Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 04:26:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 195484 пъти)
 
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 30, 2012, 22:21:38 »

Carol, добре дошла и лека бременност и от мен. И аз си купих няколко книги за бременността и грижи за бебето. Засега чета едновременно 3 от тях: "Аз съм бременна 1  Всичко за бъдещата майка", "Аз съм бременна 2  В отлична форма преди и след раждането", "Скоро ще стана майка".  Мажа корема и гърдите си след баня или ако усетя, че кожата ми опъва.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 31, 2012, 08:42:49 »

Момичета, при мен все още няма проява на подуване на краката,но от приятелки и познати съм чувала някои съвети:
-намаляване на солта
-вдигане на краката на високо поне за 5 мин
-бани с много хладка вода
-пиене на липов чай
-ядене на извара
-соли за вана,но не с мн силна миризма
Тези са за които се сещам,дано ви помогнат.
carol,добре дошла,лека бременост и да нямаш никакви оплаквания. girl_wink
Леле..вие споменавате някакви много малки килограми които сте качили,не съм се теглила от 2 месеца,в нас нямам кантар ,а на доктора беше развален последният път, но ми се струва че от началото на бременността съм качила едно 4-5 кг. Но и за сега има дрехи които си ми стават от преди и си ги нося. 
« Последна редакция: март 31, 2012, 12:11:06 от ellimink » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 31, 2012, 12:05:35 »

ellimink много благодаря за съветите за подуване на краката. Ще ги пробвам определено.  good

Относно качването на килограмите, в началото се качват по-бавно около килограм на месец, но след това може и килограм на седмица.  smile До 20-22 седмица бях качила около 4-5 килограма, и сега само за 2-3 седмици съм качила още 2-3 килограма отгоре като не се храня повече, напротив ям по-малко, защото се засищам много бързо /матката вече притиска стомаха доста/. Въпреки че като ги сметна 8-9 килограма и като цяло се струват, че са много, не са, защото са се натрупали в корема, дупето, бедрата, а и бебчо вече заяква. Като ме ритне понякога, чак подскачам.  smile А миналата седмица на прегледа, докторът ме попита дали се храня нормално, че съм му изглеждала слаба. Според таблицата също се движа в нормалните граници. Така че не се притеснявам хич. Освен това много от старите ми дрехи ми стават все още, а съм почти в края на 6-ти месец вече.  smile

Bibsi8792 и моите венци кървяха леко и ме боляха на някои места при дъвчене, аз по принцип съм си с чувствителни венци и сега още повече по време на бременност. Това, което на мен ми помогна е Лакалут за венци, жабуркане със Сандрин и един гел за венци. Всеки ден. Също е много важно доброто почистване на зъбите.  good
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: април 02, 2012, 08:15:11 »

Много се е активизирала темата smile
Аз съботно-неделно не припарвам до компютър, пълен релакс. В събота ходихме пак на разходка из природата, по една еко пътека, но много ми се стегна корема, почти през цялото време ми беше на камък sad
Иначе за подуването на краката, Елиминки е дала много добри съвети - аз задължително вечер като се къпя накрая пускам само студена вода и си обливам краката, после вдигнати нагоре и така. На другия ден отново си ми се подуват де pardon
Иначе качването на кг наистина е различно и не зависи от хранителния ни режим - аз също на моменти качвам всеки ден, а на моменти по няколко седмици не мърдам. Като цяло съм си в норми и също не го мисля.
Хубав ден и седмица на всички give_rose
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: април 02, 2012, 10:56:35 »

Добро утро момичета,
Сега се връщам от изследване,освен токсиплазмоза,хепатит,рубиола ...направиха ми и за диабет,бодат пиеш едно шише глюкоза и след един час бодат отново,много е неприятно ,но просто няма друг начин.
Благодаря много за информацията за книгите,в събота си купих една и започнах да я чета има доста полезни съвети,реших ,че започвам да спортувам малко по малко като започна с ходене около 20 мин за сега и постепенно увеличаване на темпото а след това и колело...Това е  от мен.
Пожелавам ви прекрасен понеделник,въпреки че на мен не ми е от любимите...... give_rose
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #230 -: април 02, 2012, 17:19:35 »

Мамчета утре съм на втората си Женска консултация  yahoo ще видим бебо колко е пораснал и може би пола,но като се сещам колко палав беше на първата ЖК се съмнявам,че на обикновен видеозон доки ще види нещо ... но какъвто и да е пола важното е бебо да бъде жив и здрав smile  Girl Boy

Аз пак с този мой запек .... какво ли не правя и файда никаква.....а и с повръщането продължавам,пропусна ли си Церокала връщам на 30-тата минута...но както казвам финала е важен с един здрав бебок lol))
Хайде  give_rose от мен за вас smile мамчета

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 03, 2012, 00:17:37 »

kala, мила, ти си напреднала в седмиците, според мен внимавай с физическото натоварване. Аз се посъветвах с моята акушерка за стягането на корема ми миналата седмица. Тя каза, че не са подготвителни контракции, защото ми е още рано, но каза, че са маточни контракции, които най-често се появяват от преумора или някоя по-лютива храна. Каза да забелязвам кога ми се случва и да избягвам причината. Миналата седмица наистина се бях преуморила с повече физически дейности и после 2 вечери поред ми се случи да ми се втвърди така корема. Много некомфортно усещане.

Bibsi8792 ще чакаме утре да пишеш след консултацията.  smile А за запека пробва ли сливи с малко вода? На една позната й помагаше като ядеше 10тина черни маслини на ден, от тези, които са по-мазничките.

carol Защо са ти давали да пиеш глюкоза за тези изследвания? На мен само ми взеха кръв и урина.

Иначе аз да ви се похваля. От няколко дена се чувствам много добре и болката в кръста я няма, направо като нов човек съм.  smile От месец и нещо все ме срязваше при всяко едно движение, направо едва вървях. И сега отново започнах да си правя редовно упражненията на Пилатес и съм щастлива /колко малко му трябва понякога на човек/.   danceg
« Последна редакция: април 03, 2012, 00:20:53 от Princess_of_the_Dawn » Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 03, 2012, 10:52:50 »

Princess ,практиката в Испания е такава.....бях чувала ,но вчераи опитах,няма такава гадост!
Bibsi,чакаме отчет,всичко ще е  наред!стискам палци
А за контракциите,внимавайте не се преуморявайте и почивайте повечко!
Пожелавам хубав вторник! give_rose
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #233 -: април 03, 2012, 13:16:04 »

Bibsi8792 за запек пробвай някой от тези методи и пиши за резултата:
-Киви
-Сушени сини сливи се накисват във вода и на другата вечер се прецеждат и се пие водата, но може да изядеш и плодовете.
-Сладко от рози
-Чаша топла вода сутрин на гладно
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 03, 2012, 13:35:15 »

"Аз се посъветвах с моята акушерка за стягането на корема ми миналата седмица. Тя каза, че не са подготвителни контракции, защото ми е още рано, но каза, че са маточни контракции, които най-често се появяват от преумора или някоя по-лютива храна. Каза да забелязвам кога ми се случва и да избягвам причината. "

Ето защо миналата седмица като реших да правя пролетно почистване и вечер имах стягания в корема и то неприятни, но така и не звъннах на лекаря ми. Ама ... така и не се спрях докато не свърша.
Да чукна на дърво нито имам запек,нито проблеми със съня,нито за сега ми оттичат краката. Незнам,явно трябва да чукна някъде,за да си остане все така.
Видях тези дни няколко стрии,но аз съм си виновна ...така и не се мажа усилено, а дъжд на вятър ,когато се сетя.
Вие по колко пъти се мажете на ден.
Леко бременеене на всички  и дано времето се затопли навън  smile
 
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #235 -: април 03, 2012, 14:04:54 »

Аз все още продължавам да се мажа само вечер и все отлагам сутришното мазане, но мисля че вече е време да започна, а да не се мотая, че току виж ми се появила някоя симпатична стриичка blum
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #236 -: април 03, 2012, 14:26:26 »

Bibsi8792 за запек пробвай някой от тези методи и пиши за резултата:
-Киви
-Сушени сини сливи се накисват във вода и на другата вечер се прецеждат и се пие водата, но може да изядеш и плодовете.
-Сладко от рози
-Чаша топла вода сутрин на гладно

Мила мерси ,обаче всичко това съм го пробвала,но безрезултатно за жалост,а за сладкото от рози просто не мога и да го помириша вече  bad

Princess_of_the_Dawn  това с маслините не съм го пробвала ,но  още тази вечер ще хапна маслинки:)
ellimink аз се мажа засега по веднъж на ден,но в най-скоро време ще започна сутрин и вечер защото кожата ми взе да изсъхва ужасно много...

Часът ми за преглед се отменя за 10.04 за 17:40 ще лудна до тогава ......
« Последна редакция: април 03, 2012, 15:05:40 от Bibsi8792 » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 03, 2012, 15:59:45 »

Бибси, ей сега ще дойде 10ти и ще си видите бебенцето...аз съм на 11ти на консултация smile

Принцес, аз не знам каква е разликата между маточни и подготвителни контракций, но явно трябва да си почивам повечко. Яд ме е че трябва да се лишавам от разходки, а междувременно ходя на работа и се уморявам стоейки цял ден на стол и пак вечер ми се схваща корема. Ще се консултирам и с моята докторка другата седмица.

За мазането - аз сутрин и вечер се мажа, че и без това ми се опъва много кожата. А снощи сънувах кошмар- че изведнъж ми се появяват едни огромни, ама наистина огромни стрии.. беше доста гадничко, добре че е само сън  blum За сега нямам стрий, освен едни старички, но ще видим по-нататък. Каквото, такова smile


 
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 03, 2012, 22:34:13 »

Здравейте мамчета!

Ние вчера бяхме на детайлен ултрасаунд и най-сетне си видяхме бебчето smile Ще е момиченце и аз лично страшно много се радвам. Така го усещах,т.к корема ми е доста разплут,не е от типа глътната футболна топка. Най-важното е ,че резултата от прегледа показа,че всичко е наред. Нашата мома е супер активна,доста затрудни и отне време на доктора да си направи измерванията,които му бяха необходими.То беше въртене,пози...
За запека аз лично пия сок от сини сливи по една чашка на гладно всяка сутрин.И моите крака започнаха да утичат,но за климата в който живея е нормално.Слагам ги на високо,плакна със студена вода...стандартните неща..
Кожата ми продължава да е суха,въпреки мазането ежадневно и то по-няколко пъти.Не съм се разтревожила кой знае колко за стриите,т.к и от преди си имам по гърдите и дупето.Моята кожа явно е предразположена.
И аз имам контракции от време на време,но не мисля че е нещо сериозно на този етап.Важно е наистина да се почива.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 03, 2012, 22:56:46 »

kala и мен ме е яд като не мога да се разхождам често и както допреди няколко седмици бях по-подвижна, сега за последните две седмици, започна да ми натежава корема, да вървя бавно, задъхвам се повече, краката започнаха да се подуват. Няма как, с напредването на седмиците, ще става по-трудно, особено както аз прекарвам 10 часа на ден на работа и не можем да се презорваме като не може организма.  sad Но като излезем в майчинство ще имаме свободно време, няма да сме толкова преуморени от работа и ще се разхождаме на воля, тъкмо и времето ще е топличко.  smile

За мазането аз се мажа с олиото сутрин и вечер задължително, както и цялото тяло с друг лосион против стрии помежду. Засега нямам никакви стрии и кожата е хидратирана.

Miravarna много се радвам на новината и че всичко е минало добре. Още едно момиченце.  smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines