Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 04:10:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност, майчинство и закони - 5"  (Прочетена 233160 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #255 -: януари 15, 2015, 16:21:49 »

Видях и благодаря, но при положение че термина ми е май а дори летните приеми са от юни май няма да мога да го хвана


Това е тъпото, ти по скоро април ще родиш, и детето ще навърши 6 месеца септември, или сега записваш или забрави, в София най евтино е в Свободния, Ботевградския, около 700 лева беше
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: януари 15, 2015, 16:39:14 »

Мариолка защо не запишеш някой летен прием. Никъде не пише, че трябва да си студентка по време на раждането. Може да запишеш след това и пак да си поискаш помоща. Важното е да си студентка към момента на искането.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #257 -: януари 15, 2015, 16:43:22 »

Мариолка защо не запишеш някой летен прием. Никъде не пише, че трябва да си студентка по време на раждането. Може да запишеш след това и пак да си поискаш помоща. Важното е да си студентка към момента на искането.

Да но уверението важи за определен семестър, ако запишеш лятото почваш на есен и ти издават уверението чак октомври, можеш да подадеш до 6 месеца след раждането, схващаш ли?
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #258 -: януари 15, 2015, 17:47:29 »

Имам две познати, които взеха помощта през 2014. Двата случая са за социалното в Русе, а учебното заведение е ВУАРР- филиал Русе. Пиша го като уточнение, защото разбрах че и това имало значение. Едната роди януари месец 2014 година, записа през лятото преди детенцето й да навърши 6 месеца, за семестъра който почва чак ноември месец. Взе си веднага при записването бележката, че е студентка и си подаде документите в социалното. Парите й бяха на сметката след точно месец и половина. Другата ми приятелка роди август, записа веднага и си подаде документите в социалното и нейните пари бяха преведени, но след около 2-3 месеца. Едната въобще не отиде в последствия на лекции или изпити, а другата си ходи редовно. Не знам дали важи за навсякъде това, но при тях е минал номера. Аз също съм студентка втора година магистратура и живот и здраве ще пробвам да взема помощта. За сега няма никакви промени, но за тези промени се говори още от предното правителство така, че не се знае какво ще стане.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #259 -: януари 16, 2015, 09:32:17 »

run_girl - имаш ли идея колко парички им е бил семестъра? Аз мисля да се пробвам да ви кажа, ама ще видим как ще ходя до Пловдив, че май документи само на място се подават
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 16, 2015, 09:56:50 »

Миленка да не те излъжа, но мисля, че може някой да ги подаде вместо теб, а ти лично да се запишеш.
Но отдавна не съм в тая сфера да знам със сигурност. Иначе хей го къде е Пловдив, на час и половина, пък може и да се видим smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #261 -: януари 16, 2015, 10:20:59 »

Понеже не знам университета работи ли в събота, обмислям варианта да взема отпуск за да дойда или пък да използвам другата работна събота... Но трябва да им се обадя да ги питам... Ако успея със сигурност ще се радвам да се видим и стеб и със Свеки - пък и ще ми трябва гид в Пловдив аххаах
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 16, 2015, 23:51:39 »

Здравейте момичета! Имам нужда от съвет. Малкият навърши декември една годинка. Днес счети на фирмата ми заявява, че шефа иска да ме освободи. Минала година молбата те ми я разписаха за да не ходя до София(фирмата е там) и ми я подадоха в НОИ, а тази година нямам пусната такава. От къде мога да взема готово зАявление или молба, защото имам чувството, че те няма да ми изпратят такава и забавянето с пускането към НОИ какви последствия ще предизвика за мен. Никога не сме се разбирали устно или писмено, че след първата година ще прекратим договорът ми. Счетоводителят е гола вода, пита мен какво ще правим  nea  или по скоро така му изнася, да не говорим, че и законите незнае, щял да звъни в НОИ да ги пита.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #263 -: януари 17, 2015, 06:10:39 »

От сайта на НОИ може да си изтеглиш всичко и да си го подадеш където ти е удобно. Коя молба са ти разписали те? И нямат право да те освобождават,докато детето н навърши 3-в нашата фирма се опитаха, дори със закривайки на работно място, но колежката алармира и Комисията забрани,като беше съкратен друг човек.
Виж тук - чети ПЕТИ ЕТАП http://maimunka.org/2011/06/%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%89%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82/
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 17, 2015, 07:31:02 »

Благодаря, прочетох и ще си изкарам документи от страничката. Подписаха ми първото заявление, което се подава към НОИ и молбата за отпуска. Моят офис в Пловдив го зАтвориха още януари минала година. До момента не съм имала проблем с получаването на парите. Аз по-скоро се интересувам ако фирмата откаже да ми подаде документите към НОИ какво трябва да направя.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #265 -: януари 17, 2015, 13:56:10 »

Вале, в РУСО си има отделна стая, в която се занимават с майчинствата. Беше ми се наложило да ходя там преди време, та - много са любезни жените и всичко ще ти обяснят. Разкарване е, ама поне са наясно и лично могат да ти обърнат повече внимание в сравнение с един телефон. Отиди и ги разпитай good
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 17, 2015, 18:35:59 »

Благодаря!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #267 -: януари 26, 2015, 14:08:08 »

Юхууу - приета съм във ВУАРР smile yahoo Даже мисля евентуално наистина да си го изкарам smile...

Да ви питам, ако нямаш заверка за семестъра или не си се явил на изпитите, какво става? Водят ли те за автоматично прекъснал? Какво се случва ако не се явиш на изпитите?

За искането на помощта иска ли се да съм минала някаква сесия?
Пример - семестъра в този вуз е до 26,04. Сесията е от 26.04. до 30.05. Аз мисля да искам помощта юни, тъй като май месец ще раждам... Ако искам помощта без да съм се явила на изпити има ли значение?

Ако може някакво инфо относно самите документи /декларации и тн  който е минал по този път
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 26, 2015, 16:16:43 »

Миленка това само в университета може да ти го кажат. Във всеки университет си е различно...
Ти защо бърза толкова ми не изчака да родиш и тогава да кандидатстваш?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #269 -: януари 26, 2015, 16:41:38 »

Защото вече не можело, поне в този вуз.... Трябвало да си записан като студент преди раждането на бебето, а помощта да си я искаш след като родиш... А и ако се бях записала след разждането времето щеше да ми  е мн ограничено - малкия живи и здрави май го чакаме, записванията за новата учебна са от септември, имаше там нещо за до 6 месеца на бебето трябва да си вземеш помощта, той октомври живи и здрави ще направи 6 ... абе дълго и сложно..............

Пък и сутринта соц. министъра говорил в някакво интервю че от есента ще се затяга примката и вече май няма да го има това - така ми казаха от офиса де - аз не съм го гледала
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines