Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:35:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177863 пъти)
 
_sealight_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: септември 07, 2009, 12:04:24 »

ние се справяме идеално-задълженията са разпределени още преди да се приберем от работа pardon
голям сме екип  tease.слънцето помага за всичко-нямам грам оплакване(освен бърсането на прах,но това го решихме-прах бърша само аз,и без това след него пак трябва да се мине funnytooth)
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: септември 11, 2009, 10:54:29 »

Ххахар ами и аз да си похваля момчето Bravo judges
Много ми помага с всичко чисти, простира, ама мъж за милиони.Само готвенето му куца, но все пак и аз някъде трябва да се развихрям  randma

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #227 -: септември 21, 2009, 11:28:01 »

Моето мнение, че всеки мъж от майка си е научен да се върви след него - хвърли си фланелката и дънките на стола в спалнята и автоматично след него тя се прибира сама и т.н. В началото като заживяхме заедно с моя приятел, той всичко чакаше на готово. Но сега си го научих и се гордея с него, че всичко може да върши (и не толкова да може, а просто да свикне да го прави, не е голяма философия) - и съдове мие, и прахосмукачка пуска, и готви, и боклука хвърля... Аз не мога да готвя, признавам си, след като заживяхме заедно се наложи да се готви и започнах от малки лесни неща пърженици, но после се оказа, че на него си му идва от вътре и се справя чудесно в кухнята. Сега той ни е готвача (вече 3-та година живеем заедно) и всичко може да прави.
И така - мнението ми е, че не може една жена да върши всичко, трябва да има разделение на задълженията или не разделение, а просто всичко да се върши заедно, за да не се приема като болно място.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: септември 22, 2009, 12:30:27 »

В моето семейство,колкото и старомодно да звучи,жените вършат домакинската работа и угаждат на мъжа.Рядко имам спешна нужда от помощ и се чувствам кофти когато го накарам да свърши нещо.Готви само когато иска да покаже колко хубава супа прави,не чисти,но пък  с мъжките неща равен  няма.Само компютъра носим на ремонт,всичко друго сам си прави.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: септември 23, 2009, 15:32:02 »

Моят мъж пък във всичко ми помага,поне засега! И в готвене и в подреждане и в почистване и хубавото е, че го прави с желание. Дано така да продължи и занапред girl_wink
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: септември 30, 2009, 10:47:27 »

ние с милото си разделяме работата точно на половина - той цапа, разхвърля, мързелува и си разхвърля чорапите където му падне, а аз чистя, готвя, пера и подреждам  pardon
от време на време се отчита с едни пържени картофи  Bravo но на мен и това ми стига  Bravo
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: септември 30, 2009, 11:03:13 »

Милото прави кафенцето, а преди като гаджета ми правеше и сандвичи за закуска girl_in_love
Сага помага във всичко, но трябва малко да го подсетя, че ми трябва помощ blum
Активен
Peteto23
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: септември 30, 2009, 12:28:31 »

Когато се събрахме да живеем заедно нищо не правеше,трябваше да ходя след него и да подреждам.Но след няколко месеца да видиш как се научи и помага.Когато готви трябва след това цял ден да чистиш,но важното е,че се сеща и много ми помага.Надявам се и когато се роди бебето да ми помага.
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: октомври 01, 2009, 13:24:38 »

за съжаление при мен е точно обратното - като тръгнахме не ми даваше да пипна нищо, с течение на времето това се промени
като се пренесе при мен в началото ми помагаше - разбира се и това се оказа намаляваща прогресия.
е сега... почни нищо не попипва, ама да не се повтарям  blum
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #234 -: октомври 15, 2009, 09:49:47 »

При нас също няма разпределение на задачите.Моята свекърва все казваше"..не съм си възпитавала синовете ми да вършат домакинска работа.." diablo
Да ама не.Явно на мойто мъжле все пак му е приятно.Много рядко го карам да ми помага.Единствено не обича да мие вилици и лъжици и в готвенето е гола вода.
Но мие подовете,прозорците,полива ми цветята,простира и най-хубавото,е че той гради-мен хич ме няма.
Така,че не мога да се оплача ПОНЕ ЗА СЕГА smile
А и общо взето обичам всичко да правим заедно.Дори и простираме заедно.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: октомври 15, 2009, 09:55:40 »

Не мога да не похваля моя мъж - след сватбата не намирам време ноктите да си изрежа , а за чистене още по - малко, но той милия (понеже има повече свободно време) чисти, готви , пуска пералня... Чак се чувствам неудобно, кото ми събира чорапите от земята smile . Разбира се и аз правя какавото мога - когато съм си у дома го карам да си почива или просто да ми прави компания докато аз сготвя нещо.
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #236 -: ноември 12, 2009, 14:43:44 »

Тук е мястото и аз да похваля моята половинка. Докато си живееше сам вършеше всичката домакинска работа- включително и пране на ръка, но без готвене. От както и аз се нанесох се е поразглезил доста, но продължава да простира всичкото ни базкрайно пране, което много ме радва, защото аз не обичам да простирам.
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #237 -: ноември 12, 2009, 15:37:17 »

все пак си мисля че трябва да има някакво разделение на задълженията или поне мъжете да помагат..не може и двамата да ходят на работа и само жената след това вкъщи да се чуди от кой край да подхване домакинската работа хем да ходи на работа и къщата да блести и да е сготвено и т.н. все пак жените не са от камък..не е редно мъжете като си дойдат да питата само какво има за ядене  и да се цопнат пред телевизора без нищо да бутнат...напоследък това все по често започва да се случва а не трябва...това което казах въжи както за жените така и за мъжете...просто трябва да има някакъв баланс все пак никой не е от камък..раздвам се че моя приятел също ми помага във абсолютно всичко
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #238 -: ноември 13, 2009, 11:21:40 »

Моичкия беше свикнал, нищо да не прави. Имало женска и мъжка работа.  Oh my ... След като му казах да ми осигурява поне по 3000 на месец и да не ходя на работа, ще съм съгласна. Сега всичко прави простира, чисти с прахосмукачка, хвърля боклука, мие чинии и т.н
Трябва да има баланс в тези неща
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 13, 2009, 12:52:08 »

Сега всичко прави простира, чисти с прахосмукачка, хвърля боклука, мие чинии и т.н
Bravo на милото ти, дай рецептата, това с 3000 няма да помогне, защото той знае, че като стоя в къщи и crazy
Милото ако го видя да простира ще се спукам от funnytooth ROFL
Вчера обаче беше подредил масата (влици, чаши, салфетки, мезетата и питието) и ме чакаше за вечеря give_rose
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines