Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 03:18:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 194226 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #420 -: май 22, 2012, 13:56:36 »

Вярвайте ми Princess  не бях красива гледка, трябваше да се снимам за спомен, като се добави и физиономията ми, щом юрнах мъжа ми да остави работата си в къщи и да търсим отворени магазини в неделя, значи съм била страшна гледка.
Цитат
Радвам се, че и прегледа е минал добре. Малкото на кой се е метнало такова бойно казвай си веднага?
на кой може, на мама, но мама има спирачки и се контролира, а малката трябва да поработи върху нейните.

Сега прочетох че е имало заметресение, не съм разбрала, не съм гледала новините вчера, довечера ще следя. Надявам се че сте добре всички.

Bibsi аз не съм имала проблеми с бъбреците, но съм чувала че много боли, доколкото знам горещи душове помагат, а за пишкането, аз ставам редовно през ноща, минимум 3-4 пъти, като тези преди лягане и след като стана не броя, това са само тези докато спя (някой път съм като сумнамбул, вървя и спя).
Аз имам сън за милиони, няма друг като мен, вчера легнах в 12 (малко окъснях), днес станах в 11:30 на обяд, но имах едно прекъсване за 2 часа в 6:00, моя като тръгва за работа, после лягам и пак заспивам. всеки ден си поспивам едно 9 часа

а сега излизам на разходка да събера малко витамин Д и да се фръцна с новите дрешки, времето е идеално, само за плаж, при нас това е рядкост
Приятен ден на всички
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 22, 2012, 16:12:42 »

Здравейте момичета smile
Аз сега нали съм в Пловдив и снощи усетих земетресението много силно, но чак да се плаша не. Реших обаче, че така и така съм будна да хапна и си легнах спокойна.Повече не съм усещала трусове. Сутринта ме събуди мъжа ми, който не е усетил нищо в Бургас и като станал за работа и чул какво е станало се изплашил доста.
Днес бях на хематолог. Хемоглобин 72. Смени ми лекарствата и след 25 дни -пак съм там да ме види.
На Бърборанка ще пиша на лични подробности, за да не ви занимаваме с нашите хемоглобини smile
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 23, 2012, 06:13:46 »

elimnik, Честит имен ден и от нас с малко закъснение! Жива и здрава и обградена с много обич!
 smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #423 -: май 23, 2012, 12:23:22 »

снощи бяхме в болницата, добре сме аз и бебка, но бебка ми изкара ангелите вчера.
Цял ден беше много спокойна (нещо което не е типично за нея, свикнала съм да ме ръчка постоянно), бутах я, друсах я, как ли не я ръчках, тя едва, едва помръдваше, в повечето случаи изобщо нямаше реакция.
Та вечерта с моя звъннахме на акошерките на спешния номер, обясних какво ме тревожи и момичето след 30мин беше вече в къщи, прегледаме, чухме сърчицето, всичко изглеждаше наред, по случайност се оказа същата която ме преглеждаше предния ден (нали малката я удряше постоянно) та забеляза че наистина не шава и ме изпрати в болницата за сърдечно филмче на бебка, за всеки случай. 
Филмчето излезе идеално, нямаше никакви проблеми, от болницата казаха ча малката просто има "лош ден" и че съм постъпила добре че съм звъннала.
В 12:30 през ноща се завърна с пълна пара и цяла нощ не спря да шава. На мама глезлата, през час се будихме, като виждахме че коремчето  шава пак заспивахме.
Та така, малката има лош ден, а мама какво да каже, така ни притесни с таткото, таткото обикновено не сънува,а снощи дори бълнуваше
Днес е активна както винаги, сякаш вчера не е било
Радвам се че всичко излезе наред и съм по спокойна като видях как сериозно се отнесаха с моите притеснения

Момичета, ако почувствате че нещо не е наред с бебчетата Ви, винаги звънете, не се колебайте, никой друг освен вас самите не знае как се чувствате.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 23, 2012, 14:56:14 »

Fibi, радвам се че всичко е наред с бебка!
Аз гледам да не се шашкам за всяко нещо, ама пък вчера бях малко притеснена понеже бебо не спря цял ден да ме ритка. Явно стреса покрай земетресението тук предната вечер му се е отразил и на него. Днес вече сме по-спокойни, но ще видим довечера пак как ще е. Добре че утре заминаваме за няколко дена на почивка, че да ми мине този стрес покрай трусовете.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 23, 2012, 19:55:09 »

fibi, мила, представям си как сте се притеснили sad
Важното е, че всичко е наред. Наистина когато бебчето е постоянно активно, като спре за цял ден, си е доста притеснително. И моята е от активните, от много ранна седмица започна. Ако не я усетя за дълго време и аз ще се паникьосам сигурно, но да ти кажа бях чела някъде, че вече последните седмици се случва много активни бебета, да не се движат толкова много. Първо, че вече нямат толкова място за джиение, второ, че се подготвяли милите. Така че много е възможно отсега до раждането да няма такава голяма активност както преди. Но хубаво сте направили, че веднага сте се обадили. Дано да няма вече такъв "лош" ден малката глезанка.

Останалите мами дано сте по-спокойни вече след това земетресение, много неприятно. В София и Перник много силно се е усетило.

kala приятна почивчица на вас, със сигурност ще се отрази добре на теб и бебчо след всички този стрес.

Bibsi8792 песъчинки много боли, знам, че най-добре се изхвърлят, ако пиеш бира. По време на бременност съм чела, че е позволено по една чаша на ден. Ти питай наблюдаващия лекар все пак, но ако с бира, по-лесно се изхвърлят, за теб по-добре. Дано се оправиш скоро.

fibi като спомена за спането и аз съм като теб. През цяла бременност си спя непробудно. Обаче от 2 месеца съм започнала да хъркам мъжа казва и то много силно, като мечка. Той едва спи горкия, и през тапи за уши ме чувал. Пак четох, че нормално било последните месеци бременните да хъркат силно, ама пък толкова силно наистина чак се чувам сама и се стряскам понякога.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #426 -: май 23, 2012, 22:24:34 »

Мерси и на двете, доста е притеснително да е толкова активна бебка и изведнъж цял ден да не помръдне

разсмя ме Princess, моя ме чу как истерично се смея и ме пита какво става, казах му за хъркането и той, "какво се смееш и ти хъркаш", направо ме разби, не беше се оплаквал иначе.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 25, 2012, 13:53:53 »

fibi, hubavo ti e izkaralo akala bebcho. Dobre che vsi4ko e nared. smile
 Izvinqvam se za latinicata, no tuk nqmam kirilica.
Prastam vi slanchevi pozdravi ot Garcia i dano prekrasnoto vreme tuk se prinese i pri vas.  danceg
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #428 -: май 25, 2012, 14:20:58 »

А на тебе мила приятна почивка Wink Наслаждавай се - сега е момента:)

fibi радвам се ,че с бебка всичко е наред. yahoo

Bibsi8792 песъчинки много боли, знам, че най-добре се изхвърлят, ако пиеш бира. По време на бременност съм чела, че е позволено по една чаша на ден. Ти питай наблюдаващия лекар все пак, но ако с бира, по-лесно се изхвърлят, за теб по-добре. Дано се оправиш скоро.

Ще трябва да го питам наистина дали мога да си позволя по малко биричка ,макар хич да не ми се пие.
( не ми се пие друго освен вода -  crazy ) Но все пак ти благодаря.
С това за хъркането ме разсмя много  - трябва да питам моя мъж дали и аз хъркам ,макар че едва ли ме чува ,като занарежда симфонията вечерно време  tease
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #429 -: май 27, 2012, 13:52:13 »

Здравейте, момичета! Изгубих се, защото бях в болница.
На 16.05. бях на контролен доплер и се оказа че стойностите на доплера са високи за лява маточна артерия и пъпната връв.И от 17.05 ме оставиха да лежа в болница.
Изписаха ме на 21.05. и лекуващата ми лекарка ме иска утре пак на контролен доплер и запис на тонове.И може пак да ме остави да лежа.никак не ми се остава в болница, защото не ми правят кой знае какво, уж ми казаха да остана за да ми направят изследвания/и то чудните изследвания кръв, урина и секрет при приемането и запис на тонове всеки ден/.
Не знам вече какво да правя, не знам къде се намирам…
Дали са ми терапия за вкъщи като тази която пиех и докато бях в болница.
Все имам чувството, че пак няма да са наред нещата.
Но да не ви отекчавам с моите проблеми.
Приятен ден!
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #430 -: май 27, 2012, 13:58:42 »

Все имам чувството, че пак няма да са наред нещата.
Но да не ви отекчавам с моите проблеми.
Такива работа не искам да чувам моля те ...всичко ще е наред ,не дърпай дявола за опашката моля те мила и не ни отегчаваш ясно????Затова сме тук за да си споделяме и помагаме взаимно  give_rose

Искренно се надявам да не те оставят отново в болница ,а да си стоиш в къщи и да се радваш на растящото коремче.Как са изследванията- кръвта,урината и секрета - всичко в норми ли е??

стойностите на доплера са високи за лява маточна артерия и пъпната връв.
След терапията има  ли подобрения в стойностите или е още ранно да се каже???

Стискам палци мила всичко да е наред с теб и бебчо ..силно те прегръщам give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: май 27, 2012, 14:49:09 »

bubi_baby знам, че е много трудно да не се притесняваш, но трябва, не позволявай лоши мисли да ти минават през главата.
Щом са те изписали от болницата, значи със сигурност няма нищо опасно за теб и бебчо. Ето това трябва да си мислиш. 
И разбира се, че ще пишеш и ще си споделяш с нас, когато имаш нужда. Нали затова сме тук, да се подкрепяме през тези месеци.  give_rose
Пиши когато излязат резултатите и какво точно са ти казали непременно. Ще стискаме палци всичко да е наред.
А всъщност какво значи високи стойности за доплера, за какво става въпрос?
« Последна редакция: май 27, 2012, 14:53:52 от Princess_of_the_Dawn » Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #432 -: май 27, 2012, 19:58:11 »

Bibsi8792, Princess_of_the_Dawn много ви благодаря за подкрепата.
По изследванията всичко е наред.
Стойностите на кръвотока към бебето, това са 2 от артериите от които се храни бебето.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 27, 2012, 21:54:40 »

bubi_baby,сега ще ти кажа какво са направили лекарите с теб- вкарали са те в болница за да си попълнят бройката за месеца и да си вземат малко пари от здравната каса. Така както ми го описваш-нищо не ти правят, а изследванията са добри, на такова ми прилича и аз така полежах 2 пъти по 5 дни и излязох толкова травмирана, че нещо ми има, идиотите не знаят какво ти причиняват с техните сметки. Ето една история-една нощ се събуждам с болки ниско в кръста, които не отминават 2 часа, накрая тръгваме за болницата. Там една сънена патка, на която казваха "лекар" ме сложи да ме гледа на видеозон и видя че бебето е наред, но не ме попита къде какво ме боли какво ме е довело при нея. И след видеозона ми вика"не мога да те пусна, трябва да останеш, заплашва те раждане всеки момент"......Бях в 6-ти месец. Как разбра че ще раждам без да ме провери за разкритие и скъсяване на шийката???Понеже следящия ме лекар е в друг град и изобщо нямам доверие на тези и казах, че няма да остана в нейната болница. Тя , разочарована ми отвърна "ами както решиш, ама на слизане вземи асансьора защото всяко движение е фатално...". Пътувах над 100км до моя лекар, болките по пътя отминаха и там акушерката ми каза,че болката ми е била от залежаване и щом съм се раздвижила ми е минало.А оная твърдеше че ако сляза пеша по стълбите ще родя на първия етаж, за да ме запише като бройка.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: май 28, 2012, 08:28:18 »

Здравейте мамчета!
Ние вчера се върнахме от почивчицата и много добре ми се отрази да се махна от София за някоко дена. Снощи в нас пак не успях да спя много добре, но биваше.
bubi_baby, аз също като  angel4e мисля, че преувеличават с това вкарване в болница, при все, че можеш да си ходиш да мерят тонове и за изследвания вместо да висиш там. Важното е да сте добре, а пък другото се преживява. На мен тонове не са ми мерили, само на 3 Д-то crazy
Вчера от пътуването и друсането по нашите бг пътища доста ми се посхвана корема и дори ме наболяваше леко на моменти и малко се бях стресирала. Цяла нощ се въртях и си притеснявах да не тръгна да раждам. Днес съм добре слава богу, но мисля да спра с дългите пътувания.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines