Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:22:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 166142 пъти)
 
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: април 11, 2015, 17:44:24 »

На моята сватба имаше танц на младоженците и после танц на кумовете с младоженците. След това различна музика. Българската музика беше много оскъдна. Главно американска и арменска имаше. Играхме Кадрил (френски старинен салонен танц). Имаше рок, поп, евъргрийни. Имаше 2 хора и с това се изчерпа българската музика. След 23:30ч за почитателите на чалгата (имаше и такива) пуснаха 3 песни.

По добре според мен е на място да се пита в момента на коя песен биха искали да танцуват родителите и на двамата младежи smile . Аз лично не питах никой , защото сметнах ,че ако искат да танцуват дансинга е отворен и да си танцуват smile .

С интерес следя както става с бъдещите булки. Да организараш сватбата си е невероятна емоция  yahoo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #301 -: април 14, 2015, 20:07:15 »

Да, по-скоро ще му спестя на моето момче всякакви изпълнения с родителите, поради липсата на такива при него...та нашите не държат толкова да танцуват специално на някоя песен, ако искат - ще си я поръчат и ще си танцуват smile
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: април 15, 2015, 09:36:46 »

Да дам още една идея - ако кумувете ви са женена двойка - поздравете ги с тяхната сватбена песен  good
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #303 -: май 04, 2015, 18:45:29 »

Здравейте, момичета smile Нашата водеща поиска да и подготвя списъче с около 20 песни, които задължително искаме да звучат на сватбата.Горе долу го съставих, но искам да ви питам за мнения- и вие да помогнете малко с предложения.Имаме си за първият сватбен танц, за кумовете, за хвърлянето на букета, (за жартиера нямаме) и няколко различни стила сме написали.Вие какво бихте предложили като песен? smile
Активен
mistarlupo
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #304 -: юни 05, 2015, 15:34:43 »

Здравейте,

Пиша в тази тема относно наемането на (народна) танцова формация. Ако съм объркал мястото - моля насочете ме към правилната тема.

По принцип нямам нищо против народните танци и обичаи, но на всички сватби посетени от мен до момента е имало такива формации. Поради тази причина донякъде това ми се струва някак си стандартизиран ритуал, който не е особена изненада нито за младоженците, нито за гостите. На мен лично ми се искаше да имаме нещо по-различно на нашата сватба, но не успях да измисля нищо приемливо. С годеницата обсъждахме да наемем някой известен изпълнител или група, но не е много разумно поради необходимия голям бюджет, а и не бих казал, че имаме някой любимец, който да ни е на сърце...

Какво ви е мнението за танцовите формации на сватбите? Дайте идеи ако сте обмисляли/виждали по други сватби за някаква алтернатива?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #305 -: юни 05, 2015, 15:38:27 »

Моя приятелка ще има певец и певица, ако това ви устройва може да питам, защото мисля, че цената не беше много висока (малко повече от тази на дж), а една друга миналогодишна беше с оркестър smile Не мисля, че е много честа практика да има подобни формации, а и според мен са излишен разход и вие също можете да танцувате и да си забавлявате гостите Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юни 05, 2015, 15:39:57 »

Защо не наемете DJ и отделно танцьори на народни танци, които да изпълнят няколко ритуала от типична БГ сватба? Цял оркестър чак...
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: юни 05, 2015, 15:50:45 »

А защо не танцова формация с жива музика? Ние сме наели 4ма танцьори и 3ма музиканта - обикновено по сватбите ако има кумуви дарове или фолклорна програма, то тя е ограничена само до таньори.
Активен
mistarlupo
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #308 -: юни 05, 2015, 17:49:52 »

Аз мисля да наема 3-ма музиканта (гайда, акордеон и тъпан) като изненада за взимането на булката от тях, и по принцип мога да ги уговоря после да дойдат и за ресторанта.

Тук обаче идва въпроса е удачно и ще могат да се съчетаят с танцьорите... И дали няма да стане прекалено голяма дандания с всичките тези народни изпълнители накуп huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #309 -: юни 05, 2015, 19:43:23 »

Зависи на вас какво ви харесва, това е най-важното smile Ние много обичаме народни танци, обичаи и тн ама да ми трескат на главата цяла вечер, няма да ми хареса...Така че, въпрос на лична преценка smile
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #310 -: юни 05, 2015, 23:47:25 »

mistarlupo, аз смятам че много добре биха се допълвали музикантите с танцьорите good . Само че трябва времево да е с мярка. Преди месец бях на такова мероприятие, където като изненада се появиха музиканти и танцьори и след като направиха едно-две изпълнения самостоятелно, привикаха си част от гостите да се присъединят и така и хората станаха част от изпълнението, а не бяха само присъстващи на  едно сценично и зрителско шоу. После станаха едни танци, едно чудо. Но в крайна сметка всичко трябва да е с мярка..... и още вие си знаете хората, които ще присъстват дали ще станат съпричастни с едно такова изпълнение.  Good luck
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юни 08, 2015, 11:08:22 »

Сега катопрочетох питането и трвогите на момчето се сетих и за моята сватба. Много исках да поканя Take That  да ми пеят на сватбата . Да много е яко за мен , но за другите на дали. Много против съм народните певци и чалга певците които пеят по сватби  - това е мое мнение.
При мен се получи  Ди джей  и отделни  танцова формация.  С танцовата формация променихме някои от типичните обичаи. Не всички неща изпълнихме.
Най-важното обаче е да стане така , както го искат младоженците. Не така както го повелява "традицията" или роднините!!!
Активен
Zara87
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #312 -: юли 09, 2015, 17:06:53 »

Здравейте,

Предстои ми сватба през пролетта на 2016 в Троянския балкан. Ще бъде малка сватба, само с най близките. Наели сме малък хотел само за нас ( гостите са от различни краища на България, и ние не сме от Троян, но много ни харесва там ).

Искаме да има оркестър, който да свири и през паузите да пуска музика. Иска ни се единия от инструментите да е гайда,
Проблема е, че не мога да намеря такъв оркестър,
Някой от вас имал ли е подобна сватба и знае ли някакви координати.
Ще съм ви много благодарна.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #313 -: юли 17, 2015, 14:40:34 »

Мисля че мога да помогна. Пиши на лични. smile
Активен
Indulala
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #314 -: януари 13, 2016, 20:43:24 »

Здравейте! На нашата сватба половината гости ще бъдат от чужбина. Мисля че ще е много интересно ако имаме танцова формация която също така да покани гостите чужденци и да им покаже няколко базови стъпки на хоро примерно.

Имате ли някакви препоръки? Става въпрос за района на София.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines