Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 22:12:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 191050 пъти)
 
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: юли 09, 2012, 21:21:14 »

Bibsi8792 , и аз мисля да се въздържа от анестезия, но събирам мнения. И тъй като последно бях на такава лекция питам и за вашето мнение. Аз по принцип не харесвам каквито и да е лекарства.
И нашето бебче е доста активно напоследък. По цял ден ме побутва. Все още ме оставя да си спя през нощта. На последния преглед ми казаха, че вече се е обърнало с главичката надолу.
kala, и аз опитвам да се движа колкото мога повече, но нещо напоследък усещам как се влача бавно и славно по баира към къщи, когато реша да се прибирам пеш от работа. Но определено ми е по-добре като се движа пеш, отколкото по цял ден на едно място и после с колата.
Хубава и прохладна вечер на всички от нас!
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: юли 10, 2012, 00:41:45 »

Здравейте момичета и от мен! smile
Аз вече съм в 33та седмица от днес и да си призная и на мен корема вече взема да ми понатежава. В четвъртак съм на консултация.Пия си витамините и желязото и съм адски активна.Правим ремонт на новият ни дом и не съм се спряла от 3 седмици,ама хич...Толкова много неща се вършат,че понякога си мисля,че мога да родя и предварително,ама като няма кой да ни помага тук е малко така. Приателки тук искат да ми организират и бебешкото парти следващата седмица,ама аз съм малко по претенциозна,та и аз съм решила да участвам с пълна сила и в тази подготовка. Малката нещо е по-слабо активна тези 2 дни,та съм малко притеснена.Днес съм решила да засичам колко пъти и на колко време ме рита.Казват,че трябва да я усещам поне 10 пъти. Аз класовете за родители ги приключих още миналия месец. Отностно упойката,аз съм решила че ще раждам с епидурал.Не съм от тези,които траят болка,така че щом в днешно време се предлага лек,смятам да се възползвам.Невиждам защо трябва да раждам както едно време и в болки. Имам си разбира се страхове отностно поставянето и ефектите от упойката,но неможе да имам всички екстри. Чета за жегите из Бг,ама ако искате да ви успокоя ще ви кажа,че има и по-зле! При нас от май месец е все жега, и то над 42-43 и през ноща не пада под 36-37! Пазете се ,пийте много вода и по възможност стойте на хладно!
Дори, много от рано са ти казали че бебо се е обърнал в правилната позиция. Разхождай се,но си пази и силите,не се преуморявай!
Бибси, за кисилините ако пиеш газирана вода дали не би ти помогнало? Аз ако усетя,че имам леки киселини започвам да се наливам с вода и да ти кажа ми отминава и ми действа много добре.
Кала, браво на теб! Върхове покоряваш smile Много хубаво сте направили,че сте били сред природата.Толкова зареждащо....
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: юли 14, 2012, 17:46:44 »

Отново затишие в нашата темичка...как сте?
Мираварна - как мина прегледа в четвъртък? Надявам се носиш хубави новини...
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: юли 14, 2012, 17:56:29 »

Ellimink  си има бебче! Днес се е родил Александър, 2450  гр., 44 см smile

Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #559 -: юли 14, 2012, 18:31:39 »

браво честито  smile да е жив и здрав и бързо възстановяване на мама Bravo
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #560 -: юли 14, 2012, 19:15:25 »

Момичета на 8 юли се роди синът ми Михаил. Роди се 23 дни по-рано, 2800 г., 48 см. Вече сме вкъщи и сме добре. Ще ви разкажа по-нататък подробно за раждането. Малкият сладур ме прави толкова щастлива, че първата вечер като ми го дадоха не можах да мигна, за да му се любувам постоянно. Кърмим се, имам кърма като за 5 бебета yahoo.
Поздравявам ви всички и ви желая да се наслаждавате на бременността, на мен малко ми липсва на моменти коремчето и чувството да си толкова специален.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: юли 15, 2012, 01:21:12 »

Затишието в нашата темичка сега е ясно ,защо е било....толкова хубави новини smile

Ellimink, Честито! Да ви е жив и здрав Александър и много да ви радва!

 Roxanne_, Честито и на вас! Да ви е много здрав,послушен и жизнерадостен Михаил! Много да се гордеете с него!

Пожелавам на мамите да се възтановяват бързо,да са много спокойни и да се радват на малките си същества!
Тони, прегледа мина нормално.Мерене на килограми,кръвно налягане,температура и вземане на урина. После докторката ми премери корема и слуша сърцето на бебето и това е...Пита ме дали си пия витамините и желязото и дали ми утичат ръцете и краката..това беше.Всичко каза,че е наред .Аз се чувствам добре,но от няколко дни вече малката ме натиска и ставам до тоалетна по 4 пъти на нощ,което е малко дискомфортно,но...
kala, благодарим,че си превестница на хубавите новини smile Ти как си? Как се чувстваш и на теб не ти остава много,като гледам лентичката ти...
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: юли 15, 2012, 09:28:45 »

Ооох имаме си 2 бебета!
Момичета честито! Нека растат много весели и добри деца за радост на родителите си!
И на двете нови мами пожелавам бързо възстановяване и само страхотни моменти с малките момченца.И Алксандър и Михаил стахотни имена да са ви живи и здрави,а това ми напомня ,че лка полка идва и нашия ред.
Браво Миравана ,така да си до края и едно здраво момиченце на финала.
Сега и аз да споделя:вече съм 30 г.с и продължавамда работя,преди ден се прибах от командировка в Бг,много тежко ми е вече ,но никоъ не дава болничен,имам много висока захар,която в момнта спадна с нисковъглехидратна диета,не с дължи на качени кг а по-скоо на стрес,до тук 10 кг качени,и желязото ми е паднало на 34 ,референтна стойност -102-120 ,пияи за това хапчета,жегата е голяма ,беба активна,вече имаме и количка ,понакупих разни неща ,в случай,ч тръгне по-рано,седнала е,за сга,чакам да се обърне,1050 гр,казаха ми ,че не повече от 2800 гр ,ще достигне,кото за момиченце било добре.
Ами това е от мен.
Пазете се в жегите пиите вода и си почивйте ,не остана.... give_rose
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: юли 15, 2012, 14:37:09 »

Roxanne,  честито бебенце и на теб!пожелавам му да е много здрав и щастлив, да радва мама и тате!

Аз съм добре, въпреки че ми наближава термина се чувствам много добре и даже съм си свикнала с тумбата и не бих казала че ми тежи. Само където ми е жега повече, особено вечер, ама с климатика и това го преживявам. Още си шофирам и върша всичко, въпреки че мъжът ми не ми дава да се преуморявам и много ми помага в домакинството. Вече си имаме всичко за бебо и остана само да доизгладя някои неща.
Бебчо иначе си е активен, шава си доста в корема ми и доста силни ритничета бие. На 18 ти ще видим колко е голям, май си е големичко бебенце. Аз иначе в тези жеги съм спряла да качвам кг и съм качила общо 11-12, предимно корем.
Ходя си и на йога още. Стяга ме корема вече по-често, но е нормално.
Поздравина всички и се пазете от жегите  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: юли 15, 2012, 14:43:28 »

Честито мамчета Ellimink и Roxanne_!Нека бебчета ви бъдат здрави и щастливи ,а на вас бързо възстановяване!
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #565 -: юли 15, 2012, 15:26:43 »

Благодаря ви много момичета! smile
Ще ви разкажа набързо за развоя на събитията при мен. След като лекарят ми констатира, че плацентата ми е преждевременно остаряла, на доплерово изследване видяха, че водите ми са крайно редуцирали и имам един единствен джоб с малко вода. Това създаваше риск за бебчо и се започна едно мерене на тоновете всеки ден. Тези 2-3 дни бяха ужасни, не мигнах от страх да не се случи нещо с бебо.В неделя отново отидох и докторът каза, че трябва да предизвика раждане. Аз останах много спокойна, излязох отвън при мъжа ми да му съобщя, че започваме с такава усмивка, че той милият не можеше да повярва и се разплака.
Включиха ме на системи и зачакахме контракции. Момичета болят си контракции, но не е нещо нетърпимо. Особено ако нещата се развиват в естествения си ход вярвам, че раждането може да остане хубав спомен за жената. За съжаление при мен нещата не можаха да се развият нормално, след 5 часа контракции прокървих и се наложи секцио. Нещата станаха много бързо и за щастие всичко мина добре. Излязох бързо от упойка, чувайки гласа на милият ми смел мъж, който беше до мен през цялото време. Не знам какво му е било. После възстановяването не е особено приятно първите 2-3 дни. Гледах как родилите нормално се разхождат бодро по коридора, а аз трябваше да лежа и да страдам как бебенцето ми е само в някаква стая и се чуди защо я няма майка му. Дадоха ми го на 3 ден,, трябва да можеш да станеш и да си адекватен в грижите за него.
Като ми го дадоха и забравих за болката и бях невероятно щастлива. Както ти е странно в началото, че това малко човече е твоето детенце, се влюбваш в него буквално за минути. Наистина е неописуемо чувството да си майка.
Интересно е, че кърмата ми слезе веднага щом ми го дадоха, но за съжаление имам плоски зърна и ми казаха, че много трудно, почти невъзможно ще кърмя. Започнах да цедя с помпа и да му давам със шише. Напрежението в гърдите беше ужасно и колкото и да цедя не спадаше. Изпаднах в отчаяние, че съм със запушени канали,но една мила акушерка дойде и си игра 30 мин. да ме цеди и да ми покаже как да направя зърната си меки с гънка, която бебето да захапе. На 2 ден изцедих по 100 мл. коластра от всяка гърда. Не знам как е възможно, акушерките ме питаха да не би да имам предвид 10 мл. Да аме не.... можех да захраня цялото отделение. Даже една мама без кърма поиска да и давам, което ме направи много щастлива. Вече вкъщи се кърмим успешно направо от гърда, въпреки плоските зърна. Това е милички. Щастлива съм. Малкият Михаил е толкова прекрасен в очите на мама и татко. Сега спи като ангелче и дава възможност на мама даже да седне на компютъра.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #566 -: юли 15, 2012, 15:37:54 »

Страхотни новини, 2 бебчета още си имаме в темичката.  smile

Честито Ellimink!  Да ви е жив и здрав Александър и много да ви радва! На теб бързо възстановяване ти пожелавам и скоро да се включиш да разкажеш как е минало всичко!

Честит ви син и на теб Roxanne_! Да расте жив и здрав малкия Михаил и да радва мама и тати!  smile И браво на теб за кърменето. А по принцип цеденето с помпа също стимулира кърмата.

На останалите мами пожелавам леко раждане!  smile
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #567 -: юли 15, 2012, 20:11:42 »

Колко нови и прекрасни новини  yahoo
Честито Ellimink и Roxanne. Нека децата ви ръстат здрави, усмихнати, щастливи и радват много мама и тате! LOVING
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: юли 16, 2012, 07:17:30 »

Включвам се и аз в темата, да честитя на мама Ellimink и на мама Roxanne_!!! Да сте живи и здрави и вие и дечицата!

Ели, при теб знам, че беше планувано за 19.07, но явно е имало изненадаааааа yahoo yahoo yahoo Надявамс е всичко е наред! Очакваме те скоро да се включиш give_rose

Рокси
, много ме трогна с разказа и най-вече с това как таткото се е разплакал и как се влючваш в малктоо човече то  първата минута!!! Толкова щастлива се чувствам от факта, че скоро и аз ще изпитам това невероятно чувство!:'( Радвам се, че вече сте добре и всичко върви успешно. За плоските зърна - една позната имаше същия проблем и си купи силиконови накрайници за кърмене  Има ги навсякъде, цените варират от 3-4 лв до 15-20 лв за комплект 2 бр. Каза, че с тях е успяла да кърми без проблем. Аз даже мисля да си взема такива, за да не ми се разраняват зърната. Ето един линк с информация за тях: http://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield


Пожелавам и на другите бъдещи мами в темата късмет и скоро да се похвалят също с със своите бебчета!!! give_rose give_rose


Цунки по пупитее!!!
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: юли 18, 2012, 06:19:41 »

Наистина страхотни новини! yahoo
Честито на мама Ellimink! Да ви е жив и здрав Александър и много да ви радва!  give_rose
Честито и на мама Roxanne! Да ви е жив и здрав бебчо Михаил и много да се гордеете с него!  give_rose
На двете мами пожелавам бързо възстановяване, за да могат по-пълноценно да се наслаждават на всички прекрасни моменти, които им предстоят с новите попълнения в семействата!  smile
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines