Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 02:40:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177554 пъти)
 
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« -: август 30, 2006, 09:14:29 »

Има ли "заковани" мъжки и женски задължения ... защото нещо се опитват да ме впрегнат мен ми се струва  hysteric
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 30, 2006, 09:29:33 »

DIVA, при нас няма "заковани" задължения! Всеки помага на другия, така работа/задълженията се свършват по-бързо и после всички си почиват заедно!!! Това е много важно: всичко да се прави заедноDance
Е, разбира се има си и някой мъжки, неща, например, смяна на крушки, разместване на мебелите (под моите Girl_sing "строги" напътствия: "сега на ляво, не, не върни, малко в страни и т. н."  tease), както и готвенето, зедно с кухнята си е само МОЯ територия!  beating и не пускам друг!!!   yahoo

Но при всяко семейство е различно! good
Активен
tsveteli
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #2 -: август 30, 2006, 09:36:34 »

Много зависи от двамата, какви възгледи имате за съвместен живот, или вообще за начина ви на живот.
При нас мъжа ми върши всички задължения които му се полагат, аз се грижа за домакинството- почистване на апартамента,пране, гладене; не готвя - само понякога правя макарони или спагети; така че кой както си прецени за добре.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #3 -: август 30, 2006, 09:47:12 »

Ами как се рапределят-ей така  beating beating beating
Шегичка  tease tease И ние като Bulechka гледаме да вършим работата съвместно, че да става по-бързо и после да си се забавлявяме по-дълго заедно. Има сега някои работи, за които него не го бива-и мен за други съответно, но тогава си ги разпределяме. Ако аз съм се хванала да готвя той слага масата и мие чините, аз докато мия банята и т.н. той пуска прахосмукачка-тъй че празно няма. Аз пера-двамата простираме или събираме прането. Няма такива мъжки-женски  diablo diablo diablo Ако не ходех на работа можеше и да има, ама щом и аз ходя наравно с него  crazy crazy crazy crazy Много е важно как се разберете още в началото и как свикнете, аз моичкият съм го свикнала да помага, тъй че сега нямаме проблеми.
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #4 -: август 30, 2006, 10:41:50 »

Има ли "заковани" мъжки и женски задължения ... защото нещо се опитват да ме впрегнат мен ми се струва  hysteric

Защо се опитват да те впрегнат? Кои?
Да ти кажа при нас имаше някакви наченки на опит да доминиране, но аз навреме  hysteric
В кухнята двамата, естествено аз предимно. Но съм харесала няколко неща, които готви добри и го ръчкам той да ги прави - събота и неделя, като е по-свободен.
Както казаха другите - крушки, ремонти са си негови задължения.
Но като цяло го похвалвам, колко добре се е справил, макар и понякога да не е така. Все пак важното е да има желание, а не да се скатава.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 30, 2006, 10:44:16 »

 blush


* pics_20_ziza_38236.jpg (37.34 KB, 576x395 - видяно 1056 пъти.)
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #6 -: август 30, 2006, 10:49:15 »

Леле Тео, много хитро  tease tease tease tease Да вземеш да ги произвеждаш тези и да продаваш на познати и приятели-голям бизнес ще се завърти  crazy crazy crazy
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 30, 2006, 11:16:30 »

Леле Тео, много хитро  tease tease tease tease Да вземеш да ги произвеждаш тези и да продаваш на познати и приятели-голям бизнес ще се завърти  crazy crazy crazy

да, да... да ме изхвърлят....  kezz


Но, "заковани" задължения или неписани закони за взаимоотношенията си има, но точно мерило няма.
Въпроса е как се разпределят? Ами всеки прави това което и както може, а на места и двамата. Трябва да си помагат и да се обичат...  kiss


« Последна редакция: август 30, 2006, 11:18:19 от Teo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 30, 2006, 11:31:26 »

Много точно Тео!! good heart

...точно мерило няма.
Въпроса е как се разпределят? Ами всеки прави това което и както може, а на места и двамата. Трябва да си помагат и да се обичат...  kiss



Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #9 -: август 30, 2006, 12:11:56 »

Естественоsmile Само, че има някой инати и други ГОЛЕМИ инати  End
И ние правим нещата заедно, когато сме и двамата в къщи, когато ремонтира нещо той си чисти после.... но ме дразнят някои изказвания, кое било женска и кое мъжка работа  hysteric
Иначе той е педантsmile Обича да готви и готви с мерки, ама до милиграмченцата дори.... докато аз съм на око pleasantry След което започва да мърмори.... и аз съответно  Girl_hide Не, че много готвим де..... по цял ден на работа и след това до 22.00 в залата..... но когато почиваме е така  Girl_sing
Но, съгласете се за следното:
Прибирам се аз от работа и приготвям екипа за тренировка.... влизайки в къщи - мивката догоре с мръсни чинии, измивам ги и отивам да си приготвя сака, връщам се  shok нашия решил да хапне кремче, след което купичката на мивката  bomb ... минавайки я измивам и я оставям, излизам да си приготвя маратонките, връщам се  shok жадничък бил - чашата от студения чай в мивката  beating ... измивам я и нея.... отивам на тренировка... прибирам се  shok и в мивката тенджера от макарони и чинии и прибори   aggressive
НАПРАВО ...... гррррррррррррррр
А нашия  pardon
Е да, ама ...  crazy crazy mega_chok
Нали разбирате за какво говоря.... Излиза така, че поемаме функциите на майките им ... бетер от децата са  Blush

Не, че не си го обичам и такъв де lol)))))
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #10 -: август 30, 2006, 14:18:30 »

Даа DIVA има един такъв момент, и при нас го имаше, обаче някакси трябва да проявиш и ти постоянство и инат и да вкараш малко нови навици.

И нашият ги имаше същите с чашките и чинииките  diablo diablo, може би трябва да го накараш няколко пъти да измие пълна мивка, а пък ти да попускаш след него и после да му обясниш деликатно, че те купчинките от това стават-капка по капка -вир и колкото повече ги събира-по-зле  tease
Моичкият някакси се научи, че такива като да оставя чашка в празната мивка няма-гъбичката и мие.
Ама няма начин-отнема време и усилия, казват, че както си го научиш така ще си го ползваш  blum hysteric Пък и може моито животинче просто да е по-разбрано и податливо, все пак осма година си набиваме  beating beating
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 30, 2006, 15:46:15 »

Ние нямаме проблем с деленето на задълженията , даже той иска да прави ако може всичко .Сега се учи да готви-добре се справя give_rose . Но за мивката имахме проблема и се наложи един разговор и нещата се оправиха-може би защото като се ядосам съм много лоша pardon е поне той така казва, аз просто спирам да говоря тогава пък на него това не му харесва. Ама какво да се прави овен-той и скорпион-аз на едно мяст...... Всичко е до компромиси , но не трябва да се злоупотребява. Аз моят мъж си го пазя , че много работи горкичкият и остава и къщната работа да му стоваря , когато може помага give_rose
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #12 -: септември 04, 2006, 14:38:02 »

blush
ROFL ROFL ROFL lol lol lol и все пак не е честно!!! Blush
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #13 -: септември 05, 2006, 14:44:37 »

Тъй като аз не съм идеалната домакиня този въпрос малко ме притесняваше и още преди да заживеем заедно седнахме и обсъдихме ситуацията. Изяснихме си кой какво не обича да върши и съответно кой какво не му се отдава и си разпределихме задълженията помежду си бих казала дори почти по равно :-) Естествено във времето изникваха нови непредвидени ситуации, но ги изгладихме без да се налага да спорим или да повдигаме тон.

И двамата сме на мнение, че съвместното съжителство изисква както компромиси така и повечко усилия от страна и на ДВАМАТА. Живота не е само песни и танци :-)

А и нали домът е и на двамата........респективно и задълженията следва да се поемат от двамата партньори  smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 02, 2006, 13:41:39 »

И преди и сега (ние живеем вече повече от година заедно) вършим всичко заедно, включително простирането, гладенето, пазаруването..., така и за двама ни после има повече време за почивка!!!  good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines