Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:59:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177890 пъти)
 
Mariasto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 11, 2008, 16:47:38 »

Ние пък някак негласно сме си разпределили нещата...например само аз мия чинии, милото много мрази (казва, че ако е сам ще си взема за еднократна употреба  Girl_hide), аз пък никога не простирам, само той...той хвърля коша; и двамата се изявяваме в кухнята, но повече аз...
по-често аз чистя, по-често той пуска пералнята, аз сервирам масата, обаче той я вдига после...
и така
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 18, 2008, 10:48:47 »

Ние почти всичко правим заедно с малки изключения. Примерно само той готви, само аз мия чиниите! За боклука се редуваме, който излезе пръв той го изхвърля. Но много ми е добре когато се прибера от работа единственото задължение ми е да сервирам, защото той всичко е подготвил drinks
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #182 -: март 18, 2008, 14:10:07 »

при нас аз готвя, чистя баните и бърша прах, пускам пералнята и гладя (защото обожавам да гладя!!!! lol, а той мие подовете, колите и поправя разни неща, а също и прозорците са негово задължение. Чиниите и боклука се редуваме. Искам да ви кажа обаче, че ние вече от 1 година живеем заедно и в началото той не искаше да прави нищо, така че се гордея с моята дресировка smile leon
Активен
jancen
Любопитен
*
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 24, 2008, 15:29:12 »

Ние нямаме точно регламентирани задължения , общо взето се редуваме , когато аз съм изморена ТОЙ , или обратното  smile
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #184 -: април 06, 2008, 15:30:21 »

Ние нямахме проблеми с това и сега сме си разделили задълженията почти наравно. Той си е научен на всички домакински дейности и ми помага smile Само с миенето на чиниите се скатава малко, но кой ли обича да го прави  pardon
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 08, 2008, 10:54:35 »

Само така момичета, колкото по-рано си ги "възпитаме" да ни помагат толкова по-добре. Че след това ни идваа на нагорно  danceg И аз нямам проблем с милото, когато трябва винаги помага  Bravo
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 17, 2008, 13:23:21 »

Аз искам да похваля мъжа си, че винаги много ми е помагал, но откакто забременях се старае още повече да прави повечето неща той, за да не се натоварвам аз!  blush Незнам какво щях да правя без него - наистина страшно много ми помага и то без да съм го карала да го прави, а сам изявява желание!  good Дори ми става съвестно понякога, защто много често му правя забележки за глупости, а той милия толкова се старае за всичко  blush
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 24, 2008, 20:32:44 »

Ние нямаме точно регламентирани задължения , общо взето се редуваме , когато аз съм изморена ТОЙ , или обратното  smile

И ние сме така  pleasantry
Забелязала съм обаче...че когато мама му е наблизо не пипа нищичко , няма ли я - ми помага ужасно много , незнам защо обаче  crazy
Активен
_Deskata_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 26, 2008, 00:12:58 »

Ние не сме се разбирали кой какво ще прави - когато се налага и той мие чинии, и двамата изхвърляме боклука, пак и двамата чистим и т.н.... Хубавото е, че когато се запознахме, той вече отдавна живееше сам и е свикнал да се оправя с тези неща.  good
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #189 -: май 11, 2008, 02:11:04 »

Да кажа и аз за нашия случай. Като се събрахме, изпаднах в шок, трябва да призная  crazy Имах чувството, че милото досега е живял на палатка в гората. Изобщо нямаше съзнание за готвене, чистене, подреждане и нищо не му правеше впечатление. То и аз не съм маниачка на тема чистота и ред, ама имам така една психологическа граница, коят не мога да надскоча  diablo Обаче малко по малко, с много приказки и ежечасно подканяне, сега милото готви, чисти  crazy (абе не съм много сигурна huhhuh.gif), подрежда, перче, простира, чинии мие, пазарува... Естествено, налага се в повечето случаи аз да му напомням кога и как да прави всичко това, но все пак има огромен напредък Bravo Пак се ядосвам, че ако не му кажа, чиниите може от сутринта до вечерта да стоят в мивката, или пък много се дразня като се прибера да заваря къщата все едно бомба е паднала. Вярно, че като му кажа нещо, го прави, но ако не му кажа, рядко се сеща  nea
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 11, 2008, 11:25:55 »

cremcaramel ,направо ме успокои и разсмя. Ние живем заедно от месец и все едно говориш за моя годеник .  funnytooth funnytooth funnytooth наистина до сега все едно и той е бил в гората . Ще направи нещо само ако го " сръчкам".Голям зор и нерви ми струва обаче това. beating
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 11, 2008, 12:40:23 »

Е,момичета,така е!Те са мъже и тяхно задължение е да носят парите в къщата.Но понякога и ние имаме нужда от помощ в домакинската работа,нали?Аз много се дразня,когато започна да оправям(имам и още куп неща да върша-простиране,готвене и т.н.) и миличкият да се излагне и да гледа телевизия P-(Побеснявам  diablo и веднага го подсещам-понякога с успех,понякога с караница nea Абе,че това си е чисто женска работа спор няма,но това не означава,че трябва да им ставаме слуги и чистачки! sad
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #192 -: май 11, 2008, 12:57:07 »

Абе не знам аз кое чие задължение е, знам, че искам да ми е хубаво вкъщи. Също така знам, че работя колкото него и изкарвам колкото него, даже повече, ако трябва да сме точни, ама не снме заедно, за да правим сметки... та смятам, че и двамата трябва да допринасят за домашния уют и въобще не смятам да възприемам ролята на обслужващ персонал. Пак добре, че сега живеем в малко жилище, ама като се преместим (и забогатеем респективно, хехе lol съвсем сериозно се замислям да взема някой да чисти вкъщи два пъти седмично за по два часа примерно, и да има мир и любов  rains
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #193 -: май 12, 2008, 10:53:03 »

И аз съм много доволна от милото, помага ми във всичко. Откакто живеем заедно (а и от преди това) почти не съм мила чинии, той оправя и леглото, за другите неща ми съдейства винаги, когато го помоля. Но сте прави, че на повечето мъже им трябва някой да ги побутва. А при мен проблемът е, че държа всичко да става по точно определен начин и той милия, нали е мъж, не може да смогне на моя педантизъм и понякога му се карам, че нещо не е точно както аз го искам, а той все пак се е постарал  pardon Но важното, е че си помагаме, даже той доста ме е разглезил заради това  Girl_hide
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #194 -: май 12, 2008, 11:02:53 »

Аз съм си създала един навик, който мисля, че действа много положително на атмозферата вкъщи и го мотивира да ми помага повече и да поема инициативи. А той е - да бу благодаря за всяко нещо. На някой може да му е смешно, но си мисля, че е важно да се цени труда на другия. Например - "благодаря ти, че си измил чиниите", "благодаря ти, че прибра обувките/изми стъклата/простря" и т.н. Старая се нищо да не остане незабелязано, защото когато пък е пропуснал нещо, със сигурност го забелязвам, и така поне има баланс smile heart
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines