Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:01:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност, майчинство и закони - 5"  (Прочетена 232328 пъти)
 
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: април 02, 2014, 12:19:52 »

Здравейте, Mrs.™, svekarva, Alichka. Искам още веднъж да ви благодаря! И тъй като ми дадохте доста полезни съвети, реших, че е редно да ви уведомя какво реших.
От колега разбрах, че фирмата няма как да фалира заради облигационен заем / не ги разбирам много /. И реших или да си взимам болнични от ЛКК или да си ходя на работа. Пък с болничните и декларацията ще си тровя нервите със счетоводителката. / Преди месец 2 колежки се обадиха, че не им е внесена декларацията за майчинството и счетоводителката им казала, че ни й плащат и няма да се занимава с тях да си намерят някой друг  shok /.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 04, 2014, 16:32:01 »

И така по моя случай с помощта за майка студентка в чужбина вече има решение- получих си помощта, след 3 месеца ходене по мъките. След пратен отказ от страна на директорката на социално подпомагане, последва жалба от моя страна, тъй като отказа не беше обоснован и фактически се водеше незаконосъобразен. От там се свързах с адвокат, за да съм сигурна с какво точно се забърквам и ако се стигне до съд да съм подготвена. Жалбата ми по административен път се препрати до регионалното соц. подпомагане и от там пратиха инспектори в къщи. Така и не разбрах за какво точно ме проверяваха, но истината е, че конкретната директорка, от която получих отказа е напълно НЕ наясно със закона и се оказа абсолютно некомпетентна по случая. Преди седмица ми се обадиха да си взема заповедта, за ОДОБРЕНИЕ от страна на социалното и парите вече са преведени. Та така и не ми стана ясно за какво иде реч и какъв е бил мотива за отказ, но за мен беше важна крайната цел Wink
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #227 -: април 06, 2014, 16:23:59 »

момичета, и аз моля за малко разяснения и помощ  give_rose. получавам детски в България, но обмисляме да заминем в Германия да живеем там. могат ли да бъдат получавани детски и от двете държави (както са казали на мъжа ми ) или не. И съответно ако има някой с подобен случай моля за съвет
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #228 -: април 06, 2014, 18:18:32 »

момичета запознати ли сте с болничните как седят нещата,ако преди имам трудов стаж 3 месеца и сега от 2 месеца имам договор,ако ми  пусна болничен заплаща ли се.понеже знам че платения болничен е когато имаш 6 месеца стаж на дадедно място,но в случая е бременност какво се случва?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: април 06, 2014, 19:05:47 »

Нищо по различно, за да имаш право на болничен трябва да имаш мин.6 месеца трудов стаж, 8  за да излезеш/ползваш полагащия ти се платен отпуск.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: април 07, 2014, 07:11:19 »

Само да уточня, че не е задължително да е на едно място. Но ако има прекъсване ти го броят за минимална заплата през прекъсването или не го броят, тук вече ще излъжа, че не съм сигурна.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #231 -: май 20, 2014, 20:14:49 »

http://www.segabg.com/article.php?id=678131 някой дали се е възползвал от това и какви са били условията
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: май 20, 2014, 21:28:41 »

Помощта все още се отпуска. Условието е детето да е до 6мес към момента на одобрението, майката да е редовна студентка в акредитиран университет и да не е семестриално завършила. Т.е не можеш да получиш помощта ако ти остават само държавните изпити.
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #233 -: юни 20, 2014, 18:15:39 »

Момичета някой може ли да ми помогне имам един въпрос имам трудов договор и работя на едно и също място повече от година ако си взема болничен по майчинство това ще има ли някакво влияние върху самото ми майчиннство за вбъдеще? В смисъл дали ще ми го намалят по някакъв начин
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 20, 2014, 18:18:35 »

Не, няма да се отрази.
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #235 -: юли 20, 2014, 14:17:16 »

Някоя от вас мислили да запише университет заради еднократната помощ ? Аз искам да запиша но незнам дали не съм изпуснала всички срокове и ми се иска да влезна с диплома и матура без да карам изпит не заради самия изпит а заради дискомфорта от бременноста,въпроса ми е в СОфия някой знае ли в кои универстити се влиза само с диплома и матурата?
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #236 -: юли 25, 2014, 12:06:00 »

Някоя от вас мислили да запише университет заради еднократната помощ ? Аз искам да запиша но незнам дали не съм изпуснала всички срокове и ми се иска да влезна с диплома и матура без да карам изпит не заради самия изпит а заради дискомфорта от бременноста,въпроса ми е в СОфия някой знае ли в кои университети се влиза само с диплома и матурата?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #237 -: юли 25, 2014, 12:23:37 »

http://www.vuzove.com/
Magi_Angelova, разгледай условията за кандидатстване тук.
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #238 -: юли 25, 2014, 12:55:43 »

Благодаря ти smile намерих си аз в МГУ студентски град приемат само с диплома да видим какво ще направя  Bravo
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #239 -: юли 31, 2014, 09:55:27 »

Две статии, които, макар и по обсъждани теми, мисля че ще са от полза за бъдещите майки  smile

"Бременна съм. Имам право на безплатни услуги от Здравната каса!"
http://pravatami.bg/4625

"Какво право на отпуск имам като майка при отглеждане на детето ми?"
http://pravatami.bg/2977
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines