Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:58:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 191164 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 28, 2012, 00:43:44 »

Момичета, привет  give_rose
Много ми е приятно да се включа във вашата лятна темичка - нали и Леа е от миналогодишната.
За козметиката по време на бременност - има темичка, ако искате прочетете повече тук: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,16616.0.html
Аз лично смятам, че с каквото и да се мажеш, всичко зависи от вида на кожата, както и нейното предразположение към целулит и стрии. Мазах се, и все още се мажа с това:

"Масло за превенция (срещу образуване) на стрии. Има омекотяващо и овлажняващо действие; успокоява зачервяванията, които се появяват с образуването на стриите. Използвайте само пресови базисни масла, а не дестилационни. На водна баня, желателно в стъклен или керамичен огнеупорен съд, смесете следните масла:
1 чаша кокосово масло
¼ чаша какаово масло
1/8 чаша кайсиева, бадемово или масло от гроздови семки
1/8 чаша масло от кукуи, шея или манго
Когато маслата се разтопят напълно, махнете съда от водната баня. Охладете за 15-20 минути и след това добавете етеричните масла:
10 – 20 капки санталово дърво (по възможност етично)
15 капки пачули
15 капки портокалово масло
Етеричните масла могат да бъдат заменени с розово, лавандулово, нероли или мандариново, по осмотрение на това кой аромат ви допада повече. Може да ги миксирате както желаете. Винаги имайте предвид обаче, че максималния брой капки на етеричните масла не трябва да надвишава 50 и е добре да смесите поне 2 вида!
Прехвърлете сместа докато е топла в бурканче с капачка, изчакайте да изстине напълно и тогава използвайте. С този крем може да си правите масажи на бедрата, гърдите (вече споменахме без зърната), корема и навсякъде, където имате нужда от подхранване и овлажняване."

Лично аз напълнях 12.5 кг по време на бременността (7-9 месец качих основно кг), нямам стрии за сега. Ще видим как ще са гърдите ми след като спря да кърмя и не са издути като балони, както е в момента.

angel4e, много се зарадвах да те видя в темата!  give_rose

Някой да има предложения за пол?
yan4eto4404, не се депресирай, че нямаш коремче smile Ще имаш, обещавам ти  give_rose
« Последна редакция: януари 28, 2012, 00:45:41 от Anichka » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 28, 2012, 15:35:13 »

Момичета, не съм писала скоро, но то от работа не ми остава време sad
carlyangel, благодаря ти за идеята за зехтина, днес се намазах и съм много доволна, кожата става изключително мека и като се втрие хубаво не е чак толкова мазно smile Оказа се, че е хубаво зехтина да е extra virgin и студено пресован, защото това означавало, че е чист и няма примеси. Аз без да искам съм си взела такъв, някакво гръцко производство, за 250 мл. - 7 лв., малко е скъпичко, но пък мисля, че си заслужава smile
На нас за пола ни казаха, че 60 % ще е момиче, но не е много сигурно, защото пъпната връв минаваше точно там и не успяхме хубаво да огледаме lol след една седмица пак съм на преглед и се надявам да видим всичко на 100 %. Аз за килограми не съм се теглила още, но съм качила, защото имам корем и всеки, който ме види разбира, че съм бременна. Може би, защото досега съм нямала и малко като ми се появи е нормално това да си мислят  crazy въпреки, че от друга страна е малко рано -на мен от последните две седмици на третия месец започна да ми личи и това ме притеснява sad
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #32 -: януари 28, 2012, 17:37:45 »

Здравейте, момичета!
От доста време чета и е време да се престраша и аз да ви пиша. От Пловдив съм и съм в 13 г.с. Терминът ми е на 1 август.
Прочетох, че обсъждате мазилата против стрии. Aз си купих това на Mustela, може да пробвам и със зехтин. Засега не съм качила нито килограм, но предполагам се дължи на това, че до миналата седмица постоянно ми се гадеше и нямах никакъв апетит.
Пожелавам на всички прекрасна бременност и всички да гушнем здрави бебчета на финала. smile
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #33 -: януари 30, 2012, 21:46:51 »

Момичета, минавам през вашата темичка, за да ви честитя и да ви пожелая лека бременност! give_rose Много се радвам за всички вас. През изминалата година споделяхме вълненията около сватбите си, а тази ще споделяме всички трепети в очакване на малките ни слънчица. Хайде сега отивам в другата темичка, че съм малко по-напред с корема smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 31, 2012, 10:37:06 »

lawyer,няма от какво да се притесняваш.Ти сама казваш,че си нямала коремче преди това,нормално е да изпъкне по-рано.И на мен ми пролича рано,понеже съм ниска и торсът ми не е особено дълъг,та нямаше накъде да ходи. girl_wink Хич не се тревожи.После чак към 6-тия започна да расте,през останалото време сякаш си седеше на едни размери. blum Радвам се,че ти е харесало мазането със зехтин.И моите наблюдения са такива-кожата става мекичка и гладка.Аз за това избягвах маста-не се знае тия прасета с какви хормони са хранени,а нали все пак кожата е орган и всичко преминава в организма,та не бях много навита. smile
Стискам палци другия път да видите пола на бебчо. Girl_hide
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 02, 2012, 13:44:37 »

Момичета, как сте в тези студени зимни дни? Аз онзи ден си изкарах акъла, паднах на леда, но слава богу по дупе, като малките мечете.  Много се уплаших.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 02, 2012, 14:11:46 »

Ми то и падането по дупе не е от "най-полезните", ама се случва. Аз съм падала само на колене  smile
При мен нищо ново, излизам на кратки разходки, защото ми липсва чистия въздух и чакам следващия преглед, когато ще видя личицето на бебето.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 02, 2012, 14:59:18 »

Момичета, бъдете внимателни в тези ледове наистина!
Аз във вторник бях за пръв път на йога за бременни и много ми хареса, днес пак ще ходя. Колкото и да ми беше странно, имайки в предвид, че час и половина почти не сме отлепяли от постелките на пода, имах мускулна треска на дупето следващия ден  sarcastic
Освен това си записах час за ФМ и ехокардиография при доц. Томова в 21-ва седмица, на 19ти март. Малко от рано, но да не изпусна свободните часове.
Скоро ще усетим и първите ритничета надявам се! Поздрави на всички бъдещи мами и се пазете!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 02, 2012, 15:20:27 »

И аз ще се записвам при доцент Томова, от много хора знам че тя е най добрата. Само аз ли съм тази която е в 14та седмица и незнае пола на бебчето  Girl_hide
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #39 -: февруари 02, 2012, 16:10:08 »

И аз съм в 14 седмица. blum  В понеделник съм на ЖК и се чудех дали има някакъв шанс да се види полът на бебчето.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 02, 2012, 16:11:25 »

Аз съм 18-та и не знам пола, надявам се чааак на 16-ти да разбера.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 03, 2012, 10:18:02 »

Аз бях на ФМ в 12w1d и въпреки че пола беше последното нещо, което ни интересуваше, много ясно се видя, хич не беше срамежлив бебчо Wink Сега съм началото на 15та седмица и дори на обикновенния ехограф на моята докторка се видя, но мисля че това е защото е момченце и по-лесно се вижда от госпожиците Wink
Иначе покрай мен все момченца бебоци се народиха последните 1-2 години и вчера на йогата бяхме 4 бременни все с момченца baby_boy

Момичета, имам големи проблеми със съня, вечер към 10 ми се доспива и към 10,30 си лягам. След това между 3 и 5 се будя и ставам да пишкам и след това няма заспиване. Днес от 5 сутринта съм будна и тъкмо към 6 взех да се унасям и мъжо се разхърка и пак се ококорих, а в 7 ставаме за работа. Цял ден съм като сумнамбул после  tuktuk
Това е почти всяка вечер, максимум 1-2 пъти седмично спя като хората...
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 03, 2012, 11:51:01 »

kala,
И аз като теб заспивам рано, но за  късмет и едвам се будя сутрин. :)Но това заспиване вечер ,вече донася гняв в нас. Ядем и аз казвам само леко да си почина на дивана и там след 15 мин вече от седнала съм в полегнала поза, на мъжо в началото му беше смешно  blum, ама вече не, защото като ме събуди съм доста сърдита.  vivasvat
Пии някакво чайче от лайка вечер, или избягвай многото течности точно преди лягане, за да не ставаш до WC.
Ти къде ходиш на йога?
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 03, 2012, 14:23:13 »

Елиминк, това с по-малкото течности преди лягане не е от значение, понеже така или иначе се будя и ставам до wc и се оказва че супер много ми се ходи, а релно почти нищо не пишкам, но както и да е. Ще се свиква явно Wink Това с хапването и почивката на дивана, която след 5мин преминава в дълбока дрямка ми е мнооого познато sarcastic
Иначе на йога ходя в един център медисенс на бул. България малко преди околовръстното в сграда Астра. Имат сайт, ако те интересува ще ти пусна линк на лични, за да не излезе като реклама. Аз си го избрах понеже ми е на много удобно място и времето ме устройва. Не съм посещавала никога преди йога и не мога да кажа добре ли е или не в сравнение с други места, на мен ми допада smile
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 03, 2012, 15:46:24 »

Еха ние с теб да не се окажем комшийки. smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines