Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:07:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 170750 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #165 -: март 05, 2013, 14:55:06 »

Първите не са и това може през спокойно да се постигне с малко упражнения Wink Стъпките им (почти изцяло) са от салса, но забавени. И това с изнасянето на ръцете, и това като се въртят и си сменят ръцете, с които се държат и краката smile

Видях сега, че пише румба. Салса не играя т.е. не тренирам, но това съм го научила от 2-3 партите, на които съм ходила е и супер лесно Wink Аз разлика не виждам (или просто е много малка), някой по-голям разбирач на салса и румба да се изкаже blum

П.П Сега изгледах малчовците, големи са сладури heart heart heart
« Последна редакция: март 05, 2013, 15:05:42 от casky » Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 05, 2013, 16:08:44 »

Момичета аз вече понапреднах с хората за сега научих Чичовото - моето любимо хоро, Петруниното, Елениното и Дайчовото. Естествено ми остава да ги затвърдя. След това продължавам с тракийските , а може още някое от северния край да науча.
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 05, 2013, 16:15:35 »

Мрявка, не съм искала да прозвучи - 'моето мнение е такова и е единственото вярно'. Просто споделих случай, в който половинката никога не е танцувала и ще е излишно притеснение за него. Всеки сам си избира как да си направи първия сватбен танц, както каза и ти - хората са различни, вкусовете също. Но напоследък наистина се изтърка тази смесица от стилове.
Ако трябва пак да измислям сватбения си танц пак бих го направила по същия начин - нежна музика и що годе лека хореография. Нашата песен бе от филма Зоро, а стила не точно определен, но по-скоро румба, имаше и завъртания и поклони назад(не знам как точно се казва) и гостите скочиха на крака и ръкопляскаха 5 мин. Хем беше нежно и красиво, хем и интересно за гостите.
Evriala научи и Самоковското(по-известно като Бяла роза) и Ширто Wink на сватбите май основно се играят право, Самоковско, ширто, Еленино и Чичово, а и сиртакито, другите май са по желание на гости и булка Wink Аз хем ги зная, но на сватбата на Чичовото не посмях да се включа, че сигурно щях да се пребия с тези дълги фусти. Все гледах аз да водя, че да си придържам роклята, а до мен да е приятелка, която да ме държи здраво за ръка в случай че тръгна да залитам  yahoo
« Последна редакция: март 05, 2013, 16:24:47 от cv » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #168 -: март 05, 2013, 16:27:30 »

Evriala много харесвам Петрунино yahoo yahoo yahoo Моето синче е закърмено с него, много му харесваше музиката и супер издивяваше на нея tease
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: март 05, 2013, 16:29:25 »

Мацки, и аз поназнайвам някои хорца  yahoo Чичовото, Петруниното и Граовското ги обожавааааам  tease
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #170 -: март 05, 2013, 16:41:46 »

cv нямате ли клипче blum Звучи доста добре girl_wink
Песента е 'I want to spend my lifetime loving you' heart
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 05, 2013, 17:44:50 »

casky, песента е точно тази Wink
Имаме клипче, но не съм го качвала още никъде, че не исках да е някакво общодостъпно като youtube или vbox, а не знам къде другаде може
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #172 -: март 05, 2013, 17:48:02 »

Ами може във фейса, но пак трябва да го отвориш за малко, ако искаш да го видим blum
Както решиш, иначе аз ще се радвам да ви гледам smile Наистина звучи доста добре give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 05, 2013, 17:51:50 »

И аз като стара клюкарко ще се радвам да го видя, още повече и аз искам да имаме първи танц на нежна песен без сложна хореография /обещавам няма да крада, ако го качиш/
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 05, 2013, 18:03:16 »

На Бяла роза не се ли танцува ганкиното, а ширтото ми изглежда лесно, ще го науча. И ние смятаме първият ни танц да е на нежна мелодия, няма да се поклащаме като дървета, както казва Рататуи, ще са стъпките от английския валс на Right here Waiting na Ричард Маркс
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #175 -: март 05, 2013, 18:09:23 »

Бялата роза е Ганкино. Аз нищо не казах, защото реших че по техния край така му викат girl_impossible Може би наистина си има друго име girl_wink

Като ви слушам обаче по различните краища на БГ се играе различно. Ние тук не играем нито едно от изброените от cv т.е. не традиционно smile Главно се играе Ганкино, Дайчово, Еленино, Дуновско, има едно Тропаница, Варненско. Тези ми изскачат в главата smile Тук много се играе и добруджанска ръченица.

Evarila тази песен е невероятна heart Обожавам я heart heart heart
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 05, 2013, 18:46:11 »

Бяла роза мился се води Самоковско, но Самоковско и Ганкино по мое лично мнение първите им фигури се играят по един и същи начин, има май някаква разлика в тактуването, ама аз нещо не мога да я хвана  blush Но на Бяла роза се играе първата фигура така че според мен, Ганкино ли, Самоковско ли, няма особена разлика. Както каза моя инструктор по повод Шопско за пояс, дали вляво се тръгва с десен отзад или десен отпред - 'Важното е да свършваме заедно'. така че важното е да сме в ритъма. А с булчинска рокля никой не забелязва какво точно играеш, стига да се поклащаш като другите  yahoo
А ширтото е "Йовано Йованке" - като може да се играе и като право Wink кой как знае
Ще се опитам довечера да кача клипчето, то малко акъл се искало да видя, че в блога ми имало опция и за видео  blush
« Последна редакция: март 05, 2013, 18:49:48 от cv » Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 05, 2013, 22:06:04 »

ето го и клипчето, с уговорката, че не е перфектно (все пак ходихме точно 3 пъти за по час и мъничко, а и милото не беше танцувало никога), надявам се да ви хареса:
http://cyfka.multiply.com/video/item/2/WeddingDance-TsvetiJoro1012.mpg
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 05, 2013, 22:25:12 »

cv ,много си изяшна, чудесно сте се справили. Поздравления и за твоя съпруг  Bravo
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 05, 2013, 22:28:41 »

Да, поздравления! Много си красива, а и роклята е невероятна!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines