Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:28:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 166763 пъти)
 
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #30 -: април 10, 2012, 10:29:20 »

Ана, поне аз не знам за традиция някое конкретно хоро да го води булката. Ако говориш за традицията за така нареченото булчинско хоро, то се танцува на право хоро. Имай предвид обаче, че на всяко хоро ще трябва да си отпред, защото ще трябва с една ръка да си помагаш за роклята smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 10, 2012, 12:34:37 »

Аз е съм имала проблем с танцуването на хора с роклята.В един момент се свиква.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 10, 2012, 17:16:56 »

Аз е съм имала проблем с танцуването на хора с роклята.В един момент се свиква.
Успокои ме Wink Дано и аз да свикна, че сега като си я пробвам трудно ходя дори.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #33 -: април 11, 2012, 10:04:19 »

Надявам се докато дойде време за танци да съм свикнала с роклята lol
Лошото е, че как ще водя хоро, като гостите няма да ми виждат краката. И съответно няма да знаят какво да правят, ако повечето са като мен и трябва да гледат водещия в началото...
Иначе вече 3ти ден имам много силна мусклуна треска от танците lol но нямам търпение пак да ходим...
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 12, 2012, 16:39:42 »

И аз нещо взех да се замислям как ще танцувам с роклята  nea
Тя е лека, без обръчи, но има шлейф, който се закача, но като цяло все пак е до пода роклята..
Ще видим...

За хората не се притеснявам основните ги знам - право, Дунавско, Ганкино, Еленино, Паюдушкото и любимото ми Дайчово, но милото е мнооооооооооого зле. Едва играе правото като хората и не иска да го запиша някъде за час-два, поне да усъвършенства него.
Активен
Philipoff
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 5


Когато качеството има значение. www.philipoff.com


« Отговор #35 -: април 14, 2012, 17:42:06 »

Здравейте anna_karenina,

въпросът за булченското хоро мъчи почти всяка булка. Няма конкретно хоро, което да се е наложило като такова. Идеята на това хоро е да бъде достатъчно лесно и познато, за да може както Вие, така и гостите да се чувстват комфортно на дансинга. Ако уменията Ви позволяват бих Ви посевътвал да не е бавно. Всяко право е добър вариант.

Виждам, че доста от бъдещите булки тук се притесняват от танците на сватбата. Недейте! Това е Вашият ден и няма място за притеснения. Ако мислите, че уроците по танци ще Ви помогнат да се чувствате по-добре на дансинга и да се включвате повече в партито - запишете се веднага. Наистина важно е за една сватба младоженците да се забавляват, а не да се притесняват от собствените си гости. Освен това танците идват съвсем естествено като част от останалата атмосфера, която създава DJ-еят и програмата. Не е необходимо да имате специална хореография. Достатъчно е да се отпуснете.
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #36 -: април 14, 2012, 19:35:06 »

И аз се притеснявам да водя хорото, не защото не мога, правото хоро е най-лесно и само него знам. Но ми е трудно с роклята, нищо, че е лека и без обръчи, все пак си е дълга рокля и леко трябва да я повдигам, а и съм с 11 см ток на обувките. Единственото, което се сетих засега, е да предупредя DJ да пусне по-бавно хоро. В друго хоро не мисля да се включвам.  DANCE
Иначе ще си купя и ниски обувки, но не ми се иска да ги сменям още в началото.
« Последна редакция: април 14, 2012, 19:36:49 от jenifer » Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #37 -: април 19, 2012, 20:43:38 »

Аз вече мога да водя право, дунавско, ширто и ганкино. Най- са ми на сърце бързите хора, даже се чудя дали да не започнем сватбата с дунавско- все някой ще го знае, а другите ще го хванат.Какво мислите?

Другият вариант е "Яж, куме, пий", но то се оказа, че не е право, а ширто. Ширто кумът не може да води, а това си е "неговото" хоро. Чудя се дали може да се танцува и като право?

Дайде идеи за други известни песни, бързи и за право хоро да речем. Ние обичаме много македонските, но те са по-бавни и тежки. "Лиляно моме" май е право хоро? И е бързичка, става за сватба. Какви други се сещате?

Аз обезателно искам едно дунавско, "Пий куме", "Македонско девойче", "Лудо младо", "Кой уши байряка", но за по-бързички и хубави и известни не се сещам много...
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #38 -: април 20, 2012, 09:30:41 »

защо не почнете със Сватба е? Това ще е нашето булинско хоро? Принципно е македонско, но може да се играе и като право. Аз ще го играя като право, защото едва ли всички гости го знаят. Кумовото хоро ще е Яж, куме, пий ...а кума как ще го води да си реши сам  smile
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 20, 2012, 09:42:12 »

Ето това, според мен, е едно много хубаво хоро за младоженеца  smile http://www.youtube.com/watch?v=Mf3Y6zgX7m4

Ние сме мн зле с танците - хоро аз ще водя 1, кума е 'извинен' от тази задача. После, ако на гостите им се играят хора, да си ги водят  blum
За 1 танц ще се клатим, като пингвини, а за другата музика съм дала свобода на DJ-я да се ориентира по гостите, каквото пусне, такова ще играем smile
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #40 -: април 20, 2012, 09:53:22 »

Аз вече мога да водя право, дунавско, ширто и ганкино. Най- са ми на сърце бързите хора, даже се чудя дали да не започнем сватбата с дунавско- все някой ще го знае, а другите ще го хванат.Какво мислите?

Другият вариант е "Яж, куме, пий", но то се оказа, че не е право, а ширто. Ширто кумът не може да води, а това си е "неговото" хоро. Чудя се дали може да се танцува и като право?

Дайде идеи за други известни песни, бързи и за право хоро да речем. Ние обичаме много македонските, но те са по-бавни и тежки. "Лиляно моме" май е право хоро? И е бързичка, става за сватба. Какви други се сещате?

Аз обезателно искам едно дунавско, "Пий куме", "Македонско девойче", "Лудо младо", "Кой уши байряка", но за по-бързички и хубави и известни не се сещам много...

anna_karenina
Мисля, че е най-добре да започнете с право хоро, именно защото повечето хора (ако играят хора) ще знаят именно него.
А варианти за хора по време на сватбата биха могли да бъдат: Доста  баналната вече, но все още актуална "Бяла роза", "Яж куме, пий", "Брала мома къпини", "Чичово хоро" (не знам от коя част на България си и дали се играе при вас това хоро), "Македонско девойче", "Назад, назад моме Калино", "Търновска царица" и вече по избор ганкино, дайчово, дунавско, пайдушко, еленино, ръченица и т.н. и т.н.
"Яж куме, пий" според мен може да се играе като право хоро без никакъв проблем. Даже ние така го играем.
Може да разгледаш http://horo.bg/ за идеи Wink
Дано съм била полезна с нещо. Успех!  good
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #41 -: април 20, 2012, 10:14:41 »

Ние сме от София, градски плъхове, но имаме къща в Родопите (западни) и македонските песни са ни най-на сърце smile Но те са тежки повечето и не са за сватба...

Засега мисля да започнем с дунавско хоро- аз ще го водя, не знам как ще стане с роклята, но до мен ще са младоженеца и кумата, които също го могат и гостите могат да гледат тях. Има още поне 2 момичета, които могат да го танцуват, и от възрастните поне 2-3, та ще запонем с минимум 10 души, а и още ще се престрашат. Много обичам дунавското, най-празнично ми е, и май е традиция да се започва с него и да го води булката, доколкото помня.

След това мисля Ди Джеят да обяви кумово хоро и кумът да води едно право хорце- Пий, куме (а може и още едно след това). След което "Бяла роза"- на кума му е любима песен и ще води и там.

След тези 3-4 хора си мислех да е танцът на булката с баща си, ще помоля ди джеят да подкани и други двойки, че ще ме е срам иначе...

След това започват и бързите танци, тук таме пак с някое хорце...
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #42 -: април 20, 2012, 10:40:52 »

Момичета всички ли сте си направили план за хората? Аз мислех да говоря с Диджея. Знам само, че първо е нашия танц, след това танца на кумовете на родителите ни и вече не знам...  pardon
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #43 -: април 20, 2012, 11:28:32 »

Момичета всички ли сте си направили план за хората? Аз мислех да говоря с Диджея. Знам само, че първо е нашия танц, след това танца на кумовете на родителите ни и вече не знам...  pardon

rady17
Най-добре говори с ДЖ и ще се разберете. Ще му кажеш какво искаш ти, нахвърляй си някакви песни, които искаш да бъдат пуснати със сигурност, пък той като види как върви купона, на какво се радват гостите-той ще прецени. Но според мен няма нужда от подробен списък с всяка песен и танц, кой след кой следва, защото в процес на тържеството се усеща настроението на хората и на вас самите и по-точно какво ви се играе и на какво ще се забавлявате...  Wink
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 20, 2012, 11:31:17 »

Момичета всички ли сте си направили план за хората? Аз мислех да говоря с Диджея. Знам само, че първо е нашия танц, след това танца на кумовете на родителите ни и вече не знам...  pardon
Ние сме му дали списък с песните за първи танц, танц на кумовете и на родителите. Само се разбрахме, че аз искам бързи хора, че с кума много си падаме по тях.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines