Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 03:53:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 166841 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #270 -: юли 17, 2014, 08:45:50 »

mina_ , и хореограф даже не е нужен. Събирате се една компания от 5-6 човека (от които поне един е на ТИ с хората) и започвате да тропкате. Аз така понаучих някои хора, а съм напълно скарана с ритъма, знам стъпките, ама не мога да хвана ритъма, а всички ми казваха "просто слушай музиката, тя ще те води" - е, не успя да ме заводи. На мен най-приятно и с желание исках да науча, когато бях в компания с приятели - хем пийвате, хапвате, забавлявате се, а и правите нещо много полезно.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #271 -: юли 17, 2014, 10:16:52 »

Ние пък за първия сватбен танц, сме решили да е както ни дойде отвътре. Искам да запомня този момент, небрежен , натурален и да изразява самите нас.
 blum
Много се чудих дали да ходим на уроци, защото песента , която сме избрали е валсова (Celine Dion - Beauty and the beast), но накрая решихме единодушно, че ще си го направим , както ни дойде отвътре.
Наскоро гледах снимки от една сватба, на която всичко беше изпипано дотолкова, че нямаше една естествена емоция- сякаш всичко бе позирано и нагласено nea Не ми се иска този ефект при нас, трябва да има спонтанност smile

Иначе за хорАта - почнахме да ходим на уроци уж на майтап, а се получи че поведохме половината ни приятели.  smile Оказа се супер весело и много разтоварващо, и сега в момента от планирани 20тина млади хора гости, всяка събота една тумба от 12 души отиваме на хоро хахаха . Хореографката само ни бъзика , че не трябва отделна индивидуална група да си направим, понеже сме много хахаха

Голям смях пада, най-голямото ми учудване са мъжете от компанията, които по принцип докато не се напият стабилно никога няма да станат да танцуват, а сега са първи на всяко хоро и се забавляват повече от приятелките си. Изчезна им и срам и всичко ахахахах
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юли 17, 2014, 13:20:06 »

nadelina88, планирали сме вечеря вкъщи с приятелите ни от тук, които ще дойдат на сватбата, точно с тази цел - да ги научим на хора. Явно е, че аз ще трябва да ги уча, но разчитам на помощ от страна на милото да ме поправя ако бъркам ритъма - той поне с това се справя, все пак е любител-музикант smile
milenkata, това че сте се събрали групичка приятели да танцувате хора е много готино! До сватбата ви всички ще бъдете много добре подготвени smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #273 -: септември 09, 2014, 17:26:14 »

Сватба без народни танци е скучна обикновено. Особено когато младоженците не са много по хората гостите също не стават на хоро. В последно време има доста клубове по народни танци и мисля, че българите започваме да преоткриваме българските танци. Факт е че все по-голяма част от младите вече знаят по няколко хора.  Bravo Bravo Bravo
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: септември 21, 2014, 22:25:02 »

Аз пък не мисля,че сватба без народни танци ще е скучна. В крайна сметка ако няма кой да стане и да затанцува на тях,няма никакъв смисъл да се пускат.
Нашата сватба ще е основно с млади хора, от които 3-4ма знаят някакви хора (разбирайте право хоро и т.нар. бяла роза, дунавско), останлите подскачат неособено ритмично (право хоро се играело на всичко!?!)  biggrin За по-старото поколение сигурно ще се пуснат хора, но няма да са основната част от програмата. Според мен DJ ще усети какво се харесва и това ще пуска.
Относно първия танц....Съвсем скоро имах възможността да гледам един непринуден танц на младоженците- ами заспах от скука! 4-5 минути се въртяха в кръг и се поклащаха.  shok Не мисля да причинявам това на гостите, затова съм ЗА с 2те ръце за уроци.
Активен
megi1611
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #275 -: октомври 01, 2014, 15:41:52 »

Здравейте, не знам дали точно тук е мястото за да споделя но видях темата танците и реших да пиша пък може и на някой да ми е от полза все пак... Нашата сватба мина повече от забавно защото не спряхме да танцуваме.... но не това искам да кажа... Искам да споделя мнение относно танцова формация ЕТНОРИТЪМ те са великиии, най прекрасните и най заредени хора.... Танцуваха различни видове танци и накрая завършиха с хоро, което аз го водех и се получи прекрасно, ако някой иска програма то нека да са те !!!
Благодаря ви.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #276 -: октомври 02, 2014, 09:36:06 »

Аз пък не мисля,че сватба без народни танци ще е скучна. В крайна сметка ако няма кой да стане и да затанцува на тях,няма никакъв смисъл да се пускат............

Абсолютно правилно !!! Няма такова определение - сватба без хора е скучна, сватба без чалга не става, сватба без .......  ?! Всичко се свежда до хората, манталитета и предпочитанията. Хванеш ли им вълната винаги се получава !   
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #277 -: март 04, 2015, 14:42:22 »

Здравейте, не знам дали точно тук е мястото за да споделя но видях темата танците и реших да пиша пък може и на някой да ми е от полза все пак... Нашата сватба мина повече от забавно защото не спряхме да танцуваме.... но не това искам да кажа... Искам да споделя мнение относно танцова формация ЕТНОРИТЪМ те са великиии, най прекрасните и най заредени хора.... Танцуваха различни видове танци и накрая завършиха с хоро, което аз го водех и се получи прекрасно, ако някой иска програма то нека да са те !!!
Благодаря ви.
Танцовите формации често пъти допринасят за настроението и зареждат с енергия купона. За да се случи това  обаче е необходимо гостите да обичат народната музика. Ако повечето от тях са прозападно-музикарлно ориентирани и част от гостите са чужденци трудно ще се получи купон с народна музика. Аз съм свидетел как на една такава сватба дори орк. Канарите не можа да повиши настроението и дансинга не беше особено пълен. Казвам това със съжаление, тъй като те са един от любимите ми народни оркестри и освен това много добри хора. Когато обаче гостите са истински Българи, родолюбци, обичащи народните песни и танци, и с тях е правилния оркестър или ДЖ се получават сватби, каквито няма никъде по света, вижте в YouTube и VBOX7
 smile smile smile
Активен
mistarlupo
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #278 -: март 16, 2015, 16:57:34 »

Здравейте,

Някакви по-пресни препоръки къде може да ходим с годеницата на уроци /и евентуално изготвяне на хореография/ в София? Тя горката има доста идеи и възможности, но аз съм си пълен пън в танците tease

Благодаря
Активен
cafe_con_leche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #279 -: март 16, 2015, 17:28:08 »

Започвам да ви чета назад, но ако помогнете /може и контакти на лични/ ще съм благодарна. Търсим си уроци по фламенко,дами! Влюбена съм в този танц и ми се ще такъв да е Нашия Танц!
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 25, 2015, 16:10:31 »

Ние с бъдещия ми съпруг ходим на народни танци от 3 месеца и вече сме овладели десетина хорА. Според мен ще е по-истинско, ако на сватбата има хорА и повече хора станат да танцуват.
Относно първия сватбен танц, иска ми се да измислим нещо с хореография, но засега нищо не сме направили по въпроса. Имате ли впечатление от някои хореограф, който се занимава с такива неща?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 25, 2015, 16:22:05 »

Стеф, много ти се чудя, с работа, с дете, ходидите на танци, е кога намирате време и за хореограф..  Oh my ... pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #282 -: март 26, 2015, 12:41:37 »

Здравейте,

Някакви по-пресни препоръки къде може да ходим с годеницата на уроци /и евентуално изготвяне на хореография/ в София? Тя горката има доста идеи и възможности, но аз съм си пълен пън в танците tease

Благодаря
Здравей, mistarlupo
Танците са нещо, което трябва да ти идва отвътре. Няколко урока и хореография няма да ти помогнат, за да се получи това, което си представяш. Ако не ти се отдават танците и не ти приляга да танцуваш по-добре не рискувай. В противен случай може да се получи някаква пародия и да станете за смях. Казвам това със загриженост, не със лоши чувства. Вече съм бил свидетел на това, как младоженци се излагат по този начин. Думата пародия на танц е много точна при тези ситуации.   
 smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: април 02, 2015, 21:01:36 »

Аз имам въпросче - ще викате ли родителите ви по двойки на танц и коя песен сте замислили?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #284 -: април 02, 2015, 23:08:34 »

Аз имам въпросче - ще викате ли родителите ви по двойки на танц и коя песен сте замислили?
Да аааа. Прави се това нещо. Обикновено пускам Стари мой приятелю - Лили Иванова & Васил Найденов или Бяла Красавица - Силвия Кацарова. Имам и други жокери, но по-добре обсъдете това с колегата ДЖ, който ще е на сватбата ви.
Може и Танц на Булката с Таткото по някое време, но по-към края, за да не станат много балади една след друга, а песента, примерно Писмо до татко - Нели Рангелова.
 Дано съм бил полезен pardon pardon pardon
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines