Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:03:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177830 пъти)
 
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 19, 2007, 18:26:29 »

И при нас си разделяме задълженията и много си помагаме един на друг ;)милото има диплома за кулинар и готви редовно,но сега аз съм кулинара ... не съм готвила никога,но  засега съм много добра blushпоне така казват.За другите задължения не занимавам никого,аз искам да съм си самостоятелна ,а не много хора да ми пипат ... beating.А за ремонтиране на предмети,карам мъжлето естествено *db*но като цяло си помагаме много,радвам се  danceg
Активен
lini_barabini
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 27



« Отговор #166 -: декември 02, 2007, 08:52:21 »

Абе гледаме да си помагаме един на друг. Сега си смених работата и се прибирам по-рано от милото. Каквото има за правене вкъщи гледам да го свърша та като дойде милото напрао да се захваща с готвенето, че нещо на мен в тази област не ми се занимава.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #167 -: декември 02, 2007, 13:06:15 »

Абе гледаме да си помагаме един на друг.

Чудесно казано! good good good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: декември 02, 2007, 22:35:54 »

Аз по този повод пък да кажа,че милото сега избира кухнята по свой вкус и за негово удобство,което определено ме радва!
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: декември 03, 2007, 08:45:39 »

Напоследък съм малко недоволна, защото преди 2 седмици гръм удари блока и изпушиха половината ел. уреди на съседите - телевизори, перални. У нас за щастие нямаше такива поражения, но след това забелязах, че съдомиялната не ще да се включи  sad и сега трябва да я караме в сервиза или те да дойдат на място да отстранят повредата. Друг е въпроса, че гаранцията не покрива такива природни бедствия....  Girl_sing но все пак друго си е да я видят от оторизиран сервиз... Та така, в момента съм съдомиялната в къщи, и милото се включва от време на време, но много рядко...Иде ми да изкрещя: "Искам си съдомиялнатааааа!"  hysteric
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: декември 03, 2007, 16:23:47 »

Summer sky, много неприятно! И на нас от токов удар ни изгоря климатика на две седмици... Точно в най-големия студ! И не го покри гаранцията! Стискам палци по-бързо и значително с безболезнена финансова инжекция да ви оправят съдомиялната!  good

Иначе на мен милото много ми помага и съм супер щастлива  yahoo/особено като си спомня преди да се пренесем какви разговори сме водили относно женската и мъжката работа crazy/: значи понеже милото става след мен за работа, той оправя спалнята, аз пускам прахосмукачка, а той мие с мопа, за щото мен пък ме боли гърба от натискането на парцала, заедно пазаруваме, той хвърля боклука и мие чиниите, а аз бърша прах, готвя и пускам пералнята /която добре че е със сушилня, че не ми се налага да простирам/. Освен това милото чисти тоалетната на котето, а аз го храня! Като цяло мисля, че сме си поделили задълженията и той се стреми много да ми помага yahoo heart yahoo
« Последна редакция: декември 03, 2007, 16:31:39 от Harmonia » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: декември 21, 2007, 15:23:22 »

Това с токовите удъри е много неприятно. На нас така ни изгоря лан картата на компютъра един път.

А за домашните задължения, ние нямаме точно разпределение кой какво да върши, общо взето както дойде. Единственото което е ясно разграничено е че той плаща наема и нета, аз- тока, водата и парното. Иначе си готвим заедно, пазарим заедно, чистим си заедно. Има и случаи в които единия трябва да работи събота и неделя или се чете за изпити, тогава другия върши всичко сам, но като се налага какво да се прави, не е болка за умиране  pardon
Активен
rozovobebe84
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #172 -: януари 17, 2008, 15:22:25 »

Няма такива положения мъжка,женска поне в домакинските историй това че аз не умея да правя контакти не означава,че той не може да мие чинийте щот ако го оставя да готви ще ядем бъркани яйца и филий до посиняване.Не мога да се оплача помага милото постоянно тупа,мие пуска прахосмучката абе ОКЕЙ Е РАБОТАТА.
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 29, 2008, 13:01:58 »

Докато четях предните постове ми дойде една мисъл.
Всичко това със засълженията май до някъде се втълпява от майката. Когато една майка научи сина си да му принася, отнася така че той не знае къде се намират чиниите... естествено ще иска това и от бъдещата си жена.
Обратното - за съжаление има и жени, които са нучени че като се прибере мъжа в къщи и яденето трябва да е сложено и салатата и ракията и да е на разположение, без значение че и тя цял ден не е седнала. И по този начин учи и дъщеря си.
Затова ми се иска да възпитаваме децата си, че един ден трябва да вършат всичките тези задължения заедно, а как по-добре като види как мама и татко си помагат и разпределят задълженията.
Затова съм много щастлива, че сме се разбрали от рано с моето мило.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 29, 2008, 17:05:49 »

Абсолютно съм съгласна с Нина. Човек смята за нормално това, с което е отраснал и в зависимост на какви задължения е научен ги пренася и в новото си семейство. Най-вече бъдещите си синове трябва да възпитаваме да помагат на майките си и да са активни по отношение на грижите за къщата и да свикнат още от малки, че жената и мъжа имат равноправна отговорност по отношение на задълженията си за поддържане на ред и чистота в къщата.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 29, 2008, 17:48:41 »

Много хубаво казано!  good
В това отношение съм много доволна, че милото е научен от майка си да помага в къщи. Като се навечеряме става, занася чиниите в кухнята, измива всичко и тогава сяда да погледа телевизия или на компютъра. Почивните дни докато аз сменям чершафите, миличкия пуска прахосмукачка и така. И разбира се без да съм го карала, така е научен. Аз също ще възпитам децата си така!
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 30, 2008, 09:20:46 »

Ами и аз да се похваля с мъж чисник,когато той почива и като се прибера от работа вече е сложил масата в такъв случай аз я раздигам,а пък той мие чиниите,понякога е обратното,много се радвам за което че така е научен,ако става след мен оправя леглото сгъва си дрехите,относно чистенето заедно бършем прозорците и много ми помага за което съм много благодарна girl_wink smile
Но Нина Никол е абсолютно права,зависи как е научен от майка си,и аз някой ден като имам деца ще ги възпитавам така  smile
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 01, 2008, 00:48:54 »

Ние пък също нямаме някакво особенно разпределение на задълженията в къщи.Моето писе понякога ми помага,но в повечето случеи аз върша нещата,защото той има тежка физическа работа,а аз не и работя на половин работен ден,така,че аз се справям с домакинството. :girl_wink:Мисля,че няма нищо лошо в това и знам,че ,когато го помоля ще ми помогне.И все пак всички двойки би трябвало да си изяснят кой какви задължения ще има,за да няма после сърдити good
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 05, 2008, 22:16:42 »

Ние също не сме си разпределили какво точно всеки да прави. Той ми помага във всичко, когато може, разбира се(само чинии хич, ама хич не иска да мие funnytooth).
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 11, 2008, 15:31:02 »

И при нас няма някакво точно разпределение на задълженията,милото ми помага за всичко,когато може. :girl_wink:Само не рискувам да го оставям сам в кухнята,че става страшно,макар че отскоро се е зарибил да се учи и той на кулинарни умения и техники. blum
« Последна редакция: март 11, 2008, 15:34:17 от mim4ok » Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines