Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 20:40:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 195447 пъти)
 
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 28, 2012, 13:08:41 »

Момичета, вие как разбирате че това е бебето, а не червата? Не мен нещо ми се мърда най-вече в дясната част, но наподобява къркорене на черва, без звука, който го придружава. Дали е това? И къде са ми червата вече, защото ако са се изместили нагоре и назад, то няма как да са те.
Ангелче, аз до сега също не можех да определя дали са ми червата, но усещането е същото и сега вече съм убедена че е бил бебо. Най-вероятно усещаш бебчето. Просто при мен вчера се усети и на повърхноста на корема ми как се движи. Иначе като го усетиш, просто си сложи там ръката и изчакай известно време да видиш дали ще има повторение на същото място. Освен това е нормално да е от едната страна - явно при теб бебчо е застанал с крачета в дясната част на тумбака ти. А ако са червата то обикновенно премръдването се придвижва надолу т.е. ще го различиш, просто се съсредоточи следващите минутки в усещанията си  good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 29, 2012, 00:16:00 »

kala, бебчо си усетила, да.  smile Точно такова е чувството и си сигурна точно, когато го усещаш на повърхността на корема. Аз започнах да го усещам редовно от 19-тата седмица, преди това много слабо. От тогава всеки ден. Има си и режим - обикновено вечер между 9 и 12 и сутрин след като ми звънне алармата. По-рядко следобяда, но пак се случва. Вчера си бях пуснала една песен силно и малкото ме изрита доста силно няколко пъти. Реших, че или не му харесва песента или танцува. хихи Освен това исках да ви кажа, че аз го усещам много ниско, но лекарката ми казаха, че е съвсем нормално понеже се бях шашнала защо е толкова ниско. Иначе се движи от едната страна, до другата.
Също така почти всяка вечер му пускам една музикална играчка, която купих и му пея една песен. От други майки знам, че после като се родят, много се успокояват като чуят същата мелодийка.  smile
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 29, 2012, 09:41:59 »

kala, бебчо си усетила, да.  smile .........Освен това исках да ви кажа, че аз го усещам много ниско, но лекарката ми казаха, че е съвсем нормално понеже се бях шашнала защо е толкова ниско.
Аз също много ниско долу го усетих и се замислих, но не съм се притеснила де - щом си ритка, значи е добре. Ще взема да пробвам и аз да му пускам песнички.  danceg
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 29, 2012, 20:30:14 »

И аз да споделя с вас, че вчера бях на консултация за регистриране на бременността и за вземане на кръв и т.н за изследванията. При прегледа на видеозон видях вече съвсем ясно как бебето ритка с краченца. Не го усещам, доколкото знам е рано за това. Но много мило ми стана като го видях как мърда крачета smile
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 21:01:21 от dorina79 » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 01, 2012, 10:22:20 »

Честита баба марта! Бъдете бели и червени, румени засмени! give_rose

Dorina79, аз също в 13 седмица бях на първото 3Д и се изумих колко е подвижен бебчо и толкова ме беше яд, че не мога да со усетя. След още няколко седмици и ти ще усещаш как си шава Wink


Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 01, 2012, 10:33:42 »

Момичета, Честита БАБА МАРТА! Да сте румени и засмени. give_rose
Аз не мога да разбера дали ме ритка или си въобразявам, не го усещам много силно, само като трептене вечер и понякога през деня.
На някоя от вас налагало ли ви се е да лети със самолет? Защото към края на месеца ще летя, досега не се притеснявах, но нещо тези дни ме обземат разни мисли.
Напоследък не мога и да спя,по цяла нощ се въртя, а преди си спях спокойно. smile Сигурно бебчо не може да си намери място.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 01, 2012, 12:38:14 »

Честита Баба Марта! Да сте живи и здрави, вие и семействата ви!
ellimink, за самолета най-добре питай наблюдаващия те лекар. А за безсънието-бях така цяла седмица, след това отидох на 4Д и след прегледа спах като бебе. Баща ми предположи че съм се притеснявала за прегледа. Сигурно ти се тормозиш за пътуването.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #97 -: март 01, 2012, 14:53:58 »

ellimink, аз пътувах със самолет в края на втори, началото на 3-ти месец - 8-а/9-а/10-а седмица( а тогава нали го водят най рисковия период ). Аз също се бях уплашила да си кажа честно, защото някъде бях чела в интернет че не било хубаво при рискова бременност, моята не е рискова ( благодаря на Бога да продължава да е така, но тогава не знаех каква е ), но работата ми е тежичка, за това реших да се прибера за 2 седмици на почивка, за да мине периода, а като се върнах фактически ми беше първия преглед за определяне на термина.
В крайна сметка само притесненията бяха големи, полет като всички преди бременността. Не се притеснявай мила, консултирай се с лекаря ти и давай смело, не чети из интернет, за да се затормозяваш
Честита Баба Марта
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #98 -: март 01, 2012, 15:12:01 »

ангелче, гледах линийката ти, интересно защото си седмица зад мен, а ти показва 6-ти месец, а в крайна сметка аз съм началото на 5-ти месец + 1 седмица, смятам датата на термина ми, та всеки месец на 24-то число.
Сметнах пак, да не би аз да вървя на задна, но не, просто аз смятам навършените месеци, иначе е правилно, влезнала съм в 6-тия месец.
 Малко объркано е
и малко страшно, друго звучи 5-ти,а сега изведнъж фръкнах на 6-ти
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 01, 2012, 16:19:56 »

Доктора каза че всичко е наред, ама и ние сами си го спретнахме номера с мъжото и пътуването. Решихме да видим Париж и айде, ама сега почва лека полека притеснението да се появява. Въпреки че доктора ми каза че ми е лека бременността и няма от какво да се притеснявам.
Май само аз не съм ходила на 3D и 4D,само на обикновеният си ехограф.  ( Ама ивие сте в по напреднал месеци)  blush
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 01, 2012, 19:20:03 »

fibi, аз сега видях че съм влязла в 6-ти, ама вчера не бях. Не можах да ти разбера разсъжденията, смяташ че сме 6-ти ли? Аз нито мога да смятам по термин(защото не го знам), нито по дата на цикъл,( защото бебето вървеше с 2 седмици по-малко). Доктора казва" днес си 20-та седмица" и аз почвам да въртя една календари.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: март 01, 2012, 21:07:01 »

Момичета, честита Баба Марта на всички! Да сте живи, здрави, румени, засмени!
 Еllimink, щом лекаря ти е казал, че всичко е наред и няма проблем да летиш не се притеснявай излишно. Моя приятелка не спря да лети до осмия месец и то доста често, защото естеството на работата и го налагаше. И всичко е наред!
« Последна редакция: март 01, 2012, 21:11:03 от dorina79 » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 02, 2012, 00:33:23 »

Честита Баба Марта, момичета и от мен!  smile

Да ви кажа от няколко дена вече и аз се затруднявам при спане, въпреки че си имам много добър сън по принцип, но нали не дават по гръб да се ляга и се въртя на двете страни като риба по цяла нощ. Изтръпват ми краката, а от снощи на дясната страна въобще не ми беше удобно, имам чувството, че ми се опъва кожата на корема. Днес си поръчах от тези специалните възглавници за бременност. Като я пробвам, ще пиша, дали се спи по-добре, че отсега натътатък ще става по-трудно и трудно като ни пораснат още коремчетата.

За летенето не би трябвало да има проблеми. До края на 8-ми месец казват, че няма проблеми да се лети при безпроблемна бременност. Между другото и аз имам планирано летене април месец, когато съм в края на 7-ми месец. И наистина малко се стряскам, но не би трябвало да имаме проблеми. Трябва да мислим позитивно.  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 02, 2012, 00:39:31 »

За смятането на месеците наистина е малко объркващо, защото календарните и лунарните се разминават. Но аз започнах да гледам само календарните и по-лесно ми се струва.
Ето на този линк се вижда коя седмица в кой месец си: между 22-26 седмица сте в 6-ти месец.
http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 02, 2012, 05:11:36 »

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Мили момичета,бъдете много здрави,щастливи и усмихнати!
И аз не съм ходила на 3 и 4 Д досега,но и на 2Д си се вижда доста прилично самото бебче. Нашето е страшно активно и се върти и мърда непрекъснато.За съжаление и аз още не съм го усетила,но казват че към средата или края на 4тия месец вече би трябвало и това да се случи.
Относно пътуването със самолет,не мисля че има за какво да се притеснявате, освен ако изрично нямате забрана от лекаря за пътуване. Всички самолетни компании разрешават летене до 34та седмица мисля. Дори тук в Щатите слюардесите работят до 8мия месец.Аз летях в 9та седмица и то презокеански полет,следващата седмица ми предстои полет до Азия и няма никакви проблеми.Единствено се препоръчва пиенето на много течности, както и на всеки час лека разходка и раздвижване,редовно ходене до тоалетна.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines