Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:04:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 186983 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 30, 2012, 20:53:41 »

Ariel, кекса ронлив ли е? Сигурно е сух?
Juji, много приличат на енчилада, толкова обичам мексиканса кухня smile
Мисля, че бях пускала снимка на тях. Със сигурност знам, че са супер вкусни, браво на теб.
Момичета имам да сваля някакви си 4кг, може и без тях , но
ме дразнят. Мисля, че много бавно ще стане работата. Днес дори не тренирах, нямах нерви и време.
Упс, Miss, сега видях, че си писала малко преди да постна.
Бял боб да е с дребни зърна, а не салатния, аз имах салатен и не стана така сочен и пухкав както при обикновения. Но у нас рядко правя боб имаше такъв и червен, но с него правя индийски боб.
Та
Зависи колко човека сте вкъщи от 1 ч.ч. до 2 ч.ч боб
Консерва домати
подправки на вкус
Джоджен
Лук 2-3 глави
Олио
червена печена чушка 2
Моркови 1-2
Накисваш боб от предната вечер, след това го вариш в тенджера под налягане за по-бързо, около 40 мин.
Изхвърляш водата и пак го вариш за по-малко, докато заври водата и може би 15 мин.
В тиган запържваш лука (оставяш 1 глава за поръсване после), морковите, доматите, чушката накрая, защото е сварена, подправките и джоджена. След това слагаш боба вътре да покъкри .
след около 5 мин . го махаш и слагаш в тавички в загрята фурна с малко от бульона на най-силно като отгоре нареждаш резени домати и лук и не трябва много да се пече, защото всичко е готово, само да се запекат домати и лукът. Поръсваш със зелена подправка.
Да ви е сладко. Много обичам боб плакия. Не е като чорбата.
« Последна редакция: януари 30, 2012, 21:06:57 от tweety bird » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #151 -: януари 30, 2012, 21:29:24 »

Ами ,това са си най обикновенни палачинки тип почисти хладилник,пълнежа е по вкус и желание.Да с кашкавал са поръсени
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 31, 2012, 12:04:37 »

Включвам се с една уж диетична рецепта smile



Кюфтета от извара
Списък с продуктите
Необходими продукти за 2 порции:
500 г извара
2 яйца
3 с. л. пълнозърнесто брашно
2 с. л. настъргано сирене „Пармезан“
1 с. л. магданоз (нарязан)

1. Изварата се смесва с настърганото сирене „Пармезан“, брашното, магданоза, разбитите ɹйца
и сол на вкус. От сместа се оформят топки.
2. Пекат се върху пергаментова хартия за 15 минути на 180 градуса.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: януари 31, 2012, 13:00:05 »

Да, Туити, ронлив е, не е от тези въздушните. Правих го два пъти и такава си му е явно рецептата. И кокосът е много и се рони леко, като на снимката. Първият път не се получи, защото както се споменава и в статията (http://www.capital.bg/light/tema/2011/12/09/1356589_portret_na_poetesata_kato_sladkar/), има огромна разлика в порциите от наше време и порциите от края на 19 век. Това, което се е считало за нормална порция тогава е незначително и нищожно като количество в сравнение с това, което ядем днес (само като помисля колко много ядем днес...). В рецептата не се говори за грамове, а само за чаши, което създава проблем, защото една кафена или чаена чаша от онова време доста се различава от тези днес. Затова при първия ми опит се получи доста гъста и необработваема смес, която не можеше да бъде правилна според мен. Както прочетох от разбирачи за обичаите по онова време - кексът се е сервирал не с кафе или чай, но с бренди, в който се е топял. Това би обяснило донякъде защо се получава по-гъста смес. Затова и вторият път направих и сироп от ром.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 31, 2012, 13:54:36 »

Благодаря за изчерпателния отговор, явно си е имало причина да е сух, щом ще се топва във бренди smile
аз сега ще правя някаква торта или сладкиш ще видим. Изпекох пандишпана, пък да видим какво ще творя.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 31, 2012, 14:29:17 »

Ние снощи бяхме на миш-маш.Довечера сме на яйчено руло със сирена и спанак.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #156 -: януари 31, 2012, 17:13:50 »

Гери,дай рецептата на това руло.
Дано да е с прясно млеко,че само такова имам в къщи
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 31, 2012, 17:20:28 »

Яйчено руло съ
Необходими продукти
150 мл мляко
1/2 ч.ч брашно
5 яйца
олио или зехтин

1 и 1/2 ч.ч. замразен спанак



Рецептата е от форума на Гответе с мен от едно момиче di_ani с малки изменения от моя страна.

Млякото се смесва с брашното.Разбиват се яйцата и към тях се прибавя брашнено-млечната смес.Изсипва се в постлана с хартия за пече и намазнена тавичка.Пояснявам че мазнината се слага върху хартията.Върху яйчената смес се слага натрошения замразен спанак.Пече се 15-20 мин.
От там нататък може да се експериментира с плънките.Аз правя с плънка сирена и домат.Има хиляди вариации.Много бързо и лесно и много вкусно.
ето и стара снимка на рулото
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #158 -: януари 31, 2012, 17:42:21 »

Мерси Гери, аз съм го виждала на Диани рулото обаче ми се струва ,че няма да го направя добре.Става да се пече във тавата на хурната ,нали?В смисъл тази смес е достатъчна или ще е голяма тази тава?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 31, 2012, 21:26:48 »

Днес у нас имаше панирани пуешки месенца. Пробвах за пръв път нова панировка подобна на тази на KFC, получи се 95% като на KFC и да не кажа много по-вкусна.  danceg И въобще не трябвало да има яйце, както си мислех.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 31, 2012, 22:24:18 »

Мерси Гери, аз съм го виждала на Диани рулото обаче ми се струва ,че няма да го направя добре.Става да се пече във тавата на хурната ,нали?В смисъл тази смес е достатъчна или ще е голяма тази тава?
Пека в нормална тава-кръгла.Много е лесно.Давай смело.
Ти пристраши ли се с желатина.
Ariel сподели за панировката.
Тая вечер картофено пюре със синьо сирене и крем супа картофена с гъбени марети.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #161 -: януари 31, 2012, 22:40:23 »

Гери единствоните неща които съм правила със желатин са панна кота и торта еклер,на последната крема стана разкошен,но еклерите не бяха сполучливи  smile.Още имам някъкво притеснение, щом прочета в рецептата желатин и хич и не я захващам
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 31, 2012, 23:48:49 »

Аз пробвах американските палачинки и много се харесаха!Наистина стават по-бързо от обикновенните,но и самата рецепта си беше доста по-различна.С бакпулвер и сода ,масло и т.н. в самата смес.


* IMG_0016.JPG (57.52 KB, 448x298 - видяно 181 пъти.)
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: януари 31, 2012, 23:51:42 »

Искам да ви покажа какъв спаначен хляб направих.Аз и мъжът ми не сме по спанака,но дребния го хапва много и аз пробвах една рецепта от нета и стана много добре. Направих двоина доза,защото не си заслужаваше всичкито висене в кухнята за малко количество.


* IMG_0018.JPG (50.92 KB, 448x298 - видяно 174 пъти.)
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 31, 2012, 23:52:37 »

И още една ,за да видите вътре..


* IMG_0026.JPG (41.77 KB, 448x298 - видяно 193 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines