта и се вие свят, но бързо минава.В момента даже и не спазва кой знае какъв режим на хранене.Моя съвет е да отидеш при няколко специалисти за различно мнение, защото стават и големи грешки.Свекър ми също има диабет от 2 степен и от сбъркана дозировка на лекарствата свали драстично за няколко месеца, защото получаваше диария.Като му оправиха дозата, всичко се нормализира.
Горе главата  give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 22, 2012, 18:59:22 »

Лунно момиче, наистина е кофти като ти поставят каквато и да е диагноза. Въпроса е да го приемеш и да свикнеш да живееш с малките промени, които ще трябва да направиш в начина си на живот. Хубаво е ( ако мога така да се изразя) че сте го открили, колкото по-рано толкова по-добре.
Аз бях на ръба да се разболея от диабет, дълги године се лутах от лекар на лекар докато ми сложат диагноза, и ендокриноложката при която бях ми каза че благодарение на това че съм си обърнала внимание навреме нестигнах до диабета, с лекарства и хранителен режим се преборих. Баща ми е с диабет 2 , но много късно открит, и вече толкова време неможе да си регулира захарта, наистина има усложнения , очи, сърце, крайници, но пак казвам това е от не навременно и правилно лечение. Пожелавам ти да попаднеш на точния лекар, и заедно да нормализирате стойностите, за да имаш един пълноценен живот!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #9 -: януари 22, 2012, 20:31:35 »

lunno momiche не се отчайвай както се казва " живота е пред теб". Пиша, защото дядо ми имаше диабет и бих искала да споделя как го преживяхме цялото семейство. Като цяло по нищо не личеше, че го има. Даже факта, че с диабета се свалят кг при него не важеше - беше стигнал до 150 кг. голям човек както се казва. Забраняваха му да яде сладки неща, но той тайничко си похапваше, но за щастие нищо му нямаше. Всеки ден ( ако не се лъжа ) в къщи му измерваха захарта и така се следеше дали се влошава или не. Понякога вдигаше кръвно, но немога да кажа дали се дължеше точно на диабета.  Важното е да се открие навреме и да се лекува. Лошото беше, че раните му зарастваха бавно. Не се притеснявай всичко ще е наред просто слушай лекарите, защото дядо дълги години отказваше да приеме инсулин, накрая склони и нещата бяха по - добре. Надявам се нещата при теб да се нормализират и всичко да е хванато навреме , за да може да се лекува  give_rose
« Последна редакция: януари 22, 2012, 20:37:42 от Миши » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 23, 2012, 17:11:17 »

   Здравейте! smile
  michelle, JANET_1, Ariel, Monikamaria, tweety bird, Dallila, echy_, Миши   give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose , БЛАГОДАРЯ на всяка една от вас за думите, които ми вдъхнаха сили, надежда и много позитивизъм, за Подкрепата и за хубавите пожелания!
Благодаря и на хората, които ми писаха на ЛС - за тяхната подкрепа и съвети!  give_rose
Признавам си , че петък и събота бяха много стресиращи дни за мен, изцяло обзети от страх, съмнения и психическа, умствена безтегловност.
Вчера се стремях да изкарам един релаксиращ и положителен ден и сега се чувствам доста спокойно. Дотолкова, че предполагам, че ще съумея да контролирам болестта си и да живея щастливо, въпреки нея! smile
В четвъртък съм на екдокринолог. Надявам се лекарят да ми даде повече информация, от която несъмнено имам нужда, свързана с мен индивидуално.
Ще ви пиша какво се е случило, след като мине прегледът.  girl_wink
Мисля направо да отида без да съм закусила, за да ми вземе кръв за изследване на хормони, тъй като предполагам, че това ще е част от прегледа.   pardon
Е smile , стискайте палци всичко да мине добре, моля!  good
« Последна редакция: януари 23, 2012, 17:20:39 от lunno momiche » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 23, 2012, 17:20:28 »

Мислено съм с теб lunno momiche! Стискам не само на ръцете, но и на краката, да знаеш!  Good luck Чакаме включване от теб когато си готова да споделиш!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 23, 2012, 17:41:36 »

Благодаря, Ариелче!  give_rose
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 23, 2012, 21:13:19 »

Стискам не само на ръцете, но и на краката, да знаеш!  Good luck Чакаме включване от теб когато си готова да споделиш!

Присъединявам се към Ariel   give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 23, 2012, 22:20:38 »

lunno momiche аз съм с инсулинова резистенност.Не е точно Диабет,но е вид диабетно заболяване.Ако си стриктна и си в началото на болестта няма защо да се притесняваш.Много е важно да спазваш режим на хранене и да си приемаш хапчетата.Аз съм пила Сиофор,Метфоргама,Метформин.Бих ти препоръчала да говориш с ендокринолога си да ти препоръча друг препарарат.Метфоргама е един от най изчистени.Него препоръчват да се ползва когато се правят опити за бебе.Ако си упорита,ще имаш един нормален живот.Естествено диетата е нещо много важно.Заразлика от инсулинозависимия тип диабет,този ти дава възможеност да се храниш доста по лесно.Предполагам че ендокринолога ще ти разясни-но най общо се избягва консумацията на бързи въглехидрати-захар,брашно,картофи,ориз.Може да заместиш ориза-с небелен такъв или булгир,елда.Вместо захар подсладители,опит да готвиш здравословно.Много важно е и движението.Ще помагам с каквото мога.
На мен ми правиха обременяване с глюкоза.Каза ли ти да не консумираш предния ден бели храни и никакъв алкохол и да отидеш жадна и гладна.В какви граници се движи кръвната ти захар.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 24, 2012, 08:47:09 »

Благодаря ти, JANET_1!
gucci, съжалявам, че имаш подобно заболяване. Признавам, че не знаех какво точно представлява, затова прочетох. Пази се колкото е възможно повече и от сърце ти пожелавам да не се развива болестта!  give_rose
Аз се старая да съм стриктна с диетата (старая се да ям храни, подходящи за диабетици, старая се да не е много, но не зная и какво точно количество трябва да е), засега само това мога, както и физическа активност.
Не зная обаче дали това е началото от болестта, не зная как трябва да се провери от кога имам това заболяване, също не зная дали ще ми назначат изследвания, с които да проверят състоянието на органите ми (нали един от симптомите е поразяване на органите), мисля, че и на офталмолог трябва да ида - надявам се на тези въпроси да може да отговори ендокринологът, но засега чувам, че претупвал пациентите.  Може би няма да е единственият ендокринолог, който ще посетя всъщност.
Не зная дали е от значение, но сега се замислям, че трябва да кажа, че пия противозачатъчни от няколко години, може да е от значение.
Ще разпитам и по повод хапчетата, които пия. Личната ми ги изписа, но не зная дали това е правилно...
Спрямо здравословно готвене - олиото е забранено, нали? Тези дни си правя изцяло индивидуално меню, не готвя общо.  pardon

Спрямо обременяването с глюкоза - не ми е казвала личната предния ден да не консумирам нещо специално. Каза само до 20:00  часа предната вечер да съм приключила с храненията си и че може през нощта мъничко вода да пия, ако ми е пресъхнала устата.
През предния ден на вечеря и на обяд съм консумирала хляб, обядът ми беше бял ориз. Не си помня закуската...
В 9 часа сутринта на гладно ми взеха капилярно кръв, показа 9,7 .
Изпих разтворена глюкоза в мъничко вода и след няколко минути усетих как се разтреперих, но мина бързо.
Като цяло резултатите показваха това;

измерване на гладно = 9,7
на 30-та мин = 15
на 60-та мин = 16,3
на 120-та мин = 17, 9

Понеже бях чела още на изследването на гладно знаех, че имам диабет - нали е нормално до 7.
След последното вземане на кръв ме извикаха при личната и тя каза, че положението е сериозно. Обясни набързо какво да избягвам и какво да ям, изписа хапчета и каза да си запиша час при ендокринолога.

Това е засега.
« Последна редакция: януари 24, 2012, 12:49:05 от lunno momiche » Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #16 -: януари 24, 2012, 12:28:35 »

Luno Momiche пращам ти много позитивна енергия и си мисля много за теб. Всичко, ще е наред като е хванато на време.

Имам близка приятелка с диабет от 5 годишна. Води съвсем пълноценен живот и има прекрасно момченце на 6 години. И при теб ще е така

Мисли позитивно и питай лекаря си, за всичко, което те притеснява, на тях това им е работата:)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 24, 2012, 13:50:09 »

Здравей lunno momiche,
живота с диабет е рзличен,но това не те прави по малко човек.Може да си вършиш всичко.Още повече че диабета ти не е инсулинозависим.С диета и хапчета бързо ще вкараш кръвната захар в норма.А да мислиш за това че органите са увредени е много рано.Това са фази на тежкия диабет.По принцип са ти високи резултатите,но имаш реален шанс да оправиш нещата.Нормалната кръвна захарне трябва да е повече от 5,5-6 независимо от референтните които са ти писали.Много важно е движението.Мога да помагам с рецепти.Трябва да си промениш коренно храненето-забрави пърженето,захарта,брашното,картофите,полуфабрикати,сладките плодове.Трябва да се храниш на често,но по малко.Може да се храниш с бавни въглехидрати.
Иначе задължително се консултирай с ендокринолози.Поне двама.Аз имам едни таблици за диабетици като остане време ще ти понапиша.Те са медицински и пише какв можеш да ядеш и в какви количества.
А относно бебето не се притеснявай,може да се забременява и може да се износи.Просто ще имаш нужда от повече следене.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 25, 2012, 13:02:48 »

Хей, мила Dinna , толкова хубаво ме изненада! ЩАСТЛИВА СЪМ, че те "виждам" тук! smile Много ти благодаря за подкрепата! smile

gucci, ще се радвам да помагаш със съвети. Мисля, че в темичката за готвенето предлагаш едни от най-вкусните гозби, които доста изкушават.  girl_wink Но сега ще се доверя на здравословните ти предложения! smile  Flower
Ще ви пиша как е минало при ендокринолога в събота, понеже дотогава няма да имам достъп до интернет. Междувременно имам и изпит , затова стискайте силно палци и за него.  blum  girl_wink
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 26, 2012, 10:46:13 »

Dinna, здравей миличка, много се радвам да те видя отново тук!  give_rose

Искам да те попитам твоята приятелка с диабет тип 1 или 2 е? Въпросът ми е личен - аз също имам много близък човек с диабет тип 1, който е много сериозен. Много ти благодаря предварително!

Лунна, стискам палци за изпита!  Good luck
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #20 -: януари 26, 2012, 19:18:03 »

Извинявайте за забавения отговор, но ме пратиха на спешна командировка и сега се връщам. Ариел тип 1, инсулинов, ако така се казва не съм много запозната.

Моята приятелка, спазва диета и, когато беше бременна я следяха много от близо. Роди 3 седмици по-рано със секцио. Това и беше препоръчано.

Моят мъж има и много близак приятел със същия диабет. За момента всичко е под контрол и е така от години.

Повече детайли, честно казано нямам, тъй като те отбягват да говорят на тази тема, понеже това е част от ежедневието им и отказват да правят драми. Но моето мнение е, че хората почват да ги съжаляват, а те не искат това.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 26, 2012, 20:13:34 »

Dinna, да, точно инсулинов се казва. И още един въпрос, стига да знаеш разбира се, защото ако твоите приятели не обичат да говорят за това може и да не са ти казали. Понеже ти каза, че тя е родила, освен секциото, имало ли е последствия за бебенцето от болестта й? Това, което знам на теория е, че вероятността на човек, който има диабет тип 1 да има също дете с диабет тип 1 е 1:8. Но това е теорията, как е на практика е друг въпрос. Благодаря!  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 27, 2012, 09:41:52 »

По принцип има ли диабет раждането е секцио и винаги в началото на 9 месец.Следенето през бремеността е задължително.
Ariel вероятноста от това бебето да е с диабет е голяма,когато той е инсулинозависим.
Диабетиците са хора които водят нормален живот,ако си спазват режима и си бият инсулин/пият хапчета.Факт е че се уморяват по бързо и в по напреднал стадий болеста засяга много органи.
Ключов фактор за Диабет тип 2 е стреса,неправилен начин на жвот,наднормено тегло.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 30, 2012, 17:19:34 »

   Здравейте, момичета!  give_rose
Позабавих се с писанието в темата малко,но имам нуждата напоследък да си събирм мислите, понеже наистина нещата ми идват в повече.
 
   Посещението ми при ендокринолога мина странно. Поне за мен беше такова.
Влизайки в кабинета ме посрещна и ме покани да седна. Помоли да кажа ЕГН-то си , вписа го в лаптопа си и видя, че съм го посещавала през 2005 (нещо, което напълно бях изключила) и че тогава съм тежала около 55 кг. Погледна резултатите строго и започна с доста висок тон да ми се кара, че съм напълняла много. Попита ме дали съм омъжена. След като му потвърдих ме запита дали желая мъжът ми да ме изостави, тъй като навън било пълно с красиви, слаби момичета на моята възраст. Каза, че мъж гледа от грип, но не и от диабет, инсулт, инфаркт... и че моят мъж ще ме върне на майка ми, понеже само майката гледала...  shok Каза, че обикновено жените се женят и веднага качват 20-30 кг. Че сега , ако забременея ще кача много и да родя дете , което да остане без майка ли искам. Че ако сега забременея детето ми задължително ще наследи болестта ми. Попита на 40 години какво ще ми се сучи според мен. Запита дали тази глава, която нося е за красота и за да съм по-висока. Измери ми кръвното, и констатира, че е 160 на 100 и закрещя пак до къде искам да се докарам. Впоследствие си мерих всеки ден кръвното по негова препоръка и ми е 120 на 80 - нормално.
Като цяло половин час ми се кара в кабинетът си. Опипа врата ми и каза, че имам увеличен лимфен възел. Доколкото разбрах, може да се стигне до операция. sad
   Каза, че сега не иска да ме прегледа с ехограф, понеже липсва сестрата. Не разбрах какво общо има сестрата с това , но явно не може да го направи без нея.
Написа да направя в лабораторията профил на захарта, хормон, който не знам какъв е и C пептид. В лабораторията ми препоръчаха да отида тази седмица и да направим всичко, като се учудиха, че не ми е написал да си направя гликиран хемоглобин, което според тях е доста по-важно изследване и поради тази причина смятам да си платя, за да ми го направят и него.
Каза ми лекарят, че е много възможно скоро да мина на инсулин и че забременея ли задължително трябва да мина на инсулин, понеже всички други хапчета увреждали плода, освен инсулина на инжекции.
   Не помня всичко от това "приключение" вече ...
В четвъртък имам час при него и се чудя дали да ходя или да се насоча към друг специалист.
Вие какво мислите, че е по-добре да направя?
Също попитах за противозачатъчните, които пия и се удиви, че не съм си правила изследване на черния дроб, което се пправило на всеки 6 месеца, ако приемаш такива хапчета. Аз не знаех и ми каза да си направя до другия път и такова изследване.
Каза ми да запомня или запиша какво количество трябва да ям  - т.е. колко е позволена.
Не мога да ям никакви плодове 20 дни, захари, тестени изделия. Не може да пия друго, освен вода.
Най-общо мога 2 филийки хляб на ден, 50 гр. млечни пр-ти, 50 гр. месо, 1 с.л. олио, 200 гр. ориз или картофи, 1 кг. зеленчуци, 200 гр. мляко . Това е което мога да консумирам с калораж 1200 калории на ден. И много интересно как точно трябва да си смятам калориите като не на всички продукти ги пише.
Нищо не каза за физическа активност...
Аз очаквах доста по-различен преглед...  pardon Тези дни ме гонят някаква депресия и стрес.  crazy

P.S : Наистина ли секциото е задължително при раждане на диабетичка?! sad
« Последна редакция: януари 30, 2012, 19:39:32 от lunno momiche » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 30, 2012, 19:28:56 »

lunno momiche посети друг специалист задължително!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 30, 2012, 19:37:07 »

gucci, сериозно и аз мисля така да постъпя, тъй като не е нормално и професионално това поведение.
Нещото, което мен ме изненадвам е, че потърсих в интернет информация за този д-р и се натъкнах само на две мнения, които бяха повече от положителни...  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 30, 2012, 19:48:27 »

Аз мога да ти препоръчам добър специалист от Плевен и Варна.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 30, 2012, 20:03:19 »

Благодаря сърдечно, gucci  give_rose  , но съм от София.  pardon
Препоръчаха ми един специалист от ВМА и един от Токуда.
Засега мисля да се ориентирам към ВМА, макар че и този , за който ви пиша , и той работи във ВМА... и се чудя това нормално ли е? Нормално ли е да има такова отношение?!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 30, 2012, 20:04:39 »

Имам няколко познати които са доволни от техните ендокринолози в София.Утре ще ти напиша имена и телефони.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #29 -: януари 30, 2012, 20:08:04 »

 Мила, може и да не съм права, но потърси и второ мнение. В момента имаш нужда от спокойствие и човешко отношение. Не е редно някой да ти причинява подобни тревоги. Някои лекари за съжаление имат странния подход да "мотивират" пациентите си като им се накарат. По-големият парадокс е, че на немалко хора това им действа добре. Но не мисля, че това е точният лекар за теб. Дори и да е най-големият специалист в своята област не трябва да си позволява да нагрубява пациентите си, независимо от мнението му за тях. Можел е да ти каже всичките си забележки по един много по-мек начин.
 Ако това ще ти помогне - консултирай се с диетолог за подходящ хранителен режим. Той ще ти обясни как най-добре да прецениш кои и в какви количества храни да приемаш. Как сама да се ориентираш. Действително таблиците с калорийното съдържание на всеки тип храна са различни и ще ти е трудно на своя глава да прецениш. Мисля, че някои диетолози могат да те насочат и към даден вид физическа активност.
 Ала потърси и второ мнение! Заслужаваш по-добро отношение!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 30, 2012, 20:47:34 »

Олеле...  girl_impossible Колко е ужасно това, което пишеш...

Според мен не е до това къде работи човек, а до самия човек. Задължително поискай второ, че и трето мнение.

А този измислен тест на четния дроб заради противозачатъчните хапчета никой лекар досега не ми го е споменавал, нито в България, нито в чужбина, а ги пия от години. Звучи ми като шментири-ментири...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 30, 2012, 22:30:21 »

Здравей Лунно момиче. Съжалявам за това, което ти се е случили при този "специалист". Как е възможно такова отношение изобщо? Това лекари ли са вече? Ако искаш и аз мога да ти препоръчам двама добри ендокринолози в София. Смея да кажа най-добрите. Работят в ендокринологията в Майчин дом и консултират и бременни или жени, желаещи да забременеят. Успех и горе главата!
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #32 -: януари 31, 2012, 19:25:23 »

Чак сега виждам поста ти Lunno Momiche, незнам въобще как да реагирам, толкова съм възмутена! Задължително отиди при друг специалит. Никой няма право да ти говори по този начин, и да те унижава и подтиска. Лекарят е там да ти даде информация без да те паникьосва.   Малко  Offtopic обаче, откакто живея извън БГ ми направи впечатление, за колко много неща ни паникьосват в БГ, които са поправими или поне контрулируеми хванати на време.

Ariel детенцето, на моята приятелка няма никакви последствия от диабета на майка си. Здраво и хубаво дете. Знам, че се притесняваха от различни последствия, но при тях всичко е наред.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 31, 2012, 21:56:03 »

Dinna, много се радвам за детенцето! Много, много!!!  smile И аз имам същите наблюдения като теб за плашенето и лекарите. Трябваше ми малко време да си пренастроя мисленето след като се преместих.

Лунна, погледни това:

http://www.vselena.com/stevia.htm Това е най-близкото обяснение на български, което можах да намеря, което съвпада с описанията, които съм чела на английски и холандски. Аз ползвам само стевия вече от две години, брат ми също, пращам му оттук на капки, защото българската, на която съм попадала не ми допада. Писах за стевията и в темата за готвенето. Питай и лекаря си, но от всичко, което прочетох където успях да намеря в интернет стевията е подходяща за диабетици.

За най-новата информация и развития около диабета чета на сайта на Американската асоциация за диабет: http://www.diabetes.org/diabetes-basics/type-2/?loc=HomePage-type2-tdt
Те са в час с най-новите развития и има всичко на сайта, за което можеш да се сетиш.
« Последна редакция: януари 31, 2012, 21:59:25 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 01, 2012, 17:53:41 »

Хей, мили момичета, скоро ще ви пиша, Налага ми се да пътувам и да нямам достъп до интернет няколко дни.  pardon
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА И ПОМОЩТА! Прегръщам ви всички!  air_kiss
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 05, 2012, 11:40:48 »

michelle-че  give_rose , права си, че този подход не е Моят от страна на лекар към пациент. Нуждая се от човек, който да бъде с адекватно поведение. Това, което аз разбирам, като такова, е да си разбира от работата и да има хуманно, човешко отношение, а не да ми казва какво ще направи съпругат ми скоро, при положение, че това няма нищо общо с моето заболяване като  причина, заради която аз съм отишла при него. Както и да е. Утре съм на изследвания. Ще видим какви са резултатите и ще пиша, когато се прибера.

veseto_87 , благодаря ти за препоръките сърдечно!  give_rose

Ариелче, явно е вярно, че черният дроб трябва да се следи, заради влиянието на хормоните. Аз също не бях чувала преди и никой не ми беше казвал. Пия ги около 5 години вече, но никой не ми е казвал. Обаче се консултирах специално за това с друг лекар и той ми потвърди, че трябва да се следи какво е състоянието на дроба. След като изпълня всичките изследвания мисля и това да направя. Не зная дали личната ще ми даде направление, дано, понеже те за много изследвания пропускат да кажат, че трябва да се направят, въобще - какафонията е пълна.
Ariel, вече и аз си имам Стевия течна.  give_rose Засега 1 път я използвах и има леко горчив остатъчен привкус, ама... здраве да е! Решила съм да си потърся самата билка. Мисля, че ще е много по-практична.
Спрямо сайта на Американската асоциация за диабет, ще се зачета внимателно. Благодаря ти много за полезната информация и за съветите, Ариече!  give_rose
« Последна редакция: февруари 05, 2012, 11:42:49 от lunno momiche » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 05, 2012, 18:36:12 »

Лунна, мерси много за инфото - хубаво е да се знае за изследването на черния дроб.

Знаех си аз за българската стевия, ама все се надявах да се намери поне една, която да не нагорчава. Аман значи... Тази, която аз и брат ми ползваме не горчи въобще. Прати ми адреса ти на лични, мога да ти пратя да пробваш. Според мен обиколи няколко био магазина поне, защото между различните марки стевия има огромни разлики. Не бива да се отказваш заради кофти попадение, а и не бива да се примиряваш с кофти вкус. Прегръдка от мен!  Coffe
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 07, 2012, 21:49:08 »

Момичета днес попаднах на тази статия, която ми се видя интересна, но не бях много сигурна къде да я споделя give_rose В нея се говори за рисковете, които крие диабета за евентуална бременност и затова колко е важно да се държат под наблудение нивата на кръвната захар при опити за бебче.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 10, 2012, 16:44:00 »

Ariel smile , аз си взех Стевия лукс, следващият път ще пробвам друг вид.  pardon
Не искам да те ангажирам заради някакъв подсладител, но МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МИЛОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ! smile  give_rose gu6
Аз тези дни правих изследвания - профил и някои други. TSH хормонът ми е висок, което означава, че явно ще имам и проблеми с щитовидната жлеза, но какво да се прави - и това, ако го има, ще го приема и с него ще се справям.  pardon
Надявам се всичко да е преодолимо. Напоследък се хващам, че след толкова стрес и случки, за които чувам, свързани с болести, изпитвам неистов страх за здравето на близките си. Не зная дали е нормално, но на там ме избива нещо... sad
госпожица , благодаря за полезната информация!  give_rose
« Последна редакция: февруари 10, 2012, 16:46:02 от lunno momiche » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 10, 2012, 16:58:25 »

lunno momiche, колко ти е ТСХ? Имаш ли изменения в структурата на жлезата? А ТАТ, МАТ ft3, ft4, изследва ли?
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 10, 2012, 17:02:13 »

veseto_87,  4.970 mlU/l е резултатът при норма 0.27-4.20 .
Този хормон ми назначи "странният" ендокринолог, който напипа и увеличен лимфен възел от лявата страна. Още не съм ходила на друг ендокринолог, но идната седмица ще отида. Абсолютно никакви други хормони не са изследвани.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 10, 2012, 17:06:06 »

Реши ли при кой ендокринолог ще отидеш. Това ТСХ не е чак толкова високо. Може да се коригира, не се тревожи. Хубаво е да се пуснат и другите показатели, които съм цитирала. Но ако искаш първо посети ендокринолога. Успех и горе главата! Всичко е поправимо.
А за притесненията, за които говориш, напълно те разбирам. И аз съм изпадала в подобни състояния, не позволявай да те завладеят. Много е неприятно.
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 10, 2012, 17:07:23 »

lunno momiche не се притеснявай,всичко е преодолимо,бъди спокойна и не се тревожи  smile
Прегръдки и от мен  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 10, 2012, 17:18:43 »

JANET_1 мила, благодаря ти! smile  give_rose
veseto_87 , първият, на който се спрях е доц. Даскалова от ВМА. След това ще посетя задължително още някой или някои, за които още не съм решила на 100 %.
Благодаря Ви мили момичета, че потърсихте и ми препоръчахте на ЛС ендокринолози, които са добри в специалността си.  give_rose
Надявам се силно нещата да влязат под контрол. Колкото повече се "откриват" някакви болести, толкова по-страх ме хваща, спрямо правенето и износването, раждането на здраво бебче. Може би именно този страх ме кара и да се замислям малко по-сериозно над тази тема вече.  Не искам да оплескам нещо, заради здравословното ми състояние. sad  pardon 
   Вярвам, че нещата постепенно ще се наредят към добро! smile
« Последна редакция: февруари 10, 2012, 17:20:27 от lunno momiche » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 10, 2012, 17:24:30 »

Точно така! Трябва да се мисли позитивно. Имай предвид, че стресът влияе ужасно много на щитовидната жлеза. Така че, карай го по-спокойно! Всичко може да се поправи. smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 10, 2012, 17:38:42 »

veseto_87, много ти благодаря, мила!  give_rose
Права си, но на днешно време с този стрес навсякъде, трудно се живее спокойно. Въпреки това, ще направя каквото мога. smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 10, 2012, 18:16:24 »

И аз имам хормонални проблеми, затова знам какво е! Но не се предавай! Когато много искаш нещо, то се случва! Винаги има начин!  Flower
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 11, 2012, 13:05:21 »

Ariel smile , аз си взех Стевия лукс, следващият път ще пробвам друг вид.  pardon
Не искам да те ангажирам заради някакъв подсладител, но МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МИЛОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ! smile  give_rose gu6

Пращай бързо адреса!  blum Чакам!  give_rose
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 12, 2012, 10:32:38 »

Ariel поздравления за милото предложение към lunno momiche ,дано успееш да и изпратиш!!!
Прекрасни сте момичета!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 12, 2012, 15:13:00 »

Момичета, някоя от вас приемала или чувала ли е за синьо-зелените водорасли АФА?
Препоръчаха ми ги и тепърва ще се информирам, но исках да попитам дали някой има опит с тях?
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #50 -: февруари 17, 2012, 15:40:32 »

Момичета, някоя от вас приемала или чувала ли е за синьо-зелените водорасли АФА?
Препоръчаха ми ги и тепърва ще се информирам, но исках да попитам дали някой има опит с тях?


Здрасти Lunno momiche! Аз си бях взела синьо-зелени и кафяви водорасли - Хлорела и Спирулина на прах, но така и не ги допих до края. Първо да предупредя, че са ужасно гадни на вкус и задължително трябва да се смесват с нещо друго. На мен най-добре на вкус ми беше като ги смесвам с фреш от грейпфрут или портокал, понеже те са кисели и киселинността убива вкуса на водораслото. Не е лошо и като ги смесваш с кисело мляко и банани или пресно мляко с банани. Но определено на сок се изпиват по-лесно. АФА-та не съм ги пила, но определено като пиех спирулината и хлорелата се чуствах по-бодра и освежена, някак по-здрава като Попай smile Ако ме питаш защо ги спрях и аз не знам, от нямане на време или от мързел да си правя всяка сутрин бъркочи. Ако искаш повече инфо, има много в нета, чичко Гугъл ще ти помогне.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 26, 2012, 13:55:52 »

Лунна, това видяла ли си го? От 2010 е съобщението, което означава, че сега вече със сигурност се прилага в БГ и може дори да има отзиви ЗА и ПРОТИВ. Пише, че е точно за новооткрит диабет тип 2 и се поема напълно от здравната каса.

http://bnt.bg/bg/news/view/23662

Относно диабет тип 1 съвсем скоро ще може да се лекува чрез операция и присаждане на клетки. В близките 10-15 години сигурно ще може да се лекува напълно в широки мащаби (за всички демек)!  yahoo

http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=1454

В холандските медии имаше съвсем наскоро съобщение, че скоро ще може да се лекува напълно. Опитвам се да го открия и ще го пусна ако стане.

« Последна редакция: февруари 26, 2012, 13:57:47 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 01, 2012, 14:12:58 »

Arielче, аз не разбрах какво е точно това лекарство/терапия... Би било истинско чудо да се лекува напълно диабет. Дай Боже да се случи някой ден!

Аз искам тук да споделя един линк. Тик се обсъжда темата за захарта и за подсладителите и на мен ми се вижда интересно. Ще я изгледам. Може и на някой друг да му е интересна. Wink

http://play.novatv.bg/play/248543/?autostart=true
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 01, 2012, 15:00:33 »

Клипчето, което си пуснала с Гала е доста подробно и много интересно! Призовавам всички не само тези, които се интересуват от диабета да го изгледат, защото подсладителите не са само за диабетици, всички ние ги използваме, понякога без дори да знаем! И съм много щастлива, че накрая се говори за стевията! Това, което казват е вярно - имало е и все още има много битки в съда, за да се наложи стевията на пазара, защото фирмите, които произвеждат синтетичните отровни подсладители не са щастливи, че стевията е естествена, натурална, полезна и евтина. И правят всичко възможно да не се популяризира. Освен това в клипчето казват, че сега вече се правят опити да се извлича стевия по начин, който да предотвратява нагарчането!  Bravo

Arielче, аз не разбрах какво е точно това лекарство/терапия...

Не му споменават името, така е. В един от коментарите пише, че по закон не може да се споменават имена. Не знам дали това е вярно. Според мен ако наистина искаш да знаеш си изпринти тази статия и питай Даскалова като ходиш при нея, няма начин тя да не знае. Аз имам едно подозрение, че става дума за ето това лекарство, но не съм сигурна:
http://spisaniemd.bg/dd/2010/12/dapagliflozin-efektiven-za-lechenie-na-diabet-tip-2-pri-neadekvaten-glikemichen-kontrol-s-metformin
« Последна редакция: март 01, 2012, 15:02:17 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 04, 2012, 20:10:50 »

Много полезна информация за солта  good

http://play.novatv.bg/play/262666/?autostart=true
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 10, 2012, 13:06:56 »

Пускам линк, който може да е полезен за хора, които имат дечица с диабет:

http://www.interagro90.com/
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 20, 2012, 08:47:10 »

Пиша, понеже може тук да попадне някоя диабетичка с диабет тип 1, на която предстои бременност. smile
Не мисля, че е много известен варианта за използване на инсулинова помпа, а резултатите с нея са 100%-ви по описание на статията. За огромно съжаление, докато в чужбина инсулиновите помпи са безплатни, то в България цените им са ужасно високи, но поне се предлагат под наем. Ето повече информация:
http://www.nanomedbg.com/bg/news.php?news_id=5
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines