Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 03:17:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 177251 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 16, 2012, 12:55:56 »

Капризче, обожавам люти чушки.
Понеже съм от Югозападна Бг и там , поне в моето семейство постоянно правим подобни чушки, но не ги пържим и съответно не ги съхраняваме в буркан.
Изпичам чушките на скара и ги обелвам. В купичка слагам вода,оцет, олио, магданоз и копър нарязани, чесън и сол. Топвам чушките и войла, много вкусно. Сега живея в северна БГ и тук никой около мен не ги е правил така. Даже уикенда бяхме на вилата с още 4 двойки и всички изядоха чушките , а после си топяха хляба в сосчето, че е много сладко и лютиво.
Ето това е corn dog, но аз ги правих с мини кремвиршчета. В Америка е хит още докато бях на студентска бригада , навсякъде по курортното градче ги продаваха. Топват се в различни сосове по желание.

Това са панирани люти чушки, които и аз правих.


Ъпдейтвам си поста, това е закуска за мъжа ми, нарекох ги кремвиршки, увити са в тесто, поръсено с естрагон, жълтък, кашкавал.
« Последна редакция: януари 16, 2012, 20:21:37 от tweety bird » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 17, 2012, 15:32:42 »

Момичета, не готвите ли? lol) Ето, Гучи ме подсети за спаначена супа, но аз я направих здравословна и вместо сметана сложих прясно и кисело мляко. Не е много добре пасирана, защото бях много гладна и не можах да изчакам целия процес lol  .
Без мазнини е, сварих накълцания спанак, сложих връзка магданоз и копър, лук няколко малки глави, чесън, сол, пипер и накрая като се свари сложих млеката. Гарнирах с кисело мляко. Много вкусно и здравословно. Изядох две чинии smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 17, 2012, 16:28:50 »

Моят мъж е в командировка, днес се връща, но ако съм сама хич не ми се готви само за мен.  nea Скоро ще се включа и аз. Туити, кажи сега, как удържаш да не хапнеш от вкусотиите, които готвиш за мъжа ти, но не и за теб?  Oh my ...

Спаначена супичка - чек! Ще се прави! Но май ще избера версията на gucci, че мъжът ми няма да я хареса чак пък толкова диетична!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 17, 2012, 20:05:28 »

Ариел, воля трябва, понякога нямам, но след като искам да изглеждам както преди трябва да си го наложа. Още малко ми остава, няма да се предам smile
За мен спаначена супа и с това приключи вечерята, така се наядох, хем беше без мазнина. А за мъжа ми

Зеленчукова крем супа с крутони и кашкавал.

Кюфтенца (останали от барбекюто) и мексиканска салата.

Тарталетки.
Признавам, че понякога просто си хапвам по малко, или си опитвам като от крема на тарталетките smile
Но не може постоянно да си на диета. Ето спаначената супа стана супер.Може много неща да се заместят с диетични и пак да са хубави, може би съм свикнала да не консумирам мазнини.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 17, 2012, 20:14:34 »

Новото ми предложение за вас е крем супа от броколи със синьо сирене и пармезан.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 17, 2012, 20:16:22 »

Искаме го!  Xixixi

По-вкусно ли се получи от спаначената супа?  blush
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 17, 2012, 20:17:51 »

Гучи, слагай снимки да се радваме smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 17, 2012, 20:21:50 »

Ariel на мен мн ми допада
1 пакет броколи-ползвам Бондюел
1 заквасена сметана
синьо сирене на вкус
пармезан за поръсване

Броколито се задушава.Най добре на пара.След това се пасира.Слага се заквасена сметана да заври и няколко парчета синьо сирене-зависи колко наситен аромат искате.Махате от котлона и добавяте пасираното броколи и се пасира пак до хомогенност.Поднася с с настърган пармезан.Лесна бързо и вкусно.Добър апетит.
tweety bird фотото ми не работи.А с телефона не се получават нормални снимки.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #38 -: януари 17, 2012, 21:36:38 »

Новото ми предложение за вас е крем супа от броколи със синьо сирене и пармезан.
Пармезана и синьото сирене са малко мазни и калорични,с какво да се заменят
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 17, 2012, 21:54:40 »

Пармезана може да се пропусне.Синьото сирене е малко-друга мазнина не се слага.Въглехидратите са почти никакви.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 17, 2012, 22:30:47 »

Пармезана и синьото сирене са малко мазни и калорични,с какво да се заменят
Juji, ами не ги слагай, аз днес мислех броколи да правя, но нямаше замразени в Кауфланд, имаше свежи, но нямаше как да се върна, бях с бебето.
Ако искаш може да сложиш прясно мляко с нисък процент или кисело, пък може и двете.
Ето ти снимка на нискокалорична броколи супа без сирена.

Има само вода, броколи, лук, чесън и ако не се лъжа, че гледах няколко рецепти на по-лекия вариант слагат и кокосово мляко.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #41 -: януари 17, 2012, 22:56:02 »

мерси момичета
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #42 -: януари 18, 2012, 18:57:42 »

Аз приготвих тази вечер аранчини,толкова им се страхувах и чудех а то било фасулска работа.Много ама много вкусни станаха
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 18, 2012, 19:06:13 »

Аран... какво?  blum Би ли пояснила?  smile Виждам ориз и панировка... Какво друго?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #44 -: януари 18, 2012, 19:24:23 »

Оризовите топки Аранчини са гордостта на сицилианската кухня. Могат да се консумират като предястие, гарнитура или като основно ястие. В Сицилия ги има навсякъде и по всяко време. Сменяйки града, може да ги намерите в различна форма и размер - крушовидни, овални или топчести, а пълнежът им е най-разнообразен - кашкавали, сирена, шунка, зеленчуци... Оризовите топки Аранчини дължат името си на своята визуална прилика с портокал (от италиански „arancia“ означава „портокал“). -Това е буквално копирано от нета ,моите бяха с моцарела,има ги с рагу и доматен сос и различни вариации
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines