Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:58:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177807 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 20, 2009, 11:58:08 »

Я и аз да си похваля гарджето тук  girl_wink
Моето мило ми помага във всичко! Изобщо не мога да се оплача - прахосмукачката я пуска само той, боклук също аз не хвърлям. Има неща от готварството, където се справя по-добре от ме Girl_hide
Само с пералнята не сме се научили на 100% да работим, но няма проблем за това.
Не мога да се оплача изобщо - нищо, че са били 3-ма мъже вкъщи свеки много добре ги е научила да помагат на жените си  girl_wink
Разбира се и той винаги може да разчита на мен, когато му трябва помощ в нещо  good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: февруари 13, 2009, 11:23:29 »

разделяме си нещата вкъщи. Понякога се глади той, готви изхвърля боклука абе изобщо немога да се оплача от него. А по повод готвенето е истински кулинар, бие ме по всички параграфи  pardon
Моето мъжле си ми помага-това е.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: февруари 16, 2009, 11:24:48 »

Ние,за 4 год. и половина бих казала,че доста добре сме си разпределили задълженията вкъщи и то без да говорим,просто така се наредиха нещата,че нещата от домакинската работа ,които аз не обичам да правя ги прави той!  air_kiss
Например аз готвя и подготвям масата за гости ,а след това той мие чиниите,аз минавам с прахосмукачка той минава със стирката,той хвърля боклука аз слагам новата торба в коша,при сменянето на чаршафите винаги ми помага!  twohearts
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: февруари 16, 2009, 15:42:16 »

мойто момче много ми помага. Почти винаги (така се случва от няколко месеца насам) чисти той... Готви си, защото не ми остава време... Мие си чиниите. И боклука винаги той хвърля... И какво ли не.
Затова, когато мога го глезя с моите си специалитети.
Bravo Bravo Bravo
Активен
KiMi_K
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #214 -: февруари 21, 2009, 21:06:33 »

DIVA, при нас няма "заковани" задължения! Всеки помага на другия, така работа/задълженията се свършват по-бързо и после всички си почиват заедно!!! Това е много важно: всичко да се прави заедноDance
Е, разбира се има си и някой мъжки, неща, например, смяна на крушки, разместване на мебелите (под моите Girl_sing "строги" напътствия: "сега на ляво, не, не върни, малко в страни и т. н."  tease), както и готвенето, зедно с кухнята си е само МОЯ територия!  beating и не пускам друг!!!   yahoo

Но при всяко семейство е различно! good

И на мен ми се иска да е така, но ми се струва че мъжа до мен мисли че има женска и мъжка работа! Но се старая както казваш ти всичко да се прави заедно, защото иначе все някой ще се чувства роб на другия, което е потискащо за една от страните и то обикновенно на жената!
Та сега се радвам когато правим нещата заедно, така всеки се чувства нужен!
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #215 -: февруари 24, 2009, 16:41:17 »

аз искам да споделя мнението на KiMi_K,
при нас общо взето правим нещата заедно. Когато аз съм заета или не се чувставам добре милото върши абсолютно всичко без да го моля или да го подсещам . За това мога да го похваля  Bravo Bravo Bravo
Но естествено ги има моментите, когато сякаш забравя май smile или се прави - тогава почти всички задължения са за мен. Е, сега неискам някой да реши че си оплювам момчето, напротив... blum
Това е до сега за две годишно съжителтво...  girl_wink
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 25, 2009, 20:57:22 »

Ние,за 4 год. и половина бих казала,че доста добре сме си разпределили задълженията вкъщи и то без да говорим,просто така се наредиха нещата,че нещата от домакинската работа ,които аз не обичам да правя ги прави той!  air_kiss
Например аз готвя и подготвям масата за гости ,а след това той мие чиниите,аз минавам с прахосмукачка той минава със стирката,той хвърля боклука аз слагам новата торба в коша,при сменянето на чаршафите винаги ми помага!  twohearts

И аз това с чаршафите хич не го мога сама. Онзи ден се опитах, но най-накрая го извиках защото се бях завързала на възел  pardon
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #217 -: февруари 25, 2009, 23:50:05 »

това с чаршафите и на мен се случва  Girl_hide  smile
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #218 -: март 12, 2009, 00:22:22 »

Здравейте и от мен,реших и аз да споделя пътя по ,който изминахме за да стигнем до сегашното разпределение на задълженията в къщи.И аз подобно на повечето жени не обичам да ми се пречка някой в кухнята и предпочитам да няма много много навалица там,ее може да ми смъкне някоя тенджерка от шкафа или да ми отвори бурканчето примерно ... blum ама останалото аз си знам работата.
При мен предисторията е малко по-дълга,но като малка вкъщи винаги е имало мрън-мрън,баща ми все се месеше как да се готви,а той миличкия едно яйце с зор ще изпържи,и така все много акъли ,а пък в крайна сметка все мама вършеше всичко.И така дойде момента и ние заживяхме заедно с мойто слънчице,но не само двамата а и с още един негов приятел...Та какво се получи,ходим си ние на работа(е което не мога да отрека че бачкат здраво бачкат хората),ама и аз по цял ден изривам и не съм се спряла,та връщам се -и се почва готвене,миене на чиниите,слагане на масата,вдигане на масата ...хммм P-(Нещо май не се включваме заедно...Съквартиранта много добро момче,ама трябва да го подсети човек,един път,втори път,на мен ми писне и ставам сама да го направя.И така 1 вечер,втора вечер и на третата ..лелеееееееееееее Boy cry Boy cry tazran :tarzan:Един бърз разговор на 4 очи в спалнята и да видиш на другата вечер милички и кротички как се втурват да помагат.Както свикнат в началото така си и отива,а ако са повече мъже да не стане случайно номера че го командвам, за тва на 4 очи и си знае.. :lacnl8:И така да видите как си живеем аз сама с трима мъже-как чистят,хвърлят боклука,пазаруват,ремонтират каквото има ,а аз.....чистя и им готвя blush
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: март 13, 2009, 18:11:19 »

Аз съм толкова щастлива, че моята любов е свикнал да помага на майка си вкъщи. Още от първия ден заедно каза - "мога да помагам във всичко, единствено не мога да пера и гладя". Ами то пералнята сама си пере yahoo, а гладенето ще го преживея. Като не може да пере, бързо свикна да помага в носенето на легена и в простирането. Няма само аз да мръзна я а и сам предложи да ми носи лехена. А като оправям леглото си го викам да ми помага. Понякога когато съм изморена или имам и други задачи, не ми дава да вдигам масата и да мия чиниите, а го прави той. Друг път ми приготвя вечеря за изненада или готвим заедно. Заради работата и понякога си е по цял ден вкъщи и това май е в мой плюс за помоща, която ми дава в домакинстването. Дрехите винаги си ги подрежда и си ги слага в гардероба, когато ги сваля, а тези за прането си ги слага в коша обърнати на обратно. Понякога толкова много ме улеснява Bravo Bravo Bravo heart heart heart как да не го обичам. и с това си заслужава глезене от време навреме.
« Последна редакция: март 13, 2009, 18:12:57 от valia_diva » Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #220 -: март 13, 2009, 20:15:48 »

Ех ами как да не заслужават глезене ,те толкова са си добри нашите мъжлета,толкова много ни помагат :bravo:Просто сме си благословени с тях.Не е като едно време май,преди все са били научени че жената си стои в кухнята а те чакат на масата с потропването да им се сервира.Хубаво е,че вече знаят от собствен опит колко е изморително да се върнеш от работа,да си приготвиш ядене,да си измиеш и подредиш...Някак си като го получаваш наготово не го цениш,ама като се потрудиш виждаш че не всичко е факт,а някой се е потрудил за да го направи.Тъпо е схващането ,че домакинската работа не е работа-аз като знам колко време отнема всичко,това си е доста усилия и труд.Така че ние сме късметлийки,че нашите мъже са научени да помагат,пък и ние с каквото можем да им помагаме пак е добре дошло.Аз никога няма да откажа да му помогна нищо че е мъжка работа,все пак и той ми помага с толкова неща,пък и на мен ми е приятно да прекарваме повече време заедно blush
Активен
Ivinnka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: март 15, 2009, 21:58:50 »

Здравей,
строго разделение е трудно да има ми се струва в съвременния свят на еманципирани жени, но една стара максима мисля си остава в сила-"Както го свикнеш така ще си отиде", така че самата ти трябва да имаш някаква "визия" за тези ви отношения и да си я спазваш, работата на кантар не може да бъде никога, при нас няма строго определени правила но мога да кажа че съпруга ми ми помага в домакинските задължения повече от колкото съм очаквала даже и аз естествено нямам нищо против smile Пожелава същия късмет и на другите дами!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 06, 2009, 20:15:39 »

А пък аз отказвам да приема, че моето момче ми помага на мен когато изхвърля боклука. Защо да не му помагам аз на него, когато пускам пералнята? Работим една и съща работа, едно и също работно време, отказвам да приема, че къщната работа е мое задължение и той помага на мен. Иначе всичко върши освен миенето на тоалетната, банята, кухнята (работата с Доместос) и да пуска пералнята. Но, примерно, аз не чистя балконите и разни други неща, сигурно, ама в момента не се сещам. И когато нещо не е доволен от обстановката - ами за толкова ми е стигнал ентусиазмът - сцената е твоя, развихряй се! И той се развихря без да мрънка. Добричко ми е!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: август 30, 2009, 14:14:19 »

при нас май малко несправедливо е разпределението аз върша домакинските неща всички за които мойете дса се сетите а милото техничарските неща като феодален строй сме малко tennis
Активен
petia10
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #224 -: септември 07, 2009, 09:29:48 »

Той готви  smile а аз мия чиниите  и чистя след него  laugh
той пуска пералнята аз простирам  Bravo
помага за всичко без да го моля  blum
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines