Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 03:52:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 194231 пъти)
 
Annet
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #45 -: февруари 03, 2012, 19:20:16 »

Здравейте! И аз съм за тази група:) До сега никъде не се бях регистрирала и една приятелка ми препочъча този сайт и ... ето меее:) Аз съм от Варна в 17-та седмица. Предполагам, че е ще ми е полезно и приятно с вас:) Ще се радвам да се запознаем и лично по - нататък:) Лека вечер!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 04, 2012, 17:55:24 »

Добре дошли на всички нови момичета, виждам, че се разрастваме smile
Аз от доста време не бях писала, но се занимавах със стандартните изследвания- кръв и урина и исках да излязат резултатите, за да се включа. Както вече споделих преди две седмици бях на преглед и моят лекар ми написа какво точно да изследвам и каза, че ще се видим точно след 2 седмици, за да направим и изследването на Даун, а и да ми види другите неща, които дотогава трябва да съм изследвала.
И понеже ходя на частно да ме преглежда и той не работи с касата, реших, че понеже съм осигурена ще ходя при личната да ми ги пусне тези изследвания поне за тях да не давам пари. Е, няма да ви казвам какво разтакаване беше и какви нерви изхабих. В нашата мила държава, когато нещо е за без пари става сложно, размотават те и в крайна сметка е по-лесно да си платиш.
Така, отивам при личната, тя ми казва, че не ми пуска направление за изследванията, а ми дава направление за лекар, който работи с касата, да се запиша при него, след което той пуска изследването. Този при който ме прати беше в отпуск, отивам при друга, за която бях сигурна, че също работи с направление и има доста бременни при нея и там ударих на камък- жената ми каза, че тя не може да ми ги пусне тези изследвания, защото не водила регистър на бременни и женска консултация. Е това не го разбирам, при положение, че преглеждаш един куп такива пациентки и работиш с касата, какво значи не водя такъв регистър. Както и да е, аз и обясних, че си имам гинеколог, който ще си ме води, но понеже не работи с касата, затова ми трябва някой такъв само, за да ми даде направлението, даже и времето нямаше да и губя за прегледи. Жената ми отговори, че може и при 5 такива гинеколога да ходя, но "задължително" трябва да се впиша и при такъв, който работи с касата и който води женска консултация, за да ме впишат в този регистър. Не успя да ми обясни какво значи задължително.
Препрати ме към друга лекарка, която уж води такава женска консултация. Естествено и там ударих на камък, защото според нея нищо не е задължително и след като си имам лекар, макар и такъв, който не работи с касата, това е достатъчно, иначе ставало двойна работа, да ходя на две места. Отказа да ми води консултацията и да ме впише където трябва, защото мнението ще и се дублира с това на колегата й. После добави, че касата поема всъщност много малко неща за бременността и не си заслужава, по-добре да си платя.
Е, след 4 дена обикаляне, днес отидох в една много добра лаборатория, дадох 50 лв. и направих всичко, което трябваше, та даже резултатите ми излязоха за няколко часа. За какво говорим, направо съм изумена, толкова нерви и гориво за колата изхабих тези дни, че направо нямам думи. За какво ги плащам тези осигуровки и към кого всъщност да се обърна и да наредя тези лекарки, защото според мен нито една от тях не беше права. Просто не им се занимаваше явно!!!
Единственото хубаво нещо е, че поне изследванията ми, така, както ги разчитам са хубави и са в норма. Само хемоглобина ми е малко нисък, но ще видим в понеделник какво ще каже лекарят. Надявам се и в понеделник да си разберем пола на бебето на 100 %, а не само на 60 %, както беше предния път, така че стискайте палци, дано бебето не се скрие lol
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 05, 2012, 13:19:35 »

Леле,lawyer ,през колко обикаляне си минала. Направо ужас..... sad
Добре де, аз също си имам частен лекар , които си ме следи от много години. С нея се разбрахме така, да си намеря доктор по здравната каса, да ми пуска изследванията и да ходя при нея да ги поглежда и консултира. А за "задължителният" доктор-гинеколог,твоята лична лекарка е права.Трябва да си записана за женска консултация от лекар специалист. Дава се направление за майчино наблюдение на бременността и от там нататък ,той/тя дават направления за изследванията ти.Доколкото разбрах,ти си от Пловдив - прегледай кои са добрите гинеколози работещи със здравната каса,вземи си направления за някои от тях.Прави си изследванията и прегледите при него, а ходи при твоя лекар за консултация и твое успокоение.Аз така направих,но не споменавай на др лекар , за частният ти-обиждат се явно при теб. Моята знае  smile
Тези всички мъки през които си минала ги направих за 2 дена, единият отидох на Даун, а на др отидох за кръв и урина,без никакви проблеми, само защото ме посъветваха да не давам толкова кръв в един ден. Това което ти е казала втората лекарка, не е съвсем така, все пак аз платих 4,50 за кръв, а ти 50лв.Имаш право на 3 безплатни ехографа- ако са по 30-50 лв-ето ти ги от раз 150лв и разни др изследвания, а и все пак доста често ще ти взимат кръв, всеки път по 50 лв Oh my ...
Направи ми впечатление,че пишеш че лекаря те преглежда през 2 седмици, защо толкова често?
Аз ходя веднъж на месец на преглед ,при гинеколога.Не е необходимо повече облъчване с ехографа.
Аз засега съм ходила само за кръв, урина и Даун. На преглед съм на 13ти и тогава ще видим на какво др трябва да ходя, на теб предписа ли ти др изследвания?

 
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 05, 2012, 15:54:38 »

Да разбирам ли че не са ви  правени цитонамазка и микробиология? Защото аз още не съм ги правила и всичко това заради прехваления ми лекар, който не може да ми обърне повече от 2 мин внимание. но друг път ще се оплаквам.Леко ме тревожи това че още не съм правила неща, които другите правят в първото тримесечие.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 05, 2012, 17:47:24 »

А аз забравих- микробиология ми направиха.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 06, 2012, 09:59:23 »

Ellimink, всъщност не ме преглежда толкова често, единствено сега този месец понеже ми се падаше преди две седмици да съм на преглед. Та тогава правихме и феталната морфология и ме извика пак след две, защото трябва да ми разчете изследванията (кръв и урина) и да пуснем за Даун, за да не изтървем седмицата, в която може да се направи. Иначе, ходя по на рядко.
Честно да ти кажа, много се съмнявам, че ще тръгна пак да търся специалист, който да работи със здравната каса. Преди да тръгна проучих кои са добрите и кои преглеждат бременни и ги минават през касата и именно при тях отидох. Няма да пиша имена, защото това, че на мен са ми отказали да ме водят при тях, не означава, че не са добри като лекари. И отново не мога да разбера първата лекарка, защото, за да работиш с касата и да преглеждаш бременни, еми очевидно водиш женска консултация  crazy какво значи нямам такъв регистър, може и аз да не съм толкова в час, но все пак тук е нейната роля да обясни!
Както и да е, важното е, че се оправих, а моят лекар също може да ми я води тази консултация и се разбрахме, че оттук нататък по един път в месеца на прегледа, само ако нещо спешно изскочи, тогава по на често. Ще си плащам естествено, но наистина май не ми трябва друг лекар, защото няма смисъл да ходя по два пъти за едно и също нещо. Кофтито е, че ще плащам и за изследванията, но няма начин, втори път не бих тръгнала пак да обикалям и да се разправям с такива хора. Дано всичко е ок и довечера след прегледа ще се включа, за да споделя smile Лек и спокоен ден на всички smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 06, 2012, 10:01:17 »

За цитонамазката и микробиологията, не мога да кажа нищо, защото аз си ходя при този гинеколог от много време и той си ме следи, правили сме ги преди да забременея и може и затова да не ми ги пусне сега. А може и да ми ги пусне по-нататък, но ако има такова нещо, ще споделя smile
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 06, 2012, 14:43:17 »

Микробиологията по принцип не е от стандартните излседвания, които се пускат в тези месеци. Пуска се ако имате оплаквания или доктора ви забележи нещо. Аз лично споделих че имам притеснения относно по-силно течение (което по принцип е нормално да го има) и доки ми пусна, като всичко си е ОК де, но да си знам. Иначе аз също си ходя само на частно и си нямам и идея ЗК какво поема, но за микроб. го знам понеже скоро я правихме и доки ми каза че не е стандартно т.е. не се прави за всички. Микро се прави задължително в края на бременността, няколко седмици преди термина.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #53 -: февруари 06, 2012, 15:05:20 »

Момичета лека бременост и на финала едни здрави и пухкави бебчета smile
Аз искам да Ви попитам как се справяте със запека по време на бремеността??
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 15:07:44 от Bibsi8792 » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 06, 2012, 15:44:27 »

Аз искам да Ви попитам как се справяте със запека по време на бремеността??
Бибси, според мен решението е в хранителния режим - хапвайте повече супи, салати, бобови култури, които много подобряват перисталтиката на червата (дори в по-малки количества, за да не се издуваме), много течности (вода), по-малко даже хич сухари, солети, бисквити и т.н. и повече движение по възможност. Из нета може да се изнамерят упражнения за бременни в домашни условия, които са си идеални в тези студени зимни дни. А относно храненето, без да спазвам всички принципи се опитвам да се придържам към разделното хранене и тогава организма много по-лесно се справя с усвояването на храната и съответно с отделитените дейности  girl_wink
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #55 -: февруари 06, 2012, 16:00:33 »

Бибси, според мен решението е в хранителния режим - хапвайте повече супи, салати, бобови култури, които много подобряват перисталтиката на червата (дори в по-малки количества, за да не се издуваме), много течности (вода), по-малко даже хич сухари, солети, бисквити и т.н. и повече движение по възможност. Из нета може да се изнамерят упражнения за бременни в домашни условия, които са си идеални в тези студени зимни дни. А относно храненето, без да спазвам всички принципи се опитвам да се придържам към разделното хранене и тогава организма много по-лесно се справя с усвояването на храната и съответно с отделитените дейности  girl_wink
Мерси мила,всичко това го спазвам но уви резултат няма.Сега съм почнала с овесените ядки да видим до къде ще я докарам .
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 06, 2012, 16:29:42 »

Момичета, странно при мен ефекта от бремеността е обратен- вместо по веднъж, ходя по два пъти и то съвсем нормално. Oh my ... Пия много вода - по 2-3 литра на ден.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #57 -: февруари 06, 2012, 16:43:12 »

Здравейте, момичета! Как сте?
Аз днес бях на ЖК и съм много щастлива, след като за пореден път видях бебчо. Видя ми се много голямо и се учудих колко много маха с ръчички и краченца. Освен това докторът ми каза " Да, явно ще е момче!"
Цял живот съм казвала, че искам някой ден да имам момиче, но от момента, в който разбрах, че съм бременна бях сигурна, че нося момче.  danceg Цял ден се смея сама на себе си, хората по улиците сигурно ме мислят за ненормална, но се чувствам страхотно! Прегръдки на всички! heart
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 06, 2012, 21:30:10 »

Честито Roxanne_ , stork-boy,сега с младежа трябва да се гледате и после само да ви радва.  Момичета нещо се притесних,аз не съм ходила на фетална морфология в 11-13 г.с, а на всякъде четох че май е трябвало. Днес се записах при доцент Томова за 21г.с през март,защото разбрах,че тя е най-добрата. Но ми стана притеснено, че съм пропуснала първата,моя доктор нищо не ми е казал. sad
Дано на бебчо нищо му няма........
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 06, 2012, 21:50:50 »

Честито Roxanne_ , stork-boy,сега с младежа трябва да се гледате и после само да ви радва.  Момичета нещо се притесних,аз не съм ходила на фетална морфология в 11-13 г.с, а на всякъде четох че май е трябвало. Днес се записах при доцент Томова за 21г.с през март,защото разбрах,че тя е най-добрата. Но ми стана притеснено, че съм пропуснала първата,моя доктор нищо не ми е казал. sad
Дано на бебчо нищо му няма........

Извинявам се, че така нахълтвам тук, но искам да те успокоя, че нищо фатално не е станало. Наистина! Не знам къде си чела и кой го е писал, но най-съществена е втората ФМ - при условие, че няма фамилна обременност и други рискове. Тогава бебчето е по-голямо и се вижда и измерва по-добре. Повечето бременни си правят именно втората, от трите възможни. Първата и третата са, ако бременната е над 35, има фамилна обремененост или други показатели, налагащи извършването им.
Затова бъди спокойна good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines