Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 03:10:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 177203 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: февруари 17, 2012, 16:33:37 »

Здравейте...
Вчера вечеряхме тези картофени дукеси, пълнени с кашкавалче, кисела краставичка и пилешко месце, салатката беше краставички с копър.


Утре ще ходим при свекървата и днес спретнах кифлички с локум, такива с домашно сладко от диви ягоди, кифлички с шунка и кашкавалче...
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #421 -: февруари 17, 2012, 16:55:03 »

Чудни неща си спретнала InLove_Girl,може ли рецептата за картофени дукеси.Въпреки ,че тук опитите ми да правя картофени кюфтета например са пълен провал.Нещо картофите им са много кофти ,а съм си купувала от къде ли не и нищо не се поучава
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: февруари 17, 2012, 16:56:10 »

Леле, колко кифлички, взех да се облизвам тук.

Момичета по въпроса със соса за дюнерите, не могат да ми кажат какво има вътре, те си правят сос домашен като нас, майонеза, кисело мляко и чесън.

Тази вечер ние сме на леща, а моя мъж ще ми прави една салата(за мен е като салата) на която и викат Бурана.Уточнявам той е български турчин и не съм сигурна, че това което си готвяттук го има и в Турция.Та Бураната се прави от коприва и кисело мляко слага се и чесън.Аз копривата я ям само по този начин, иначе не мога.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: февруари 17, 2012, 17:05:43 »

Ами за дукеските...ще ме ивинявате, но правя всичко на око.. pardon
Около 1.200 -1.300 картофи /има едни бледо жълти, не им знам сорта, но са големи и подходящи именно за варене/ се сваряват, без да се белят. След като изстинат се белят и намачкват хубаво, добавя се много на ситно нарязана половин глава лук, пикантина - 1 1/2 ч.л., черен пипер, може и магданозче нарязано на ситно, слагат се и 2 яйца. Всичко се омесва добре. Сварява се малко пилешко месце/аз слагам за тази смес половината от пилешките гърди /филе пеперудка/, нарязва се на кубчета кисела краставичка, и на кубчета кашкавал. И правят се топчета, като в средата се слага от пилето, краставичката и кашкавала. Потапят се в яйце, после в галета и накрая в тава, покрита с хартия за печене се нареждат - не се слага мазнина /понеже аз не пържа и не готвя с олио и не слагам/ Когато галетата стане твърдичка се мажат с много малко разтопено масълце отгоре. Оставят се още около 5 мин. във фурната и са готови.  give_rose
магито това Бураната ми се стори мнооого вкусно, обожавам коприва, но така не съм си правила. Някаква друга подправка слага ли се?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: февруари 17, 2012, 17:07:32 »

InLove_Girl, ще ти правя дукесите със сигурност. Леле, свекърва ти няма да остане разочарована, какви неща си сготвила...  DANCE

магито, благодаря, че си питала, не си забравила, имам предвид!  give_rose

juji, аз имам същото впечатление. Зеленчуците в БГ нямат нищо общо с тези, които купувам тук. И някои рецепти просто не се получават по същия начин, много е гадно... Как ми липсва хубава шопска салатка с български продукти ако знаете...  sad Тук зеленчуците имат цвят и хубава форма, но вкус никакъв. Само по цвят и форма се различават иначе все едно ядеш едно и също...
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: февруари 17, 2012, 17:11:45 »

Ариел, много хубав карфиол, бих си го топила в млечно-чесново сосче.
Жужка, пробвай да изстискаш картофите, може да имат вода и затова да не ти се получават.
ILovegirl, виждам само картофките и кифличките. От кога ми се правят кифлички, но все не смогвам.
Много вкусничко изглеждат. Аз от 1 седмица не готвя:) Имам винаги варено месо и ям пилешко, фазани, свинско със салати за по-бързо. Днес мъжа ми ще си пече наденица и си е взел руска салата, трябва да се гледат с бебе, че аз съм на Зумба от 19ч.
Целувки на всички и мисля скоро и аз да се включа, вижте колко хора вече пишат в темата. Преди беше по-пусто.                      Ние тази неделя сме при кумовете. Тук в северна БГ се носело пиле и пита, та ще работя за това smile а по нашия край (южния) се носят цитрусови плодове.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #426 -: февруари 17, 2012, 17:51:30 »

Туити,за някъкъв ритуал ли ще носиш тези неща.
Ariel,свекърва ми отглежда много неща като почнеш от доматите свършиш с ягодки,тя като беше тук въобще не и хареса нито един зеленчук или плод,а за хляба да не ви говоря същата работа.Никой от роднините не го хареса.Сестра ми два пъти ми идва на гости тук и за нищо на света не мога да я накарам да хареса нещо италианско,нито пици ,нито паста,сладоледите им също ,кафето не успя да я грабне ,в чудо се видях с нея funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: февруари 17, 2012, 19:04:26 »

О Жужи да ти дойда аз на гости, всичко харесвам.Обожавам им кафето и капучиното, спагетите.Само нещо сладките неща нещо не ги харесах, но може да се поправи това  Offtopic

Туити, ако ще ходите на месни заговезни на кумове, се носи торта, пита и нещо сладко.Поне така си спомням smile

Ариел, аз търсих да ти кажа този сос и дават на много места, че се слага брашно от нахут.Може да се пробва smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #428 -: февруари 17, 2012, 19:08:15 »

Маги и аз не харесвам сладките им неща,виж в Гърция сладките са друго нещо smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #429 -: февруари 17, 2012, 19:18:51 »

Ние при кумовете винаги носим торта. И на нас нашите кумове също ни носят торта. Явно всеки край си има различни обичаи (ако така може да се нарече).

InLove_Girl, още утре, ако имам време ще правя и аз дукесите. Страшно вкусни изглеждат!! А кифличките като ти ги гледам, в тавата са ти били плътно една до друга. Аз като правя кифлички винаги използвам половината тесто (от тези готовите), с цел да не ми се залепят, ама явно това изобщо не е проблем. Следващия път ще си използвам цялото тесто...

Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: февруари 17, 2012, 20:09:46 »

Ами аз от майка знам, че кифличките трябва да са една до друга плътно, тавата се маже обилно с масло и се разделят без проблем. Пък може и нещо от тестото да е, това аз го месих...ама не ми се вярва, ако са достатъчно намаслени няма да е проблем да се делят give_rose Аз от скоро изобщо правя нещо с тесто, защоооото съм схваната в ръцете, но съм приятно изненадана от себе си напоследък.
Радвам се, че дукеските ви харесаха  Bravo
« Последна редакция: февруари 17, 2012, 20:12:12 от InLove_Girl » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #431 -: февруари 17, 2012, 20:16:32 »

А аз мислех ,че другата неделя трябва да се ходи при кумовете ,нали тогава е прошка.То до колкото ми е известно цялата друга седмица е прошка
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: февруари 18, 2012, 00:16:27 »

Аз започнах тортата.Днес направих два етажа.Сега са в хладилника до утре.Направих си и някой фигурки за отгоре.Само едно не ми е ясно с какъв крем да я намажа преди да я сглобя?По форумите пише маслен-но не манирам точно какаъв.Искам нещо по-леко.
На едно място четох ,че е добре като за първи път да направя основа от кръгъл блат и имаше рецепта.Добре но той пък стана като камък.Не е така бухнал като другите ми за навиването,ами камък.Или по-точно вече е сиропиран камък  pleasantry.
В крайна сметка каквото стане.Може ли само някакъв крем за отгоре да ми предложите?
 give_rose
В нашият край като се ходи при кумове се носи -питка и пиле(задължително),торта и алкохол\мезе (по възможност).
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: февруари 18, 2012, 00:24:24 »

Момичета, днес беше успешен готварски ден!

Черпя ви с прясно направени фалафелчета (по рецепта изпратена ми от Маги, за което много й благодаря) с чесново млечно сосче. Помните ли, че ви питах за това дали да използвам от консерва или сух нахут - накрая се спрях на среден вариант - ползвах от консерва и добавих малко накиснат предварително във вода нахут. Много вкусно! Как си ги хапнахме с винце и биричка няма да ви описвам. drinkz



Само в рецептата имаше един килограм вода, който мисля, че погрешно беше сложен, аз сложих само малко водичка в сместа преди да направя топчетата. Също така пропуснах и кимиона, защото мъж ми не обича.

И второ, правих по рецепта на gucci от темата за "Нашите рецепти" домашно баунти. Леле, каква вкусотия! Благодаря guccigive_rose Само промених сместа за шоколада - разтопих черен шоколад (над 70% какао), малко млекце, течен шоколад, и чисто какао на прах. Ето така изглеждаше преди да сложа шоколада (стегна се в хладилника за 2 часа):



Ето намазани с шоколад. Това е снимка преди да се стегне шоколадът:
« Последна редакция: февруари 18, 2012, 00:30:13 от Ariel » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #434 -: февруари 18, 2012, 09:15:57 »

matsinka,копирам ти:

Маслен крем(за намазване преди полагане на чаршаф): 100г меко масло и пудра захар на вкус - разбираме до побеляване. Закрива много добре неравности и тъмни блатове(за да не ви прозират през чаршафа).

silrai :” Аз съм смесвала шоколад(течен) с масло.Имай в предвид, че стяга много в хладилника, а при разбиването на маслото трябва да сложиш много малко пудра захар.По принцип тази смес се ползва за по сложни форми, ако искаш само да докараш цвета под чаршафа сложи и малко кондензирано мляко(подсладено) в сместа от маслото и шоколада, за да не стяга толкова много”

silrai”Аз използвах течен шоколад от кофичка от тези на които пише лешников крем от типа Финети но без бял шоколад вътре. Те вътре имат някакво масло и въобще са по-близо до маслен крем отколкото до шоколад. Размекват се като са на топло и стягат в хладилника направо си беше перфектно за тортичката”

Porsha За под чаршафа-
 “Разтопи течния шоколад с малко мляко на МВ и залей тортата отгоре. Само дето е по-сладко.”

Източника е http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0  много хубава,полезна и синтезирана тема
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines