Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:35:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177832 пъти)
 
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #270 -: ноември 26, 2010, 12:23:09 »

van4ii

Ванчи,защо не готвиш само в неделя да речем, 2-е огромни тенджери (под огромни разбирай 3-но или 4-но повече на това което готвиш в момента),така ще има 2-е различни манджи за през седмицата, а като ви писнат паржиш картовки,хапки риба ,аламинут нещо...Wink 2-а часа готвене уикенда,цялата седмица ти е свободна... А пък като не е свикнал така гладен да седи... Това с претенциите всеки ден различно и да е топло от котлона става само ,че ако не работиш... Няма как и двамата уморени и скапани от работа единия да се наказва да готви всеки ден... Аз така правя,ако видиш в какви количества готвя  girl_haha но поне ми се отдава и винаги става много вкусно и не ни писва  да го ядем Wink
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #271 -: декември 17, 2010, 09:28:14 »

Аз също събота и неделя готвя за цялата седмица , моят понякога се сърди ако примерно 3 дни ядем супа и тогава той прави нещо допълнително , но рядко така се случва.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #272 -: декември 17, 2010, 11:25:40 »

lubov4eto

Хихихих и моя се сърдеше, ама му хванах цаката, като ни писне опържа нещо за 10мин, я пелешки хапки,я крилца или рибка,картофки...  girl_haha и така изтикваме до петъка girl_wink
Даже мога да ви дам няколко рецепти за яденета, коитож не ви отнемат повече от 10мин  girl_wink
« Последна редакция: декември 17, 2010, 11:31:57 от maria_lakova » Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #273 -: декември 17, 2010, 15:50:26 »

Привет момичета, аз съм нова във форума и бих искала да добавя моя личен коментар по темата. Моят човек е упорито и инатливо телче, което може да готви много добре, защото те обичат да си похапват, но нарочно не го прави, за да готвя аз. Аз пък му хванах цаката и се опитвам да хитрувам и извъртам така нещата, че да си поделяме задълженията. Защото категорично не съм съгласна аз да правя всичко, а той да седи пред телевизора и да си пие спокойно ракийката, а аз като Уилма от сем. Флинстоун да хвърча наляво и надясно. Не става, няма как да съм перфектната домакиня, перфектната майка, перфектната любовница, майка, снаха и т.н. Смятам, че трябва още от самото начало да поставим границите и прага на допустимост, а не да им позволяваме да ни тъпчат и също така ако мама не го е научила на някои неща, ще имаме ядове, но ще трябва да си го превъзпитаме някакси. Dance2
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #274 -: декември 17, 2010, 16:05:00 »

Harmony

Точно така,както го свикнеш в началото , така ще и занапред...  pardon
А пък той като обича да готви (права си няма телец чревоугодник,който да не готви girl_wink и аз съм теле и цял ден в главата ми рецепти...  girl_haha) той да пеме готвенето, а ти чистенето и миенето на чинии smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #275 -: декември 17, 2010, 16:24:46 »

Дааа, така си е, Harmony! Браво на теб! При нас той може да готви, но откакто живеем заедно да го е направил 3-4 пъти. Когато живееше сам си готвеше постоянно, но вече като има жена за какво му е  laugh Шегувам се, на мен ми доставя удоволствие да готвя и не ми тежи, стига той да поема някакви други задължения. И се радвам, че като станем в събота сутрин хич не ме пита "ще чистим ли?", ами знае, че прахосмукачката, банята и мопа са в негови ръце!  Bravo
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #276 -: декември 17, 2010, 17:23:38 »

Браво Мариад, само така  Bravo
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #277 -: декември 17, 2010, 17:34:18 »

Аз бях в стачка 2 месеца само пералня пусках и другите неща той ги правеше diablo да види дали ми е лесно на мен. Докато си живееше сам си чистеше и готвеше после се събрахме и тук чорап там чорап я една стачка та да види  danceg сега вече се погодихме  blum
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #278 -: декември 17, 2010, 17:46:19 »

хихихихиххи
това със стачката определено минава, е ако не е непокис де и аз съм пробвала така ама при 2-ма непокиси.. нема как.. трябва и ,,намилане,,  beating
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #279 -: декември 17, 2010, 18:18:16 »

 funnytooth sarcastic разсмяхте ме с тези стачки!
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #280 -: декември 19, 2010, 10:32:32 »

lubov4eto

Хихихих и моя се сърдеше, ама му хванах цаката, като ни писне опържа нещо за 10мин, я пелешки хапки,я крилца или рибка,картофки...  girl_haha и така изтикваме до петъка girl_wink
Даже мога да ви дам няколко рецепти за яденета, коитож не ви отнемат повече от 10мин  girl_wink
Ами  ако не те затруднявам прати на личните някоя друга бърза рецепта
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: декември 19, 2010, 10:50:27 »

fashion, я направо отиди моля те, в темата за Готвенето и сподели там за тези бързи рецепти:)
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #282 -: декември 19, 2010, 20:11:22 »

Аз като се замисля, рядко готвенето ми отнема повече от 20-тина минутки (имам предвид приготовлението). Времето за печене/варене не го броя, защото се чувствам свободна да се захвана с нещо друго.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #283 -: декември 19, 2010, 21:53:29 »

Аз броя само чакането докато стане banana другото на бързо става
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 27, 2011, 14:30:10 »

Момичета, много се смях на коментарите тука smile При нас ситуацията е - тотално равноправие! Задълженията се делят и точка. Той си го знае и го одобрява и досега - за 6 години живот заедно, не сме имали преракания. Когато имам повече свободно време - поемам малко повече и обратното. В момента мъжа ми е много зает, тъй като и доучва една магистратура редовно и през вечер хвърчи по лекции, та разбираемо - аз готвя през седмицата. Но през уикенда да го видите как вършее с прахосмукачката и мопа smile Иначе ми е голям майстор и се справя със всички такива ремонти из нас - което силно оценявам, че днешните мъже нещо много се изнежиха и не могат една крушка правилно да завият...
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines