Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:00:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност, майчинство и закони - 5"  (Прочетена 233077 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 23, 2013, 17:34:39 »

ами,то и аз звъннах да питам,защото не бях сигурна,понеже работя и това ми е трета магистратура,която записах само и единствено да взема помощтта.В общи линии бяха отзивчиви и ми обясниха,аз и на место питах,там бяха по нелюбезни. аз разбрах за тази помощ пет дни преди да рода и търчах да се записвам. Добре е повече хора да знаят и да се възползват,това е първата помощ която взимам от държавата.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: май 23, 2013, 18:00:56 »

roumyana да те питам нещо свързано с магистратурата и помощите,че чувам различни мнения.След като ти отпуснат помощта има ли някакви задължения,които трябва да спазваш-в смисъл следят ли те дали ходиш на лекции,дали записваш следващ семестър,т.е.трябва ли да им отчиташ някъде.Чувала съм,че понеже масово започнаха да записват висше заради помощите контрола се затегнал.Аз много се чудя дали на есен да запиша нещо,а вече хич не ми се учи (имам една магистратура).
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: май 23, 2013, 19:15:45 »

Ради няма такова изискване,важно е към момента на раждане да си студентка,само това проверяват.това е еднократна помощ.После няма значение дали ще продължиш,аз питах,казах че мога да прекъсна и те казаха че няма проблем.аз няма да уча тази специалност,просто даваш 500 лв.и взимаш 2900.заслужава си. аз също съм магистър по право,после имам бизнес администрация и повече не ми трябва.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 23, 2013, 20:37:54 »

Да се включа и аз по темата с едно въпросче. Знаете ли дали има някакво ограничение във възрастта за тази еднократна помощ за майки студентки? Някъде бях попаднала на инфо, че важи само за не навършилите 26 години.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #124 -: май 23, 2013, 20:47:56 »

Няма никакви възрастови или каквито и да било ограничения-единствено условие редовно обучение. И да вметна нещо...няма нужда да тичате да се записвате 3 дни преди да родите Wink До 6 месеца след раждането на детето може да подадете и ще ви се изплати пълната сума от 2880 лв.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 24, 2013, 11:57:32 »

Роксан,промениха закона декември месец,майката трябва да е студентка преди да роди. Аз се записах студентка няколко дни преди да родя,защото тогава разбрах. А молбатя за отпускане на помощта е нещо различно и тя се подава след като родиш естествено.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #126 -: май 24, 2013, 12:38:56 »

О, Руми, мерси за инфото. Незнаех наистина. Аз подадох ноември и съм хванала последния влак преди промяната. Извинявам се ако съм подвела някой.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 24, 2013, 15:04:29 »

Значи аз и да искам немога,защото ще раждам средата на юли,а приемите за магистратура са есента.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: май 25, 2013, 12:17:40 »

някои университети имат пролетен прием,потърси из други форуми,май варненския свободен,също из разни частни колежи,няма да откажат някой лев.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #129 -: май 25, 2013, 16:05:33 »

Момичета, да ви попитем относно това с еднократната помощ за майките студентки. Имаше по едно време слух, че ако прекъснеш или изгубиш студентски права, ще трябва да я върнеш тази помощ. Т.е. ако запишеш магистратура само и само да вземеш тази помощ, няма много смисъл, ако нямаш намерение да учиш. Това така ли е все още?  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 26, 2013, 15:02:27 »

аличка,това не етака и никога не е било,за това е еднократна помощ,а не месечна. гледа се към момента на раждане дали си студент.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 26, 2013, 15:15:33 »

видях,че някои от момичетата имат по 1 висше и искат да записват 2ро(ако правилно съм разбрала), моя позната,която роди докато беше във 3ти курс е попитала и са й казали,че това важи само за 1вото висше,не важали тези заплати,които се изплашат на куп за 2ро висше,да не подведа някого,но това е моята информация и да попитам,ако бащата на бебето е студент и представи акт за брак и акт за раждане на детето биха ли му изплатили тези заплати,ако майката не е студентка
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #132 -: май 26, 2013, 15:52:02 »

http://pomosti.oneinform.com/sp.html

Няма значение кое висше е. Важното е да е редовна форма на обучение.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #133 -: май 27, 2013, 15:37:17 »

аличка,това не етака и никога не е било,за това е еднократна помощ,а не месечна. гледа се към момента на раждане дали си студент.

Да де, ама така излиза, че мога да се запиша като студентка, плащам първи семестър, взимам си 2880 лв. и преставам да съм студентка.  pardon Не ми се вярва да са пропуснали този вариант!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 27, 2013, 19:27:37 »

целта на тази помощ е да се дадат пари на младите образовани хора,а не на циганите. Безсмислено е да се спори,законът е ясен и категоричен.Ако целта беше да се дава във времето щеше да е месечна за студенти. отпуска се е еднократно и се гледа само това дали си студент,когато си родил и подаваш документи.Познавам трима души,записали се само за да вземат пари, няма проблем.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines