Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:48:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви витамини давате на детето през зимата?  (Прочетена 14700 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« -: ноември 27, 2011, 16:09:05 »

Пускам тази темичка с идея да споделим кой какви сиропчета,витамини и други пдсилващи имунната система дава на детето си!
Аз сега давам Мултивитаминол на д-р Тайс.Имате ли мнения за него.Аз се замислям да взема Саностол,струват ми се добри.Давам и Имунокинд.
А имате ли други средства за подсилване на имунната система?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 27, 2011, 16:21:29 »

На нас ни е доста рано,но аз мисля да й давам пчелно млечице за засилване на имунната система.Както всички пчелни продукти,предполагам,че и то е за след годинката.Батко ми и кака ми взимат.Дават от него на малкия(4г.) и са много доволни.Изкарват зимите почти без хреми.Не е много приятно на вкус,но все пак тук се търси ефект.Предлага се на ампули.  good Това ми се вижда по-добър вариант от каквито и да било синтетични витамини.  pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #2 -: ноември 27, 2011, 16:24:13 »

Ще попитам в аптеките!А от коя възраст може да се дава?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 27, 2011, 17:18:48 »

Руби,аз предполагам,че ще е след годинката,тоест вече ще е подходящо за вас.Така мисля,защото нали и меда е пчелен продукт и се дава след годинка.  good Питай и педиатърката си.И аз ще я питам на следващата консултация.  smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 27, 2011, 17:32:08 »

Аз давам Саностол понякога - не редовно. Когато ми се стори, че има някакъв проблем (малко сополи например) давам витамин С от ампула, а през зимния сезон - клеева тинктура. Давам му и пчелен прашец.
Стана ми любопитно за пчелното млечице в каква дозировка се приема?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #5 -: ноември 28, 2011, 14:24:13 »

Мамчета,относно меда-и аз мислех,че след годинка и от месец някъде й слагам в чайчетата.Ама познайте какво ми каза педиатъра като ходихме на преглед миналата седмица за кашлицата на малката.Каза да не прекаляваме с меда и ако даваме да сме го преарявали на водна баня,така се изпарявали онези съставки които били алергени.Много се очудих,защото това не го знаех.Аз затова и питам за пчелното млечице,за да не е и то алерген?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 28, 2011, 15:13:15 »

Само дето от високата температура ще му заминат всички полезни неща на меда и няма смисъл да се дава вече преварен. Как ги измислят тези педиатри тези глупости, че и си вярват  diablo
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 28, 2011, 15:42:38 »

Казва ви да не прекалявате,защото е калоричен.И това с преварения мед наистина е пълна глупост.При топлинна обработка всички полезни вещества в меда се изпаряват.Няма смисъл.След годинката,няма проблем да се дава,а и бутолизмът е много рядко срещано заболяване,предизвикано от спори в меда.Много по-вероятно е да се заразите от колбас,консерва или от мръсния въздух,отколкото от пчелен продукт. good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #8 -: ноември 28, 2011, 15:58:32 »

И аз съм на това мнение!Даже да ви споделя нещо,което свекърва ми го каза скоро.Меда се слага не във врял чай,а когато е готов за пиене като температура,защото като се сложи във врялата течнст и му отивали всички полезни съставки.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 28, 2011, 16:22:21 »

О, да, това за горещия чай е абсолютно вярно!!! Въобще медът не бива да се подлага на НИКАКВА топлинна обработка! И аз мисля, че след годинката няма проблем да се дава
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 28, 2011, 18:33:27 »

Ето тук има информация за меда. smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #11 -: февруари 03, 2012, 12:33:48 »

Аз малко да побутна темичката и предварително се извинявам, че съм леко  Offtopic, но постът ми е свързан с предишния. Прочетох инфото от bg-mamma, което е пуснала carlyangel... според него мед не се дава до три годинки! Аз доста се притеснявам от този мед и май още дълго няма да дам... най-много бисквита с мед.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 03, 2012, 16:54:37 »

Чак пък до три годинки...  nea Аз знам до годинка, а лично бих дала мед след годинка и половина, някъде през следващата зима.
Естествено, всяка майка си има инстинкт и е добре да постъпи, както й диктува разума good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 03, 2012, 19:27:38 »

Розовка,3 годинки пише в статията,но мисля,че е малко прекалено,като се има предвид,че ботулизъм няма от години.Той е разпространен в страните от 3-тия свят и се съмнявам да има спори в меда тук. girl_wink
А какво давате в момента на бебчетата?Аз лично съм много негативно настроена към синтетичните витамини и предпочитам да приемам повече плодове и зеленчуци. smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #14 -: февруари 03, 2012, 20:59:15 »

На мен педката ми каза, че бебетата нямали изградена имунна система до към 3 години и каквото и да давам сега нямало да има ефект. Когато усетя,че започва нещо, да давам ампула Калций и вит.Ц. Много го обичам този калциев глюконат,голяма панацея е bad Когато няма какво да кажат или изпишат,бухат калция.
И понеже генотипа ни е "русо и бяло" да съм давала Зиртек. Ама защо, никой не може да ми обясни.
Иначе по времето на първите зъби давах Имунокинд, но спрях.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines