Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:54:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност, майчинство и закони - 5"  (Прочетена 232321 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #315 -: февруари 10, 2015, 22:52:07 »

Руми за майките студентки на теория си права но не и на практика. Средната възраст на която българка ражда е 26.5 години. Средната възраст на която се завръшва висше + магистратура е макс 26. Достатъчно е да отвориш няколко форуми където се обсъжда тази помощ и ще видиш че с цел фиктивно записване. Не съм моралист честно и аз обмислях едно време, но не ми се занимаваше

Тридетния модел в Македония е много печелившо измислен. Аз май бях писала някъде но ще повторя, ако имаш трето дете за него получаваш докато навърши 18 год средна месечена заплата ( в момента около 500-700 лева май)  като задължително и двамата родители трябва да работят и да имат определени доходи. Е няма да ви казвам че от както въведоха този закон всички имат по три деца. Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #316 -: февруари 10, 2015, 23:53:56 »

Е как да не се злоупотребява като всеки втори точно това прави щом забременнее?Да,стимул е,но ако имаш действително намерения да се образоваш!Ама какво учене като се очаква да гледаш бебе?Аз го разбирам да си студент и през това забременнееш,ОК!
Не знам дори какво точно се обсъжда да се променя като условия,но да го правят така че да има смисъл само ако наистина се явяваш и на изпити и на лекции(колкото трябва).Аз като бях студентка и бях редовно обучение,се бе записала една току що родила.И й се скъса д.... Трябваше да има определен брой минимални присъствия,за да получава.Нямам и идея каквонса били условията 2007-2008 г.Но я помня ,че не идваше както трябва,изпити не си взимаше,много трудно!А и как с бебенце.
Ако не се злоупотребява защо сега половината  мами в повечето форуми се чудят дали да записват,дали ще ги хване и тн.Ами защо точно сега,сега ли е най-подходящия момент.Оф,ясна е тя.А за това за детските,не съм ни за 30 ,ни за 100 лв на месец.Въпроса е принципен,трябва да е за всички деца в държавата!А и как така има майки които не работят ли?Ами аз съм една от тях и ако не захвана собствен бизнес няма как да работя!До три години и половина на детето чаках да го приемат в държавна градина.Няма да навлизам в подробности тука.
Аз съм за ограниченията при тези възможности за злоупотреба!Вместо това да вдигнат минималната заплата/майчинство ,а и защо да не се вдигне еднократната помощ при раждане на дете.
Съжалявам,нищо лично към никой нямам ,мое мнение!

« Последна редакция: февруари 10, 2015, 23:57:23 от Рубин » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 11, 2015, 08:34:23 »

Темата е доста обширна. Обаче аз за моето дете съм получила помощ от държавата в размер на 200 лв. Е кажете ми с 200 лв. какво да му купя по напред. Тва са само памперсите за два месеца. Ми с кеф бих си гушнала помоща за студентки, дори да не уча. В крайна сметка една ромка ги прибира за 3 месеца, що аз да точа държавата къто съм си направила труда да уча. В крайна сметка и да станеш студент се изискват определени неща. Не е точно отиваш и ставаш.
Отделен е въпроса, че от няколко дни говорим с ММ да запиша нещо, което би ми помогнало да си намеря работа след майчинството. Ми дайте предложения де...Икономика, всеки втори е икономист. Инеженер - ММ е инженер, ми с тая диплома може само д-то да си избършеш. В началото работеше за такава заплата, че по-добре на помощи... педагог или фиолог?!? Пълно е със свободни места по училищата... Само те чакат да завършиш, за това една позната бачка като продавачка. И така мога доста да ви споделя...
А за детските, защо да не получавам като се осигурявам на реалната си заплата, а тези дето взимат на черно получават, че сигурно и по-висок доход от мен имат? Това ли е справедливостта.
Просто се чудят от къде са спастрят някой лев и това им е най- лесно!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #318 -: февруари 11, 2015, 09:44:52 »

Това с проверките е ключов момент. Тук масово се сменят адресни регистрации, за да ти е записано детето в дадена ясла или градина. Ами аз не съм чула някой да е "изгърмял" - да са го хванали, че лъже. В такъв случаи трябва да му лепнат стабилна глоба или пък да няма право да си запише детето на общинска градина 2 години и да видиш как ще се стегнат нещата. Същото е и с помощите по малките общини - помощи давани с идея за местните, а не за пришълци.
Помощта за студентките могат да я направят със завършване на специалността - да си знаеш, че като завършиш бакалавър или магистър и имаш дете - имаш и помощ от държавата поне за първите месеци, в които търсиш работа.
Тридетния модел не го виждам скоро да стане масов. Българката може да ражда по статистика на 26,5 години (или там някъде). Реално под 28-29 си е изключение - лични наблюдения. Имах чувство с първата бременност, че ще съм от масовата възраст 25 г., пък аз бях най-малка и от приятелки и по лекари, като обикалях.
Напълно подкрепям Руми за второто майчинство, че не е редно да е минимално при разлика от 2 години на децата.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 11, 2015, 10:11:24 »

Второто майчинство не е мининмално, ако са с 2 години разлика децата. Тогава попадаш под един член /не се сещам сега кой/ от КСО, в който е упоменато, че майминство е в размера който взимаш за първото дете или по-висок, ако е в полза на майката. Ама това е при положение, че разликата не е над 2 години. Ако примерно са 2 години и месец гориш и ти го изчисляват на база минималното майчинсто за последната година...
Ето го точния текст...
  чл. 49. (1) (Доп. - ДВ, бр. 104 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица - внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 18 календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на временната неработоспособност поради бременност и раждане. Дневното парично обезщетение не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението, и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната, и се определя по реда на чл. 41, ал. 2 - 5.

          (2) (Нова - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) При придобиване право на парично обезщетение при бременност и раждане през периода на изплащане на парично обезщетение за бременност и раждане или за отглеждане на дете обезщетението е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #320 -: февруари 11, 2015, 10:41:04 »

Аз не мога да разбера как се сравнявате с ромите. Щом те взимали и аз ще взимам? Ма на хляб и сол да съм помощи ще ми е унижение да взимам. Ще работя на 5 места ако трябва. Ама това съм аз не всеки мисли така. За мен помощите са унижение, така съм възпитана  crazy
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 11, 2015, 11:29:45 »

Аз не искам помощи - искам нормално майчинство и нормални дестски надбавки, искам като вляза в системата на НОИ с персонален осигурителен номер и да виждам колко осигуровки съм внесла на държавата и съответно какви надбавки ще получавам като в нормална страна  angry Същото трябва да е и за здравните и за данъците. Съгласна съм да ми удържат и по-големи проценти, но накеая аз или семейството ми да се възползва от средствата, а не Сульо и Пульо
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 11, 2015, 11:38:15 »

 Offtopic Мариолка то не е за сравнение, ама като им плащаш тока, водата и какво ли още не с платените данъци, а те крадът и не искат да работят защото малко били парите. Ми как да не те дразни, а държавата нищо не прави, понеже те са електоратът, които избира кой да е на власт.
Въпроса не е в вземането на помощи, аз съм си направила сметката, не съм опряла до тях. Ама в България е редно да се гледат правата на всички, а не само на "дискриминираните". Щото манго не работи, ама се реди в часната болница и оревава света от оплаквания, ако му поискат пари. Жалби подава ако го върнеш, че не е осигурен. Я пробвай ти, да видиш ще ти мине ли номера.
Мен лично това ме дразни и ако мога и аз да се вазползвам от някаква помощ бих го направила по тази причина. Щото са няколко милиона хрантутници и заради тях няма пари за пенсии, няма пари за здравеопазване и прочее.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #323 -: февруари 11, 2015, 11:47:49 »

Offtopic Мариолка то не е за сравнение, ама като им плащаш тока, водата и какво ли още не с платените данъци, а те крадът и не искат да работят защото малко били парите. Ми как да не те дразни, а държавата нищо не прави, понеже те са електоратът, които избира кой да е на власт.
Въпроса не е в вземането на помощи, аз съм си направила сметката, не съм опряла до тях. Ама в България е редно да се гледат правата на всички, а не само на "дискриминираните". Щото манго не работи, ама се реди в часната болница и оревава света от оплаквания, ако му поискат пари. Жалби подава ако го върнеш, че не е осигурен. Я пробвай ти, да видиш ще ти мине ли номера.
Мен лично това ме дразни и ако мога и аз да се вазползвам от някаква помощ бих го направила по тази причина. Щото са няколко милиона хрантутници и заради тях няма пари за пенсии, няма пари за здравеопазване и прочее.

 goodpost goodpost goodpost

Напълно съгласна... онзи ден чаках 2 часа за ЖК с направление и прочие и гледах как в съседния кабинет дошла една от боята , вярно много бременна, с една сурия себеподобни и предрежда другите момичета... Защо? Защото и се позволява, защото и лекарите и бременните и болните и секретарките ги е страх... Страх че после ще се оплаче, че тея с нея ще те набият, че ще вдигне скандал до бога...

И баш заради тоя страх тъпата циганка (няма да се цензурирам) мина пред всички и приключи за 2 минути......

Е с какво право жените чакат по 3 часа бременни не бременни , тая идва в последния момент и минава пред всички щото видиш ли е циганка? Кой и дава това право...?

Аз ще ви кажа - НИЕ! Така че напълно съм съгласна с адашката - защо аз да си плащам като поп осигуровките и да не мога да се възползвам от помощ? А тая дето един ден не е работила, реално се възползва от помощ, която не и се полага!? Не само е дразнещо и ужасно несправедливо, ами направо е влудяващо angry angry beating beating beating beating beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #324 -: февруари 11, 2015, 12:58:37 »

По принцип социалните помощи винаги целят да се взема от по- богатите и да се дава на по- бедните. Мургавите животът така ги е ударил, че хич не им завиждам за някой друг лев. Ама това няма да оправи проблема нито за повишаване на раждаемостта, нито за качеството на живот. Където и да пипнеш е гнило и завързано едно за друго. Да видим и от идеята за помощите в натура коя фирма ще се облажи diablo
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #325 -: февруари 11, 2015, 13:05:35 »

Много Offtopic  го задълбахме. Аз ви казвам че не искам да се сравнявам с тях въообще и те какво взимат и как живеят хич не ми пука. Както казва свекърва да не би да нещо хубаво са видяли. Между другото някой като каже че ромите нямали проблеми със стерилитет аз бях в шок колко е пълно в Щерев с роми и то си личи интелегентни с репродуктивни проблеми. Гледайте си вашата паница! аз за да не се сблъсквам с такива ситуации се следя на частно и то абсолютно безплатно. Всеки как си я нареди. Аз предлагам да спрем че да не се скараме на края.  girl_wink
« Последна редакция: февруари 11, 2015, 13:26:53 от mariola85 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 11, 2015, 15:21:49 »

те какво взимат и как живеят хич не ми пука. Както казва свекърва да не би да нещо хубаво са видяли.  Гледайте си вашата паница! аз за да не се сблъсквам с такива ситуации се следя на частно и то абсолютно безплатно. Всеки как си я нареди.

Знаеш ли защо ми пука? Защото те живеят на моя гръб, и на гърба на мнооого други българи. Е, няма как да ми е приятно, нали? Че за тях всичко е безплатно, щото иначе се води "дискриминация". Не е ли дискриминация, че моето дете не получава детски, нали е ДЕТЕ. Не е ли дискриминация спрямо мен, или който и да е друг, че ставам в 5.30 за работа, прибирам се след 12 часа, но си плащам осигуровки на 100% заплата, плащам си данъците като поп, както и сметките. И от моите данъци парите отиват не толкова по клетите пенсионери, а при ей такива "социално слаби" и неинтгерирани.
Не, не ми е все едно. Така бъркат И в моята паница. За жалост, тук държавата има основна вина. Така си поддържат гласовете по изборите. Което също е свързано с нашето бъдеще. Виновна ли съм, че циганите се продават за 5 кебапчета и не им пука кой ще управлява? Не съм.

Спирам се и аз, че много се дразня, ама много! Хубав ден give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 11, 2015, 15:30:34 »

Аз предлагам последните постове да се преместят в друга тема и всеки, които иска да си каже мнението, че тука наистина сменихме темата!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 11, 2015, 15:41:02 »

Има много несправедливости и измами, които пряко ни засягат. Примерно това че огромен процент от хората не се осигуряват на реални заплати, от тук всички ние губим, защото по малко пари влизат в хазната.Масово се лъже за адресна регистрация , за да си вкарат децата на детска градина или училище в центъра,  а хората които живеят в центъра, какво да правят? Или т.н. самотни майки, които живеят без брак, имат си партньор,  а лъжат, че нямат за да получават помощи и ползват преференции.Примерите са много. Ето тези неща са измами и от тези неща има преки негативи върху нас.  Не ме интересува дали Айше взима 35 лв. на месец или 50 , нека взима, щом има нужда. За това е социалната система. Но има цели квартали, които не работят, не допринасят с нищо за обществото и гледат децата си и тях самите със социални помощи, на ръба на оцеляването. Самите деца живеят в мизерни условия и един ден и те самите ще станат необразовани, разчитащи на социални помощи индивиди, живеещи на ръба. А когато човек живее на ръба, той няма какво да губи и краде, граби и убива.
Нека им се дават помощи, но по някакъв начин да се принудят да учат и работят.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 14, 2015, 11:59:04 »

Моя приятелка се сблъсква със следния проблем - бременна е за втори път, първото й майчинство свършва през април, бременността й е проблемна и АГ-то иска да й дава болничен веднага. От работа са й казали обаче, че трябва да я освоботят защото няма висше образование, в смисъл, че не си е взела държавния още. Та така- могат ли да я освободят докато е в болничен? На постоянен трудов договор е.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines