Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 00:59:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност, майчинство и закони - 5"  (Прочетена 233059 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #285 -: януари 28, 2015, 14:19:10 »

Aйде пак ме хвърли в джаза... хахах ... това последното какво е?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #286 -: януари 28, 2015, 14:44:34 »

Хахаха! Така...
Помощи:
1. Еднократна при раждане - сумата зависи кое дете е по ред. За първо 250 лв, за второ 600 лв и за трето 200 лв.
2. Детски надбавки - ако отговаряш на подоходните критерии, т.е. доходът на член от семейството е под 350 лв (включват се и децата като членове). На месец са 35 лв.
3. За майките студентки - което се обсъждаше тук.
4. Помощи за отопление - това е за социално слаби. Изчислява се по различен коефициент и се дава на всякакъв тип хора - пенсионери, работещи без деца, родители и тн. Сумата е около 300 лв на отоплителен период, т.е. около 60 лв на месец. С други думи при нормални работещи родители с брак не можеш да го постигнеш. Ако нямаш брак с мъжа си и си "самотна" майка - можеш, пак при определени условия. Тази помощ е една от любимите на едно определено малцинство и затова те не сключват граждански брак.
5. Има и помощи за жени, които не отговарят на условията, за да получат майчинство.
В КСО ги има изредени всички помощи, като са разбираеми и от неюристи Wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #287 -: януари 28, 2015, 15:22:35 »

Tи си личния ми юрисконсулт хахахах

Благодаря - малко съм боса с информацията blush
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #288 -: януари 28, 2015, 21:56:05 »

И това изречение не го разбрах, може ли разяснение? "Ако не се лъжа СП има във всяка община, от където се взима и самия акт"

Имах предвид, че акта за раждане се взема от ЕСГРАОН в съответна община по местоживеене и че ако не се лъжа, във всяка община има клон на социално подпомагане. Така,че съответните молби могат да се подадат в момента на вземане на акта за раждане (има и принтер, където да се копира). Или поне в община "Овча купел" всичко го има накуп и става много бързо.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #289 -: януари 29, 2015, 09:47:18 »

Чудесно значи - аз съм в южните райони така че няма да ми е зле
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #290 -: януари 29, 2015, 10:57:17 »

Чудесно значи - аз съм в южните райони така че няма да ми е зле
Имай на предвид че се поддава където си по лична карта а не където живееш сега. Wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #291 -: януари 29, 2015, 11:16:38 »

Знам знам, аз и по лична съм в южните  -цял живот се в тея квартали хахахаха smile По ЛК съм в Павлово, иначе съм сменила едно 10 квартири в Борово, Бъкстон, Овча Купел, Княжево .... знам ги наизуст... smile Ще се оправим, само да му дойде времето  Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 05, 2015, 09:49:28 »

Понеже коментирахме еднократната помощ за майки студентки, да ви споделя информацията, коят вчера получих от един познат, който това работи...
За сега важното е да си студент в срока до навършване 6 месеца на децето. Даже не е до 6 месечна възраст, ми 6 месеца след месеца, в който е родено детето. Т.е. може да запишете и след раждането, важното е в момента на подаване на документите да сте редовен студент и съответно през следващите два месеца да не ви прекъснат правата, понеже в този срок се прави проверка от социалните и съответно се изплаща помоща. Но това е за сега!!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #293 -: февруари 05, 2015, 10:27:53 »

Това е чудесно... На мен правата ми  ще важат до септември, когато се води че е ликвидационната сесия. Аз помощта мисля да си я искам веднага след като родя - демек в края на май.... Значи до юли най-късно би следвало да си я получа  tease
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: февруари 05, 2015, 10:45:45 »

Лошото е че може да приемат промени в закон, както усилено говори министъра.Аз затова изчаквам, че ако ще ги плащат на два или три пъти, няма много смисъл да се записваш.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #295 -: февруари 05, 2015, 10:49:33 »

На два пъти пак ще има смисъл. Ако плащаш по 500 лева на семестар пак ще вземеш на два пъти по почти хиляда, магистратура да запишеш следавщ семестар не искат взети изпити. Така че пак си в изгода. Даже и за три пъти.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 05, 2015, 10:57:21 »

Ако човек иска да си изкара магистратура си струва, ама аз имам вече две. А ако платиш примерно 1200 лв. И остава да вземеш 1600 дали си струва за тези пари да се занимаваш?  То реално ако е по измислен университета изпитите не би трябвало да са проблем и от обща култура да ги вземеш. Не знам.
Има и по евтини магистратури, но чисто времево не ме устройват.Има време . Да видим какви ще са промените и ще решим. А който сега ражда може да хване последния влак.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #297 -: февруари 05, 2015, 11:07:06 »

Aз пък мисля че промените ако влязат ще влязат най-рано от септември - официално това е началото на учебната година.. Така че мисля че тези които са записани вече и си искат лятото няма да ги хване новия закон - ако има такъв...

Поне на мен така ми се струва логично - досега ни един закон не са приели със задна дата
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: февруари 05, 2015, 11:54:15 »

Миленка, със задна дата и не могат да приемат закон. Ама не им пречи март да го гласуват и приемат. Лятото е ясно, че ще са оптускари и няма да се занимават. Според мен ако не го приемат до март, април ще е чак септември. Ама божа работа...много го дразни нашите политици българи да смучат от държавата!
Руми принципно 1600 лв не са малко пари, ама рядко магистратурите за толкова евтини. Поне тези дето аз съм ги гледала почват от 600 лв и са за 4 семестъра. Но зависи как ще го променят.
Аз не знам дали на магистратурата не прекъсваш, ако не вземеш ни един изпит. Отвана беше като учих.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #299 -: февруари 10, 2015, 13:50:49 »

Ето последните предложения... http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=123211

http://www.focus-news.net/opinion/2015/02/10/31781/svetlana-angelova-gerb-ednokratna-pomosht-za-mayki-studentki-samo-ako-ne-sa-osigureni.html - Тук се коментира и информацията, която по БТВ казаха за студентките, че не трябва да взимат майчинство.
Това би било пълна глупост - магистратурата е надграждане и е по-вероятно да я запишеш като вече работеща жена. По-скоро университетите трябва да си стегнат дисциплината за бакалаврите и да контролират как така студенти редовно обучение ходят и работят по 8 часа през деня. Лично мнение pardon

Странно е, че никой не коментира и заварените положения!
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines