Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 03:29:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: сватба на Великден!!!  (Прочетена 8448 пъти)
 
veni_boykova
Регистриран

Публикации: 5


« -: декември 09, 2011, 12:46:55 »

Здравейте!
Искам да се извиня, ако има такава тема, но търсих и не намерих нищо...
Нова съм във форума, макар че от доста време следя темите, чак сега се включвам и аз, всички предполагат защо-беше зададен дългоочаквания въпрос, на който беше отговорено както всички очакват, а сега за почва трудното - организирането на Големия ден...
Все още нямаме определена дата, защото аз не мога да реша... Първо мислех да е Коледна сватба, но вчера видях че следващата година 15-ти април е неделя и е Великден, което означава два празника за мен в един и същи ден - имам рожден ден и имен ден и си мисля няма ли да е хубаво да ги направя 3 празниците... Милото все казва че иска датата на сватбата да има някакъв смисъл, т.е. да е на някаква вече важна дата, че да може да я запомни, а не да помни много дати... тази дата е запомняща се според мен, пък и с тези три празника на едно ще спестим пари...
въпросът ми е - на Великден правят ли се сватби? в смисъл - работят ли ритуалните зали и държавните служителки? работят ли ресторантите или всички са си вкъщи със семействата и празнуват?
Ще се радвам да прочета много отговори, защото не ми се иска да се обадя в някое гражданско и да ми се изсмеят на въпроса...
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 09, 2011, 13:47:18 »

Здравей!
Аз не съм видяла да има сватба на връх ВЕЛИКДЕН,тогава е тежък празник и нищо не работи,а доколкото знам не се сключват църковни бракове(докато трае ВЕЛИКИЯ ПОСТ).Точно поради тази причина нашата сватба ще бъде Съботата след Великден т.е.на 21 Април.Моят съвет е да изчакате една седмица и тогава да я направите.А пък Великден е тежък семеен празник, всеки си празнува със най-близките и надали е подходящо времето за сватба.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 09, 2011, 13:52:33 »

Здравей. Добре дошла и честито. smile Аз споделям мнението на maianiki. Смятам, че сватбата сама по себе си трябва да е празник и то толкова важен, че заслужава да не мине покрай други празници. От друга страна Великден всяка година е на различна дата, но пък рожденния ден не. Така, че лично аз бих избрала друга дата. Сватбата заслужава да си има собствен ден! smile
Активен
mimi_pam
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #3 -: декември 09, 2011, 13:59:35 »

Здравей и добре дошла и от мен.
Аз също подкрепям мненията на другите момичета и смятам че това е един от най-важните дни в живота на всяка двойка и той трябва да си има своя собствена специална дата. Ако е празник 2 в 1 тогава според мен се губи емоцията от единия празник, разбира се това е мое мнение. Съмнявам се, че някоя ритуална зала ще работи тогава, а дори и да работи църковните бракове са забранени.
Пожелавам ти успех с подготовката и в избора на вашата специална дата. smile
Активен
veni_boykova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #4 -: декември 09, 2011, 14:44:09 »

църковният брак не ме притеснява, защото годеникът ми не е кръстен и няма да имаме църковен брак...знам че не е най-традиционното нещо, но откакто разбрах за това съвпадение на датата не спирам да мисля за това... като начало може би трябваше да кажа, че до сега винаги съм празнувала такива двойни и тройни празници и адски много ми допада - моето кръщене също е правено на великден и то пак на рождения ми ден, нямам много спомени от тогава, бях малка, но това което си спомням и това което са ми разказвали нашите е било много хубав празник... от друга страна събирането на роднитите ще е по-лесно на празника, имайки предвид че всеки се съобразява с работата, децата, а тогава ще са свободни... офффффффф, не знам... има милион и една мисли в главата ми...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 09, 2011, 14:54:02 »

Да обаче приятелите ти който искат да се видят с техните роднини на тази дата.Извинявай, но за мен тези празници са семейни, тогава се събира цялото семейство, в къщата ни става много тясно, но едновременно с това шумно и празнично.Там са и бабите ми и дядо и родите и бебета всички, и ако мен ме поканят на сватба на връх Влик ден, деня в който Христос се възнася на небето ми няма да дойда.Така че го обмисли добре.Аз лично не бих пропуснала празника заради нечии каприз.Що не я направите на трети март сватбата по тази логика.
Активен
mimi_pam
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #6 -: декември 09, 2011, 14:57:51 »

Виж сега не се притеснявай излишно. В крайна сметка това ще си е вашия ден и вие ще си решите кога ще ви е най-хубаво да се случи. Като за начало най-добре звънни в ритуалната зала и ги попитай дали за тях е проблем точно тази дата. От там насетне ще ви е по-лесно да вземете решение.
 Роднините и приятелите, които ви обичат не биха имали нищо против да прекарат двойния празник с вас. Нали все пак се канят хора които ви обичат и уважават.
Стискам палци да успеете за тази дата. good
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #7 -: декември 09, 2011, 20:35:19 »

Аз бих отишла на сватба и на Великден! Не се притеснявайте, сигурно и други хора мислят така, а семействата ви ще са с вас така или иначе.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #8 -: декември 10, 2011, 19:36:49 »

Вени, искам да те поздравя за предстоящето хубаво събитие smile Добре дошла при нас.

До колкото знам обаче сватба на великден не се прави, не е на хубаво. Има и други празници през пролетта на 2012 - 2 пъти по 4 почивни дни - едните започват на 28.01 до 01.05 и другите са 24.05 - 27.05. По-добре помислете за друга дата.

И аз имах възможност да си направя сватбата на рождения ден, но отказах. Искам си рожден ден за мен и отделна сватбена дата, така си мисля, че ще е по хубаво. Харесала съм си национален празник -  всяка година ще е почивен ден, а и ако милото забрави от всички телевизионни канали ще му напомнят, че деня е специален.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #9 -: януари 18, 2012, 20:28:48 »

 smile На мен пък много ми харесва идеята! Дори го обмислях като вариант за моята сватба... Но реших в крайна сметка да прочета юни, защото тогава е по - топло:) Не е вярно, че не може да се сключи църковен брак тогава - това е първият ден след великите пости, когато може. За гражданското не съм сигурна дали ще работи. Иначе символиката на празника е страхотна и може да стане невероятна сватба с много специфична и задушевна атмосфера...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines