Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:44:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 176098 пъти)
 
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #15 -: януари 12, 2012, 20:09:04 »

Боже, момичета, творите невероятни неща!  hi  Bravo  Оставяте ме без думи.  give_rose
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 12, 2012, 20:21:02 »

Днес това у дома smile http://guapa-fashion.blogspot.com/2010/01/rice-with-vermicelli.html
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #17 -: януари 13, 2012, 10:28:33 »


Дани правила ли си ги преди тези оризови кюфтенца ??Питам защото количеството водичка ми се струва малко ( В зависимост от вида на ориза, с който правите ястието, може да се прибави повече или по-малко вода. Правилото, което ми казаха арабките, е- колкото ориз, толкова вода, на най- слабия огън. ) - Не важи ли правилото 1 към 3 ???Да не остане суров и хрупкав.....инъче изглежда доста апетитно и вкусно smile

Аз тази вечер ще правя свински пържоли ,които съм накиснала в марината от снощи от 18 часа- обаче моя мъж искал пържена пържола  diablo - как мислите в какво да овалям пържолата в царевично брашно или обикновено??? Правя с царевично брашно пилешка пържола от бутчето - става вкусна ,но за свинското незнам ...помагайте
« Последна редакция: януари 13, 2012, 10:32:08 от Bibsi8792 » Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 13, 2012, 11:13:58 »

Крем супа от спанак
1-2 кг спанак.
1 кофичка заквасена сметана
настърган пармезан-на вкус
босилек
магданозчерен пипер
хляб за крутони/аз го пропускам защото съм на диета/
Спанака се задушава.Маха му се водата.Спанака се пасира с босилека и магданоза.Добавя заквасената сметана и се връща на котлона да се посгъсти.Всеки преценява каква гъстота му допада и съответно колко заквасена сметана ще му трябва.След като изстине супата се добавя настъргания пармезан.Неговото количество пак е на вкус.Преди сервиране/топла или студена/ се слагат крутоните и отгоре пармезан.
Ами това е.на нас много ни харесва.Освен пармезан може и натрошени ядки/бадеми,орехи,шам-фастък/ да се сложи.На мен ми допада.


Много благодаря пробвахме я ..... за утре пак искат същото smile
Благодаря и пожелавам лек ден smile

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 13, 2012, 14:28:05 »

деска хареса ли ви наистина.Ей много се радвам.Мога да ти пускам още рецептички за спанак.Аз също много го обичам.Пробвай и спаначената салатка.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 13, 2012, 15:13:28 »

как мислите в какво да овалям пържолата в царевично брашно или обикновено??? Правя с царевично брашно пилешка пържола от бутчето - става вкусна ,но за свинското незнам ...помагайте

Рецептите, които аз съм виждала със свинско са - обикновено се поръсват със сол и пипер, после се овалват в брашно (обикновено), после се потапят в яйце и после пак се овалват, но този път в трохи (bread crumbs) - тези, които се продават в кутии за панировка, като галета един вид без аромати и миризми.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 13, 2012, 15:24:04 »

Бибси ако говорим за пържена пържола.Аз я правя на тиган без почти никаква мазнина и не слагам никакво брашно.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #22 -: януари 13, 2012, 15:45:03 »

Ariel мерси мила Wink

Бибси ако говорим за пържена пържола.Аз я правя на тиган без почти никаква мазнина и не слагам никакво брашно.
Мила нямам оребрен - джаснах го преди седмица защото беше взел да се лющи.
Слагам пържолата дирелтно върху загрятия тефлонов тиган така ли???

Май май ше ги пъхна във фурната  pleasantry
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 13, 2012, 15:50:56 »

Дам аз не говоря за оребрен.В обикновен тефлонов тиган слагаш някколко капки мазнина.Единствено е хубаво ако имаш капак се на моменти пръска.Но става бързо и вкусно.Обожавам пържола на тиган.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #24 -: януари 13, 2012, 15:54:38 »

Дам аз не говоря за оребрен.В обикновен тефлонов тиган слагаш някколко капки мазнина.Единствено е хубаво ако имаш капак се на моменти пръска.Но става бързо и вкусно.Обожавам пържола на тиган.

Благодарство мила smile най-хубавото в случая освен ,че ми помгна ,а и че имам и капак на тигана  chee
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #25 -: януари 14, 2012, 17:56:16 »

Направих Долче вита /макар ,че за мен си е тирамису с ананас  smile/
Видях го в Черешката на тортата -Камен Воденичаров
Не успях да го направя красив ,но определено е сладък  blum
Сега остава и гостите да го харесат.
 
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 15, 2012, 15:50:30 »

Моите комплименти juji! Сподели как беше на вкус, наистина ли е като Тирамису?  Coffe
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #27 -: януари 15, 2012, 16:44:00 »

Ариел,благодаря.
Това е десертът който приготви Камен Воденичаров в Черешката на тортата.При него обаче имаше само 1 пласт бишкоти и другото е маскарпоне.Технологията при този сладкиш е същата като на тирамису.Жълтъците ги разбих на водна баня обаче .В маскарпонето има добавен сок от един лимон,бишкотите не се топят в кафе, а в сока от консервата ананас.И си приготвих карамелизирани орехи,лично според мен в парченцата карамел се крие страхотният вкус на този десерт, в оригинала се добавя и кокос.Експлозия от вкусове,аз го приготвих за първи път и то заради гостите които имахме /това е малко погрешно / и се страхувах дали ще се хареса,за мое удоволствие хората си поискаха и за в къщи парченце  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 15, 2012, 21:14:29 »

Juji, много хубаво изглежда, аз да ти кажа винаги правя за гости нови неща и всеки път си викам дали не сбърках докато ги правя, но за сега провал не съм имала. smile
Така нашите гости си заминаха. Ето какво правих тези дни за тях

Панирани хапки, но са с телефона и не се виждат добре, едното са кашкавалчета, другото картофки с бекон и кашкавал запечени и третото е corn dog с различни сосове.

И разбира се  солената торта, винаги я правя с картофи, този път реших с палачинки , като ми изпратят снимките ще ви покажа и разрязана, че с телефона не я снимах, а си забравих моя фотоапарат. smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 16, 2012, 12:21:02 »

За любителите на лютото слагам тази рецепта:

http://utilisima.bg/video/24kitchen/lyuti-chushki

Станаха перфектни и вече свършиха, мисля пак да правя smile

Тweety bird,  какво е  corn dog?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines