Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:10:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трябва ли да присъства бащата на раждането?  (Прочетена 102902 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: февруари 29, 2012, 16:51:00 »

Ами завиждам благородно! Така трябва навсякъде да е!  good Искам да ми го дадат бебчето веднага, бащата да присъства и след това и на него да го дадат! Това ми е мечта просто! Но...заради стерилността не разрешават. А лекарите, сестрите и санитарите как точно са по-стерилни?  pardon Нали се обличат специални дрехи, шапки, почиства се, мият се ръце със специални сапуни  и т.н.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 01, 2012, 03:09:16 »

 Offtopic Делийски, относно имунната система не си много наясно. Бременната жена произвежда Имуноглобин - антитела, единствените , които преминават през плацентата и предпазват плода от инфекции в утробата. Веднага след раждането новороденото има високи нива на антитела, предадени от майката по кръвен път. Бебета , които са кърмени продължават да приемат тези анти тела чрез кърмата и по този начин   са предпазени от болести и инфекции. Тук не дават стерилни дрехи , освен при секцио и може да присъства и цялото семейство, ако това е желанието на родилката.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: март 01, 2012, 11:47:55 »

Аз не бих желала да бъде до мен в този момент.Въпрос на лична преценка.Мисля ,че и той не би искал да е с мен в този момент.Не,че няма да е супер притеснен,а аз супер нервна.Мисля ,че това решение зависи и от двамата-и от мъжа и от жената.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: март 01, 2012, 12:00:34 »

И Миро не са го карали да облича дрехи и да слага маска. Само беше с калцуни, което важеше за всички и навсякъде в болничната сграда. Аз раждах естествено обаче.
При секцио не мисля, че би трябвало да има външни лица - това си е операция, като всяка друга и е нужна много по-строга хигиена.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: май 10, 2012, 17:18:07 »

Преди бях на мнение, че не искам мъжът ми да присъства на раждането на детето ни, но сега, когато виждам как се радва с мен, как се вълнува на всеки преглед, когато видим мъничето или чуем пулса, как ми помага, определено искам да бъде с мен, когато раждам нашето бебче. Разбира, се ако той го желае.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #305 -: май 11, 2012, 09:56:24 »

Моят мъж също е много щастлив от това да присъства на консултациите с мен, но категорично отказва да присъства на раждането, тай като ще му е нужен екип за свестяване след това blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #306 -: май 14, 2012, 01:00:34 »

http://www.tvevropa.com/bg/news/bulgaria/view/70804

за охлаждане на споровете и страстите   give_rose
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: май 14, 2012, 07:58:29 »

Отговарям на въпроса - трябва да присъства.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #308 -: май 14, 2012, 09:04:20 »

За мен няма нищо по нормално от това бащата да присъства.Моят мъж беше до мен.Само трябва да се уточни ролята нва мъжа при самото раждане.При нас акушерката каза на мъжа ми -Твоето място е до главата и и да и даваш кураж.Не виждам нищо депресиращо или толкова травмиращо за мъжа когато той е там за да държи ръката на жена си и да и дава кураж.
Подобни статии са ми странни.Все пак всичко е до човек.Бащата може да се депресира от новата си отговорност  и роля и без да е присъствал в залата
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #309 -: май 14, 2012, 10:59:43 »

Здравейте и от мен. Ние още не сме стигнали до това дали да присъства таткото или не, но аз определено съм ЗА. Една приятелка роди първото си дете сама (без присъствието на таткото). Таткото твърдеше, че тя е майка, нейна работа е да се грижи за бебето и той почти не помагаше. Но при второто раждане тя го убеди да присъства - сега таткото е неотлъчно до бебчето. Той сменя памперси, той къпе, той става през нощта... Ето затова като ни дойде времето, бих искала мъжът ми да присъства на раждането.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #310 -: май 14, 2012, 11:54:55 »

Няма никаква логика в последния пост. Аз на първото си дете не съм присъствал, даже не бях в болницата, лекарката ме изгони. Каза, че била суеверна да ида да се разходя и ще ми звънна като се роди детето .И после винаги съм си обичал бебето, сменял съм памперси, аз си го миех като е насрано и т.н. Тука в тая тема моите постове се явяват малко контра, защото съм единственият от мъжки род. Пиша единствено , защото ме удивлява колко едностранно може да взимате решение, без изобщо да разсъждавате и да се съобразявате със ситуацията. В повечето ви постове присъства дразнещото " аз каквото реша ще стане" . Затова ви пуснах и статията, за да прочетете за другите гледни точки. Човекът много добре и много неутрално ви е поднесъл истината. Еманципацията мили дами, е широко понятие. Един път искате вие да определяте правилата и да сте силния пол, другия път изпитвате отново нужда да сте нежния пол и някой са ви държи за ръчичка. Хайде първо разберете се със себе си, какво искате и после го обсъдете с мъжа си ( но обсъдете не наредете!). И не забравяйте, че преди години никой не ви предоставяше възможност за избор - просто не можеше. И тогава вашите майки не се чудеха какво да правят. А сега има болници в който даже може да си изберете точно колко и къде да присъства таткото на раждането. И вие се чудите какво да изберете. Извинете, ама според мен нещата са сериозни и трябва да се подхожда по въпроса строго и дисциплинирано! Ако бащата ще присъства, това решение трябва да е внимателно обсъдено и добре мотивирано, а не просто да се яви като лигава прищявка на единия от двамата.Освен това мисля, че лекаря също има право на мнение! Аз например работя само на спокоиствие и ако бях лекар, нямаше да позволя външни хора. Други ще се радват на такова присъствие. Личен избор, но и той трябва да е уважен!
 :offtopic:Относно имунната система бих отговорил на дамата - мила, не знам къде и какво четеш, но повярвай ми, по-голям съм от теб и имам вече нужния опит. Колкото по-малко е, толкова по-уязвимо е бебето и с по-слаба система. Имало в кърмата........, аха има, ама антителата ги няма! изграждат се впоследствие и този процес продължава цял живот!
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #311 -: май 14, 2012, 12:00:35 »

Всеки човек е различен и може би случая, който разказах е изключение (силно се надявам да е!). Наистина, дано мъжете, като този от разказа ми да са малко!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: май 14, 2012, 12:24:41 »

Да,определено такъв тип мъже се срещат все по-рядко,слава богу.Това си е чиста безотговорност.Моят мъж не е присъствал,а е много грижовен и любящ баща.Според мен такава зависимост не съществува. pardon
Относно имунната система и аз не съм съгласна,че бебето е предпазено от инфекции и болести непосредствено след раждането,напротив.Точно тогава то е най-уязвимо и трябва да се внимава.Все пак излиза от една стерилна среда в друга,което не означава да се прекалява,а просто малко предпазливост няма а навреди. smile
« Последна редакция: май 14, 2012, 12:27:06 от carlyangel » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #313 -: май 14, 2012, 12:49:36 »

Еманципацията мили дами, е широко понятие. Един път искате вие да определяте правилата и да сте силния пол, другия път изпитвате отново нужда да сте нежния пол и някой са ви държи за ръчичка. 

Deliysky, май има нещо тук, което е извън ражданията и кой къде трябвало да присъства  Wink. Така ми се струва - аз например говоря за раждане, а изведнъж нещо за еманципацията стана дума, и как жените искали да са силният пол, пък били глезли. Затова нещо не се разбираме  smile.

Смятам, че е напълно нормално да присъства бащата на раждането. За съжаление, времената на соц-а бяха такива - раждането се представяше не като нещо хубаво, а като някакъв сериозен проблем, който се решава само в болнична обстановка, с крещящи сестри и санитарки около тебе, които те карат да се чувстваш като някакъв проблем, не стига че те боли, че си объркана и доста уплашена. На запад е съвсем нормално до теб да има мъж или член от семейството, и това не пречи ни на лекари, ни на никой, именно защото раждането не е някаква гадна болест, а нормален процес, на който лекарят трябва да помогне, а не да ръководи. Не считам, че е нормално лекарят да те "изгони", а още по-малко нормално ми се струва на теб това поведение и отношение да ти харесва и да го смяташ за правилно.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #314 -: май 14, 2012, 14:19:18 »

Силно се съмнявам да имаш мнение от истинските времена на Соца. Майка ми е родина 2 деца, за разлика от сега лекарите са били лекари, никой не я е унижавал и не и е крещял. Никъде раждането не е било представяно като сериозен проблем, държавата се грижеше и всичко беше наред. Лекарите рядко си позволяваха да вземат нещо повече от кутия бонбони, за другото се влизаше в затвора бързо и директно , не като сега. За смъртни случай на бебета се пишеха тонове обяснения и уволнението или прибирането на топло също бяха реалност. По същото време и на запад беше същото, никои не пускаше мъжете при родилките. Напоследък всичко се промени, защото лекарите станаха много алчни и за да ви вземат паричките са готови на всичко. Относно еманципацията, явно не си прочела предните 3-4 поста внимателно. В някой от тях много настойчиво се твърди че таткото ще бъде там, в други дамите пишат, че обсъждат с половинката си. Открий разликата моля те!!!
Относно коментара ми за лекарката и как съм го приел ли? Ще ти отговоря веднага - аз съм се доверил на определен професионалист и това е уважение към него. Не смятам , че българина трябва да бъде специалист по всичко! Още повече със знанията придобити от БГ Мама. Примери мога да ти дам много. Не зная какво работиш, но си задай въпроса - как ще работиш по-спокойно? Ако някой ти виси на главата или без него? Всеки има право на избор, аз уважих мнението на професионалиста. Ако не исках да го уважа, щях да си държа жената в къщи да си ражда сама. За мен детето беше най-важно, сега имам една 12г прекрасна дъщеря. Другото са подробности.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines