Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 01:19:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177850 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 08, 2007, 12:35:58 »

Ние двамата се събрахме,единия обича да спи до късно,другия рано рано става,и така пускам в почивните дни пералня вечер и на сутринта познайте,Ваня си спи до късно мъжа й простира дрехи и мие чинии.Освен това минах с номера че не мога да гладя панталони и ризи и сам си ги глади,е правя изключение но рядко.Мие чинии от време на време,пуска прахосмукачка,но много рядко(тази седмица за първи път от много време защото бях болна)и не готви.Но си подрежда дрехите и всичко останало,не мога да се оплача.Ех,ако можеше и да готви цена нямаше да има girl_in_love

Моичкият готви понякога е, не е кулинарен Бог, но се справя чуедесно! А какви романтични вечери ми спретва, понякога... girl_in_love, само дето е много рядко! girl_wink
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #61 -: февруари 08, 2007, 16:06:55 »

 Щастливка girl_in_love
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 08, 2007, 17:43:32 »

У нас е подобна картинка като на vanis .
Аз ставам по-късно  Sleep . Милото мие чинии, простирането гледаме да се редуваме. Готвенето май го пое майка му. Ние двамата готвим заедно понякога. Той реже аз бъркам, после хапваме заедно  Torte Прахосмукачка пускам рядко защото той ме изпреварва. Като се замисля  LAUGHTER май той върши повечето работа  Blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 08, 2007, 17:59:47 »

Когато аз работех, а той не, беше поел всичко и като се прибера ми казваше: Sunshine "Почивай си, ти си била на работа!" girl_in_love

А сега е обратното и мисля, че е съвсем нормално, но милото пак много ми помага!!! любов заедно
« Последна редакция: февруари 08, 2007, 18:01:33 от Bulechka_TS » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #64 -: февруари 08, 2007, 21:07:18 »

Момичета, наистина сте щастливки! Направо ви завиждам с такива мъже, които сами проявяват инициатива!  Bravo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 08, 2007, 21:09:17 »

Ох то май аз съм от тези поспаливите,а мъжлето от раннобудните.Но като има желание никой не го спира! yahoo
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #66 -: февруари 09, 2007, 15:32:59 »

Момичета, наистина сте щастливки! Направо ви завиждам с такива мъже, които сами проявяват инициатива!  Bravo


Милото много помага, ама чак пък инициатива  crazy. Каквото му кажа всичко прави, но самичък супер много не се напряга, както той сам си казва "да не съм луд сам да се набутвам  crazy". Иначе пуска прахосмукачката, мие пода, мие и чинии, простира, слага масата, бърше ваната и т.н. Не готви (само пица, сандвичи и кюфтета) и не пере, иначе за каквото му спомена-веднага се хваща. Щото аз съм от тия дето мрън-мрън -тъй че не отказва, много е миличък. Но и майка му го е свикнала да помага  Bravo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 11, 2007, 17:12:27 »

МЪЖЕТЕ И ЖЕНИТЕ В ДОМАКИНСТВОТО

Когато мъжът готви, това значи, че е готвач. Ако говорим за жената обаче, това е нейно ежедневно задължение. Ако мъжът гледа деца, следователно това е професията му. Ако жената се занимава с тях, го прави преди и след работа. Освен това жената чисти, най-малко веднъж седмично. А мъжът... Никога не чисти, освен ако не е чистач. Излиза, че Европа е далеч от равнопоставеността мъже-жени в домакинството.

Ето тук има още по темата:
http://www.rfi.bg/prog/euaccent/show.shtml?indexa=no&news_NUM=576&program=euaccent&type=show
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 11, 2007, 18:44:30 »

Цитат
... Все пак се правят опити това положение да се промени. Така е в Испания. Оказва се, че там разделянето на домашните задължения между съпрузите е задължително....

А това?! beating
Цитат
... Жената, например, пере по един начин, който е странен за мъжа. Най-често мъжът слага всичко в пералната машина, без оглед на материите и цветовете, програмира на 30 градуса и готово. Жената, естествено е ужасена и казва- остави, нека дрехите бъдат само мое задължение. Освен това мъжете са по-адаптивни към новите технологии и машини.
Много ми е познато!!!

Цитат
... Домакинските работи отнемат средно по 3 часа дневно на човек. Жените обаче продължават да водят по отношение на работата в къщи, които поглъща 4 часа и 50 минути. Най-много в домакинските задължения отнема готвенето. Националната статистика сочи, че жените се въртят около печките средно 75 минути на ден, докато мъжете се занимават с готварски работи средно 10 минути на ден – правене на кафе, чай, сандвич. При друга трудоемка работа като чистене съотношението е почти същото. Жените чистят повече от мъжете. Но за разлика от жените, мъжете се занимават повече с децата. Анкетираните мъже признават, че предпочитат да се грижат за децата, да играят с тях. ...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 11, 2007, 18:49:00 »

Обаче честно да ви кажа не бих понесла мисълта че ще отделям по 4 ч и 50 мин на ден за домакинска работа.Мога да свърша нещо много по-стойностно и важно за това време.Колкото по-малко домакинска работа толкова по-добре.Но и домашна помощника не бихме си взели-нещо не съм фен. crazy Girl_sing End
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 11, 2007, 19:34:26 »

Обаче честно да ви кажа не бих понесла мисълта че ще отделям по 4 ч и 50 мин на ден за домакинска работа.Мога да свърша нещо много по-стойностно и важно за това време.Колкото по-малко домакинска работа толкова по-добре.Но и домашна помощника не бихме си взели-нещо не съм фен. crazy Girl_sing End

Определено е така!!! Никаква домашна помощница, че току виж после пишем в темата за изневерите!!! girl_wink
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 23, 2007, 11:05:23 »

Привет,

поздравления мили дами с такива грижливи половинки! На мен ми предстои с моето съкровище да живеем заедно и още незнам какво ще се получи със съвместните домакински задължения, защото водим доста оживени "дискусии"! Опитва да ми лансира идеята за мъжки и женски задължения! Не знам...Но ако наистина и после продължи в същия дух, ще има  hunter  beating Инае много си се обичаме Dance Аз нямам нищо против да домакинствам, поне засега, защото определено ще ми е приятно да го правя в собствения си дом, но да се превърна в домашна прислужница, а той само да бейства... НАдявам се , все пак да се споразумеем. Има доста наичини за това!  Girl_sing
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #72 -: февруари 23, 2007, 18:24:21 »

Според мен, трябва още от самото начало на съжителството да се разберем с половинката на кой какви ще са задълженията в общия дом, защото след това навиците трудно се променят.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 23, 2007, 18:26:13 »

Според мен, трябва още от самото начало на съжителството да се разберем с половинката на кой какви ще са задълженията в общия дом, защото след това навиците трудно се променят.

При нас всичко с еполучи от самосебе си!! pardon girl_in_love LOVING
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #74 -: февруари 24, 2007, 00:47:02 »

Според мен, трябва още от самото начало на съжителството да се разберем с половинката на кой какви ще са задълженията в общия дом, защото след това навиците трудно се променят.

При нас всичко с еполучи от самосебе си!! pardon girl_in_love LOVING

Браво, браво! Хармонична двойка сте си вие! А за моята половинка ще има  beating  hysteric
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines