Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 15:02:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 179869 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 27, 2012, 14:21:47 »

Гучи, чудесно меню ще си олижат пръстите.
Аз киноа съм яла в Чикаго, обаче съм сигурна, че като дете съм яла и в БГ, и й обяснявам на майка ми , тя ми каза, не не сме яли такова нещо:), а и тя е кулинарка като мен, smile т.е. аз като нея. Странно да не би да имам дежа вю, и вкуса му знаех тогава и вида му, е как да не сме яли, помня го, защото като се свари става с едно ченгелче вътре. Между другото имам за втори път дежа вю и двата пъти в Америка , странно.

Аз казах за баннване, защото не съм по темата,а пишех за диетите smile
Ариел, и аз имах печени пълнени картофи с пилете (не е хубаво с месо картофи и ориз, но аз не ги ядох заедно), моите обаче бяха пълнени със сирене, чушка и кисели краставички.
Цвети, направи ли палачинки?
Za пиадините, никога не съм правила, обаче много ми приличат на мексиканските кесадили, миналия уикенд исках да направя, обаче не намерих царевични тортили, Бях в Кауфланд и Карфур, в един от двата магазина ги видях, сега ги нямаше, много ме беше яд, защото ми се ядяха. Сигурна съм, че съм ги виждала, защото си мислех да си взема, ама се сдържах, че бях на диета. Май полудявам, а ?
Ако е от този вид, си е чиста кесадиля, не знам кое първо идва, италианското или мексиканското

Това е единия вид, а другия вид са като плик.
Мексико:


Жужка, тези канелени рулца, които правих са от Лаура на клипа, тя е италианка, но живее в Америка, има много хубави рецепти, а само на 23г.
Бибси, бих ти предложила на направиш турския или арабския, кодрит кадир ,но вече си го направила, блат с крем карамел, мъжа ми не обича крем карамел и затова не правя. Не , че веднъж не си изядох целия от форма за кекс smile е, на това му викам кеф и диетично, без захар, само мляко и яйца, супер диетично smile
Добре, че беше със стевия, е на това му викам здравословен десерт


eeee, 3 пъти си преправям поста.

Бибси, гледай и клипчето и по него го прави, ще се справиш smile
« Последна редакция: януари 27, 2012, 14:33:02 от tweety bird » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #121 -: януари 27, 2012, 14:29:53 »

Туити аз заради мъжа му го правя ,обожава крема карамел (рядко яде каквото и да е сладко)  - ако е за мен си правя крем карамел с тиква - но честно да си кажа рядко ми се прияждат такива неща - дайте ми шоколад и ми гладайте сеира  bouncinggirl
Макар ,че никога не отказвам нова рецептичка smile
Твоите рулца мисля да ги спретна утре - ако не ми мине котка пътя .....
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #122 -: януари 27, 2012, 14:33:59 »

Веднъж питах за киноа и ми казаха да търся в биомагазините.
Пиадините ги обичаме много ,предпочитам да си ги купя и си ги пълним с каквото ние обичаме.
Леле Гучи тази баница с пиле много ми хареса,ама ти ще ги наядеш гостите само с нея да знаеш  smile,майка ми и баща им имат едни приятели с фурна и ресторант ,правят страхотни баници и като им ходиме на гости те ни посрещат в ресторанта и винаги преди основното на масата има чудна баница,баща ми все се майтапи с тях ,че първо се наядем с баницата и после извадят пържолите ама не можем да ги изядем  DANCE funnytooth
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 27, 2012, 14:49:17 »

Да, четох, че по биомагазините я има, представям си тогава, че може да е мнооооооого скъпа smile
Бибси дано си видяла, поправих поста, написах да гледаш и клипчета, така по-бързо ще ги направиш.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #124 -: януари 27, 2012, 14:56:11 »

Да, четох, че по биомагазините я има, представям си тогава, че може да е мнооооооого скъпа smile
Бибси дано си видяла, поправих поста, написах да гледаш и клипчета, така по-бързо ще ги направиш.

give_rose Клипчето го гледах още вчера smile ,рецептата съм си я преписала smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 27, 2012, 14:57:40 »

Аз съм фен на крем карамела,кодрит кадира също е прекрасен.
Момичета ще се питам да ви снимам пилето по гръцки.Някой ми я беше дал тази рецептата и на всеки който съм правила е очарован.Странно ми е че е по гръцки,но пък няма нужда от гарнитурка.като я снимам ще напиша и рецепта.
Ариелче крем Милена е цедено кисело мляко с течен шоколад.Много разпространен десерт от детските ми години.Но за мен е невероятно вкусен.
Bibsi8792 може би проблема с месенето е ,че не съм го правила.Един път помагах на приятелка т.е. тя меси а аз няколко пъти се пробвах като ми показваше как да въртя тестото.С това се изчерпват и опитите ми.
Чудя се дали ще имам време да спретна едно табуле.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #126 -: януари 27, 2012, 15:24:55 »

Лелее като гледам какви вкуснотии готвитее, не качвате ли килца от тез вкусни неща, аз само като гледам картинките ми се лепят килца sarcastic
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #127 -: януари 27, 2012, 15:33:06 »

Лелее като гледам какви вкуснотии готвитее, не качвате ли килца от тез вкусни неща, аз само като гледам картинките ми се лепят килца sarcastic
Недей така де ,когато е в малки количества няма опасност smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 28, 2012, 12:58:32 »

gucci, цедено мляко с шоколад ли? Звучи прекраааасно! Но не съм чувала досега за такъв десерт, ммм! Можеш ли да драснеш като имаш време как, какво, що? Цедено мляко като от Crème fraîche ли? http://en.wikipedia.org/wiki/Cr%C3%A8me_fraiche Питам, за да знам как да го търся в магазините тук.  smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 28, 2012, 14:03:41 »

Ariel, Crème fraîche не е цедено мляко, има минимум 30% мазнини, поизвежда се от сметана и е нещо като френски вариянт на филаделфията. Аз бих си направила сама цеденото мляко- през марля за няколко часа, за да му изтече суроватката... smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 28, 2012, 14:08:50 »

anelcka80, така е, права си, но просто в местните магазини тук не мога да намеря българско кисело мляко и искам нещо, което максимално да се доближава до цедено кисело мляко. Crème fraîche за момента най-ми се струва, че се доближава като вкус. Ако имате идеи кажете.  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 28, 2012, 14:50:02 »

Ариел, a sour cream имате ли?
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #132 -: януари 28, 2012, 15:40:24 »

Здравейте, момичета много вкусни неща готвите  Bravo!!  Доста често ви чета и само се облизвам на вкусотийте ви  tease.Не съм писала до сега, защото не готвя особено често, при нас основно мъжът ми се забавлява в кухята.
Днеска обаче аз съм се развихрила в кухята и ето какво ще вечеряме http://allrecipes.com/Recipe/Grandmas-Chicken-Chardon/Detail.aspx?ms=1&prop25=75920881&prop26=DailyDish&prop27=2012-01-22&prop28=DailyRecipe&prop29=FullRecipePhoto&me=1
мариновала съм пиленцата с горчица,чесън,бахар и сол и отлежават в момента. За гарнитура ще е запечени картофки с розмарин.
Още едно предложение от мен, за предястие - печен патладжан,обелен и намачкан се смесва с пресовън/настърган чесън,сол и зехтин.Много върви на прясно изпечен хляб,препечена филийка,арабска питкакракер.
Wink
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 28, 2012, 18:56:13 »

Туити, да, sour cream има в супермаркетите, но досега май не съм ползвала. Според теб мога ли да го ползвам вместо цедено мляко?  smile

prety, добре дошла!  give_rose Много ми хареса идеята ти за патладжана с чесън! Мисля скоро да го пробвам върху тост!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 28, 2012, 23:33:04 »

Ariel,
вземи си тогава sour cream-а , българите в Америка го ползваха за млечна, аз все не можех да свикна, но ставаше. Предполагам, че и на шоколад ще отива. Ако не, разходи се на млечния сектор все ще намериш нещо подобно.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines