Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 00:52:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 194762 пъти)
 
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: юни 26, 2012, 21:37:37 »

ellimink  Честит Рожден ден с малко закъснение! С пожелания всичко около теб и бебо да е наред! Живи, здрави и много щастливи!
kala декорацията е много свежарска, бебчо определено ще я хареса. Нали за него си я направила с толкова любов smile!
Желая на всички ви лека вечер! smile
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #541 -: юни 28, 2012, 16:21:30 »

Привет момичета,
Как сте? Как са бебчовците?
Да споделя ние какво правим  pardon
Аз трудно понасям жегите и чакам да стане време да ходя на студено у германско (не съм вярвала, че някога ще го кажа)...иначе съм в едно такова "щастливо дебела" състояние.... smile
През повечето време чета разни статии и мнения на майки относно различни теми - Пелени за многократна употреба, шишета за бебета, къпане на бебчовци и т.н.
Да ви попитам, някои от вас има ли мнение и препоръка за комплекти за баня (незнам как се казва) -комплект от ножичка за нокти, пиличка и помпа за "изтегляне" на сополи...сега това е на дневен ред при мен  crazy
Иначе освен количката и ваната за бебо други покупки не сме правили...само списък, да видим после кое ще ни е нужно....
Колкото до бебо, активни сме, ще се видим в понеделник и ще докладвам ситуацията... give_rose
Кала-страхотна декорация.... danceg
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: юни 30, 2012, 14:13:56 »

Привет и от нас на всички! Ние днес ходихме на плаж от 07.30ч до 10.30ч. Беше приятно и докато бях на слънце в по-ранния час бебчо си кротуваше smile. Като се прибрах на сянка под чадъра взе да шава smile. Не мога да разбера кое от двете му хареса. Не успях да си топна крачетата във водата, но и това ще направя следващия път.
Момичета, вие на какво мнение сте за пелените за многократна употреба?
И някой  чел ли е за "естествена бебешка хигиена". Чух за това от моя приятелка с бебче на 2 месеца. Тя практикува това от 20-я ден на бебето си и е много доволна.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #543 -: юни 30, 2012, 15:23:27 »

Аз съм решила да ползвам пелени за многократна употреба, но може би след 2 месец. Давам си малко отсрочка да влезем в ритъм. Иначе съм твърдо за, най-вече заради естествените материи, от които са направени някои от този тип пелени. Насочила съм се най-вече към бамбукови. Попиват много добре, като минус е трудното сушене, но мислим да си купим сушилня. Иначе за така наречената ЕБХ мисля и нея да я пробвам. Моята племенница е на 7 месеца и от няколко месеца изобщо не ака в пелени. Дава си сигнали детето и като я подканят с определени звуци ходи в легенче или върху салфетка в парка, която майка й после изхвърля. Голям зор е за майката, защото се иска постоянство и най-вече здрав кръст.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #544 -: юли 03, 2012, 14:35:03 »

Здравейте момичета, как сте, нещо дойде жегата и се загубихме. Какво става с вас?
Ние сме вече със запланувана операция на 19ти този месец...леле не остава време направо като се замисля, се ужасявам. Страх ме е.
Стаята е почти готова, като съм казала на таткото да ги довърши след като родя, изпрах тези дни всички дрешки и сега лека полека ще ги гладя. Но все още не ми се седи в нас и по цял ден скиторя навън, а не трябва ама....
Купили сме почти всички, че чак вече ме обхващат суеверия, че май не трябва дасме толкова готови.
Бебока ни си е дребосък и май такива ще си останем, но в жегите не е супер активен, даже ме притеснява от време на време. Някъде към 2,600кг сме за сега.
Май това е от нас, кажете вие как сте?
А на мамите от морето- момичета благородно ви завиждам  smile, отидете да топнете едно бедро и заради нас двамата с бебчо.  Girl_hide

Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: юли 03, 2012, 14:54:06 »

Ellimink - то не останало мила, още малко и ще гушкаш бебо...разбирам страховете ти и мисля, че е напълно нормално, но пък крайният резултат е  girl_in_love забрави за суеверията и се радвай на тумбака и готовата стая give_rose пусни някоя снимка, ако не те затруднява....

Ние вчера бяхме на консултация: вече съм в 31 седмица, а според лекарката нашият момък е вече 2 кг и се развива добре. Килограмите ми са +10 и очевидно ще трябва да се сбогувам с представите ми за общо 14 кг за цялата бременност.....
Да ви се оплача, колко разочарована останах, когато лекарката ми каза, че според нея съм за секцио...оставих я да се доизкаже, защото аз така или иначе няма да раждам в бг и при нея, но направо ме цапна с мокър парцал...незнам може и да и изглеждам глуповата, но аргументи като: "според мен е добре, защотото те познавам ( от 4-5 посещения), познавам емоционалното ти състояние и според мен е по-добре да го плануваме". Ех, тези пари...частна клиника(майчин дом), мъж чужденец, представям си какво и се въртеше из главата. Но поне аргументите да бяха някакви смислени...нещо медицински причини да имаше...както и да е, стана ми мъчно....тъжен факт...

Dorina-и аз като roxanne мисля да се пробвам с многократните пелени, но след известно време. Неискам да пришпорвам нещата, нека да свикнем малко с цялата ситуация, а после ще опитам. От майки чувам че са доволни, но наистина изисква желязна дисциплина, ред и организираност. В момент незнам дали съм способна на това angry ще опитаме ище видим....

Отивам да хапна нещо, а вие къде се загубихте наистина...
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #546 -: юли 03, 2012, 16:06:09 »

ellimink, и ние сме почти напълно готови, така ми е много по-спокойно, а и до известна степен нямам голям избор. В болницата, където ще раждам искат абсолютно всичко, майки ме посъветваха да си взема освен 4-5 комплекта дрехи за бебо, също хавлийка, одеалце, пеленки, памперси, мокри кърпи, козметика... с една дума ВСИЧКО. Сега се получи така, че понеже на мен ми се свидят да нося по болници хубавите дрешки, които бях му накупила, трябваше да купя още 5 комплекта по-обикновени. smile
Довършвам дървото, което рисувам на стената на детската и ще се опитам да публикувам снимки. yahoo

Иначе малко по-неприятните неща покрай нас са, че плацентата ми е преждевременно остаряла. shok
Имам множество калцификати, които не отговарят на седмицата, в която съм. Проследиха кръвотока към бебето и всичко беше ок засега, но ще ме следят всяка седмица и ако бебето започне да "страда" ...много гаден израз ще предизвикат раждане. Това ми казаха, не посмях да попитам това предизвикано раждане може ли все пак да е нормално или задължително ще е секцио, нещо което никак не искам. Но най-важното е да сме добре с бебо, пък каквото е. Стискайте палци този петък на прегледа пак всичко да е наред и да си поостанем с бебо още малко 2 в 1. smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #547 -: юли 03, 2012, 16:27:29 »

Хайде цоп и аз съм тук:)
ellimink спокойно мила - страха понякога наделява ,но пък мисли затова как ще гушнеш малкото мишленце и ще си най-щастливата жена на света в този момент ,разбира се и горда мама....а  и toni8301 е права - забрави сиуеверита и просто чакай момента smile  Силно гуш от мен smile
Относно морето - на 500 метра живея от него и все още не съм се цопнала  swim blum ..тази вечер май ще накарам мъжо да отидем ,ама все още не съм много сигурна де  blush

toni8301 като няма медицинска причина за секцио се консултирай и с някой друг лекар(български) - къде смяташ да раждаш ???В коя държава??За килограмите не се тревожи после ще сваляме, а и бебоците са най-важни в случая smile

При нас нищо ново с бебчо ,чакаме си консултацията на 17.07-(Както бях споменала на последната консултация тежахме 1082 грама и вървим седмица напред smile ) Активни сме много ,дори и в жегите..а напече ли ни слънце се започва протест  blum От няколко дена насам (може би от жегите) ми се гади ,но не го мисля много.Пия си Нутри Мага ,че болките ми продължават и така ....общо взето около нас една и съща.Не сме купили още нищо ,защото все си казвам и си мисля,че е ранно още ,а времето си лети ли лети  bee

Хайде мамчета силно гуш от мен smile

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Roxanne_ а казаха ли на какво се дължат тези "множество калцификати"???и на преждевременното стареене на плацентата??? Уф дано всичко е наред с бебо и теб ..... и ще бъде убедена съм в това.А ако се наложи предизвикано раждане ми се струва ,че трябва да е нормално....всичко ще е наред мамче ... и стискаме всички заедно палци за петък .
« Последна редакция: юли 03, 2012, 22:28:06 от Bibsi8792 » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: юли 03, 2012, 16:59:59 »

Относно морето - на 500 метра живея от него и все още не съм се цопнала  swim blum ..тази вечер май ще накарам мъжо да отидем ,ама все още не съм много сигурна де  smile
Леле ако можех аз да съм на твое място, сигурно  всяка вечер щях да " влача" буквално мъжо натам или следобед някоя приятелка. Хем много обичам морето, хем и жегата не ми пречи.....ама
Живот и здраве, по нататък. 
Roxanne_ ,дано всичко е наред в петък, плацентата може да е преждевременно остаряла, но да издържи до момента на раждането, това доктора ще прецени. Не се притеснявай.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #549 -: юли 03, 2012, 17:17:26 »



Roxanne_ а казаха ли на какво се дължат тези "множество калцификати"???и на преждевременното стареене на плацентата??? Уф дано всичко е наред с бебо и теб ..... и ще бъде убедена съм в това.А ако се наложи предизвикано раждане ми се струва ,че трябва да е нормално....всичко ще е наред мамче ... и стискаме всички заедно палци за петък .

Питаха ме дали съм пушачка-не съм. Това е най-честата причина. Аз попитах да не би да е от многото храни, богати на калции, които ям,не било от това.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: юли 04, 2012, 08:24:40 »

Момичета, ето нещо полезно
http://www.purvite7.bg/articles/view/2715/strogite_pravila_za_karmene_poveche_vredyat_otkolkoto_pomagat.html?rc=34
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: юли 06, 2012, 21:44:36 »

ElliMink - благодаря за линка give_rose интересна инфо
Roxane - стискам палци всичко при вас да се оправи и да сте колкото е нужно 2 w 1 с бебко. Как всъщност се установява дали плацентата е калцирана или не?
Bibsi - задължително ще се консултирам и с друг лекар. Иначе мисля да раждам в германия ( дано успея да се занеса до там). Да ви споеделя, че ми е много тъжно...нашият татко утре си заминава за германия и  cray
Поради семейни причини се налага да поостана още малко, но се моля всичко да се нареди и в края на месеца да мога да си се прибера при него....
Иначе си пия магнезия (имам постоянни стягания на корема) и му говоря на малчо да си стои до термина вътре на "хладно" ....
Друго какво да ви разлажа.....Плета му сега терлички ( май ще са само подобие на терлички), ама ще са от майка му с любоФ....
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: юли 09, 2012, 06:52:34 »

Здравейте на всички мами! В събота бях на лекция за етапите на раждане и обезболяването в Гранд Мол Варна. Вие какво мислите по въпроса за анестезията и ще използвате ли, съответно каква? Някой разисквал ли е този въпрос с лекаря си?
Лек и успешен ден на всички! smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #553 -: юли 09, 2012, 10:24:40 »

Вие какво мислите по въпроса за анестезията и ще използвате ли, съответно каква? Някой разисквал ли е този въпрос с лекаря си?
Лично аз ще се въздържа от анестезията.Не съм го обсъждала с доки ,но дори и да го направя,няма да си променя решението .Чела съм доста за тези упойки и честно да Ви кажа доста се страхувам-само като си представя къде се поставят и тръпки ме побиват ..... ohah
dorina79 ти си решила да ти сложат Епидурална или спинална анестезия ли???

При нас с бебо всичко е наред ,мърдаме,преобръщаме се,ритаме - радвам му се много smile От два  дена вечерно време си позволявам по един Талцид заради киселините ,но познайте дали ми действа ,явно ми  идва доста слабичък и ме облекчава само за 30 мин ...чакам с нетърпение 17 юли за поредната ни ЖК - хем да видим бебчо и хем да питам за някакви хапчета .

Roxanne_  какво стана в петък ,че те мисля ???Новините добри ли са?Вярвам ,че са добри и ти си се успокоила малко.

Жегите морят ли ви момичета  ???Мен започнаха да ме умарят нещо ,ама да видим ...
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: юли 09, 2012, 10:44:17 »

Здравейте мамчета и от мен. Мен яко ме морят жегите и през деня си ми е най-добре у нас на климатика. А вече и тумбака е доста голям, боли ме кръста и се клатя като пате като тръгна да вървя. Но това не ми попречи в събота да си направим пикник и да покатеря малко баири. Всеки, който ни срещне се чуди къде съм се понесла с корема по разни баири, ама реално нищо страшно няма.
Тази седмица смятам да кротувам, че докторката ми е отпуск.
Приятен ден на всички и се пазете от жегите smile
« Последна редакция: юли 09, 2012, 10:49:16 от kala » Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines