Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:00:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177857 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #195 -: май 12, 2008, 12:42:57 »

Аз съм си създала един навик, който мисля, че действа много положително на атмозферата вкъщи и го мотивира да ми помага повече и да поема инициативи. А той е - да бу благодаря за всяко нещо. На някой може да му е смешно, но си мисля, че е важно да се цени труда на другия. Например - "благодаря ти, че си измил чиниите", "благодаря ти, че прибра обувките/изми стъклата/простря" и т.н. Старая се нищо да не остане незабелязано, защото когато пък е пропуснал нещо, със сигурност го забелязвам, и така поне има баланс smile heart
И аз го правя!!!!! Дори и да си е някое "негово задължение". Помощта и усърдието им трябва да се стимулират  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: май 12, 2008, 16:17:06 »

аз минавам на "инспекция" след него и задължително му казвам - "Справил си се перфектно! Браво"  Bravo А вече взе и да ми харесва как ги прави нещата - дали аз свикнах или той се научи не знам
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: май 28, 2008, 08:53:15 »

моят мъж ми помага много.ние нямаме точно разпределение на задълженията.и двамата мием чинии пускаме прахосмукачка.когато той е изморен аз поемам инициативата-и обратноsmileсамо като готвя не обичам да ми се пречка,той идва и само:какво да ти помогна;дай това да го нарежа ..и такаsmileсамо като готвим месо той си се оправя,че мен ме е гнус да пипам-примерно настръхнала кокошкаsmile
Активен
Kleo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #198 -: май 28, 2008, 14:01:07 »

И ние нямаме конкретно разпределение на функциите. Всеки прави по нещо дори и в кухнята! Така всичко става по-бързо и имаме повече време за почивка после, а и прекарваме по-дълго време заедно по този начин!
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: юли 22, 2008, 12:17:13 »

и с нас е така..от около два месеца живеем заедно...е, минахме малко през периода " защо да прибирам това" или " забравих да сложа за пране това " , но вече се справяме по-добре...ние живеем с моите родители и брат ми сестра ми, които са по-малки от мен, но сме в къща и за това се решихме на такава крачка - хем моята алергия да се чувства добре на чист въздух, хем да сме си заедно...мога само да похваля Жоро - мъжки се държи при тази ситуация и се справяме добре, дано и занапред да е така Wink иначе специално разпределение няма - помага ми за всичко Wink
Активен
karmella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #200 -: юли 24, 2008, 14:50:56 »

Като се замисля...аз само готвя, пускам пералня, простирам и гладя.Доскоро миех и чинии, но не можело то така и се обзаведохме със съдомиялна.Милото чисти - прахосмукачка, миене на прозорците и прах, тупа, има грижата да изхърля боклука, да слага и да вдига масата.Не го пускам в кухнята, че има голяма чупливост, но пък е страшен педант и цял ден може да прекара в шетане  smile
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 22, 2008, 10:12:03 »

я побут на темичката... моят мъж много помага вкъщи, голям чистник излезе, а и доста вкусно готви.. всъщност задълженията са ни почти наравно, гледаме да правим каквото можем заедно, така е най-приятно.. ама се случва някой глезунчо да не иска да пипне нищо, но се редуваме в това  danceg
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 22, 2008, 11:33:16 »

И ние сме се разпределили справедливо. Аз се занимавам основно с готвенето, пране, гладене, бърсане на прах. Съпругът ми пуска прахосмукачка, мие подове, банята, тоалетната, мие чиниите почти всеки ден  smile хвърля боклука, пазарува.  Bravo То май за мен останах по- малкото неща Xixixi , но такъв си е- гледа да ме отменя за доста неща, за което съм му благодарна.
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: ноември 04, 2008, 14:08:03 »

Ние сме се разделили справедливо. Когато има нещо да се върши взаимно си помагаме. Почти във всяка домакинска работа участват и двамата. Единственото, което не правя аз е да мия прозорците, за което много съм му благодарна smile
Активен
silvanka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94


Ние-това е повече от аз и ти!


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 19, 2008, 23:01:01 »

То като се замисля май аз правя всичко, ама той работи много и е разбираемо,иначе ако съм болна или уморена ме отменя good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 20, 2008, 00:19:17 »

То като се замисля май аз правя всичко, ама той работи много и е разбираемо,иначе ако съм болна или уморена ме отменя good

Абсолютно същото е и при нас, милото почивен ден няма и всеки ден е кажи-речи по десет-дванайсет часа зает, направо сърце не ми дава да "разпределям" задължения, важното е, че някой път се сеща и ми помага, а като не се сеща и аз припомням, като ми писне  Wink
Но ми е жал да го тормозя като знам колко много работи. sad
А ако съм много уморена - веднага се заема, а ако не го направи - поне не мрънка, че не съм свършила нищо, за което много си го обичкам.
Миналата седмица като бях болна, абсолютно всичко той вършеше и то самоинициативно  good, без да го карам, даже почнал и прането да сгъва, преди като го прибираше и го струпваше на купчина, направо много ме трогна, хем аз почнах да се чувствам по-добре накаря и си лежах вкъщи по цял ден, ама той - не, та не, всичко вършеше сам!  Bravo

Така че в други дни и периоди, не ме е яд, че върша повечето неща аз, тъй като знам, че има ли време, сили и възможност или ако аз не съм в състояние - мога да разчитам на него!   Bravo
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 11, 2008, 12:16:56 »

То като се замисля май аз правя всичко, ама той работи много и е разбираемо,иначе ако съм болна или уморена ме отменя good


Нямам какво да добавя.И ние сме така.  yahoo yahoo yahoo
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #207 -: декември 18, 2008, 23:54:36 »

правим всичко по разпределение и аз изобщо немога да се оплача-той отговаря и мие банята с препарати,фритюрника,фурната и всичко останало като мъжка работа.Ама ние какво ги изкарахме тези мъжееееееее danceg :danceg:по-перфектни от на книга!!! girl_wink
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: декември 26, 2008, 00:21:05 »

То като се замисля май аз правя всичко, ама той работи много и е разбираемо,иначе ако съм болна или уморена ме отменя good

и ние с моето мъжле сме така
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 20, 2009, 11:51:03 »

Да се запиша и аз!Тъй като с мъжа ми от скоро живеем сами, нещата при нас за сега стоят така,  няма определени мъжки или женски задължения - всеки се захваща с нещо-чистим, перем, готвим.... правим всичко заедно.Нуждаем се  от почивка и двамата, но къщната работа трябва да бъде свършена и колкото по-бързо се справим, толкова повече време ще имаме време за нас. Така, че двамата се обгрижваме взаимно... Дано нещата продължат и за напред така... smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines