Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:08:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177753 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 27, 2006, 17:16:07 »

Всичко правим заедно!Е,предпочитам той да готви,но когато може .Не го притискам.Иначе през почивните дни правим една малка бригада аз и той разбира се и всичко заблестява завчас.Не обича да глади горкия,но затова пък мие чиниите с удоволствие и най-важното- всяка сутрин става преди мен и прави кафе и закуска.Аз рядко закусвам , но ми приготвя обяд за работата.Не  е ли мил? :girl_wink:Искам така да бъде завинаги!Аз разбира се давам всичко от себе си и когато съм сама в кухнята му приготвям десертчета -изненади или романтични  вечери! *db*Чисто мъжките задължения не ги броя.Тях освен него няма кой друг да ги свърши! good
Активен
ludoto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #16 -: ноември 28, 2006, 16:42:15 »

Привет, привет

И аз да се включа във форума, скоро се регистрирах и така и моите терзания...
предстои ни да заживеем заедно с моя сладур съвсем скоро. в момента сме на етап обзавеждане и така засега всичко е ОК, само дето нещо започват да ме облъчват с изказвания от рода на "чисто мъжки и женски задължения", при което направо ми става много криво. Аз лично нямам против да се занимавам с домакинството, даже може би в началото ще ми доставя удоволствие, но като ми кажат аз това няма да го правя, защото разбираш ли съм мъж и направо ми се отщява и да готвя и т.н.  beating Кажете мили дами, как се превъзпитават или по-точно как да го накарам да проумее и възприеме една идея за поделяне на задълженията? Опитах няколко пъти да вметна че работя наравно с него, че това ще е нашия дом и съответно и двамата следва да си поделяме задълженията, за да ни остане в крайна сметка повече време за нас двамата и т.н....може би като заживеем заедно лека полека нещата ще се променят, но знам ли... hysteric

Поздрави на всички
« Последна редакция: декември 07, 2006, 10:10:08 от Teo » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 28, 2006, 17:16:05 »

maichka моята политика е следната:Първо със добрата :girl_in_love:Сядаш и му обясняваш всичко както ти го разбираш.После му даваш време да свикне с това като докато чакаш му напомняш за задълженията.Пък и кой е казал че прахосмукачката например е женско задължение?Ако това не подейства можеш да преминеш към по-драстични мерки като например не му переш дрехите /тя пералнята лесно се пуска и не е трудоемко. girl_wink/,не ядеш вкъщи за вечеря например /вярвам че можеш да издържиш/ и т.н.Но определено момента е сега в началото и докато нямате деца!Има и трети вариант - да се примириш и да си я караш така като вярна домакиня!Успех! good
А може да го обработваш още докато обзавеждате.Например:"Тази печка дали ще ти е удобна" или "Дръжката на прахосмукачката може да се коригира за различна дължина" или "Ясна ли ти ендикацията на пералнята" и т.н.
Успех! good good good hiphip hiphip hiphip
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #18 -: ноември 30, 2006, 08:12:41 »

Ха, как? Аз чистя, мия, тупам, той пуска прахосмукачката, изхвърля боклука, пазарува и пази компютъра вкъщи да не тръгне да се разхожда без разрешение! Girl_sing Плачещо момиче beating

Забравих да кажа и другото си задължение вкъщи - мрънкам, когато той не върши нещо, което аз не мога!
Активен
ludoto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #19 -: ноември 30, 2006, 13:29:58 »

 Много, много благодаря Fiibi! Въпросът е, че съм пробвала доста пъти с намеци, докато оглеждаме разни неща, ама изключително трудно поддава на подобен род провокации!  }:->Даже стигнахме веднъж и до по-сериозен конфликт.. beating .Засега удържам фронта, пък ще видим по-нататък...Все си мисля, че като всичко стане факт и постепенно ще започне да свиква с подобен род дейности... Знам ли... Обаче не мисля да се предавам beating  tease
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 30, 2006, 19:42:02 »

Здравей, maichka  LOVING
Ние с моето слънчице живеем заедно от скоро, от 3 месеца и наистина има моменти, в които нищо не му се прави и ме оставя да върша всичко сама  Girl_sing Факт е обаче, че като ме види колко съм изморена винаги ми помага girl_in_love Ако твоето момче продължава да се дърпа наистина много, може да приложиш някоя и друга доказана във времето женска тактика  diablo 
1. толкова си уморена, че без да искаш забравяш да сложиш сол в супата  secret
2. Най-подходящото време за пускане на прахосмукачка е по време на неделния мач и то именно в стаята, в която гледа (99% гаранция, че ще каже, че той ще я пусне като свърши мача  good)
3. Вечер си тоооолкова изморена от цялата домакинска работа, която вършиш, че изобщо не можеш да отвърнеш на похотливия му поглед  Blush (подобрен вариант на "много ме боли главата.."  blush )

Ако нищо не се получи, не се отчайвай! - Може и да се съгласи да плаща на жена, която да ти помага, понеже си много заета   pardon

Успех!  Good luck
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 01, 2006, 15:17:39 »

Много, много благодаря Fiibi! Въпросът е, че съм пробвала доста пъти с намеци, докато оглеждаме разни неща, ама изключително трудно поддава на подобен род провокации!  }:->Даже стигнахме веднъж и до по-сериозен конфликт.. beating .Засега удържам фронта, пък ще видим по-нататък...Все си мисля, че като всичко стане факт и постепенно ще започне да свиква с подобен род дейности... Знам ли... Обаче не мисля да се предавам beating  tease

Успех maichka!Следвай и съветите на Ита! good
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 01, 2006, 15:36:07 »


2. Най-подходящото време за пускане на прахосмукачка е по време на неделния мач и то именно в стаята, в която гледа (99% гаранция, че ще каже, че той ще я пусне като свърши мача  good)


Олеле, само дето в нашият квартал хвърча една прахосмукачка от терасата..... blum
(не съм аз)

Иначе тия хитри трикове вършат работа, само да не ви заподозрат. 
« Последна редакция: декември 01, 2006, 16:21:35 от Teo » Активен
ludoto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #23 -: декември 01, 2006, 16:20:35 »

Привет на всички!

Много интересни хрумки има - ако се стигне дотам, определено ще ги приложа...  Girl_sing Иначе той е голям сладур и изключително грижовен, но стане  ли дума за мъжки и женски задължения .... нямам думи... tease направо се чудя на какво се дължи , заедно сме от повече от 4 години и досега не е показвал такива предразсъдъци ала 'жената трбва да слуша'

ще поживеем, ще видим...   

чао и до скоро*bye*
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 02, 2006, 16:07:42 »

Хей, Ита, страхотни са!!!! hiphip
Активен
ludoto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #25 -: декември 06, 2006, 16:56:49 »

Привет,

да споделя - май уточнихме голяма част от тези неща с моето сладурче LOVING ще видим обаче после на практика. Онзи ден си поговорихме надълго и нашироко и стигнахме до консенсус: аз готвя, бърша прах и мия пода, а той изяви желание за пазаруването, сменянето на чаршафите, тупането на одеалата и пускането на прахосмукачката! Направо не мога да повярвам!  Dance

Стискайте палци!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 06, 2006, 16:59:54 »

Привет,

да споделя - май уточнихме голяма част от тези неща с моето сладурче LOVING ще видим обаче после на практика. Онзи ден си поговорихме надълго и нашироко и стигнахме до консенсус: аз готвя, бърша прах и мия пода, а той изяви желание за пазаруването, сменянето на чаршафите, тупането на одеалата и пускането на прахосмукачката! Направо не мога да повярвам!  Dance

Стискайте палци!

Ура!!! good yahoo hiphip yahoo hiphip good
Давай така и занапред , не се предавай!
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #27 -: декември 06, 2006, 18:10:30 »

Моя мъж прави всичко, ама наистина всичко!!!  girl_in_love
Проблема е че никога не се сеща сам и винаги за всичко трябва да казвам "Направи това, направи онова", което не е чак толкова фатално, защото аз доста обичам да нареждам  blush, ама по някой път ми писва и много се изнервям !
По - лошото е че като му се насъбере много информация / задачи /, започва да забравя и се обърква  crazy и става еднаааа
Активен
ludoto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #28 -: декември 07, 2006, 09:42:17 »

Привет,

да споделя - май уточнихме голяма част от тези неща с моето сладурче LOVING ще видим обаче после на практика. Онзи ден си поговорихме надълго и нашироко и стигнахме до консенсус: аз готвя, бърша прах и мия пода, а той изяви желание за пазаруването, сменянето на чаршафите, тупането на одеалата и пускането на прахосмукачката! Направо не мога да повярвам!  Dance

Стискайте палци!

Ура!!! good yahoo hiphip yahoo hiphip good
Давай така и занапред , не се предавай!

Благодаря за подкрепата!
Няма да се дам лесно, апък той когато пожелае е направо душичка... Sunshine angel hiphip

Активен
ludoto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #29 -: декември 07, 2006, 09:46:47 »

Tan4e,
пожелавам ти все така да те слуша мъжът ти, дори и ако трябва да му напомняш и нареждаш.  Girl_sing Предполагам, че все някой ден ще свикне и ще му стане навик, знае ли човек... Пък и трябва да дава пример, нали? Baby_b...както и да ти помага, че кой иначе ще се гриже за вашето слънчице Sunshine

Поздрави и до скоро heart
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines