Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:51:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трябва ли да присъства бащата на раждането?  (Прочетена 102903 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« -: септември 14, 2007, 09:31:27 »

Наскоро имах спор с мъжа ми - той иска да присъства на раждането на нашите деца, когато дойде време за това. Но аз смятам,че не всеки мъж би издържал на гледката и за това е по-добре да остане в салона и да чака. Вие какво мислите по въпроса ?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 14, 2007, 10:49:43 »

На мен ми е рано също да мисля за това, но определено не е за всеки!  nea Аз като гледах по БТВ "Такъв е живота" за раждането се наплаших самата аз от гледката и то през камерата, а незнам пък на живо какво е от страната не на раждащ, а на наблюдател  angry
Честно казано аз май не бих искала мъжа ми или който и да било друг да присъства на раждането  nea
Не мисля, че ще ми действа успокояващо, защото ще се притеснявам не само за бебето и как да напъвам примерно, но и за него  Girl_sing pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 14, 2007, 11:10:48 »

Аз не бих имала нищо против Денис да е до мен, ама цъ!!! Той категорично заяви, цитирам: "Ааааа, НЕ!!! nea Не мога да гледам такова нещо!!! Като видя какво съм ти причинил няма да искам второ бебе!!! Ще чакам отвън с ваще!!! good"

А има и не малко случаи, в които бащите припадат и анестезиолозите не знаят на тях ли д апомагат или на майката, ставас паника малко!!! Наистина не е за всеки!!!
Активен
tanzen
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87


Много води не могат да угасят любовта...


« Отговор #3 -: септември 14, 2007, 12:41:34 »

Съгласна съм, че не всеки може да издържи, но аз бих искала таткото да е при мен. Пък и кой казва че трябва да гледа точно как се ражда бебето, самото му присъствие би било утеха за мен и ще ми вдъхне сили да се справя. Друг  е въпросът дали майките биха искали това.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 15, 2007, 09:09:27 »

Мен ако питате при всеки е различно и всеки мисли по различен начин.Аз по принцип нямам нищо против да присъства,но наистина това не е за всеки,пък и от друга страна това е добър урок за татковците да видят какви мъки изживяваме ние при раждането на нашето бебе.Да ви кажа моето раждане мина абсолютно безпроблемно,в 8,30 ме приеха без разкритие,без особени болки/ поне така твърдеше акушерката на рецепцията/,а в 10,30 .Просто не е приятно да те гледат много хора и особено бащата.Той евентуално ще има много по-големи грижи особено ако не всичко е готово за бебето и лично аз както от една страна не съм против да присъства / ако той иска/ от друга съм твърдо против,защото освен мен поне тук в Русе е така,има поне още 4-5 момичета които се мъчат в предродилно золо и какво мъжът ми да ги гледа всичките ли.Та аз кото родих дъщеричката си точно след няма и 10 мин до мен раждаше вече друго момиче,как би се чувствала тя ако има и други хора освен лекарите.Да сигурно ще кажете,че ако таткото присъства се правят отделни зали или се ходи в частна клиника,но това за мен е излишен разход,както и повечето майки решават да родят със секцио,което аз напълно НЕ удобрявам,на за това има друга тема
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 15, 2007, 10:15:35 »

Аз смятам ,че мъжа трябва да си знае мястото, т.е. тойняма да гледа на ме по същия начин , ако види какво става в родилнот, а и надали ще иска след това секс след като види всичко.
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 15, 2007, 10:36:48 »

според мен е по-добре, а в повечето клиники, ако искаш да присъства бащата се плаща за ВИП зала, където родилката е сама...
аз някой ден бих искала, все пак е нашето дете и неговата подкрепа там до мен би ми била най-силна, а и си мисля че това е най-важният момент в живота на семейството и е хубаво да се споделя заедно.  Wink
достатъчно е да е там и да ми държи ръката, не е нужно да гледа какво става  Wink Wink Wink  пък вече ако и той иска да присъства ще е чудесно!  good
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 15, 2007, 10:48:39 »

Аз смятам ,че мъжа трябва да си знае мястото, т.е. тойняма да гледа на ме по същия начин , ако види какво става в родилнот, а и надали ще иска след това секс след като види всичко.
Миличка, когато мъжът присъства в родилната зала, той присъства за да е от помощ на родилката, а не за да гледа какво се случва...бъди сигурна, че никой не би допуснал той да стои до "мястото на събитието" и да гледа ей така... Oh my ......няма начин. Пък и неговото присъствие (според мен) би подпомогнало развитието и по- безстресовото раждане, защото все пак до жената ще има някой, които истински да сподели състоянието й и последвалата радост... yahoo
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 15, 2007, 10:51:48 »

Миличка, когато мъжът присъства в родилната зала, той присъства за да е от помощ на родилката, а не за да гледа какво се случва...бъди сигурна, че никой не би допуснал той да стои до "мястото на събитието" и да гледа ей така... Oh my ......няма начин. Пък и неговото присъствие (според мен) би подпомогнало развитието и по- безстресовото раждане, защото все пак до жената ще има някой, които истински да сподели състоянието й и последвалата радост... yahoo

Подкрепям!  yahoo yahoo Bravo Bravo Bravo Bravo
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 18, 2007, 16:09:15 »

Вижте какво намерих за бъдещи татковци , които се двоумят какво да правят smile

http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p6039.html
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 18, 2007, 20:38:55 »

Вижте какво намерих за бъдещи татковци , които се двоумят какво да правят smile

http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p6039.html

Това е още едно доказателство, че присъствието на бащата на раждането не е за всеки  nea но пък има и такива, които биха дали всичко, за да присъстват, без да има някакви "последици" за тях  pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 18, 2007, 20:41:05 »

Вижте какво намерих за бъдещи татковци , които се двоумят какво да правят smile

http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p6039.html

Това е още едно доказателство, че присъствието на бащата на раждането не е за всеки  nea но пък има и такива, които биха дали всичко, за да присъстват, без да има някакви "последици" за тях  pardon

Точно така е, Мария! На една позната мъжа й е зъболекар и с удоволствие Oh my ... иска да присъства на раждането й, а тя ще ражда секцио, че бебо е едричък и още е с главицата нагоре!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #12 -: септември 19, 2007, 00:49:20 »

Аз съм твърдо "За" моя съпруг да присъства на раждането (като му дойде времето разбира се). Не за да гледа през какво минава една жена, за да донесе нов живот на този свят, а за подкрепа - искам да е до мен, за да ми държи ръката. Самото му присъствие ме успокоява и вдъхва доверие. Аз само миналата седмица докато лежах самичка в болнична стая за едни тестове исках да е до мен за подкрепа, а като стигнем до раждането-няма нужда да обяснявам.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 19, 2007, 08:10:48 »

didibaby, напълн те разбирам и на мен ми се иска да е до мен и да ме успокоява, като ми държи ръка, но от друга страна въобще не обичам да ме вижда в такава ситуация, в момент на слабост. Ние двамата имаме доста голям спор за това, защото много държи да присъства, но има време  до тогава. Като му дойде времето ще решеим smile
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 27, 2007, 11:28:24 »

Нашия тати веднъж влезе с мен в кабинета за да види бебчо на 3Д ехограф (иначе всеки път идваше с мен , но седеше отвън) , и му стана лошо.Представям си какво щеше да настъпи ако присъстваше на раждането  Oh my ...
Всеки трябва да си знае мястото и не смятам че мъжът трябва да присъства на раждането smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines