Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:19:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност, майчинство и закони - 5"  (Прочетена 233071 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 26, 2015, 16:49:52 »

Миленка не знам дали това е същия дето Руми говори за него. Ама и да е и да не е, помоща я отпуска държавата. От унниверситета се иска да предостави уверение, че си студент към датата на поискване на помоща. И съответно да потвърди, като от социалнита направят проверка.
Ама може и да има някаква нова простотия дето аз да не я знам....
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #271 -: януари 26, 2015, 17:13:28 »

Да същия унивверситет е......... Оххх не знам , много объркано ми стана вече.... Демек юли месец като ходя да си искам помощта , могат да ми направят проблем че не съм си взела изпитите така ли?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #272 -: януари 26, 2015, 17:46:38 »

Милена по скоро Юли месец може да не ти важи уверението тъй като е извън семестара вече.Юли попадаш на ръба помежду два семестара. Най добре веднага след раждането да вземеш уверението и да подадеш документите. Може и Фил да го вземе най вероятно. Вържи си гащиите.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 27, 2015, 09:12:45 »

Аз подадох м.май и я получих м.юли. Сесията ми беше м.юни. Важното е да си записал семестъра. УНСС държаха в уверението да вкл и периода на сесията, но предполагам и без тези дни, щяха да ми я отпуснат.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #274 -: януари 27, 2015, 16:56:41 »

Записахме се днес, веднага след раждането трябва да отида да взема уверението и да подам документи, тъй като сесията ми е до края на юни с поправителната smile
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #275 -: януари 27, 2015, 20:09:52 »

milenkata аз съм в друг университет в моя град, но близка роди края на декември и понеже не е от тук ме помоли да й взема тази бележка от университета и да й я пратя. Ходих до ВУАРР Русе. Взех й бележката без да имаме роднинска връзка. Искаха ми само книжката й, аз носех и копие на личната карта за всеки случай ( от там вземат адреса) . Лекциите при нея бяха от ноември до декември. изпитите в януари, поправките са февруари. Вторият семестър започва на 13.03. За всеки случай минах през финансов отдел за да попитам кога тя губи правата си. Отговора беше, че таксата за вторият семестър по договор се внася две седмици преди да започне семестъра, до тогава си има права дори и без да се е явявала на изпити и прочие. От отдела ми дадоха съвет, ако наближат тези две седмици да внесе например 100 лв или някаква част от таксата, за да не се прекъснат правата и в момента в който получи помощта да довнесе остатъка, защото след отпускане на парите има намаление на таксата. На самото уверение никъде не пиши кога започва семестъра, а пише само, че въпросното лице е записано през 2014/2015 учебна година в зимен семестър на първи курс, редовно обучение..... Моят съвет е веднага след като родиш да си вземеш бележката и да си подадеш документите в социалното. Аз си взех моята бележка от моя университет и сега ще подавам документите. Ако мога ще помагам с инфо smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #276 -: януари 27, 2015, 22:26:08 »

Благодаря ти много за информацията... Общо взето мисля че ще ми мине номера, само дето на мен ми казаха , като ходя да си взимам уверението че съм студентка, ако не ходя лично че който отиде вместо мен трябва да е с нотариално заверено пълномощно...

Иначе при мен схемата изглежда горе долу така - от средата на март някъде ще ми почне семестъра, до към края на април, май и юни ще са сесиите... Но щом казваш че реално правата ми важат до срока за плащане на втори семестър идеално...

 А на това уверение не пише дали съм взела изпити или не съм нали?
и после прекъсването ми става като прсто не запиша и не платя втория семестър... нали така или се бъркам...? и документи в социалното можеш ли да подадеш преди да се роди детето?
Ако може, изобщо няма да чакам докато се роди, направо ще подам документи април месец докато ми тече семетъра....
« Последна редакция: януари 27, 2015, 22:28:45 от milenkata » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 28, 2015, 00:59:03 »

Документи се подават след като се роди детето, искат ако не се лъжа и копие на акта за раждане. Преди да се роди няма как да подадеш документи. Важно е също така и в страницата на МОН да фигурираш (там по ЕГН може да провериш статута си). Прекъсва се с неплащане и незаписване на семестъра. Уверението е, че си записала. Социалните не ги интересува взела ли си или не изпитите. Помощта обаче я чакай най-рано два месеца по-късно.

В УНСС искат единствено студ.книжка за издаване на уверение и не държат да е лично или чрез пълномощно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #278 -: януари 28, 2015, 09:13:36 »

Миленка, тези дни попаднах на това http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=122601
Това още е като идея, но не се знае в кой момент ще го приемат.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #279 -: януари 28, 2015, 09:23:52 »

Мерси за инфото smile мисля че това дори и да го приемат, едва ли ще бъде със задна дата... като всяко нещо трябва да влезе в сила за в бъдеще... поне по пътя на логиката но знаеш ли smile
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #280 -: януари 28, 2015, 12:16:16 »

Наистина  е необходимо копие на акта на раждане на детото, което се издава 2 седмици след раждането. Т.е. най-рано тогава може да подадеш документи. Ако не се лъжа СП има във всяка община, от където се взима и самия акт. А помощта не е задължително да бъде изплатена след 2 месеца. На мен ми я изплатиха за 1 заедно с еднократната помощ за раждане от 250лв., тъй като едновременно поддадох документи. Всичко зависи от това колко бързо универистетът ще отговори на запитването дали си редовен студент, тъй като актуализация на списъка на МОН се прави 2 пъти в годината и може да те няма. Тогава СП изпраща запитване към самия университет. Само да вметна, че освен копие на акта за раждане, удостоверение от университета е необходимо да имаш също и издадена бележка от банката с IBAN-а. Може да се използва една и за двете помощи (еднократната за раждане на дете и еднократната за студенти). Другите документи, които се попълват ти ги дават там на място (въпреки, че аз предварително си бях играла да ги принтирам и да ги попълвам). А и да имаш на предвид, че е необходимо да знаеш и данните от личната карта на бащата.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #281 -: януари 28, 2015, 13:48:57 »

За данните от ЛК няма проблеми, таткото сигурно ще е с мен... Каква е тази помощ 250лв? не съм чувала досега за нея...?

И това изречение не го разбрах, може ли разяснение? "Ако не се лъжа СП има във всяка община, от където се взима и самия акт"
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #282 -: януари 28, 2015, 13:53:35 »

Миленка, за раждането получаваш еднократна помощ от 250 лв за първо дете. Няма нищо общо с това дали имаш право на майчинство, доходът какъв е и тн. Това си е за самото раждане от държавата. Срокът за подаване на документите за него е 2 години. По принцип всеки си пуска молбата за него веднага след издаване на Акта за раждане. Актът се издава от общината, а молби за помощите се подават в социалните служби.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #283 -: януари 28, 2015, 14:09:48 »

значи като отида да си подавам документи за студентската помощ, трябва да подам и за това нещо ... Това е на едно място така ли? Значи просто подаване на документи - ами добре звучи... направо едновременно ще подам и за двете неща
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #284 -: януари 28, 2015, 14:13:26 »

Да, на едно място е. При нас дори мъжът ми отиде и подаде едновременно за еднократната помощ и за детските - от мое име, като ми носеше Л.К. Нямахме шанс да получим и помощ за отоплението (тя е подоходна и има срокове при нея), но иначе и това може да стане също с останалите молби.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines