Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 21:09:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 195453 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: май 30, 2012, 22:39:25 »

тони,нямам представа,за сега само съм купила   едно комплектче боди-2 бр.едното е къс а другото дълъг ръкав,2 шапчици към комплкта,чорапки и едни обувчици,много ми харесаха,а дали ще ги обличаме и обуваме и аз нямам идея,днес поръчах от ла редут едно гащеризонче с ушички,макар че тук зимата не е много студено,ох и аз съм в чуденка....
Аз толкова вече забравям ,че забрявих да ида на фетална .....нито главата вече е моя ,а за тялото да не говорим .......
« Последна редакция: май 30, 2012, 22:41:01 от carol » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: май 31, 2012, 06:15:00 »

чудя се например колко бодита с къси ръкави, колко с дълги ще ми трябват?...
toni8301 във всеки бебешки сайт като влезнеш има списъци за бебето,от тях можеш да се ориентираш какво и горе- долу по колко да купиш, като някои списъци са много претрупани и има неща които може и изобщо да не ти потрябват.
Ние сме купили 7-8 бодита с къс ръкав,но просто бяха на мн изгодни цени от различни места и затова сме ги взели. Да не кажа,че в чужбина са си доста по евтини бебешките неща от тук. Но гледаме да са размер от 0-3м,защото не е ясно колко ще сме големи.
Ето например, в първият сайт който влязох пише:
Бодита или блузки с дълъг ръкав 3-5 бр.
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав (или камизолки) поне 5 бр.



Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: май 31, 2012, 12:15:33 »

Да се похваля и аз с моите първи покупки - днес взех 3 бодита с къс ръкав и едно комплектче - камизолка, ританки и шапчица. Двете бодита ги взех 50ти размер (т.е. най-малкия), а другите неща следващия, че ми се струва, че бебчо ще е голям и най-малките може и да не му стават.
Да ви кажа на майките от София - близо до моята работа е цеха на една бг фирма и всеки ден от 10 до 11ч. може на дребно да си купуваш разни неща на цени на едро, та от там напазарих днес smile Ако някой се интересува ще му дам контактите на лични, да не правя реклама.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: юни 01, 2012, 07:08:31 »

ellimink, аз също харесвам идеята ви за стаята. Много е свежа.
Що се отнася до забравянето и при мен се случва и по-точно когато говоря за нещо и някой ме прекъсне на няколко пъти забравих за какво говоря. И по-смешното е, че и не мога да се сетя след това доста дълго време. Вече свикнах с това и не ми прави впечатление. В началото с часове се опитвах да се сетя за какво съм говорила преди минути  crazy.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: юни 01, 2012, 10:18:51 »

Момичета, честит празник  smile
Пожелавам на всяка една от вас да остане едно пораснало дете,запазила в себе си детската усмивка и блясък в очите! Kinder
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: юни 01, 2012, 14:52:15 »

Мерси, Ели! give_rose Честит и на теб и на всички останали момичета smile
Днес майка ми ми честити празника и каза че тази година за последно ще е живот и здраве  girl_wink

На мен ми е последен работен ден и се отдавам на заслужена почивка. Под почивка се разбира, че се втурвам в разходки с приятелки, по магазини и т.н....  yahoo
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: юни 04, 2012, 07:48:19 »

Здравейте мамита, аз да попитам момичетата от варна дали някоя е ходила на лекция в МОЛ варна на 9 месеца и дали мисли утре да ходи, защото аз мисля да я посетя за първи път, разбрах, че  е с предварителни записвания.
 Иначе как изкарахте почивните дни, топличко си беше. Ху8бав и усмихнат ден от мен smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #472 -: юни 04, 2012, 19:10:04 »

Здравейте, момичета!  smile
Днес бях на ЖК и док ми каза, че плацентата ми имала единични калцирания? Притесних се, не е ли много рано в 32 г.с. да ми старее плацентата? Някоя от по-напредналите мамита има ли информация кога е нормално? Четох, че при пушачки се наблюдавало по-ранно калциране, но аз никога не съм пушила crazy
Иначе вчера купихме кошарката и матраче, много си я харесвам danceg
Ето я:
http://arbor-bg.com/bg/component/virtuemart/details/59/3/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B0/valerie-roller
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: юни 04, 2012, 21:50:54 »

Roxanne, аз нямам инфо относно плацентата. При мен на консултациите само си задавам въпросите, преглежда бебчо на ехограф, измерва го и това е. Аз се чудя не трябва ли вече да се гледат и други неща. А иначе ако твоят доктор не е казал нищо повече за плацентата, явно е нормално. Ако имаше нещо, щяха да ти кажат си мисля.
Много хубаво легълце сте взели smile
Аз съм се записала на ден на отворените врати на 13ти в болницата, където смятам да раждам. Това ще ми е първо специализирано бременлииско събиране. Много ми се иска и за кърмене ако има да ида, така че ако някой чуе за такова в София, моля да споделя  give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: юни 04, 2012, 23:17:17 »

Здравейте момичета и от мен!  smile
Аз една седмица не бях влизала в темичката и не мога да ви смогна, много сте активни.  smile

ellimink и на мен много ми хареса идеята за стаичката, много свежа, браво на теб.

Roxanne_ и вашата кошарка е много сладка. А за плацентата, и според мен не се притеснявай излишно. Щом лекарят нищо не ти е казал, значи е нещо нормално и се случва. Ако имаше нещо, той едва ли не ти би казал нищо и да те пусне да си вървиш. Ако много се притесняваш, може би отиди на второ мнение, за твое спокойствие.

Иначе аз съм официално от миналата седмица в майчинство, но ме викнаха пак за 2 дена, тази седмица също ще ходя да довърша едни неща. Шефа ме бъзика, че май ще си родя на работното място, ама ще му дам аз един бъзик ако каже още веднъж хайде моля ти се ела поне за 1 час.  beating
Междувременно ще местим и квартира след 2 седмци, с покупките чак сега започнах и въобще доста активна ще съм май до последно, но важното че се чувствам като цяло добре въпреки че коремчето е вече доста голямо и ми става все по трудно. Бях и на консултация преди 2 дена и всичко с бебчо е наред, в правилна позиция е, тоновете са добри. Изследванията ми са наред, даже и добра новина получих, тъй като ме наблюдаваха за промяна на антителата, които бяха открили в кръвта ми и сега потвърдиха, че нивата им не са се променили, няма никаква опасност за мен или бебето и спират да ме викат за тези изследвания.  smile
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: юни 05, 2012, 06:59:30 »

Kala, в петък ще има тема за грижата за кожата на бебето през лятото и попринцип, от списание 9 месеца. Аз мисля да отида. Виж я - ако те заинтересува,ела и ти .
Аз съм се записала на 26 ти на отворените врати във вече бившата Тина Киркова, защото съм се насочила към тази болница да раждам.
ДА ви питам вие имате ли лекар които ще ви изражда или ще е този които ви води консултацията?
Лека полека започваме с покупките, но аз все още ходя на работа- въпреки,че ви писах че ще съм до 4ти.  Ще поработя още 5 дена и вече искам не искам ще кажа край,вече се уморявам и то най-вече от пътуването до работа и то с рейса.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: юни 05, 2012, 07:41:01 »

Добро утро и от мен  smile
тук днес макар и прохладно (12 градуса) понапече слънчице и съм много доволна  yahoo
Сега да ви споделя за болниците, които посетих. Честно да ви кажа и двете ми харесаха…трудничък избор, но мисля, че вече е почти решено.
Та по същество ( всъщност незнам дали на някой ще му е интересно, но да си кажа..smile )
Болница номер 1 – университетската болница тук в региона. Огромна, имаща наистина вид на болница...самото отделение където е родилна зала, също е голямо, разполага с 10 родилни зали, като повечето са оборудвани сходно :
- легло, което се мърда както е удобно на родилката, дори става на стол, т.е долната част слиза на долу,
- вана – ако родилките решат да облекчават болките си във вода,
- един странен висящ стол с дупка отдолу  и
- шал висящ от стената за изпълнение на акробатични пози Wink
На самият етаж има голяма „неонтологична” стая, където имат кувиози за малките бебчовци, а самото неонтологично отделение е на горният етаж. Т.е ако има някакви проблеми с малчовците се транспортират един етаж на горе.
След като жената излезе от родилна зала се премества заедно с бебчо на другият етаж, където са стаите. За съжаление в тази болница няма възможност за семейни стаи, т.е настанява по 2 -3 жени в една стая. Стаите са супер (сравнение с БГ) но нашият татко толкова държида е с нас и по време на престоя в болницата, че този вариант никак не му допадна....
Предимствата на тази болница са, че е най-голямата в околността и имат около 3000 раждания на година (= огромен опит) и това, че имат неонтологично отделение. От вкъщи до болницата са около 15-20 мин.
Болница номер 2 – болница, която се води от частен тип, но все пак работи по здравна каса. Много, много уютна, а самото отделение за родилки е просто уникално. Цветовете са пастелни, навсякъде има картини и снимки на бебчовци, уникално спокойствие цареше, когато минахме на оглед. Акушертките бяха също много мили и ни разведоха през родилна зала ( оборудвана по същият начин както и в болница номер 1). Хубавото на тази болница е, че предлага семейни стаи, които много ми харесаха, огромно двойно легло, до самото легло може да се залепи легълцето на бебо. Собствен санитарен възел, абе всичко топ, като на хотел.  И ядене сутрин, обед, вечер за цялото семейство Wink Мъжо беше очарован. Разполагат също и с една достаааа по малка стая с 2 кувиоза и това което от начало малко ме притесни е че нямат неонталогично отдление. Разполагат с детски лекар, но при проблемни случаи насочват към университетската болница. Бебчовците се транспортират чрез хеликоптер, което отнеме не повече от 10 мин.
От вкъщи до тази  болница по магистралата отнема 30 мин. Малко по далеч е, но определено май ми хареса повече. Спокойствието което излъчваха там и чувстовто което дават, че не си на конвейр надделява....
Имам и снимки, ако на някой му е интерсно..но засега няма да спамя повече темата, че стана много дълго.
Вие вече избрахте ли си къде ще раждате?
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #477 -: юни 05, 2012, 08:03:49 »

Здравейте, момичета! Благодаря ви за подкрепата.
Аз пак бях 5 дни в болница в петък ме изписаха.Доплер ми направиха преди приемането на 28.05. стойностите на намалели, но все още са на горна граница.Но нещото сега което много ме притеснява е че всеки път измерват бебка по-малка. На някой случвало ли му се е нещо подобно?!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: юни 05, 2012, 08:39:01 »

bubi_baby как така я измерват все по-малка? Не го ли обясняват това с нещо?
Отиди и на друго контролно мнение.

Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: юни 05, 2012, 08:52:08 »

bubi_baby и аз съм на мнението на ellimink. Потърси още едно време и с конкретен въпрос. Какво означава това и може ли да има някакви последствия..
Дано всичко да е нормално! стискам палци air_kiss
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines